افزایش ثبت نام در کالج و دانشگاه های کانادا

افزایش ثبت نام در دانشگاه ها و کالج های کانادا

موسسه مهاجرتی ویستا » وبلاگ » مهاجرت به کانادا » افزایش ثبت نام در دانشگاه ها و کالج های کانادا

افزایش ثبت نام در دانشگاه ها و کالج های کانادا

به طور کلی ثبت نام در کالج های دولتی و دانشگاه های کانادا در حال افزایش است، آمار ها، نشان میدهند سطح تحصیلات در کانادا و کیفیت آموزشی در حال رشد است.

در مجموع ثبت نام دانشجویان در کالج های دولتی کانادا و دانشگاه های کانادا در سال تحصیلی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بیش از ۲ میلیون نفر بود، که این نشان دهنده ۰٫۳ درصد افزایش نسبت به سال تحصیلی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ می باشد.

با این وجود افزایش تعداد دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در کانادا می باشند به صورت قابل توجهی بیشتر بود.این مورد نشان دهنده علاقه ویزا آفیسر ها به صدور ویزا های تحصیلی دانش آموزی و دانشجویی است.

گزارشات آمار های کانادا نشان می دهد که ثبت نام دانشجویان در دانشگاه های کانادا بین المللی ۱۱٫۴ درصد در سال ۲۰۱۴ تا۲۰۱۵ رشد داشته و بیش از ۱۰ درصد از مجموع ثبت نام های انجام شده بوده است.

افزایش مجموع ثبت نامی ها بیشتر در انتاریو و کبک اتفاق افتاد، که همانطور که قبلا گفته شد، یکی از سه مقصد برتر برای دانشجویان بین المللی می باشند.

محیط تحصیلی کانادا: نکات برجسته

زمانی که نوبت به انتخاب دانشگاه یا کالجی می رسد، در نظر داشتن چندین عامل برای محیط تحصیل در یک کشور خاص ضروری می باشد. گزارش آمار کانادا نشان داد که یکی از حقایق جالب در رابطه با تحصیل پس از دوره متوسطه در کانادا، مناظر آن می باشد.

توزیع میان کالج ها و دانشگاه ها

حدود ۶۰ درصد از ثبت نام های انجام شده در موسسات پس از دوره متوسطه در سال ۲۰۱۴/۲۰۱۵ در زمینه برنامه های سطح کارشناسی و یا سطوح بالاتر در دانشگاه ها و کالج هایی که مدرکی اعطا می کردند بوده است.در این مقاطع بورسیه تحصیلی در کانادا وجود دارد.دولت کانادا برای دانشجویان واجد شرایط بورس تحصیلی نیز ارائه می دهد.

نرخ فارغ التحصیلی در کانادا در حال افزایش است

در سال ۲۰۱۴، ۵۱۵٫۸۶۵ دانشجو مدرکی مانند گواهی، دانشنامه و یا مدرک اتمام تحصیل را از یک موسسه پس از اتمام تحصیلات دوره متوسطه دریافت نموده و تا ۳٫۲ درصد نیز زودتر از موعد آن را به دست آورده اند. حدود ۱۸٫۳ درصد از کل فارغ التحصیلان در سال ۲۰۱۴ را دانش نامه های فنی و حرفه ای تشکیل می دادند که این مقدار در سال ۲۰۰۰ برابر با ۱۰٫۸ درصد بود.

بیش از نیمی از فارغ التحصیلان کالج یا دانشگاه ها مدارک خود را در یکی از این سه رشته دریافت کرده اند:

  • کسب و کار، مدیریت و مدیریت عمومی (۲۱٫۹ درصد)
  • علوم اجتماعی و رفتاری و حقوق (۱۴٫۸ درصد)
  • بهداشت و زمینه های مرتبط (۱۴٫۵ درصد)

توزیع جنسیت بین رشته های تحصیلی در کانادا

در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵، رشته هایی که بیشترین تعداد خانم را داشته کسب و کار، مدیریت و مدیریت عمومی بوده است.

اکثریت فارغ التحصیلان رشته های زیر را خانم ها تشکیل می دهند:

  • بهداشت و زمینه های مرتبط (۷۸٫۳ درصد)
  • آموزش (۷۷٫۴ درصد)
  • علوم اجتماعی و رفتاری و حقوق (۷۰٫۴ درصد)

مردان بیشتر در رشته های زیر تحصیل می کنند:

  • معماری، مهندسی و فناوری های مرتبط (۸۳ درصد)
  • ریاضیات، کامپیوتر و علوم اطلاعات (۷۱٫۲ درصد)از آنجا که در مقایسه با دیگر روش های مهاجرتی با هزینه کمتر می توانید اقدام کنید و اقامت متقاضی تا پایان تحصیل در کشور کانادا مقدور خواهد بود. برای متقاضیان ادامه تحصیل در سایر کشورها قطعاً اعتبار و رتبه دانشگاه انتخابی و همچنین امکانات موجود در کشور مورد اقدام بسیار مهم می باشد از همین بابت ادامه تحصیل در کشور کانادا جزو بهترین انتخاب های متقاضیان ادامه تحصیلات می باشد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا به مقالات ما رجوع فرمایید.

۱۳۹۷-۲-۹ ۱۶:۰۸:۲۱ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۶/۰۱/۰۷|مهاجرت به کانادا|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه