مهاجرت به استرالیا | اخذ ویزای مهاجرت به استرالیا | ویزای 189 استرالیا

مهاجرت به استرالیا ۱۳۹۷-۳-۲۰ ۱۷:۰۱:۰۱ +۰۴:۳۰
مهاجرت به استرالیا

بهترین روش های مهاجرت به استرالیا

رایج ترین روش های اخذ ویزا و مهاجرت به استرالیا به شرح زیر می باشد:

۱ ویزای تحصیلی و دانشجویی استرالیا
۲ ویزای کار استرالیا
۳ ویزای مهارتی و تخصصی استرالیا
۴ ویزای سرمایه گذاری و تجاری در استرالیا
۵ ویزای خویشاوندان استرالیا
۶ ویزای ازدواج و نامزدی در استرالیا
۷ ویزای گردشگری و توریستی
۸ ویزای اسپانسر شغلی

که بسته به شرایط متقاضی بررسی می شود.

مهاجرت به استرالیا براساس مهارت ها، تجربه کار و صلاحیت افراد حرفه ای و متخصصان ماهر,سرمایه گذاری ,فامیلی, امکان پذیر است. برای ارزیابی شانس خود برای مهاجرت به استرالیا، مقالات ما را مطالعه فرمایید و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چرا مهاجرت به استرالیا

چرا مهاجرت به استرالیا ؟

مهاجرت یک حرکت جهانیست که کمک می کند تا بسیاری از مردم برای داشتن زندگی بهتر و پیشرفت, کشور خود را ترک کنند. متقاضیانی که مایل به مهاجرت به استرالیا به طور موقت یا دائمی هستند نیز این شانس را دارند تا برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند . ما لیستی از ۸ دلیل اصلی که متقاضیان ما تقاضای مهاجرت به استرالیا را دارندو به استرالیا مهاجرت می کنند، گردآوری کردیم.

۱٫ بالاترین سطح زندگی

استرالیا سرویس Medicare عالی، خدمات حمل و نقل عمومی درخشان و امکانات مسکن را فراهم می کند.

۲٫ فرصت های شغلی

استرالیا دارای کمبود نیروی ماهر و استاد کار است و به همین دلیل فرصت های زیادی برای کارگران خارجی بسیار متخصص وجود دارد تا از اشتغال به شرکت های استرالیا مطمئن شوند.

۳٫ازدواج

بسیاری از متقاضیان تمایل به رابطه با شهروندان استرالیایی یا ساکنان دائمی استرالیا دارند و تصمیم می گیرند به استرالیا مهاجرت کنند تا زندگی خود را با هم آغاز کنند.

۴٫ سیستم آموزش کیفی

استرالیا تحصیلات عالیه در سطح جهان را برای همه دانش پژوهان فراهم می کند.

۵٫ ورزش

استرالیا اهمیت بسیار زیادی به تمام انواع ورزش ها می دهد و بسیاری از متقاضیان احساس می کنند که می توانند فعالیت ورزشی خود را به گونه ای گسترش دهند که فرصت های زیادی وجود داشته باشد.

۶٫ آزادی مالی یا ثبات

رشد اقتصادی استرالیا طی ۱۵ سال گذشته ثابت شده است و بسیاری از متقاضیان مهاجرت می کنند تا حقوق و دستمزد بیشتری را به دست آورند؛ زیرا شرایط اقتصادی بسیار سودمند و کسب درآمدبالا می باشد.

۷٫ طبیعت

استرالیا دارای سواحل بی نظیر، جنگل های باستانی، کوه های ناهموار کوهستانی و بسیاری از پارک های ملی است که محیط  مشابه  آفریقای جنوبی نشان می دهد.

۸٫ آب و هوا

آفریقای جنوبی و استرالیا شرایط مشابهی را در شرایط آب و هوایی به وجود می آورد، و این امر برای مهاجرین در جهت سازگاری با محیط جدید خود آسان تر است.

مهاجرت به استرالیا با ویزای مستقل (زیر رده ۱۸۹)

مهاجرت به استرالیا با ویزای مستقل استرالیا، محبوب ترین ویزای این کشور در بین مهاجران در سراسر جهان است. این ویزا برای مهاجرانی طراحی شده است که هیچ گونه حمایت مالی از دولت، سرزمین، کارفرما و یا خانواده در استرالیا ندارند. انتخاب این ویزا صرفا بر اساس مهارت ها، تجربه و نمره ی فردی شما انجام می شود، زیرا این ویزا مبتنی بر شخص و عملکرد وی است. ویزای مستقل در استرالیا به شما و افراد همراه شما اعطا می شود.

برای درخواست این ویزا، ابتدا باید یک شغل از SOL (فهرست مشاغل مهارتی) استرالیا انتخاب کنید و سپس EOI آنلاین Expression of Interest) ) را ارسال کنید. اگر رزومه ی شما انتخاب شده باشد، تقاضای درخواست برای ویزا را در مدت ۶۰ روز دریافت خواهید کرد.

الزامات کلیدی ویزای زیر مجموعه ۱۸۹
برای درخواست این ویزا متقاضی باید:
۱٫ یکی از مشاغلی که در فهرست مشاغل مهارتی استرالیا آمده است را انتخاب کند.
۲٫ نمره حداقل ۶۰ امتیاز بر اساس مشخصات فردی خود، یعنی سن، کیفیت کار، تجربه، مهارت زبان انگلیسی و سایر اجزاء در صورت لزوم کسب کند.
۳٫ کمتر از ۵۰ سال داشته باشد.
۴٫ ارزیابی مهارت های وی از سوی مقام ارزیابی مثبت تلقی شده باشد.
۵٫ باید نمره مناسب آیلتس را برای اثبات مهارت انگلیسی بدست آورده باشد.
۶٫ EOI را ارسال کرده باشد.
۷٫ گواهینامه معتبر سلامت را دریافت کرده باشد.

مزایای ویزا:
این ویزا به شما و خانواده شما اجازه می دهد تا:
۱٫ به طور نامحدود در استرالیا زندگی و کار کنید.
۲٫ به صورت تمام وقت در استرالیا در هر درجه تحصیلی اعم از مدرسه، کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا تحصیلات عالیه در کلیه ی سطوح آموزش ببینید.
۳٫ امکانات بهداشتی و یارانه ی خدمات درمانی دریافت کنید.
۴٫ از مزایا و پرداخت های اجتماعی خاص بهره مند شوید.
۵٫ پس از گذراندن زمان مشخص در استرالیا، برای شهروندی استرالیا درخواست دهید.
۶٫ از یک عضو خانواده برای اقامت دائم یا موقت در استرالیا حمایت کنید.
هزینه اقامت در زیر کلاس ۱۸۹:
• ویزای مستقل (زیر کلاس ۱۸۹) – ۳۶۷۰ دلار (متقاضی اصلی)
• متقاضی وابسته با سن ۱۸ و بالاتر – ۱۸۳۵ دلار
هزینه های متقاضی کمتر از سن ۱۸ ، ۹۲۰ دلار است.

هزینه های اضافی:
• بررسی پزشکی: مستقیما به پزشک انجام معاینه پزشکی پرداخت می شود.
• بررسی پلیس: به مقامات مربوطه در کشور هایی که در آن بیش از شش ماه در سال زندگی کرده اید، پرداخت می شود.
صدور گواهینامه / ترجمه اسناد: بسته به نوع گواهینامه و تعداد نسخه هایی که باید تایید شوند، باید هزینه پرداخت کنید.

برای کار در استرالیا ابتدا باید بدانید که معیارهای واجد شرایط بودن و حقوق کارگران خارجی برای کار در استرالیا چیست؟ و بیشتر به دنبال چه کاری در استرالیا هستید؟ به این منظور باید درباره ANZSCO و طبقه بندی مشاغل در استرالیا بیشتر مطالعه کنید.
اگر ویزای مستقل زیر مجموعه ی ۱۸۹ را درخواست می کنید، موسسه مهاجرتی ویستا می تواند مشاور و راهنمای مورد اعتماد شما باشد. ما یک تیم از کارشناسان خبره برای مهاجرت به استرالیا داریم که دانش کاملی از تمامی زیرمجموعه های ویزا و سیستم مهاجرت استرالیا دارند.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری

مهاجرت به استرالیا از طریق کار:

کشور استرالیا با سیاست جذب نیروی کار متخصص وماهر شرایط رو برای متقاضیان هموارکرده .دریافت اقامت از طریق کار و حرفه یکی از محبوب ترین روش مهاجرت به استرالیا بین ایرانیان می باشد. ویزاهای مربوط به مهاجرت کاری شامل ویزای ۱۸۹-۱۹۰-۴۸۹ می باشد .در ابتدا متقاضی باید دارای شغلی باشد که در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود دارد.
سیستم گزینش متقاضیان براساس امتیاز است که حداقل امتیاز برای دریافت ویزا ۶۰ می باشد.نحوه ی محاسبه امتیاز براساس پارامترهای گوناگونی نظیر سن , مدرک زبان , مدرک تحصیلی , سوابق کاری خارج از استرالیا , امتیاز همسر , اسپانسرشیپ ایالتی , آزمون ناتی و تحصیل در استرالیا می باشد.

سن :
اولین شرط برای اقدام به مهاجرت کاری داشتن حداکثر ۴۵ سال سن میباشد و حداکثر امتیاز به افراد بین ۲۵ تا ۳۳ سال میرسد. جدول امتیاز بندی سن به شرح زیر می باشد.
۱۸ تا ۲۵ سال – ۲۵ امتیاز
۲۵ تا ۳۳ سال – ۳۰ امتیاز
۳۳ تا ۴۰ سال – ۲۵ امتیاز
۴۰ تا ۴۵ سال – ۱۵ امتیاز

مدرک زبان :
دارا بودن حداقل نمره آیلتس ۶ در تمامی مهارت ها و کسب حداقل نمره ۷ در امتحان آیلتس برای مهاجرت به استرالیا ۱۰ امتیاز و حداقل نمره ۸ در تمامی مهارت ها در این امتحان، ۲۰ امتیاز به امتیازات متقاضی می افزاید.همچنین شخص با دارا بودن دیگر مدارک زبان مانند پی تی ای و تافل و… می تواند با مراجعه به اداره مهاجرت استرالیا اقدام نمایید.
مدرک تحصیلی:
دارا بودن مدرک فوق دیپلک ۱۰ امتیاز، کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۵ امتیاز و دکترا ۲۰ امتیاز برای متقاضیان امتیاز کسب خواهد کرد.
شخص متقاضی باید دارای تحصیلات مرتبط به شغلش باشد زیرا امکان اقدام برای ویزای مهارت استرالیا بدون داشتن تحصیلات مرتبط وجود ندارد. تنها یک استثنا برای رشته کامپیوتر وجود دارد که با شرایطی امکان جایگزینی سابقه کار با مدرک تحصیلی برای آن وجود دارد.
توجه داشته باشید که شیوه محاسبه و ارزشیابی مدارک متقاضیان ایرانی براساس توصیه وزارت آموزش استرالیا صورت می گیر و این وزارتخانه، موسسات آموزش و دانشگاه ها داخل ایران را به دو دسته ی درجه اول و درجه دوم تقسیم کرده است.
نحوه یمحاسبه امتیاز به این صورت می باشد که اگر دانشگاه درجه اول باشد ارزش مدرک مطابق با ارزش مدارک اخذ شده در دانشگاههای استرالیا می باشد.
به عنوان مثال ، در این درجه بندی دانشگاه آزاد تهران جزء دانشگاه های درجه اول می باشد در نتیجه متقاضی که دارای مدرک از این دانشگاه می باشد امتیاز کامل مدرک کارشناسی را کسب می کند..
و همچنین مدارکی که از دانشگاه های درجه دوم اخذ شده باشد ارزش پایین تری دارند به عنوان مثال مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد قزوین امتیازی معادل فوق دیپلم کسب می کند.
سابقه کاری در خارج از استرالیا:
طبق جدول زیر در صورت داشتن سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تا ۱۵ امتیاز به متقاضیات کمک می شود.
سابقه کار در ۱۰ سال قبل از اقدام:
حداقل ۳ سال – ۵ امتیاز
حداقل ۵ سال -۱۰ امتیاز
حداقل ۸ سال -۱۵ امتیاز

برای تایید سوابق کار نیازی به لیست سوابق بیمه نمی باشد ،ارائه مدارکی مانند فیش حقوقی ،گواهی اشتغال به کار،قرارداد و… برای کسب امتیاز مورد تایید می باشد.
مهاجرت به استرالیا برای برخی مشاغل مانند حسابداران و مهندسین بدون سابقه کار نیز امکانپذیر می باشد اما به شرط آنکه جمع امتیازات دریافتی به حد نصاب رسیده باشد همچنین امکان جبران کمبود امتیازسابقه کار از طریق سایر فاکتور ها مانند امتیاز همسر، نمره زبان و.. نیز برای این دسته از مشاغل وجود دارد.
این درصورتی است که متقاضیات مهاجرت به استرالیا از طریق مشاغلی مانند تکنسین عمران و برق کار حتی با اخذ امتیاز مطلوب بدون سابقه کاری مرتبط امکان مهاجرت ندارند.
امتیاز همسر:
یکی دیگر از راه های کسب امتیاز برای مهاجرت از طریق مشاغل این است که همسر شخص متقاضی دارای یکی از مشاغل موجود در لیست MLTSSL باشد و همچنین حداقل نمره ۶ مهارتهای آیلتس را کسب نمایید، ۵ امتیاز به مجموع امتیازات متقاضی تعلق می گیرد.
اسپانسرشیپ ایالتی:
برای ویزاهای مهارت ۱۹۰ و ۴۸۹، اخذ اسپانسرشیپ ایالتی به ترتیب ۵ و ۱۰ امتیاز به متقاضی کمک خواهند کرد.

آخرین خبرهای مهاجرت به استرالیا

ویزای توریستی استرالیا (زیر گروه ۶۰۰)

ویزای توریستی استرالیا ۲۰۱۸ ویزای توریستی استرالیا برای افرادیست که ویزاهای آنلاین ای تی ای و ای ویزیتور شامل حال آنها نمی شود و همچنین افرادی که قصد [...]

ویزای مستقل کار استرالیا زیر گروه ۱۸۹

 ویزای کار استرالیا یکی از روش های مهاجرت به استرالیا  ویزای کار استرالیا یا ویزای مستقل کار استرالیا زیر گروه ۱۸۹ می باشد که برای افرادی است که از طریق [...]

ویزای توریستی ای ویزیتور (زیر گروه ۶۵۱)

ویزای توریستی ای ویزیتور (eVisitor Visas) یک نوع زیر گروه خاص ویزا های توریستی و تجاری برای شهروندان اروپایی است. افرادی که قصد یک سفر کوتاه با هدف [...]