تحصیل در اتریش | موسسه مهاجرتی ویستا

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

کشور اتریش ، کشوری است که از جهت اقتصادی سیاسی کشوری نظیر آلمان را سرلوحه خود قرارداده است و از نظر رفاه و آسایش اجتماعی ، شرایطی شبیه به کشور سوئیس دارد . اتریش از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و محدوده شینگن می باشد و طی سال های متوالی به عنوان ۵ کشور برگزیده از نظر صلح و آرامش در جهان  شناخته شد . کشور اتریش برای متقاضیان ادامه تحصیل در اروپا میتواند اقامتگاه مناسبی باشد. (گروه مشاوره موسسه ویستا بهترین راه در رابطه با مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

کشور اتریش دارای  دانشگاه و موسسات آموزش عالی و فنی حرفه ای بسیاری است که مشهورترین آنها دانشگاه وین اتریش می باشد . این دانشگاه در سطح جهانی نیز از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار است و می توان گفت بسیاری از دانشکده های این دانشگاه جز ۵۰ دانشکده برترجهان هستند . ( متخصصین ما در موسسه ویستا بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

تحصیل مقطع لیسانس در اتریش

دانشجویان ایرانی که متقاضی ادامه تحصیل در کشور اتریش میباشند، لازم است که قبولی در یکی از دانشگاه های سراسری و یا آزاد را اخذ نموده باشند . این عزیزان میتوانند با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش اقدام نمایند . دانشجویان در دانشگاه های اتریش میتوانند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند که البته غرض از رایگان بودن ، هزینه ی بسیار کم و ناچیز است . (گروه مشاوره موسسه ویستا بهترین راه در رابطه با مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

شایان ذکر است ادامه تحصیل دررشته هایی از قبیل هنر ) زیر مجموعه های این شاخه )  و موسیقی در دانشگاه های اتریش ، نیازمند قبولی در آزمون ورودی که در کشور اتریش برگزار خواهد شد ، میباشد و البته  قبولی در اینگونه آزمون ها به علت نیاز به تسلط به زبان آلمانی و موارد امتحانی بسیار دشوار میباشد و همواره توصیه می گردد متقاضیان تحصیل در رشته های فوق الذکر در کشور اتریش قبل از اقدام برای اخذ پذیرش حتما برای دریافت مدرک زبان در سطح B1 اقدام نمایند تا بتوانند با موفقیت آزمون ورودی را پشت سر گذارند.

تحصیل در اکثر رشته ها در دانشگاه های کشور اتریش به زبان آلمانی میباشد و متقاضیان میبایتی مدرک زبان آلمانی معادلB1  را اخذ نموده باشند . با این حال این امکان وجود دارد که دانشجویان با اخذ پذیرش مشروط در دانشگاه های کشور اتریش و پس از مهاجرت به اتریش و شرکت در کلاس های یادگیری و کالج زبان ، برای مهاجرت خود به این کشور اقدام نمایند . ( متخصصین ما در موسسه ویستا بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

میتوان گفت مدت زمان تقریبی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش و با توجه به یادگیری زبان آلمانی و پروسه اخذ ویزا ، بین ۶ ماه یا ۱ سال زمان بر میباشد .

در کشور اتریش ، دانشجویان در مقطع کارشناسی حدود ۱۰ ساعت در هفته حق کار دارند که به ازای هرساعت کار در کشور اتریش حدود ۸ تا ۱۰ یورو حقوق دریافت میکنند . این میزان در آمد تا مقدار بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در اتریش را تامین میکند . (گروه مشاوره موسسه ویستا بهترین راه در رابطه با مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

 

یافتن کار برای دانشجویان در کشور اتریش با پارامترهای مختلفی همراه است من جمله تجربه کاری ، تسلط به زبان ، ویژگی های شخصی و توانایی های فرد ، تجربه کاری و …

اصولا دانشجویان در کشور اتریش پس از گذشت چندین ماه از حضور در این کشور و دانشگاه ها و تسلط نسبی به زبان آلمانی و همچنین آشنایی با محیط این کشور میتوانند کار پیدا کنند . ( متخصصین ما در موسسه ویستا بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

تحصیل مقطع فوق لیسانس در اتریش

در کشور اتریش تحصیل در مقطع فوق لیسانس به صورت رایگان میباشد . البته منظور از رایگان بودن کم و ناچیز بودن هزینه پرداختی برای هر ترم است .

