همه چیز درباره طرح Express Entry قسمت اول

همه چیز درباره برنامه Express Entry قسمت اول ۱۳۹۷-۳-۲۴ ۱۰:۳۹:۵۳ +۰۴:۳۰

 

express-entry-banner

ورودی اکسپرس یک سیستم نرم افزاری جدید مدیریت الکترونیکی برای مهاجرت به کانادا است. این یک برنامه جدید برای مهاجرت نیست. در عوض،باعث تسریع در انتخاب و پردازش برنامه های مهاجرتی اقتصادی کانادا را فراهم می آورد که شامل: کلاس Federal Skilled Worker،Federal Skilled Trades Class،Canadian Experience Class و بخش از برنامه های انتخابی استانی است.

متقاضیان باید یک Expression Interest به منظور مهاجرت به کانادا تهیه کنند، و اگر آنها برای حداقل یکی از برنامه های فوق واجد شرایط باشند، آنها وارد سیستم ورودی اکپرس میشوند.

اتحادیه دولت و صلاحدیدهای استانی، و همچنین کارفرمایان کانادایی،از آن پس قادر به انتخاب نامزدها از این مجموعه هستند که پس از آن متقاضی یک دعوت نامه به منظور درخواست برای مهاجرت به کانادا تحت یکی از برنامه های مربوطه دریافت خواهد کرد. مدل های مشابه این سیستم در کشورهایی مثل استرالیا و نیوزیلند استفاده میشود،هدف ورود اکسپرس تسریع و هموار کردن مسیر ورود مهاجران ماهر تلقی میشود و کانادا تقریبا تاکنون در این طرح موفق بوده است. اداره مهاجرت کانادا (CIC) با هدف تکمیل پروسه های برنامه های مربوط به مهاجرت در طول شش ماه از تاریخ ثبت نام،این طرح را به ورود اکسپرس نام گذاری کرد.

سیستم امتیاز دهی:

همه نامزدهای ورود اکسپرس امتیازاتی تا ۱۲۰۰، بر اساس چهار قسمت سیستم فرمول جامع رتبه بندی قرار میگیرند:

فاکتورهای مهارت و تجربه (که ما می دانیم کلید موفقیت اقتصادی برای مهاجران در کانادا می باشد)

فاکتور همسر یا شریک قانونی زندگی (مانند مهارت های زبان و آموزشی که منجر به موفقیت اقتصادی بهتری برای هر دو فاکتور همسر و یا شریک قانونی زندگی و خود فرد کاندید شده به حساب می آید).

توانایی انتقال مهارت ها (از جمله آموزشی و سابقه کار و عواملی که زمانی ترکیب میشنود،باعث شانس بهتر برای استخدام شدن، و درآمد بالاتر میشود).

امتیازات اضافی برای کسانی با نامزدی از استان و یا منطقه و یا یک پیشنهاد کار معتبر به حساب می آید.

قرعه کشی Express Entry ماهیانه ۲ بار در تاریخ های ۱۵ و ۲۹ میلادی انجام میشود. و از بالاترین امتیاز تا ۱۲۰۰ پرونده در هر قرعه کشی انتخاب میشوند و پس از قبولی ۲ ماه فرصت دارند تا مدارک خود را ارسال کرده و پس از آن کمتر از ۴ ماه اقامت خود را دریافت خواهند کرد.