نقد و بررسی Express Entry در نیمه اول سال ۲۰۲۰

نزدیک به ۵۰ هزار دعوتنامه برای درخواست (ITA) اکسپرس انتری به علت شیوع کرونا ویروس متوقف شده است.

اکسپرس اینتری کانادا نیمه اول سال ۲۰۲۰ (با وجود درگیری این کشور با بحران کرونا ویروس)، با صدور دومین دعوتنامه نامه  (ITA) ثبت شده، به پایان رسید.

با وجود بسته شدن مرز کانادا و ایالات متحده و اعمال محدودیت در ورود مسافران خارجی به این کشور به منظور تلاش برای کند کردن شیوع این بیماری، این امر مانع از مهاجرت پناهندگان و افراد دارای تابعیت کانادا(IRCC) نشده است. 

 

 

اکسپرس انتری چیست؟

Express Entry یک سیستم مهاجرتی است که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۵ توسط سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا (IRCC)  اجرا شده و امکان مهاجرت و اخذ ویزا را از طریق ۴ برنامه تجربی کانادا، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه‌های مهاجرت استانی برای متقاضیان فراهم می‌کند.

 

تغییر شیوه اخذ ویزای اکسپرس انتری کانادا با شیوع کرونا ویروس

اگرچه اخذ ITA گامی اساسی در جهت مهاجرت به کانادا است، اما این دعوت نامه به عنوان مراحل اولیه مهاجرت به کانادا محسوب می شود؛ و افراد دعوت شده باید درخواست های تکمیل شده خود و شروط خواسته شده دیگری را نیز جهت موافقت با مهاجرت خود به کانادا ارائه دهند.

تعداد بالای ITA صادر شده، نشانه روشنی از طرف دولت فدرال مبنی بر مهاجرت به کانادا در طی بهبودی کروناویروس می‌باشد.

IRCC به دلیل بیماری همه‌گیر COVID-19 مجبور شد روش اخذ ویزای Express Entry را تغییر داده و به  انجام قرعه کشی‌های ویژه برنامه با هدف کلاس‌های تجربی کانادا و نامزدهای برنامه‌های مهاجرت استانی روی آورد.

احتمالاً کاندیداهای این دو گروه در کانادا، بیشتر از کسانی هستند که از طریق سایر روش‌های اخذ اکسپرس انتری به کانادا مهارجت می‌کنند. به عبارت دیگر؛ این افراد دیگر برخلاف روش قبل، تحت تأثیر محدودیت‌های سفر قرار نخواهند گرفت.

 

Express Entry سال ۲۰۲۰

 

صدور اکسپرس اینتری در ادامه سال ۲۰۲۰

با توجه به محدودیت‌های فعلی که کروناویروس ایجاد کرده است، پیش بینی‌های دقیق و ارزشمند توسط موسسه مهاجرتی ویستا، در مورد اینکه ویزای اکسپرس اینتری کانادا در روزهای باقی مانده از سال ۲۰۲۰ چه وضعیتی خواهد داشت، دشوار است.

مرز کانادا-ایالات متحده حداقل تا ۲۱ ژوئیه بسته شده است، در حالی که محدودیت های اعمال شده برای مسافران خارجی که وارد کانادا می شوند، احتمالاً تا ۳۱ ژوئیه و فراتر از آن تمدید می‌شود.

برهمین اساس، مقامات کانادا باید تصمیم بگیرند که با ورود مهاجران جدید، چگونه به سرعت می توانند وضعیت اقتصادی را تحت کنترل خود بگیرند.

اگر درباره برنامه Express Entry سوالی دارید یا قصد اقدام از طریق این برنامه را دارید میتوانید با موسسه مهاجرتی ویستا تماس بگیرید.

 

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید