کانادا به دنبال جذب مهاجر بیشتر فرانسوی زبان | موسسه مهاجرتی ویستا

کانادا به دنبال جذب مهاجر بیشتر فرانسوی زبان

موسسه مهاجرتی ویستا » وبلاگ » مهاجرت به کانادا » کانادا به دنبال جذب مهاجر بیشتر فرانسوی زبان

کانادا به دنبال جذب مهاجر بیشتر فرانسوی زبان

کانادا به دنبال جذب مهاجر بیشتر فرانسوی زبانReviewed by موسسه مهاجرتی ویستا on Jun 17Rating: 5.0

9 ژوئن 2016؛ تعداد مهاجران فرانسوی زبان به مراتب کمتر از هدف جاه طلبانه دولت فدرال کانادا است، آمار و ارقام 2016 این را نشان می دهد.
با وجود چندین هدف مقررات در افزایش تعداد فقط 4400 مهاجر فرانسوی زبان یا 8/1 درصد از کل بیرون از کبک در 2016 حل و فصل شده است. هدف اظهار شده ی دولت فدرال 4/4 درصد از کل 2023 می باشد. با این که برای بهبود بخشیدن درصد فوق هنوز زمان وجود دارد، اما دولت نگران است که سیاست ها ی هدف گذاری شده بیش از یک اثر نداشته باشند.
تحرک فرانسوی زبانان
از تاریخ 1 ژوئن 2016 دولت فدرال وارد یک جریان خاص برای کارگران موقت فرانسوی زبان تحت برنامه ی تحرک بین المللی شد. به این معنی که همه ی کارگران ماهر فرانسوی زبان می توانند یک اجازه ی کار کانادا را بدون نیاز به ارزیابی اثرات بازار کار بگیرند. (LMIA)
LMIA چه چیزی را در نظر می گیرد؟
دستمزدها و شرایط کارکردن در حال ارائه به کارگران تبعه بیگانه است.
دسترسی شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی به انجام دادن کار مورد سؤال
خواه انتقال دانش مفید خواه مهارتها، ممکن است از استخدام کردن کارگر بیگانه منتج شود.
استخدام کارگران بیگانه به کارآفرینی برای شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی کمک خواهد کرد.
هدف این است که فرانسوی زبانها قادر باشند تجربه ی کانادایی که برای واجد شرایط اقامت دائم شدن تحت یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی، نیاز دارند را دریافت کنند.دولت فدرال خاطرنشان خواهد کرد که تحرک فرانسوی زبانان تنها در 2016 راه اندازی شده است. به این منظور که تأثیر واقعی در سطوح مهاجرت تا 2018 یا 2019 احساس نخواهد شد. بعید است داوطلبان فرانسوی زبان قادر باشند هم اجازه ی کار به دست آورند، هم تجربه ی ضروری را کسب کنند، سپس درخواست کنند و برای یک جریان مهاجرت اقتصادی پذیرش بگیرند؛ همه در 12 ماه.
هرچند تعداد پایین هنوز نگران کننده خواهد بود، به خصوص با توجه به این که دولت فدرال نیز یک پرتال آنلاین مهاجرتی دارد، خصوصاً هدف گیری کردن کاندیداهای فرانسوی زبان. لذا از تاریخ 5 ژوئن 2017 بیان تغییرات وارده بیش از نمرات سطح بالای فرانسوی برای آنها دیده شد.
داوطلبان 15 نمره علاوه بر نمرات برای سطح 7 در مهارت شنوایی، گفتاری، خواندن و نوشتن در
Niveu de Competence Liguistique Canadiens (NLC) که ترکیب شده با یک نمره ی انگلیسی 4 یا کمتر در معیار زبان کانادایی (CLB) دریافت خواهند کرد. این امتیازات اگر سطح فرانسوی 7 با سطح انگلیسی 5 یا بالاتر ترکیب شود به 30 ارتقا خواهد یافت.
امتیازات اضافی به علاوه ی امتیازات زبان موجود هستند. تا 136 امتیاز می تواند برای زبان اول رسمی داوطلب و 24 امتیاز برای دومین زبان اهدا شود.
تغییر مکان در سراسر جهان با چشم انداز مهاجرت یک اثر روی جایی که مهاجر فرانسوی زبان جدید از آنجا می آید نیز دارد.
دفتر اونتاریوی امور فرانسوی زبانان می گوید تنها 35 درصد جمعیت فرانسوی زبان تورنتو از اروپا هستند. در عین حال، تقریباً 45 درصد از آفریقا، خاورمیانه و کارائیب می آیند. آمار و ارقام همچنین نشان می دهد اقلیت قابل مشاهده نیمی از جمعیت فرانسوی زبان جوان را تشکیل می دهند. در میان فرانسوی زبانان استخدام نشده با اقلیت قابل مشاهده در اونتاریو دو برابر میانگین فرانسوی زبان در پرووینس است. این موضوع مسائل نژادپرستی و تفاوت فرهنگی را به همان خوبی به رسمیت شناختن اعتبار از بین می برد.

پیشروی استانی فرانسوی زبان ها در کانادا

در سطح استانی، اونتاریو در حال انجام دادن بیشترین تغییرات اساسی است و خود را برای این هدف که فرانسوی زبانان 5 درصد از کل مهاجرتها را تشکیل دهند، تنظیم می کنند. در 2016، استان دید 2400 فرانسوی زبان در آنجا مستقر شدند. بیش از نیمی از کل گستره ی کانادا. اما هنوز تنها 2/2 درصد از آنان، مهاجران جدید اونتاریو هستند.
استان می گوید: فرانسوی زبانان در موارد سرویس های جدید، برنامه های مسکن، به علاوه ی پل آموزشی و کلاس های زبان اولویت هستند. مقامات استانی به پیشروی ساخته ده اشاره دارند، از جمله خوشامدگویی به 3 % از مهاجران ماهر جدید تحت برنامه ی نامزد مهاجران انتاریو در 2016، در مقایسه با 1% در 2015.
تحقیقات اخیر در اونتاریو همچنین نشان می دهد که پاداش برای مشاغل آگهی شده نیازمند به زبان فرانسه به 20% بالاتر ارتقا یافته بود.
به وضوح، یک تنظیم سریع برای جمعیت به تدریج کاهش یافته ی مهاجرین فرانسوی زبان کانادا بیرون از کبک وجود ندارد. اما ترکیب مقررات در سطح استانی و فدرال احتمالاَ با یک کاهش درصدی در سالهای آتی مواجه می شود. هدف مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) این است که ورودیان جدید فرانسوی زبان حداقل 4% از کل مهاجران اقتصادی بیرون از کبک را تا 2018 تشکیل می دهند. هدف نهایی برای مهاجرین فرانسوی زبان بیرون از کبک 4/4 % تا 2023 می باشد.

جهت مهاجرت به کانادا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۱۳۹۷-۲-۱ ۱۶:۵۰:۱۴ +۰۴:۳۰ ۱۳۹۶/۰۳/۲۷|مهاجرت به کانادا|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه