برنامه بورسیه اراسموس

برنامه بورسیه اراسموس ۱۳۹۵-۱۱-۹ ۲۱:۲۳:۲۲ +۰۳:۳۰

برنامه اراسموس

برنامه اراسموس چیست؟

اراسموس برنامه اتحادیه اروپا برای آموزش و تحصیل جوانان برای دوره ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ می باشد، که توسط اتحادیه اروپا و چندین سازمان حمایت کننده دیگر به اجرا در می آید.
هدف ارائه حمایت مالی برای فعایت هایی است که مهارت و اشتغال در بین جوانان در اروپا را افزایش می دهد. اراسموس از سال ۲۰۱۴ جانشین چندین برنامه حمایتی اتحادیه اروپا شد که از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ به اجرا در آمده بودند.

بودجه اختصاص داده شده برای دوره ۷ ساله معادل ۷/۱۴ بیلیون یورو می باشد، همچنین تعداد دانشجویان بهرمند از این حمایت مالی بالاتر از ۴ میلیون نفر تخمین زده می شود.

اراسموس هزینه های به شرح زیر را پوشش می دهد.

  • مسافرت
  • هزینه زندگی
  • هزینه ثبت نام در دانشگاههای آلمان
  • هزینه ارزیابی دانشگاه
  • هزینه خرید کتاب

و دیگر هزینه های دانشجو در طول دوره تحصیل در آلمان.
برای اطلاعات بیشتر در خصوص این بورس می توانید از مشاوره تخصصی ورایگان ما بهره مند شوید.
برلین و مونیخ عناوین بهترین شهرهای دانشجویی آلماندر رنکینگ شهرهای دانشجویی، در بین ۷۵ شهر شناخته شده شامل لندن، پاریس، توکیو و هنگ کنگ دو شهر آلمانی برلین و مونیخ بالاترین رتبه را کسب کردند.

برلین

برلین به عنوان شهری که هم برای دانشجویان محلی و هم بین المللی فرصت تحصیل موثر را ارائه می دهد در جایگاه نهم این لیست قرار گرفته است.
در رنکینگ دیگری که اخیرا برای سال ۲۰۱۶/۲۰۱۵ منتشر شده است، دانشگاه آزاد برلین در جایگاه پنجم و دانشگاه هومبولدت در جایگاه ششم قرار دارد. عناصر دیگری که مورد توجه قرار می گیرند برتری ها و امکانات محیطی و اجتماعی هستند. هزینه پایین زندگی در برلین به خوبی جاذبه های هنری و فرهنگی موجب قرارگیری در این رتبه شده است.

مونیخ

مونیخ در جایگاه یازده بعد از برلین قرار می گیرد و این تنها به دلیل هزینه زندگی بالاتر در مونیخ نسبت به آلمان است. اگرچه عموما آلمان کشور گرانی نیست.

هزینه تحصیل در آلمان

برنامه اراسموس آلمان

اراسموس

در حال حاضر در سطح کارشناسی، هم دانشجویان داخلی و هم دانشجویان بین لمللی قادر هستند به تحصیل رایگان در دانشگاههای آلمان بپردازند. هزینه تحصیل تنها شامل هزینه کم ثبت نام و دیگر هزینه های جزئی در طول ترم خواهد بود. این قانون به طور مشخص تحصیل در آلمان را در جایگاه چهارم کشورهای مقصد برای دانشجویان بین المللی قرار داده است. (بعد از کشورهای آمریکا، انگلیس و استرالیا).

دانشگاههای آلمان در حال حاضر جز معدود دانشگاههایی هستند که با کم ترین هزینه و با سیستم آموزشی کارآمد به جذب دانشجو می پردازند.

بر اساس گزارش موسسه “دااد” میانگین هزینه تحصیل در آلمان سالیانه تنها معادل ۹۱۷۰ یورو می باشد. شامل ۴۷۰ یورو هزینه دانشگاه و ۸۷۰۰ یورو برای ۱۲ ماه زندگی و تامین هزینه های غذا، حمل و نقل، خوابگاه، تفریح و دیگر موارد می باشد. این هزینه ها بر اساس طول دوره تحصیل، سطح تحصیلی، شهر اقامت دانشجو وخصوصی یا عمومی بودن دانشگاه در نوسان است.

برنامه اراسموس آلمانبر اساس گزارش موسسه “دااد” میانگین هزینه تحصیل در آلمان سالیانه تنها معادل ۹۱۷۰ یورو می باشد. شامل ۴۷۰ یورو هزینه دانشگاه و ۸۷۰۰ یورو برای ۱۲ ماه زندگی و تامین هزینه های غذا، حمل و نقل، خوابگاه، تفریح و دیگر موارد می باشد. این هزینه ها بر اساس طول دوره تحصیل، سطح تحصیلی، شهر اقامت دانشجو وخصوصی یا عمومی بودن دانشگاه در نوسان

هزینه زندگی در آلمان

در حالی که شمار زیادی دانشجو قادر هستند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند، تامین هزینه های زندگی اجتناب ناپذیر است. هزینه زندگی در آلمان در برخی نوحی گران تر از دیگر شهرهاست. (شهرهای بزرگ مثل مونیخ در غرب آلمان با هزینه ۳۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه) که مبلغ اجاره خانه بخش بیشتر این هزینه را تشکیل می دهد.

۵ شهر گران آلمان برای زندگی

شرایط بورسیه اراسموس

آلمان کشور گرانی نیست و تحصیل در این کشورمقرون به صرفه و راحت است. علاوه بر این این کشور مملو از جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و فعالیت های فوق برنامه می باشد. شهرهای گران آلمان برای زندگی بر اساس اجاره بها و هزینه خدمات رفاهی تنظیم شده است.
۱-مونیخ: (مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان و گران ترین شهر آلمان برای زندگی نام گرفته است.)
۲-فرانکفورت
۳-هامبورگ
۴-دوسلدورف
۵-بن