بورسیه تحصیلی کانادا | موسسه مهاجرتی ویستا

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کاناداReviewed by موسسه مهاجرتی ویستا on Aug 8Rating: 5.0

scholarship-6

بورسیه تحصیلی کانادا چه مزیتی دارد؟

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا کمی دشوار است هرچند کشور کانادا در مقایسه با کشورهای انگلستان، استرالیا و آمریکا لحاظ دادن پذیرش و بورسیه تحصیلی کانادا و از نظر دادن ویزا به دانشجویان ایرانی راحت تر عمل می کند، البته نادیده نگیرید که دانشگاه های کانادا در سطح تحصیلی بالایی قرار دارند و گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا از چنین دانشگاه هایی یکی از آرزوهای هر دانشجو است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا فقط برای مقاطع تحصیلی کارشناسی به بالا می باشد. دانشجویان مقطع لیسانس می توانند برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی با توجه به معدل دوره دیپلم و عملکرد دوره دانشگاه اقدام نمایند. میزان کمک هزینه همچنین بستگی به نوع نیاز و درخواست دانشجو دارد. در هنگام پذیرش به دانشجویان با معدل بالا و مدرک زبان با نمره کافی بورسیه داده می شود. همه افراد که خواستار اخذ بورس تحصیلی هستند باید مدرک تافل(۵۸۰ تا ۶۰۰ به بالا) یا ایلتس (۵.۵ تا ۶ به بالا) را دارا باشند، که این مورد بستکی به نمره زبان مورد تایید دانشگاه دارد. بعد از ورود در بسیاری از دانشگاه ها دانشجویان می توانند بعد از ترم اول و یا دوم و پس از مشخص شدن معدل برای دریافت بورسیه بیشتر وسایر کمک هزینه های تحصیلی اقدام نمایند.

 بورسیه تحصیلی کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا برای کارشناسی ارشد:

معمولاً برای این افراد گرفتن بورس تحصیلی دشوار می باشد، چرا که رقابت بسیار بالا و ظرفیت گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا نیز محدود می باشد. افرادی می توانند با این شرایط بورس دریافت کنند که دارای معدل خوب در مقطع کارشناسی از دانشگاه با سطح علمی بالا، معرفی نامه از اساتید، چاپ مقالات علمی در مجلات و سایت های معتبر و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، می باشد.

بورسیه تحصیلی کانادا برای دکتری و مقاطع بالاتر:

معمولا اکثر این افراد موفق به دریافت بورس تحصیلی می شوند اما افرادی از شرایط بهتری برخوردار می شوند که دارای رزومه تحصیلی بهتری هستند.  معدل خوب در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه با سطح علمی بالا، معرفی نامه از اساتید، چاپ مقالات علمی در مجلات و سایت های معتبر و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، تعیین کننده دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع بالاتر هستند.

آیا امکان کار کردن در زمان تحصیل در کانادا وجود دارد؟

ویزای دانشجویی کانادا به شما امکان میدهد که به صورت پاره‌وقت در داخل دانشگاه و یا در شغل هایی که مربوط به رشته شما باشد کار کنید.

دانشجو میتواند ۲۰ ساعت در هفته در رشته ای که مربوط به تحصیلاتش باشد در کانادا کار کند و این زمان شامل تابستان نیز می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب کار و تحصیل در کانادا را مطالعه کنید.

 

لیست دانشگاه هایی که در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷  به دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی کانادا اعطا می کنند:

  • Humber College International Entrance Scholarships
  • York University International Student Scholarship Program
  • University of British Columbia Scholarships for International Students
  • International Leader of Tomorrow Award
  • Carleton University Entrance Scholarships for International Students

لیست دانشگاه هایی که در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷  به دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه تحصیلی کانادا اعطا می کنند:

  • Vanier Canada Graduate Scholarships
  • University of Manitoba Graduate Fellowships
  • Pierre Elliot Trudeau Foundation Doctoral Scholarships
  • University of Waterloo International Master’s and Doctoral Student Awards
  • University of Calgary Graduate Awards

 

با تماس با ما و اخذ مشاوره مهاجرتی رایگان از مشاورین مهاجرتی ویستا، پذیرش، بورسیه تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی دیگر برای شما دشوار نخواهد بود.

۱۳۹۷-۳-۲۱ ۱۲:۵۴:۵۱ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۵/۰۵/۱۸|مهاجرت به کانادا|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه