طرح گرین کارت دانمارک

طرح گرین کارت دانمارک ۱۳۹۵-۱۱-۹ ۲۱:۲۳:۲۳ +۰۳:۳۰
denmark-banner-green-card

طرح گرین کارت دانمارک

[wp-svg-icons icon=”pencil-2″ wrap=”i”] طرح گرین کارت دانمارک

طرح گرین کارت دانمارک به منظور پیدا کردن فرصت شغلی در کشور دانمارک از ابتدای سال ۲۰۰۸ به عنوان skill worker دانمارک ایجاد شده است که شامل اجازه کار و اقامت دانمارک در مدت معین خواهد بود . اگراین گرین کارت شامل حال شما شود به جز در موارد کارآفرینی دیگر نیازی به دریافت اجازه کار نخواهید داشت

فرصت های شغلی دانمارک

در این طرح  پیدا کردن شغل کاملا به عهده  شماست . مشاغل سطح پایین و معمولی در دانمارک  محدودیت های جدیدی دارند . در مقابل در برخی بخش ها مشاغل تخصصی به شدت مورد درخواست و توجه دانمارک می باشد . اگر تسلط خود را به زبان دانمارکی بالا ببرید میتوانید با امید بیشتری به دنبال مشاغل سطح بالا باشید.

تائیدیه تحصیلی : رشته های خاصی هستند که در دانمارک نیاز به تائید تحصیلی دارند . وزارت علوم و تحصیلات دانمارک لیستی از این رشته ها که نیاز به تائیدیه خواهند داشت را در اختیار عموم قرار داده.

اگر پزشک یا دندانپزشک هستید اینجا کلیک کنید و از طرح ویژه پزشکان و دندانپزشکان مطلع شوید .

[wp-svg-icons icon=”checkmark-2″ wrap=”i”] پذیرفته شدن و دریافت گرین کارت

از زمان دریافت گرین کارت ۶ ماه  فرصت دارید که خود را به دانمارک برسانید . و یک آدرس رسمی در دانمارک داشته باشید باید بدانید که تا زمانی که آدرس شخصی نداشته باشید و شغل مورد نظر خود را پیدا نکرده باشید و حقوقی دریافت نکرده باشید، نمی توانید  همسر، فرزند و یا هم خانه با خود به دانمارک ببرید.

شرایط دریافت گرین کارت دانمارک

denmark-green-card-calculator

محاسبه امتیاز مهاجرت به دانمارک

مشخص است که شما به ۱۰۰ امتیاز برای دریافت گرین کارت دانمارک نیاز دارید. امتیازها به  سطح تحصیلات، مهارت زبانی وتطبیق با محیط  تعلق میگیرد.  بهتر است قبلا مطلب پیش نیازهای مالی اقامت در دانمارک را  مطالعه کنید. تا زمانی که صاحب بیمه ملی سلامت دانمارک شوید خودتان موظف هستید خود و خانواده خود را تحت بیمه سلامت کامل درآورید. این موضوع کاملا اجباری می باشد. شما موظف هستید در سال اولی که در کشور دانمارک حضور دارید، مبلغ ۵۰۰۰۰ کرون دانمارک از طریق کار رسمی قانونی در دانمارک کسب در آمد کنید. در صورتی که موفق به کسب این مبلغ  نشوید، اجازه اقامت نخواهید داشت.

جدول امتیازبندی گرین کارت دانمارک

امتیاز سطح تحصیلات

در این زمینه فقط تحصیلاتی امتیاز دارند که قابل تطابق با سیستم آموزشی دانمارک باشد. ضمنا فقط به مدارکی امتیاز تعلق میکیرد که حداقل معادل مدرک کارشناسی دانمارک باشد، و فقط به بالاترین مدرک شما که دوره تحصیل آن به اتمام رسیده امتیاز داده خواهد شد. جدول معادلسازی مدارک تحصیلی ایران با دانمارک

ایران

دانمارک

لیسانسلیسانس
فوق لیسانسفوق لیسانس
پزشکی و دندانپزشکیفوق لیسانس در زمینه سلامت
PHD و دکتریPHD

جدول امتیاز ها

لیسانس ۳۰ امتیاز
لیسانس و فوق لیسانس  ۱ ساله۵۰ امتیاز
فوق لیسانس۶۰ امتیاز
PHD۸۰ امتیاز

۳۰ امتیاز ویژه: دربعضی رشته ها و شغل ها که در دانمارک با کمبود نیروی متخصص روبرو هستند، که لیست ویژه ای به نام لیست مثبت (Positive List) قرار داده شده اند. در صورتی که رشته تحصیلی یا کاری شما  با یکی از این موارد مرتبط باشد، ۳۰ امتیاز ویژه دریافت خواهید کرد.

pro-denmark

لیست مثبت مشاغل دانمارک

برای اطلاعات بیشتر میتوانید لیست مثبت رشته های دانمارک را ببینید

امتیاز مربوط به مهارت زبان در طرح گرین کارت دانمارک

با ارائه مدرک زبان به یکی از زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی و یا آلمانی که مدت دریافت آن حتما کمتر از دو سال باشد، می توانید از امتیاز مهارت زبانی بهره بگیرید. لازم به ذکر است که مدرک مورد نیاز باید مورد تایید دانمارک باشد.
جدول امتیاز بندی زبان های اسکاندیناوی

مدرک دانمارکی Prove i dansk 1  (یا معادل سوئدی، نروژی آن)۵ امتیاز
مدرک دانمارکی Prove i dansk 2  (یا معادل سوئدی، نروژی آن)۱۰ امتیاز
مدرک دانمارکی Prove i dansk 3  (یا معادل سوئدی، نروژی آن)۱۵ امتیاز
مدرک دانمارکی Prove i dansk 4  (یا معادل سوئدی، نروژی آن)۲۰ امتیاز

جدول امتیاز بندی زبان های آلمانی یا انگلیسی

زبان انگلیسی

زبان آلمانی

امتیاز
FCE, BEC V, IELTS 5-6B2۲۰ امتیاز
TOFEL 72, IELTS 6.5-9,CAE,BECC1, ZMP, C2,…۴۰ امتیاز
Denmark

مهاجرت به دانمارک

باید بدانید در صورتی که شما هم مدرک یکی از زبانهای اسکاندیناوی و هم یکی از زبان های انگلیسی یا آلمانی را داشته باشید امتیاز هر دو زبان را دریافت خواهید کرد  ولی داشتن هم زمان دو مدرک در زبان اسکاندیناوی و یا مدرک هم زمان آلمانی به همراه انگلیسی امتیاز اضافه ای برای شما ندارد.

امتیاز تطابق با محیط در طرح گرین کارت دانمارک

این امتیاز به افرادی است که سابقه کار در اروپا دارند.

سابقه

امتیاز

۱ سال تحصیل۵ امتیاز
۳ سال تحصیل۱۰ امتیاز
۱ سال کامل کار۵ امتیاز
۲ سال کامل کار۱۰ امتیاز

۵ امتیاز ویژه هم برای کسانی است که با زبان دانمارکی آشنایی دارند. حداکثر امتیاز تطابق با محیط در طرح گرین کارت دانمارک ۱۵ امتیاز میباشد.  

[wp-svg-icons icon=”meter2″ wrap=”i”] مدت زمان اجازه اقامت در طرح گرین کارت دانمارک

در طرح گرین کارت دانمارک شما در ابتدا اجازه اقامت ۲ ساله ای دریافت خواهید کرد.لازم است بدانید که قبل از پایان این دوره می توانید با ارایه درخواست تمدید اجازه اقامت، تا ۳ سال دیگرهم در دانمارک اقامت داشته باشید.پذیرش مشروط به این است که شما طی یک سال گذشته قبل از در خواست تمدیدتان باید مبلغ ۳۱۹۷۲۵ کرون دانمارک درآمد قانونی و تحت نظر اداره مالیات کسب کرده باشید.

 جهت بررسی امتیاز مهاجرت به دانمارک و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید.

دانمارک تخصص اصلی ماست…

فرم ثبت نام بررسی امتیاز مهاجرت

فرم ثبت نام بررسی امتیاز مهاجرت دانمارک