طرح تخصص پزشکی در آلمان

طرح تخصص پزشکی در آلمان ۱۳۹۵-۱۱-۹ ۲۱:۲۳:۲۳ +۰۳:۳۰
banner.medical.doctor.mohajeranweb

جزییات طرح تخصص پزشکی در آلمان

مقدمه: درکشور آلمان به علت اینکه بالاترین میزان مالیات را از پزشکان دریافت می کنند و با توجه به افزایش جمعیت و مهاجر در سالهای اخیر زیاد شده نیاز زیادی به پزشک و پزشکان متخصص دارد و با توجه به اینکه شرایط تخصص پزشکی در آلمان به صورت رایگان است و در مقطع تخصص نیز بورس داده می شود به پزشکانی که می خواهند تخصص را بگیرند به همین دلیل شرایط تخصص برای پزشکان ایرانی بسیار مناسب بوده و دارای شرایط زیر است.

شرایط: کلیه افرادی که در دانشگاه های سراسری، آزاد و یا بین الملل در رشته پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، دامپزشکی تحصیل کرده می توانند برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کنند.

پزشکی: افرادی که می خواهند در آلمان تخصص پزشکی بخوانند شرایط تخصص پزشکی به این صورت است که باید دارای مدرک  B2 آلمانی یا  مدرک آلمانی یا مدرک  (Test Daf ) باشند می توانند در دانشگاه های آلمان تحصیل کنند.

مدرک تحصیلی معدل

مدرک زبان

شرایط دیگر

پزشکی معدل بالای ۱۵

B2 یاTEST DAF

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای گرفتن بورسیه کمک می کند.

 

دوره تخصص پزشکی در آلمان ۳ تا ۴ سال  طول می کشد و در طول این سالهای می توانید از بورس ماهیانه ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در   ماه ها بهره مند و ضمناَ تمامی دانشگاه های آلمان مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد، و برای گرفتن تخصص پزشکی در آلمان مدت زمان حدود ۷ تا ۹ ماه طول می کشد و دانشگاه های زیر می توانید برای تخصص اقدام کنید.

University Postdam

University Bochum

University hannover

University heifelbery

University berlin

University Siegen

University Stuttgart

University Munich

و تعدادی دیگر از دانشگاه ها ی  معتبر.