افزایش سن فرزندان تا 22 سال در پرونده مهاجرتی کانادا | موسسه مهاجرتی ویستا

افزایش سن فرزندان تا 22 سال در پرونده مهاجرتی کانادا

موسسه مهاجرتی ویستا » وبلاگ » مهاجرت به کانادا » افزایش سن فرزندان تا 22 سال در پرونده مهاجرتی کانادا

افزایش سن فرزندان تا 22 سال در پرونده مهاجرتی کانادا

طبق اعلام سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)  از 24 اکتبر سال 2017، کلیه متقاضیان می توانند تمام فرزندان خود را که سن آنها کمتر از 22 سال باشد و متاهل و یا شریک رسمی زندگی کسی نباشند، به عنوان وابسته در درخواست مهاجرتشان ذکر کنند.

نخست وزیر جوان کانادا آقای جاستین ترودو به یکی دیگر از وعده های انتخاباتی خود جامع عمل پوشاند که عمل به این وعده می تواند نوید بخش روزهای بسیار خوبی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا باشد.

قانون جدید کفالت سن از پاییز یعنی 2 آبان 1396 برابر با 24ام اکتبر 2017،  اجرا خواهد شد که به بر اساس آن هر خانواده ای که فرزندی مجرد و زیر 22 سال داشته باشد که شریک زندگی رسمی هم نداشته باشد،کلیه افراد خانواده زیر 22 سال میتوانند با هم اقدام کنند، این تغییر بر روی پرونده های جدیدی که بعد از تاریخ 24ام اکتبر سال 2017 ارسال شوند  اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر است اگر سن فرزند 22 سال یا بیشتر باشد، باید اثبات کند وابستگی او به پدر و مادر به خاطر شرایط خاص جسمی و روحی است.

نکته مهم این قانون این است که بر طبق آمار سرشماری که در سال 2011 در  کانادا انجام شده است، بیش از نیمی از نوجوانان بین 20 تا 24 سال با پدر و مادر خود زندگی می کنند، که به طور میانگین سن فارغ التحصیلی این افراد 2حدود 25 سال است.

این سرشماری نشان میدهد بیشتر افراد بالای 19 سال تا 24 سالگی با پدر و مادر خود زندگی میکنند و به آنها وابسته هستند.

در نهایت میتوان اینگونه برداشت کرد که این تغییر نشان دهنده تمایل دولت جاستین ترودو  به مستحکم بودن روابط در خانواده هاست.

لازم به ذکر است این قانون برای کلیه پرونده های خود اشتغالی هنرمندان و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک و کارآفرینی های استانی نیز معتبر است.

۱۳۹۷-۲-۱ ۱۶:۵۲:۵۵ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۶/۰۲/۱۷|آخرین خبرهای مهاجرت, مهاجرت به کانادا|دیدگاه‌ها برای افزایش سن فرزندان تا 22 سال در پرونده مهاجرتی کانادا بسته هستند