دانشجویانی که توانایی مالی پرداخت هزینه های مربوط به کشورهای انگلستان و استرالیا و یا امریکا را ندارند و همچنین خواستار ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر محدوده اروپا میباشند ، میتوانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور اتریش را انتخاب کنند . (گروه مشاوره موسسه ویستا بهترین راه در رابطه با مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

دانشجویان در کشور اتریش میتوانند پس از اتمام دوره تحصیل خود به مدت یک سال در این کشور بمانند و برای یافتن کار اقدام نمایند . در اتریش این امکان وجود دارد که فارغ التحصیلان پس از کاریابی ، ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند .

متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند پس از پایان یافتن دوره لیسانس و اخذ گواهی ، برای پذیرش اقدام نمایند. شایان ذکر است دانشجویانی که فارغ التحصیل از دانشگاه های سراسری میباشند و همچنین کسانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد میباشند و دارای گواهی اشتغال به تحصیل میباشند؛ از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش برخوردار هستند . ( متخصصین ما در موسسه ویستا بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

غالبا رشته های مهندسی در دانشگاه های اتریش به زبان انگلیسی ارائه میگردد . اما رشته های علوم پزشکی ، علوم انسانی ، علوم زیستی و مدیریتی به زبان آلمانی تدریس میگردند . با این حال دانشجویان میتوانند پس از ورود به اتریش و گذراندن دوره های زبان در کالج ، مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را اخذ نمایند . (گروه مشاوره موسسه ویستا بهترین راه در رابطه با مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

مدت زمان تقریبی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش و با توجه به یادگیری زبان آلمانی و پروسه اخذ ویزا ، بین ۶ ماه یا ۱ سال زمان بر است .

در اتریش ، دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲۰ ساعت در هفته حق کار دارند که به ازای هرساعت کار در کشور اتریش حدود ۸ تا ۱۰ یورو حقوق دریافت میکنند . این میزان در آمد تا مقدار بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در اتریش را تامین میکند . ( متخصصین ما در موسسه ویستا بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

تحصیل مقطع دکتری در اتریش

در کشور اتریش ادامه تحصیل در مقطع دکترا به دو صورت امکان پذیر است . دانشجویان میتوانند در صورت داشتن رزومه قوی برای اخذ بورسیه در دانشگاه اقدام نمایند و یا با پرداخت هزینه های تحصیلی خود ، اقدام به اخذ پذیرش نمایند . ( متخصصین ما در موسسه ویستا بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

برای اخذ بورسیه در دانشگاه های اتریش لازم است که دانشجویان  فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر باشند . مسلط به زبان انگلسی و دارای مدرک زبان باشند . این افراد باید از طریقه مکاتبه با استاد مشاور یا همان سوپروایزر شخصی را پیدا نمایند که در مقطع دکترا از ایشان پشتیبانی نماید . داشتن مقالات بین المللی و کتاب از ملزومات مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی میباشد .

(گروه مشاوره موسسه مهاجرتی ویستا بهترین راه در رابطه با مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

زبان تدریس در مقطع دکترا در دانشگاه های اتریش غالبا در رشته های مهندسی به زبان انگلیسی میباشد . منتها در سایر رشته ها به خصوص رشته های علوم انسانی و مدیریتی داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است .

در کشور اتریش ، دانشجویان در مقطع دکترا حدود ۳۰ ساعت در هفته حق کار دارند که به ازای هرساعت کار در کشور اتریش حدود ۸ تا ۱۰ یورو حقوق دریافت میکنند . این میزان در آمد تا مقدار بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در اتریش را تامین میکند . ( متخصصین ما در موسسه ویستا بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

هزینه های زندگی در اتریش

در کشور اتریش هزینه های زندگی برای دانشجویان بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه متغیر است .  هزینه های زندگی در اتریش شامل هزینه بیمه ، مسکن ، رفت و آمد و سایر هزینه هایی است که دانشجویان در زمان تحصیل در دانشگاه و زندگی در اتریش ملزم به پرداخت آن هستند .  (گروه مشاوره موسسه ویستا بهترین راه در رابطه با مهاجرت به اتریش به شما ارائه خواهند داد )

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر و بررسی شرایط خود ، در ساعات کاری  با شماره ۰۲۱۲۶۴۱۴۹۸۳ دفتر تهران و ۰۷۱۳۶۴۹۱۳۱۶ دفتر شیراز تماس گرفته و یا با تکمیل فرم ارزیابی یا تماس با ما  از مشاوره مشاورین ما بهره مند گردید  .

۱۳۹۶-۱-۶ ۱۵:۵۲:۴۲ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۵/۰۹/۲۱|مهاجرت به اروپا|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه