ویزای استرالیا از طریق ازدواج
image of 1140x530

اخذ ویزای استرالیا از طریق ازدواج ۲۰۱۸

استرالیا مزایای زیادی برای شهروندان و ساکنان دائمی خود ارائه می دهد. ویزای استرالیا از طریق ازدواج یکی از مهمترین مزایا و خدماتی است، که این کشور در اختیار شهروندان خود  قرار می دهد. یک شهروند استرالیایی می تواند از خانواده خود برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزا مانند: ویزای همسر استرالیایی، ویزای موقت والدین ، حمایت کند.

ویزای همسر استرالیا

ویزای همسر برای کسانی است که با یک شهروند استرالیایی و یا یک فرد اقامت دائم واجد شرایط شهروندی در استرالیا ازدواج کرده اند. شما زمانی میتوانید ویزای همسر را کسب کنید، اگر شما و همسر خود در یک رابطه واقعی بر اساس قانون خانواده (بخش ۴AA) حداقل برای یک دوره ۱۲ ماه هستید.

متقاضی ویزای استرالیا از طریق ازدواج ، زمانی واجد شرایط برای دریافت ویزا همسر خود خواهد بود که شرایط زیر را داشته باشد:

  • متقاضی و همسر باید باید در مقابل زندگی مشترک تعهد داده باشند.
  • متقاضی و همسر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.
  • رابطه متقاضی باید واقعی و مستمر باشد.
  • متقاضی و همسر باید در طی ۱۲ ماه گذشته رابطه داشته باشند و همچنین باید این امر را اثبات کنند.
  • واجد شرایط معیار های بهداشتی و شخصیتی باشند.

رابطه واقعی

تعریف یک رابطه واقعی در استرالیا زمانی است که دو نفر از جنس مخالف و یا حتی هم جنس در کنار هم زندگی خود را به اشتراک می گذارند. شما باید برای اخذ ویزای استرالیا از طریق ازدواج ، شواهدی از زندگی مشترک خود را ارائه دهید. تعهد مالی به یکدیگر، زندگی مشترک و به رسمیت شناختن رابطه خود به اجتماع از مواردی دیگریست که باید ارائه شود.

ویزای موقت و دائمی استرالیا

برای ورود به استرالیا و باقی ماندن در این کشور بر اساس یک رابطه واقعی ( از جمله همجنسگرایان) ، این فرآیند شامل دو مرحله میباشد:

  • در ابتدا ، ویزای موقت معتبر ( برای یک دوره حدود ۲ سال از تاریخ درخواست) اهدا میشود.
  • پس از دو سال ، رابطه ارزیابی میشود، پس از تایید اینکه رابطه هنوز ادامه دارد سپس ویزای دائمی اعطا میشود.

در صورتی که رابطه در یک مدت طولانی(بیشتر از سه سال) باشد تا جایی که کودکی حاصل رابطه وجود داشته باشد، ممکن است به طور مستقیم  ویزای دائمی ارائه داده شود.

تعهدات به عنوان یک حامی

اگر میخواهید شریک خود را برای ویزای استرالیا از طریق ازدواج ارائه دهید، باید یک تعهد حمایتی را امضا کنید.این تعهدات شامل وظایفی در مقابل شریک زندگی خود در ویزای موقت دو ساله استرالیا میباشد:

  • مسئولیت تمام تعهدات مالی دولت استرالیا که ممکن است شریک شما متحمل شود.
  • به مدت دو سال کمک های مالی و نیازهای منطقی شریک خود را پوشش دهید.
  • کمک های مالی دیگری نظیر مراقبت از کودکان را فراهم می کند و همچنین برای حضور در کلاس های انگلیسی مورد نیاز را قرار می دهد.

آیا ارتباط شما با هم جنس خود است ؟

پس از تغییرات قانونی ازدواج همجنسگرایان در استرالیا ، از تاریخ ۹ دسامبر ۲۰۱۷ اگر شما در ازدواجی با هم جنس خود هستید،اکنون میتوانید به عنوان ویزای همسر اقامت شریک زندگی خود درخواست کنید.

این موضوع در تمامی زیرمجموعه های ویزای پارتنر شامل ۸۲۰، زیرمجموعه ۳۰۹و زیر شاخه ۱۰۰ ویزای پارتنر، اعمال میشود.

معاینات بهداشتی

معاینه پزشکی برای هر متقاضی ویزای استرالیا از طریق ازدواج چه دائمی و موقت ضروری است. این معاینات بهداشتی در استرالیا می تواند تنها توسط خدمات پزشکی  Visa Bupa انجام شود و معمولا قیمت آن حدود ۴۰۰ دلار است.

معاینات بهداشتی در خارج از کشور استرالیا تنها می تواند توسط پزشکان پانل، تایید شده توسط دولت استرالیا انجام شود و اغلب هزینه های بالا و زمان انتظار بیشتری را به همراه دارند.

برای اطلاعات بیشتر ، لطفا با تیم خدمات مهاجرتی ما تماس بگیرید.

خدمات مهاجرتی ویستا  ارائه فرم رایگان برای متقاضیان استرالیا

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید