سوالات رایج درباره تحصیل در مدارس کانادا
image of 1140x530

پاسخ سوالات متداول جهت تحصیل در مدارس کانادا !

گروه مشاورین مهاجرت ویستا افتخار دارد که به ارائه خدمات بسیار زیادی برای شما بپردازد.در ادامه این مطلب میتوانید به بررسی برخی از مهمترین این موارد مانند هزینه تحصیل در کانادا و همچنین ویزای توریستی کانادا بپردازید.

قبل از هر چیز چرایی و مزایای تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان ایرانی:

 1. فرهنگ بین المللی دانشجوی بین المللی قادر به برقراری ارتباط و همکاری با ۳۰۰ ملیت از سراسر جهان در کانادا خواهد بود
 2. قیمت مقرون به صرفه . آموزش و زندگی کانادا در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان مقرون به صرفه است. همچنین، دانشجویان قادر خواهند بود در دوران تحصیلات خود در کانادا قانونی کار کنند.
 3. طبیعت زیبا . کانادا پر از مکان های زیبا و گشت و گذار است که همه باید به آن سفر کنند.
 4. مردم مهربان. اکثر کانادایی ها آماده کمک به تازه واردین و پاسخ به هر گونه سوالی که می تواند پس از آمدن به کانادا رخ دهد.
 5.  کشور امن . این کشور بسیار امن برای انواع دانشجویان بین المللی است: بچه ها، بزرگسالان، دانش آموزان بالغ.

تحصیل در مدارس کانادا

سوالات مهم درباره تحصیل در مدارس کانادا :
 1. مهلت ارسال اپلیکیشن‌های درخواست ویزای کانادا برای ویزای تحصیلی دانش آموزان تا چه تاریخی است؟

دانش آموزان دوره‌ی دوم متوسطه جهت اخذ ویزای مربوط به ترم فبریه، ملزم هستند مدارک خود را تا پایان روز ۳۱ اکتبر به مراجع مربوطه ارسال کنند. دانش آموزان ابتدایی تا روز ۲۹ نوامبر ملزم به ارسال مدارک خود هستند.

 1. چگونه می‌توان سریع‌تر از موعد در یک مدرسه ثبت نام کرد؟

به طور طبیعی هرچقدر مدارک خود را سریع تر به مراجع مربوطه ارسال کنید پرونده‌ی شما با سرعت بالاتری ارزیابی خواهد شد و این موقعیت در اختیار شما قرار می‌گیرد که هرچه زودتر در مدرسه‌ی مورد نظر شروع به تحصیل و به مهاجرت به کانادا کنید. در این بین دانش آموزانی که قصد دارند در ورودی شهریور سال آتی پذیرفته شوند ملزم هستند مدارک خود را در دسامبر یک سال قبل به مراجع مربوطه ارسال کنند. این در حالی است که دانش آموزان ورودی فبریه‌ی سال آتی مدارک خود را در سپتامبر سال قبل به مراجع مربوط تحویل خواهند داد و پروسه‌ی اخذ ویزای توریستی کانادا را طی می‌کنند.

سوالات متادول درباره تحصیل در مدارس کانادا

 1. آیا لازم است برای ورود به مدارس سطح بالا ریز نمرات امتحانی مدرک زبان(TOEFL – IELTS ) را ضمیمه‌ی مدارک خود کنیم؟

خیر؛ مدارک شما به صورت کامل بررسی می‌شود و تحت ارزیابی قرار می‌گیرد. از جهت دیگر پرونده‌ی ترجمه‌ شده‌ی شما که حاوی گزارشات مرتبط با دو سال تحصیلی اخیر شما است؛ مورد بازبینی قرار خواهد گرفت. در این بین معرفی نامه‌ای که همراه با مدارک خود ارسال کرده‌اید بررسی شده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این بین داوطلبان ورود به دانشگاه که کمتر از سه سال از دوره‌ی دبیرستان خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشند نیاز به ریز نمرات آزمون های (TOEFL – IELTS ) خواهند داشت.

