ثبت شرکت در آلمان | موسسه مهاجرتی ویستا

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت وامتیاز اخذ اقامت دائم کشور آلمان

کشور آلمان از نظر اقتصادی نسبت به سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا در سطح نسبتا بالایی قرار دارد و به همین خاطر مورد توجه بسیاری از تجار و بازرگانان برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت قراردارد.
در آلمان ثبت شرکت به چند طریق امکان پذیر است. امکان دارد شخص تمایل داشته باشد که از ابتدا شرکتی را تحت عنوان شرکت مادر در خود آلمان به ثبت برساند.این امر زمانی میسر میشود که شخص متقاضی حدود ۵ سال قبل از انجام پروسه ثبت شرکت ۵ سال مقیم در آلمان بوده باشد. یعنی شخص باید از قبل از طریق ویزاهای دیگر همچون تحصیلی ، ازدواج ، ویزای اقامت ۵ ساله ملتیپل و… وارد این کشور شده باشد و مدرکی که بر حضور خود در آلمان دلالت کند، ارائه نماید و پس از آن برای ثبت شرکت اقدام کند.
روش دیگری که برای ثبت شرکت آلمان وجود دارد بدین صورت است که شخص متقاضی دارای شرکت در ایران باشد. در واقع شعبه مادر در ایران واقع گردیده و فرد بخواهد که شعبه دیگر و یا در اصطلاح ” شعبه دختر ” را در کشور آلمان ثبت کند . در این حالت دو فرض در نظر گرفته میشود. اولا فرد متقاضی خواستار ثبت شعبه خود تحت عنوان شرکت آلمانی باشد و دومین مورد بدین صورت است که شخص، ثبت شرکت را با همان نام شرکت خود در ایران بخواهد.
تمکن مالی فرد برای دولت و اعطای این ویزا در موردی که شرکت به صورت کاملا آلمانی ثبت شود، بسیار حائز اهمیت است. بدین صورت که وی میبایست مبلغی معادل ۲۵ هزار یورو را حداقل برای چند ماه در حسابی به نام خود در آلمان دست نخورده نگاه دارد تا به دولت آلمان نشان دهد تا میزانی دارای تمکن مالی میباشد که حتی این امکان برای وی وجود دارد که به این مبلغ نسبتا زیاد تا چندین ماه نیازی پیدا نکند.
در فرض دوم و اینکه شعبه شرکت به نام شرکت اصلی در آلمان ایجاد شود ، شرایط اثبات توانایی مالی فرد آسان تر به نظر میرسد . با این حال با توجه به رزومه کاری و مالی هر فرد باز هم متفاوت به نظر میرسد .
گفتنی است پروسه انجام ثبت شرکت در آلمان حدودا ۴ تا ۶ ماه به طول می انجامد.
با توجه به توضیحات ارائه شده ، به نظر میرسد ثبت شرکت در آلمان غالبا مورد نیاز اشخاصی باشد که الزام به ثبت شرکت در این کشور داشته باشند و در حال حاضر شرایط این کشور به گونه ای می باشد که استقبال زیادی از سرمایه گذاران به عمل می آورد و بدین خاطر نیز اخذ ویزای کشور آلمان از این طریق و از راه قانونی میسر خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آلمان میتوانید با موسسه مهاجرتی ویستا تماس بگیرید.

۱۳۹۶-۱-۶ ۱۵:۴۹:۱۴ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۵/۱۰/۲۶|مهاجرت به اروپا|دیدگاه‌ها برای ثبت شرکت در آلمان بسته هستند