کانادا در مسیر جذب بیشتر مهاجر
image of 1140x530

افزایش مهاجرت در کانادا

یک مقام ارشد اجرایی یکی از صندوق های بازنشستگی معتبرتوصیه کرده که کانادا طی سال های آینده سطح مهاجرتی موجود خود را بیش از سه برابر کند.جان روفولو مدیریت بازرگانی اومرس بازوی اصلی اومرس یکی از سرمایه گذاران بانفوذ کانادا نیز اظهار داشته نوآوری و کسب مهارت میتواند معضل رشد کانادا را حل کند.روفولو همچنین به عنوان رییس شورای نوآوران کانادا فعالیت کرده است.گروه مشاورین مهاجرت افتخار دارد که به ارائه خدمات بسیار زیادی در حوزه ویزای توریستی کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا و بسیاری از ابزار های دیگر داشته باشد.

کانادا به یک استراتژی دسترسی به مهارت ملی قوی نیاز دارد. ما باید مهاجرت را افزایش دهیم. تا سال ۲۰۲۵ سی درصد جمعیت ما شصت ساله یا پیرتر خواهند شد. جهت بهبود این عدم تعادل کانادا نیاز به افزایش مهاجرت برای هر پنج سال بعدی یک میلیون نفر دارد. (نوشته شده توسط روفولو در گلوب اند میل پرخواننده ترین روزنامه کانادا در روزهای هفته و شنبه ها. مقاله روفولو در بخش تجاری روزنامه سه شنبه ۱۸ آگوست ۲۰۱۶ درج گردید.)

اگر ما بر پذیرش تازه واردان ماهر بین ۲۰-۳۹ ساله تمرکز کنیم، این می تواند تمام سهم ما رو از این دسته از ۲۵ درصد به ۳۲ درصد جمعیت تغییر دهد. بدون چنین استراتژیی کانادا با انتخاب های شاق روبرو می شود:

  • افزایش مالیات
  • بدهی ملی بیشتر
  • برنامه های اجتماعی

افزایش مهاجرت به کانادا

دلایل افزایش مهاجرت به کانادا

روفولو اضافه کرد که برخی مردم این برنامه رو جسورانه می دانند. اما من تمایلی به این موضوع ندارم. چرا که رونق اقتصاد کانادا از طریق مهاجرت یک ایده قدیمی است. از سال ۱۹۰۱ تا ۱۹۱۱ به واسطه محاسبه مهاجرت برای افزایش خالص و کامل جمعیت کشور ما از ۵٫۴ میلیون نفر به ۷٫۲ نفر رسید. این یک افزایش ۳۳درصدی است. در مقایسه، هدف یک میلیون جمعیتی به ازای هر پنج سال یک میلیون  نفر تقریباً متعادل است که ۴۱ میلیون نفر نماینده جمعیتی بالغ برتنها ۱۴ در صد هستند.  نیاز هست که این ابتکار به دقت مرحله بندی شود، تلاش بین المللی  مقتضی معین خود را به کار ببریم، و برای ردیف کردن نیازهای کاری خود موانع را برداریم. ما باید از سیستم ورودی منفعل (بی بهره) به سیستمی انتقال یابیم که بتوانیم فعالانه بیشتر کسانی را که می توانند موفق باشند و به افزایش توانایی ما جهت نوآوری و خلاقیت کمک کنند استخدام کنیم. این شامل کسانی است که تازه فارغ التحصیل شدند، تاجران ماهر و سرمایه گذاران با سرمایه.

وزیر مهاجرت به کانادا جان مک کالوم توجه سابق خود و تمایل به افزایش تعداد مهاجران کانادا را ادامه می دهد.

انتظار می رود که دولت کانادا از یک برنامه جدید مهاجرتی در این سپتامبر پرده بردارد برنامه ای که پیشنهادات و اهداف واقعی طرح ریزی خواهد شد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کانادا با ما در تماس باشید

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا بسیار مهم  است چرا که  دانش آموزان در حال آماده شدن برای ورود به یک دوره جدید و حیاتی هستند. در این دوره احساسات و همچنین ذهنیت دانش آموزان در حال تغییر است و این موضوع فرصتی است برای آمادگی آنها جهت کار آینده. به همین دلیل باید در انتخاب دبیرستان مناسب برای فرزندان دقت نمایید.

  • تحصیل در دبیرستان کانادایی

کسانی که در پایه ی سوم و چهارم دبیرستان هستند و یا افرادی که معدل دیپلمشان از حد لازم برای ورود به دانشگاه پایین تر است، ابتدا می توانند دیپلم دبیرستان خود را از یک دبیرستان کانادایی دریافت کنند و بعد از آن وارد دانشگاه شوند. مدت زمان گذرانذن دوره ی دبیرستان در کانادا معمولا بین یک یا دو سال طول می کشد که این موضوع بستگی به نمره های قبلی یا سابقه ی تحصیل متقاضی دارد

  • تحصیل در دوره های زبان کانادا

کسانی که در دوره های زبان فرانسه یا انگلیسی در حال تحصیل هستند می توانند، پذیرش زبان از یکی از ، کالج ها ف دانشگاه ها و یا دیگر مراکز آموزشی در کانادا دریافت نمایند. مدت زمان یادگیری زبان، بستگی به سطح یاد گیری متقاضی دارد که تقریبا از ۶ ماه تا یک سال طول می کشد. دوره های زبان در کانادا، در موسسات مختلف آموزش زبان، کالج ها و یا دانشگاه ها برگذار میگردد. لازم است به این نکته توجه شود که در حال حاضر ویزای تحصیلی به متقاضیان ایرانی که فقط در دوره های زبان کانادا شرکت داشته اند تعلق نمی گیرد.

  • آموزش بعد از دوره‌ی متوسطه

با توجه به اینکه کشور کانادا دارای شبکه های وسیعی از دانشگاه ها و کالج ها می باشد، بعضی از بهترین زمینه های آموزشی در مقطع دانشگاهی را ارائه می دهد. در کشور کانادا در نواحی روستایی و شهری دانشگاه های رسمی بین المللی زیادی قرار دارد. بنابراین مدارک اخذ شده از دانشگاه های کانادایی در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و معتبر می باشند. شروع سال تحصیلی دانشگاهی در کانادا از ماه سپتامبر و پایان آن ماه آوریل یا می می باشد و از دو ترم یا نیم سال تشکیل می شود. آن دسته از دروسی که دانشجویان در تابستان اخذ می کنند به عنوان دروس نیم سال سوم به حساب می آیند. کلاس‌های دانشگاه در تمام طول ترم برگذار می شوند.

 

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید