بررسی و پیش بینی امتیازات Express Entry | موسسه مهاجرتی ویستا

بررسی و پیش بینی امتیازات Express Entry

موسسه مهاجرتی ویستا » وبلاگ » مهاجرت به کانادا » بررسی و پیش بینی امتیازات Express Entry

بررسی و پیش بینی امتیازات Express Entry

 

30 ژوئن 2017 – در سه ماهه دوم سال 2017، سوابق اکسپرس اینتری به کانادا جست و خیز کرد و دعوت نامه هایی برای داوطلبان با امتیاز کمتر از همیشه منتشر شد.

مه 2017 رکورد کمترین رتبه بندی سیستم جامع رتبه بندی (CRS) نمره  413 را برای یک قرعه کشی تمام برنامه، مشاهده کرد، در حالی که در ماه آوریل یک قرعه کشی تنها 3،923 دعوت نامه برای درخواست سطح بالای تمام وقت (ITAs) داشت.

مسئولین مهاجرت کانادا در مسیر کلی 2017 بیش از 75000 ITAs با یک دوره ی سه ماهه ی دوم دینامیک در سه ماهه ی اول با پویایی ادامه دادند.

علاوه بر این، ترفندهای بیشتری در مورد چگونگی امتیازدهی، نمایش انعطاف پذیری، و اجازه دهی سیستم به مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا وجود دارد تا به منظور حصول اطمینان از انتخاب نامزد مناسب به وسیله ی امتیازدهی به هدف خود دست یابند.

Express Entry به کانادا سیستمی است که بهترین داوطلبان را برای مهاجرت بر اساس عوامل چندگانه ی مورد استفاده برای ارزیابی ارزش آنها در اقتصاد کانادا انتخاب می کند.

از طریق سیستم، نامزدان دعوت می شوند تا به یکی از سه برنامه اصلی مهاجرت اقتصادی فدرال یعنی کارگر فدرال ماهر، معاملات فدرال ماهرانه و کلاس تجربه کانادا بپیوندند. همچنین هر استان می تواند داوطلبانی را از استخر Express Entry با نامزدی متمایل استانی به ارزش 600 CRS امتیاز برگزیند.

این سیستم در سال 2015 راه اندازی شد و طی دو سال اول با تعدادی محدودیت مواجه شد. بایستی تاخیر برنامه های کاربردی از سیستم سابق هنوز پاکسازی میشد. و قطعا برخی ناهنجاری ها باید اصلاح می شدند. اما در سال 2016 به نتیجه رسیدند وکارهای انباشته شده پاکسازی شد.

دعوتنامه های پذیرش Express Entry سال 2017

بیش از 50،000 ITA که طی شش ماه اول سال صادر می شوند، مجموعه ای از هر دو سال گذشته را به دست می آورند و نشان می دهد که این سیستم در انتخاب مهاجران اقتصادی به کار گرفته شده است.

پس از سه ماهه اول سال 2017، تعداد ITA ها تا کنون مجموعا کل سال را برای هر دو سال 2015 و 2016 به تصویب رسانده اند. واضح است 2017 سالی است که اکسپرس ورودی واقعا شروع به کار با ظرفیت کامل کرده است.

در سال 2017 ، تاکنون مقامات مهاجرتی کانادا 51،300 ITA صادر کرده اند. و در  زمان مشابه در سال 2016، تنها 15،286 مورد صادر شده بود، در حالی که در سال 2015 این رقم به 12،883 رسیده بود.

وقتی تعداد را به صورت قرعه کشی در نظر بگیرید، 2017 حتی بیشتر از این روشن می شود. نه تنها 16 قرعه کشی بیشتر از هر دوره شش ماهه تا کنون داشته است، بلکه تعداد ITA همواره بیش از دو برابر آن در سال های گذشته می باشد.

لازم به ذکر است که قرعه کشی های 13 و 14 در نمودار زیر برنامه خاصی دارند، به این معنی که آنها به برنامه های نامزدی استان و کلاس های تجربه کانادایی اهدا می شوند.

برخی از دلایل افزایش چشمگیر در زیر آمده است:

IRCC قصد دارد که نزدیکترین هدف مهاجرت سالانه خود را برای مهاجران اقتصادی طبقه بندی کند که در این صورت بیش از 73،700 نامزد وارد کانادا می شوند.

دولت اکنون تصویر بسیار واضحتری از چگونگی ارتباطات ITA با درخواستهای ارسال شده دارد. این اطلاعات دو ساله نشان می دهد که چه تعداد داوطلب ITA را دریافت کرده اند اما درخواست های خود را ارائه نداده اند. ارتباط بین ITA ها، برنامه های تکمیل شده و مهاجرانی که به کانادا می آیند، یک عامل کلیدی در تعیین تعداد ITA است.

هدف از پردازش شش ماهه به این معنی است که IRCC می داند نامزدهایی که اکنون دعوت شده اند، احتمالا در سال 2017 به کانادا می رسند و در نتیجه تحت برنامه هدفمند 2017 قرار می گیرند. بعدا در سال 2017، مسئولان مهاجرت باید سطح مهاجرت 2018 را در اندازه های قرعه کشی در نظر بگیرند.

کمبود برنامه هایی که قبل از Express Entry در سیستم قبلی شکل گرفته اند، اکنون برطرف شده است. این به این معنی است که هر مقیم دائمی در رده اقتصادی جدید فدرال باید از طریق اکسپرس اینتری وارد شود.

نمرات جامع رتبه بندی (CRS)

افزایش قابل ملاحظه ای در تعداد ITA، امتیاز CRS را پایین آورده است، با کمترین رکورد 413 ثبت شده در ماه مه 2017 و همچنین دو مورد که حداقل 415 امتیاز بوده است.

این بدان معناست که کاندیداهای دارای نمراتی پایین تر از هر زمان دیگری، در حال دستیابی به ITA ها هستند، و این باعث می شود که کانادا برای ساکنان دائم جدید، که خارج از کانادا هستند، بیشتر قابل دسترسی باشد.

قرعه کشی نهایی سه ماهه دوم در پایان ژوئن 2017 نشان داد که امتیاز CRS به 449 افزایش می یابد. این پس از آن بود که IRCC یک ماه بین قرعه کشی ها فاصله انداخت تا تغییرات سیستم امتیازدهی 6 ژوئن 2017 امکان پذیر باشد. این زمان اضافی،به اعداد و استاندارد در استخر امتیازاجازه رسیدن به نرخ تورم را داد و بسیاری از کاندیداها امتیاز بیشتری برای داشتن خویشاوندان در کانادا یا توانایی زبان فرانسوی به دست آوردند و این بدین معنی بود که حداقل نمره CRS افزایش یافت.

قرعه کشی برنامه خاص در سال 2017

در سه ماهه دوم سال 2017، دو قرعه کشی غیرمعمول برنامه خاص (اعداد 13 و 14 در نمودار بالا) را دیدیم.

این اولین بار نیست که IRCC یک هدف را صرفا در برنامه های نامزدی استان (Draw 13 ) دنبال کرده است.در این قرعه کشی حداقل امتیاز 775 برای CRS و حداقل امتیاز 143 برای ITA صادر شد. این باعث می شود تمام پروفایل های با نمره بالا در استخر امتیاز خنثی شوند و در حال حاضر 600 امتیاز برای نامزدی استانی تنها راه موثر برای تضمین ITA است، پس از پایان پیشنهادات شغلی در پایان سال 2016 کاهش می یابد.

قرعه کشی 14 اولین بار بود که در آن قرعه کشی به طور خاص در برنامه فدرال مهارت های حرفه ای بود. حداقل نمره 199 به معنی نامزدی بود که قبلا امید کمی به درخواستش داشتند، اما به طور ناگهانی با خط مهاجرت رو به رو شدند. این نمونه ی دیگری از انعطاف پذیری اکسپرس است و مسئولان مهاجرت می توانند یک نیاز را شناسایی کنند و به سرعت واکنش نشان دهند.

تغییرات  Express Entry کانادا

در تاریخ 6 ژوئن 2017، مسئولان مهاجرت کانادا، تغییرات بیشتری را در مورد نحوه امتیازدهی در Express Entry انجام دادند. همانطور که داده های موجود برای مقامات مهاجرت افزایش می یابد، می توانند ببینند که تغییرات الزاما بایستی انجام شود تا این اطمینان حاصل شود که نامزدهای مناسب انتخاب می شوند.

در مورد IRCC  هیچ گونه نگرانی برای شما وجود ندارد، تغییرات عمده در نوامبر 2016 شامل کاهش امتیازات پیشنهاد شغلی و افزایش امتیاز برای آموزش کانادا می باشند.

سه تغییر دیگر که در اکسپرس ورودی در اواخر ژوئن انجام شد شامل موارد ذیل می باشند:

 • 1) امتیاز بیشتر برای زبان فرانسوی

در حال حاضرداوطلبان 15 امتیاز اضافی برای سطح 7 در مهارتهای شنوایی، صحبت کردن، خواندن و نوشتن در Niveau de Competence Canadiens (NLC) را ترکیب شده  با نمره انگلیسی 4 یا پایینتر در نمره زبان کانادایی  Canadian Language Benchmark (Linguistique CLB). به دست می آورند.

این امتیازات به سطح 30 افزایش می یابد اگر سطح فرانسه 7 با سطح انگلیس 5 یا بالاتر ترکیب شود.

امتیاز اضافی علاوه بر امتیاز زبان موجود است. حداکثر 136 امتیاز برای اولین زبان رسمی داوطلبان و 24 امتیاز برای دومین دوره ب عنوان پاداش دریافت می شود.

 • 2) نکات جدید برای داشتن خویشاوندان در کانادا

آمار مهاجرت کانادا نشان می دهد که خیشاوندی یکپارچگی را تسریع می کند که یک معیار کلیدی برای یک سیستم مهاجرت موفق می باشد.

بنابراین، داوطلبان دارای خویشاوندی که در کانادا زندگی می کند، در حال حاضر 15 امتیاز اضافی تحت مجوز Canada Express Entry اعطا می کنند.

 • 3) خویشاوند مورد نظر باید 18 سال سن داشته باشند و شهروند کانادا یا جزو ساکنین دائم باشند. آنها باید یک مادر یا پدر با داوطلب اصلی یا همسر خود داشته باشند. این رابطه می تواند به سبب رابطه خونی، ازدواج، قانون عرفی یا پذیرش باشد.

این تغییرات شامل پایان دادن به ثبت نام بانک های اجباری برای تمام نامزدها بدون پیشنهاد شغلی بود، اگرچه این امتیازات را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

پیش بینی Express Entry در سال 2018

IRCC اکنون باید یک چشم در 2018 داشته باشد زیرا اپراتور اکسپرس در نیمه دوم سال 2017 عمل می کند.

در حال حاضر درخواست مدت زمان شش ماهه برای داوطلبان دعوت شده به این معنی است که آنها می توانند در سال 2018 فرود بیایند. به این ترتیب میزان فرود به عنوان ساکنان دائمی در سال آینده نسبت به سال 2017 افزایش خواهد یافت.

مهمترین اهمیت این موضوع، این خواهد بود که تعداد مهاجرت ها در سال 2018 احتمالا در نیمه دوم سال 2017 به طور عمومی منتشر خواهد شد. مسئولان مهاجرت احتمالا از قبل حداقل ایده ای راجع به این اعداد دارند و به همین ترتیب می توانند میزان قرعه کشی را تعیین کنند.

اگر به طور منظم، دو هفته یکبار تکرار شود، انتظار می رود، حداقل امتیاز CRS دوباره به پایین تر از 400 برسد. بعید به نظر می رسد که اولین برنامه ی کامل قرعه کشی با نمره زیر 400 باشد، اما در این مرحله روی آن حساب نکنید.

 

اگر در رابطه وا ویزای کاری کانادا یا برنامه اکسپرس اینتری سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات سوال مهاجرتی خود را مطرح کنید ویا تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و یا با دفاتر موسسه مهاجرتی ویستا تماس بگیرید.

۱۳۹۷-۲-۱ ۱۶:۳۸:۳۷ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۶/۰۴/۲۱|مهاجرت به کانادا|۴ Comments

۴ ديدگاه

 1. محمدرضا ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ در ۲۰:۲۷

  سلام.لیسانس عمران عمران هستم.۲۸ سال.نزدیک به۳ سال کار عمرانی کردم که ۹۰ درصد بیشتر تو شاخه نقشه برداری بوده.ولی بیمه رد نشده.خود شرکتها اما میتونن گواهی کنن.حتی مقطعی ۵ ماهه سرپرست داخلی شرکت سیم جوش هم بودم.چون گرایشم‌ناخوداگاه سمت نقشه برداری رفت مدرک فنی حرفه ایشم گرفتم.خواستم ببینم برای کار و اقامت در کانادا اصلا شرایطش دارم و باید چه کنم.از طریق خواهرم دعوتنامه بفرسته میتونم اونجا کار بگیرم با همین فنی حرفه ایم؟

 2. موسسه مهاجرتی ویستا ۱۳۹۶-۰۶-۱۸ در ۱۹:۱۶

  از طریق برنامه Express Entry نیاز به 3 سال سابقه کار، فوق لیسانس و آیلتس 3 اسکیل 7 و لیستنینگ 8 دارید.

 3. حسن / نصیرا ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ در ۱۵:۰۳

  سلام . بیش از پانزده سال سابقه کار در صنایع چوب دارم و خودم نیز یک کارافرین بوده ام بیش ازده سال نیز سابقه بیمه مرتبط دارم . گواهینامه فنی حرفه ای پایه دو و نیز پایه یک در رشته صنایع چوب را هم دارم . ایا با این سوابق احتمال محاجرت مقدور میباشد؟

 4. موسسه مهاجرتی ویستا ۱۳۹۷-۰۱-۱۲ در ۱۳:۳۰

  با دفاتر ما تماس بگیرید

ثبت ديدگاه