 1. دانش آموزان خارجی جهت دریافت ویزای کانادا برای تحصیل و مهاجرت به کانادا در مدارس کانادا ؛ ملزم به شرکت در آزمون خاصی هستند؟

خیر برای اخذ ادمیشن از مدارس TDSB لازم نیست در آزمون خاصی شرکت کنید.اگرچه برای دانش آموزان دوره‌ی دوم متوسطه که با معدل ۹ تا ۱۲ فارغ التحصیل شده‌اند یک آزمون اجباری ریاضیات و زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. مراجع مربوطه با توجه به نتیجه‌ی این آزمون، مدرسه و دوره‌ی آموزشی مختص به دانش آموز را تعیین خواهد کرد.

 1. چه طور می‌توانم یک مدرسه‌ی مناسب جهت تحصیل در دوره‌ی ابتدایی درTDSB انتخاب کنم؟

مدارس ابتدایی با توجه به محل سکونت والدین یا قیم قانونی دانش آموز تعیین می‌شود، این جریان با توجه به محل اقامت دانش آموز در شهر تورنتو و همچنین میزان ظرفیت مدارس مشخص خواهد شد. TTDSB تلاش می‌کند بهترین گزینه را جهت تحصیل دانش آموز به او پیشنهاد دهد.

 1. چگونه می‌توان یک گزینه‌ی مناسب جهت تحصیل در دوره‌ی دوم متوسطه انتخاب کرد؟

مدارس دوره‌ی دوم متوسطه با توجه به درخاست دانش آموز و همچنین رشته‌ی تحصیلی و ظرفیت واحد آموزشی مورد نظر انتخاب می‌شوند.

 1. اغلب مدارس دوره‌ی دوم متوسطه در ۲ مدل، ترمی واحدی و سالی واحدی طراحی شده اند، تفاوت میان این ۲ نظام تحصیلی چیست و دانش آموز چگونه می‌تواند بهترین گزینه را انتخاب کند؟

دانش آموز در مدارس سالی واحدی ملزم است که ۸ دوره‌ی آموزشی را به صورت همزمان انتخاب کند. این دوره‌ها از سپتامبر تا جون ادامه خواهند داشت. مابقی محتوای درسی در طول سال به صورت مجزا تفکیک می‌شود و در برنامه‌ی تحصیلی دانش آموز قرار می‌گیرد. دانش آموز پس از گذراندن امتحاناتی که در ماه جون برگزار می‌شود موفق به دریافت ۸ مدرک آموزشی خواهد شد.

این در حالی است که به دانش آموزان مدارس ترمی واحدی، ۴ دوره‌ی آموزشی تعلق می‌گیرد. ترم‌ها در این مدارس از ماه سپتامبر آغاز شده در ژانویه به پایان می‌رسند. دانش آموز پس از کسب نمره‌ی قبولی در امتحاناتی که در ماه ژآنویه برگزار می‌شود، ۴ مدرک دریافت می‌کند و در مرحله‌ی بعد با انتخاب ۴ دوره‌ی آموزشی متفاوت وارد ترم دوم تحصیلی خواهد شد. این ترم از ماه فبریه تا جون ادامه دارد و دانش آموزان پس از شرکت در امتحانات پایان ترم موفق به اخذ ۴ مدرک دیگر خواهند شد. سیستم، ترمی بنا بر مدیریت بهینه‌ی زمان با سرعت بیشتری به اتمام می‌رسد.

دانش آموزان مقاطع ۱۱ و ۱۲ متوسطه، تحصیل در مدارس ترمی را ترجیح می‌دهند، از آنجا که سیستم این مدارس با برنامه‌ی دانش آموز تطبیق پذیری به مراتب بیشتری دارد و همچنین با سرعت بالاتری به پایان می‌رسد، بیش از مدارس سالی واحدی محبوب و معمول است. از این گذشته مدیریت ۴ دوره‌ی درسی در یک ترم به مراتب ساده تر از ۸ دوره در طول یک سال است.

 1. شیوه‌ی تعیین سطح در مدارس به چه صورت است؟

تعیین سطح با توجه به سن و پیشینه‌ی تحصیلی دانش آموز صورت می‌گیرد، TDSB مسئولیت تعیین صلاحیت نهایی را برعهده خواهد داشت.

همان طور که در موارد بالا به آن اشاره شد، نتیجه‌ی امتحان اجباری که دانش آموزان خارجی پس از ورود به کانادا در آن شرکت کرده‌اند؛ مدرسه‌ی مورد نظر جهت تحصیل دانش آموز را مشخص خواهد کرد. در این بین ممکن است دانش آموز صلاحیت علمی لازم جهت ورود به مقاطع بالاتر را نداشته باشد؛ این دانش آموزان پس از گذراندن حداقل دو سال تحصیلی و کسب مدرک دیپلم، شرایط اخذ ادمیشن کالج در کانادا را بدست می‌آورند.

 1. نامه‌ی تأیید مدارک ارسال شده جهت اخذ ویزا در چه بازه زمانی به دست متقاضی ویزا می رسد؟ تا چه مدت لازم است منتظر این نامه بود؟

به تمامی درخواست‌های مهاجرت به کانادا در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد. در این راستا زمانیکه مدارک خود را که شامل پرونده‌‌ی کامل و فیش پرداخت است تحویل مراجع مربوطه دادید تا حد‌اقل دو هفته منتظر ارسال تایدیه ویزای کانادا بمانید.

 1. TDSB دانش آموزانی که به دوره‌های آموزشی خاص نیاز دارند را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد؟

خیر این سازمان هیچ دوره‌‌ی آموزشی برای دانش آموزان ناتوان ارائه نمی‌دهد.

 1. آیا TDSB سرویس‌های پشتیبانی را به دانش آموزان خاص ارائه می‌دهد؟

دانش آموزان زیر ۱۸ سال که جهت تحصیل به مدارس زیر نظر TDSB وارد می‌شوند لازم است قبل از ورود به منطقه‌ی تورنتو شرایط خود را به مراجع مربوطه اطلاع دهند. در این صورت مقامات برای دانش آموز قیم تمام وقت تعیین می‌کنند و هماهنگی های لازم جهت پشتیبانی و حمایت از دانش آموز را در نبود خانواده‌ی او می‌دهند. لازم است این دانش آموزان دو گواهی نامه از طرف والدین یا قیم‌های قانونی خود که در موطن دانش آموز ساکن هستند در دست داشته باشد. گواهی نامه‌ی دیگر از جانب قیم‌های دانش آموز که در کانادا مسئولیت حمایت از او را برعهده دارند دریافت می‌شود.

این موسسه هیچ سرویسی جهت پشتیبانی از دانش آموزان خارجی ارائه نمی‌دهد. در این بین خانواده‌ی دانش آموز مسئول هستند برای او مسکن تهیه‌ کنند و دیگر نیازهای مرتبط با فرزند خود را برطرف کنند. این شرایط مختص به آن دسته از داوطلبان مهاجرت به کانادا است که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور شده اند و بیش از ۱۸ سال سن دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  تحصیل در مدارس کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

کاوش
2018-04-24
با سلام خدمت بزرگواران. می خوام بدونم آیا امکان ادامه تحصیل در مقط پیش دانشگاهی برای یک پسر 17 ساله امکان پذیر هست؟ و اینکه هزینه زندگی و ادامه تحصیل چقدر ه؟ آیا شرایطی برای دریافت کمک هزینه تحصیلی وجود داره؟ ممنون از پاسخ شما
موسسه مهاجرتی ویستا
2018-04-24
سلام بله امکان ادامه تحصیل وجود داره اما کمک هزینه در مقاطع تحصیلی در مدارس به دانش آموزان بین المللی تعلق نمیگیرد.
م. ب
2018-07-08
اگه بخام از طریق اقامت تحصیلی فرزند اقدام کنیم بچه چندساله باسه بهتره ، یعنی اگه بچه ۹ساله وارد کانادا بشه و خانواده هم ویزای مولتی ۵ساله بگیرن ، بعد از ۵سال امکان اقامت دائم و شهروندی کانادا هست، یا خیر، و هزینه ویزای مولتی فرزند و خانواده چقدر است، آیا در این مدت ۵سال اجازه کار برای پدر خانواده هست یا خیر
موسسه مهاجرتی ویستا
2018-08-07
سلام برای مشاوره با دفاتر ما یا شماره های همراه در سایت تماس بگیرید.
موسسه مهاجرتی ویستا
2018-08-28
سلام باید با دفاتر ما تماس بگیرید
2020-04-05
Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

دیدگاهتان را بنویسید