ویزای مالتیپل کانادا | توریستی 5 ساله کانادا | مهاجرت به کانادا | ویزای 5 ساله کانادا|مولتیپل|مالتی پل

Long Term Multiple-Entry Visa یا ویزای مالتیپل کانادا ۱۳۹۷-۳-۲۰ ۱۶:۲۲:۵۴ +۰۴:۳۰
ویزای مالتیپل کانادا

ویزای مالتیپل کانادا

ویزای مالتیپل کانادا چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

ویزای طولانی مدت چندگانه یا Multiple-Entry نوعی از ویزاست که دارای دو خاصیت مهم زیر است
به دارنده ویزا این اجازه را می دهد که به دفعات به کانادا تردد کند.
از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف

ویزای مالتیپل تا یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه فرد دارای اعتبار است.
از آنجا که گذرنامه های افراد ایرانی به طور معمول تا ۵ سال اعتبار دارند، چنین ویزایی عملاً می تواند تا بیش از ۴ سال اعتبار داشته باشد.
براساس دستورالعمل اداره مهاجرت، چنین ویزایی به طور معمول تنها شامل دو گروه زیر می شود:

 • افرادی که به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند.
 • پدر و مادرهای مسن و بازنشسته ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده باشند.

به طور کلی سیاست دولت کانادا به شکلی است که تا جایی که ممکن است تقاضای پدر و مادرها برای ویزای کانادا را با دیده اغماض بررسی کند و به این گروه ویزا بدهد، بویژه پدر و مادرهایی که بازنشسته شده اند و انگیزه ای برای کار و زندگی در کانادا ندارند و قبلا هم برای مهاجرت به کانادا از طریق فرزندانشان اقدام کرده اند.

با این حال هیچ تضمینی برای اخذ ویزای وجود ندارد و در نهایت این افسر مهاجرت است که تصمیم می گیرد برچسب ویزا را برای شخص بزند یا نه.

چگونه ویزای مالتیپل کانادا را اخذ کنیم؟

اگر در یکی از دو دسته فوق قرار دارید میتوانید شانس خود را برای اخذ ویزای مالتیپل کانادا امتحان کنید و هنگام تقاضای ویزای مسافرتی، به جای ویزای تک ورودی Single-entry تقاضای ویزای چندگانه Multiple-entry بدهید و امیدوار باشید افسر مهاجرت با درخواست شما موافقت کند.

نکته جالب اینکه اگر کسی شرایط ویزای چندگانه را داشته باشد ولی  تقاضای ویزای تک ورودی بدهد، افسر مهاجرت مربوطه برای این شخص ویزای تک ورودی معمولی صادر می کند ولی نامه ای به وی ارسال میشود و در آن به شخص  اطلاع خواهند داد که اگر ویزای چندگانه تقاضا می داد هم مورد قبول واقع می شد.

اگر جز دو گروه فوق نباشیم آیا امکان اخذ ویزای مالتیپل وجود دارد؟

پاسخ با قاطعیت بلی است

در واقع اخذ برچسب ویزای مالتیپل شما مشروط به قانع کردن افسر مربوطه است و درست همینجاست که شما به وکیلی مجرب و معتبر و امین نیاز خواهید داشت.

اعتبار ویزای توریستی کانادا:

اعتبار تمام ویزاهای کانادا به هنگام ورود به کشور کانادا توسط افسران اداره مهاجرت به کانادا و مرزبانی مورد بررسی قرار میگیرد.

به طور معمول افرادی که ویزای توریستی دریافت میکنند می توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند.

دارندگان ویزای مولتیپل میتوانند به طور متعدد وارد کانادا شود.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا:

 • اصل پاسپورت های جدید و قدیمی متقاضی.
 • ترجمه رسمی و تایید شده شناسنامه هر یک از متقاضیان.
 • در صورتی که زن و شوهر با هم اقدام میکنند، ترجمه سند ازدواج تایید شده.
 • تکمیل فرم درخواست ویزا Application form
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information
 • یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید جدید.
 • ترجمه سند ملکی در صورت وجود.
 • ترجمه مدارک شغلی متقاضی که تایید شده باشد.
 • گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن مالی Bank Statement به زبان انگلیسی که امور بین الملل بانک آن را تایید کرده باشد.
 • دعوتنامه یا ارائه رزرواسیون هتل الزامی است.
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا.

ویزای ۵ ساله کانادا یا ویزای مالتی

در تاریخ ۱۶ فوریه سال ۲۰۱۴ از طرف وزیر مهاجرت به کانادا ویزای ۵ ساله کانادا یا ویزای مالتیپل کانادا برای توریستهای خارجی در نظر گفته شد. این اقدام در جهت تسهیل در جذب تورسیت و گسترش صنعت گردشگری به کشور کانادا انجام شد به طوری که در سال ۲۰۱۶ تعداد ۲۰ میلیون توریست از کشور کانادا دیدن کردند که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۱% داشته است و همچین دولت کانادا حدود ۲ میلیون ویزا صادر کرده است. در سال ۲۰۱۷ روزنامه نیویورک تایمز کانادا را به عنوان توریستی ترین کشور جهان معرفی کرد.

ویزای ۵ ساله کانادا یا ویزای مالتی چیست؟

در حقیقت ویزای مالتیپل کانادا یا mulitplel-entry  به شما اجازه می دهد که یک ویزا با تاریخ ۵ ساله داشته باشید که در طول این ۵ سال می توانید در هربار ورود به مدت ۶ ماه در کشور کانادا اقامت داشته باشید که این مدت می تواند پیوسته یا غیر پیوسته باشد.البته مدت زمان این ویزا برای کشورهایی همچون هند و چین, مکزیک که دارای پاسپورتهایی با اعتبار ۱۰ ساله هستند به مدت ۱۰ سال می باشد اما چون اعتبار پاسپورت اتباع ایرانی ۵ سال می باشد در نتیجه مدت زمان این ویزا نیزحدود ۵ سال است. با داشتن این ویزا می توانید به دفعات از کانادا خارج شوید و بدون درخواست مجدد برای ویزا دوباره به کانادا مسافرت کنید.در ویزای مالتی باید یک ماه قبل از انقضای تاریخ کانادا را ترک کنید.

مزایای  ویزای مالتیپل کانادا چیست؟

واضح ترین آن تعدد ورود از هر کشور دیگر و خروج به کانادا در مدت ۵ سال (حدود ۵ سال)

در طول این مدت اگر قصد داشته باشین کانادا را برای زندگی انتخاب کنید می توانید به راحتی از تمام مزایا آن اطلاعات کسب کنید.

صرفه جویی در زمان و هزینه برای کسانی که ویزای مالتی دارند.

فرق ویزای ۵ ساله کانادا و تک چیست؟

فرق اصلی در این است که در ویزای تک شما فقط یک بار می توانید از آن برای ورود به کانادا استفاده کنید و خارج شوید و اگر دوباره قصد ورود به کانادا را داشته باشید باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید.و  معمولا برای مقاصد خاص ویزای تک سفره صادر میشود مانند این که شما برای شرکت در یک همایش بخواهید به کانادا سفر کنید و یا برای یک رویداد خاص مجبور به سفر به کانادا باشید اما با داشتن ویزای مالتیپل کانادا دیگر لازم نیست در طول ۵ سال برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

تجربه ثابت کرده است که در بیشتر موارد که خاک کانادا را ترک میکنید دوباره به آن باز می گردید!

چه کسانی می توانند ویزای مالتیپل کانادا  دریافت کنند؟

قیل از هر چیز باید بدانید که دولت کانادا برای همه درخواست کنندگان ویزا چه تک سفره و چه مالتیپل یا چندگانه شرایط صدور ویزای مالتیپل را بررسی میکند و حتی اگر شما فقط درخواست ویزای تک یا  single کرده باشید بعد از این که ویزا برای شما صادر شد به شما اعلام میکند که شما شرایط گرفتن ویزای مالتیپل را نیز دارا هستید. و اما اینکه چه کسانی واجد شرایط این ویزا می باشند؟ تقریبا می توان گفت که همه افراد که به صورت قانونی اقدام میکنند می توانند برای گرفتن این ویزا اقدام کنند و همه اینها بستگی دارد که شما بتوانید مامور سفارت را قانع کنید که قصد ماندن و اقامت دائم در کانادا را ندارید .اما به طور کل پدر و مادرهایی که بازنشسته هستند و  از طریق فرزندانشان در کانادا اقدام به گرفتن ویزا اقامت کرده اند در اولویت می باشند نیز کسانی که با دلایل قابل قبول کنسولگری کانادا به صورت مداوم مجبور به سفر به کانادا می باشند.

باید توجه داشته باشید که همه اینها بستگی به تصمیم افسر مربوطه دارد که برچسب ویزا را بزند یا خیر و این شمایید که باید آن را قانع کنید که قصد ماندن در خاک کانادا را ندارید.

مدارک مورد نیاز  ویزای مالتیپل کانادا :

قبل از هر چیز باید بدانید که مدارک ارسال شده برای سفارت کانادا به شما بازگردانده نمی شود و شما نمی توانید پس از این که مدارک را تحویل دادید مدرک دیگری به آن اضافه کنید مگر اینکه خود سفارت از شما مدرک دیگری بخواهد.

البته سفارت کانادا نسخه اصل مدارک را از شما تحویل نمیگیرد.

 •     اصل پاسپورت های جدید و قدیمی متقاضی.
 •     ترجمه رسمی و تایید شده شناسنامه هر یک از متقاضیان.
 •     در صورتی که زن و شوهر با هم اقدام میکنند، ترجمه سند ازدواج تایید شده.
 •     تکمیل فرم درخواست ویزا Application form
 •     تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information
 •     یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید جدید.
 •     ترجمه سند ملکی در صورت وجود.
 •     ترجمه مدارک شغلی متقاضی که تایید شده باشد.
 •     گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن مالی Bank Statement به زبان انگلیسی که امور بین الملل بانک آن را تایید کرده باشد.
 •     دعوتنامه یا ارائه رزرواسیون هتل الزامی است.
 •     رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا.

سفارت کانادا در ایران در حال حاضر تعطیل می باشد.

یکی از بهترین روش های مهاجرت دریافت ویزای مالتیپل کانادا می باشد ,با هزینه مناسب و درمدت زمان کوتاه می توان به کانادا مهاجرت کرد توسط موسسه ویستا.

اگر به هر دلیلی مایل به مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای مالتیپل کانادا هستید ،مشاورین مهاجرتی ویستا میتواند به صورت تضمینی در کمترین زمان ممکن ویزای مالتیپل کانادا را برای شما اخذ نماید و شما را از ویژگی های مثبت آن بهره مند سازد.