اخذ اقامت کانادا از روش خرید بیزینس و کسب و کار
image of 1140x530

اخذ اقامت کانادا از روش خرید بیزینس

خرید یک تجارت و اقدام برای برنامه مهاجرت به کانادا

مهاجران تجاری ثروتمند در حال خریدن تجارت ها و تغییر سیاست مالک اٌپراتور (Owner-Operator Policies) کانادا هستند.

برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، مسیر رفتن به کانادا به دو مرحله تقسیم می شود و با یک مجوز کاری موقت تحت نظر قوانین فدرال آغاز می گردد.

براساس این سیاست سرمایه گذار خارجی از طریق مالکیت اکثریت سهام تجارت کانادایی، فروش و انتقال به کشور خارجی دیگر می تواند مجوز کاری را دریافت کند.

زمانی که مجوز کاری تایید می شود، کاندیدها در مرحله بعدی می توانند برای اقامت دائم کانادا باتوجه به برنامه های مهاجرتی درخواست بدهند. این برنامه ها می تواند شامل برنامه کارکنان ماهر فدرال (Skilled Worker Program) تحت عنوان سیستم ورودی سریع (Express Entry System) یا تحت عنوان جریان مناسب مهاجرت تجاری ایالتی (PNP)  باشد.

برنامه مالک اٌپراتور (Owner-Operator Program) چیست؟

سیاست مالک اٌپراتور یک برنامه مهاجرتی رسمی نیست. بیشتر یک مجوز کاری است که تحت نظر برنامه کارکنان خارجی موقت فدرال (TFWP)  صادر می شود. این مجوزها محدودیتی در تعداد ندارند.

آخرین قوانین در حال کنترل کردن صاحبان تجارت جدید با برنامه TFW هستند که توجه بسیاری از کارآفرینان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است.

چرا برنامه مالک اٌپراتور سرمایه گذاران خارجی را جذب می کند؟

برنامه های مهاجرتی دائم کنونی فدرال، اگر چه روی کاغذ قابل استفاده هستند، اما در حال جذب سرمایه گذاران خارجی نیستند.

متاسفانه فرصت های سرمایه گذاری برنامه های مهاجرتی فدرال در کانادا بسیار محدود هستند.

بیشتر سرمایه گذاری ایالتی مبتنی بر برنامه های مهاجرتی اقامتی تحت عنوان طرح بهره مندی اجرا می شوند. بیشتر نامزدها باید با یک مجوز کاری موقت شروع کنند و سپس زمانی برای اقامت دائم در خواست می دهند که توسط ایالت تایید شده باشند. این برنامه ها طبق سهمیه اجرا می شوند و اغلب نامزدها نیاز به سرمایه گذاری زیاد پولی و زمانی دارند.

این مجوز ها یک مجموعه بزرگی از سرمایه گذاران خارجی را که به دنبال تایید اقامت دائم کانادا هستند، بر جای می گذارد تا برای برنامه های مهاجرتی تجاری با هم رقابت کنند.

ایالت کِبک این بخش را با برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی خود (QIIP) کنترل می کند. این برنامه سهمیه ای است و فقط برای متقاضیان فوق العاده ثروتمند مناسب است.

یک کارآفرین سرمایه گذار که برای زندگی کردن در بخش خاصی از کانادا انگیزه دارد می تواند یک تجارت مناسب را خریداری کند و به منطقه ای که انتخاب کرده است قبل از گرفتن اقامت دائم نقل مکان کند. این کار بسیار مفید تر از تلاش کردن برای رعایت الزامات برنامه های مهاجرت ایالتی در مناطق نامناسب کانادا است.

کاندید ایده آل کیست؟

برای واجد شرایط بودن به عنوان مالک-اٌپراتور، سرمایه گذار خارجی باید موارد زیر را داشته باشد:

  • تجربه مدیریتی قابل تایید و قابل انتقال
  • دارایی های کافی برای خرید تجارت هدفمند در کانادا
  • توانایی زبانی کافی در زبان های انگلیسی و فرانسوی برای کار کردن در تجارت
  • کنترل علاقه در تجارت: مالکیت بیش از ۵۰% از سهام و نمی تواند اخراج شود.

فرایند چیست؟

  • سرمایه گذار خارجی یک تجارت کانادایی را برای خرید تعیین می کند.
  • یک ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) همراه با یک طرح تجاری مناسب ارائه می شود.
  • زمانی که یک LMIA مثبت صادر می شود، سرمایه گذار خارجی برای یک دوره ۲۴-۱۲ ماهه، مجوز کاری موقت قابل تمدید در سطح مدیریتی را در خواست می کند.

چه مدت این فرایند طول می کشد؟

زمانی که یک تجارت مناسب کشف می شود، برای کامل شدن LMIA مدت زمان ۳-۲ ماه لازم است. این فرایند در زمینه های قضایی زود تر انجام خواهد شد.

چه زمانی دارنده مجوز کاری می تواند برای اقامت دائم کانادا درخواست بدهد؟

بازه زمانی مشخصی وجود ندارد.

در طی سال اول کار کردن در کانادا، سرمایه گذار خارجی همراه با اعضای خانواده خود می تواند برای اقامت دائم در صورت واجد شرایط بودن ( اخذ اقامت کانادا از روش خرید بیزینس ) ، درخواست دهد. در بسیاری از موارد، این فرایند می تواند در کمتر از دوازده ماه کامل شود.

اخذ اقامت کانادا از روش خرید بیزینس را با مهاجران وب تجربه نمایید.

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

دیدگاه‌ها برای: راه های طبیعی درمان تپش قلب
2019-04-27
خوشمان امد

دیدگاهتان را بنویسید