مروری بر مهاجرت به کانادا | موسسه مهاجرتی ویستا

مروری بر مهاجرت به کانادا

موسسه مهاجرتی ویستا » وبلاگ » مهاجرت به کانادا » مروری بر مهاجرت به کانادا

مروری بر مهاجرت به کانادا

مروری بر مهاجرت به کاناداReviewed by موسسه مهاجرتی ویستا on Jul 10Rating: 4.5

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

دولت کانادا به اعضای دسته مهاجرین خویشاوندی (Family Class) و دسته مهاجرین اقتصادی (economic class) ویزای اقامت دائم اعطا می کند . دسته مهاجرین اقتصادی شامل نیروی کار ماهر (skilled worker )، نیروی کار ماهر کبک (Quebec skilled worker) و دسته کاندیداهای استانی (provincial nominee) و تجار (business immigrants) می شود .

متقاضی بر حسب یک  سیستم امتیازدهی و فاکتور های مختلف که نشان دهنده این است که متقاضی و وابستگانش می توانند با موفقیت در کانادا مقیم شوند، در دسته نیروی کار ماهرفدرال مورد ارزیابی قرار می گیرد .

متقاضیان ایده آل در دسته نیروی کار ماهردر واقع کسانی‌ هستند که مهارت‌های استخدامی و تجربه‌های مناسب با شغل‌هایی‌ که برای مهاجرین به کانادا در نظر گرفته شده است، را دارا می باشند.

متقاضیان می توانند بر حسب توانمندی‌های اثبات شده خود در دسته نیروی کار ماهر کبک و دسته کاندیداهای استانی قرار بگیرند و طبق برنامه ی‌ مهاجرتی و معیار‌های انتخابی کبک و یا استان‌ها ، در کانادا اقامت دائم دریافت کنند .

کانادا همچنین مهاجرین در دسته برنامه مهاجرتی تجار را که شامل سه زیر شاخه سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال می شود ، را مورد بررسی قرار میدهد.

مهاجرت سرمایه گذاران

دسته سرمایه گذار دارای یک سیستم امتیازدهی است و برای متقاضیانی است که بر حسب تجربه یا سابقه مدیریتی و کاری خود و با سرمایه خالص حد اقل ۱,۶۰۰,۰۰۰ دلار در کانادا می توانند زندگی خود را بگذرانند. پذیرش مشروط به این است که سرمایه گذار متعهد شود معادل ۸۰۰,۰۰۰ دلار را بدون بهره و بدون حق برداشت، به مدت ۵ سال در یک بودجه تضمین شده دولتی سرمایه گذاری کند.

این متقاضیان میتوانند وام دریافت کنند و دارای امنیت قانونی‌ نسبت به سرمایه خود هستند. دولت کانادا به طور موقت درخواست‌های این دسته را معلق نگه داشته است.

برای اطلاعات بیشتر اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک را مطالعه کنید.

مهاجرت کار آفرینان

دسته کار آفرینان دارای یک سیستم امتیازدهی است و به متقاضیانی اقامت تعلق می‌گیرد که نشان دهند میتواند بر اساس تجربه کاری خود و سرمایه بالای خود در کانادا زندگی‌ کنند . تایید، مشروط است به اینکه کار آفرین متعهد شود که مدیریت شغلی‌ در کانادا که اقتصاد و استخدام را رونق می‌بخشد را سرمایه گذاری کند . دولت کانادا به طور موقت درخواست‌های این دسته را معلق نگه داشته است.

مهاجرت نیروی خود اشتغال و سوپر ویزا

 دسته  خود اشتغالی دارای یک سیستم امتیازدهی است و به متقاضیانی اطلاق میشود که تجربه، قصد و توانایی‌ مربوط را برای ایجاد اشتغال خود دارد که این حرفه باید از نظر فرهنگی‌ هنری و ورزشی با زندگی‌ کانادایی همسو باشد و یا اشتغال خو درا با خرید و مدیریت مزرعه در کانادا راه اندازی کند.

  دولت کبک برنامه مهاجرتی مخصوص به خود را برای نیروی کار ماهر و دسته تجار دارد. در دسته خانواده فدرال برنامه‌های اسپانسر شیپ فعلی‌ باعث به هم پیوستن شهروندان کانادایی و نزدیکانشان از جمله همسر، پارتنر قانونی ( هم جنس یا غیر هم جنس) ۱۶ ساله یا بزرگتر، فرزند مجرد زیر ۲۲ سال، یکی‌ از والدین یا پدر بزرگ/ مادر بزرگ و یک خواهر،برادر،خواهرزاده،برادرزاده و نوه یتیم و مجرد زیر ۱۸ سال و یا هر بستگان دیگری؛زمانیکه اسپانسرشیپ هیچ کدام از موارد بالا را ندارد .

اسپانسر شیپ والدین و پدر بزرگ/ مادر بزرگ به طور موقت برای اقامت دائم معلق است.

در عوض کاندید‌های واجد شرایط می توانند برای سوپر ویزای بلند مدت والدین و پدر بزرگ یا مادر بزرگ به عنوان بازدید کننده اقدام کنند .

۱۳۹۷-۲-۱ ۱۴:۴۰:۴۶ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۵/۰۴/۲۰|مهاجرت به کانادا|۲ Comments

۲ ديدگاه

  1. فرزاد ۱۳۹۵-۰۴-۲۰ در ۲۰:۴۶

    بسیار عالی

  2. محسن ۱۳۹۵-۰۵-۱۸ در ۱۷:۴۷

    با تشکر از مطلب خوب شما

ثبت ديدگاه