تحصیلات رایگان در آلمان

تحصیلات رایگان در آلمان ۱۳۹۵-۱۱-۹ ۲۱:۲۳:۲۲ +۰۳:۳۰

چرا تحصیـل در آلمان؟

دانشگاههای آلمان شبکه آموزشی بسیار خوبی با دانشگاههای سراسر جهان دارند. هر ساله هزاران دانشجو که فرصت رفتن به خارج و گذراندن وقت در کشورهای مختلف دارند، برای تحصیل و زندگی آلمان را انتخاب می کنند.

دانشگاهها و کالج های فنی آلمان سعی دارند امکانات کافی برای دانشجویان بین الملی را فراهم کنند. اما چه عاملی آلمان را این چنین خاص می کند؟ جمهوری فدرال آلمان نسبتا کشور کوچکی است اما تاریخ آن به خوبی در دنیا منحصر به فرد است. این کشور نه تنها در اروپا از موقعیت مهمی برخوردار است بلکه یک عضو وبازیگر مهم در تجارت، سیاست و اقتصاد بین المللی می باشد. فارغ التحصیلان از رشته های مختلف آلمان، مورد تقاضا و انتخاب شرکت های بین المللی از سوی کشورهای مختلف هستند. اگرچه خود آلمان هم یک کشور جذاب برای آینده کاری فارغ التحصیلان محسوب می شود.

۰۱۲۵۱۶_۱۸۱۰_۳٫jpg

این فرصت ها به دلیل سیستم آموزشی خوب آلمان فراهم شده است. دانشجو بسته به اینکه تصمیم به تحصیل کدام رشته در آلمان را دارد، فعالیت ها و سفرهای متعددی در اوقات فراغت و تعطیلات می تواند داشته باشد. در طول این سفرها، دانشجو می تواند نواحی مختلف کشور و همه جاذبه های آنرا ببیند. با صرف زمان و پول بیشتر می تواند سفر به اروپا را از آلمان شروع کند. این کشور یک شروع خوب برای سفر و دیدن کل اروپا می تواند باشد. دریا، ساحل، شهرها و ساختمان های فرهنگی، تاریخی، همچنین ورزش های زمستانی در طول دوره تحصیل در آلمان قطعا اقامت را خسته کننده نخواهد کرد.۰۱۲۵۱۶_۱۸۱۰_۲٫jpg

علت شهرت دانشگاههای آلمان تمرکز روی پروژه های تحقیقاتی بزرگ می باشد. دولت بودجه موردنیاز برای پروژه های تحقیقاتی را فراهم می کند و دانشجوها را قادر می سازد در محیط واقعی به انجام برنامه های پژوهشی خود بپردازند.

برنامه های تحصیل در آلمان سخت تر از تحصیل در کشورهای دیگر شناخته می شود، اما و البته تاثیر مثبت روی شهرت و محبوبیت دانشگاههای آلمان داشته است.

دانشجوی بین المللی با تحصیل در آلمان فرصت خوبی برای آینده با امکان کار در سراسر دنیا به دست خواهد آورد و در نهایت آشنایی با این کشور در قلب اروپا خیلی ارزشمند خواهد بود.

 

  • تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

سالهای اخیر موج عظیمی از دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در آلمان دیده می شوند. یکی از دلایل این مساله، شهرت دانشگاههای آلمان است. اما واضح است که آلمان یکی از معدود ترین کشورهایی است که آموزش رایگان در سطح کارشناسی برای هم دانشجویان داخلی و هم دانشجویان خارجی را فراهم کرده است.

 

اگر چه ورود به دانشگاههای آلمان بدون توانایی تسلط به زبان آلمانی سخت خواهد بود، و بیشتر دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شوند، فرصت تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی برنامه ریزی شده است. دوره های انگلیسی عمدتا در سطح کارشناسی ارشد و رشته های علوم اجتماعی و تجارت پیش بینی شده اند.

۰۱۲۵۱۶_۱۸۱۰_۴٫jpg

  • چگونگی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

در حال حاضر تعداد کمی از دانشگاههای آلمان دوره کارشناسی را به زبان انگلیسی برگزار می کنند. اگر شما واقعا قصد تحصیل در این دوره به زبان اگلیسی را دارید باید در انتخاب رشته انعطاف پذیر باشید. در زیر به معرفی دانشگاه فرایبرگ می پردازیم.

این دانشگاه با رنک ۱۲۱ در سیستم رده بندی دانشگاههای دنیا در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴ برای دوره کارشناسی هنر  (BA)و کارشناسی علوم (BSc) دانشجو می پذیرد.

دانشگاههایی در آلمان که دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار می کنند به شرح زیر هستند. البته این لیست کامل نیست.

  • دانشگاه فنی مونیخ
  • دانشگاه فرایبرگ
  • دانشگاه آخن
  • دانشگاه آزاد برلین
  • دانشگاه هامبورگ

برای اطلاع از سایر دانشگاهها و رشته ها در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در آلمان می توانید از مشاوره تخصصی ورایگان ما بهره مند شوید.