شرایط تحصیل در کشور کانادا ۲۰۱۸

هنگامی که به کانادا فکر می کنید، احتمالا به یاد عکسهای زیبای کارت پستال – فضاهای گسترده، کوه های دراماتیک، جنگل های بکر و دریاچه های باشکوه می افتید. با این حال، آنچه که ممکن است به ذهن نرسد این است که کانادا یک جامعه چند فرهنگی مدرن، پیشرفته، باز و متساوی است که دارای ۲ زبان رسمی – انگلیسی و فرانسوی است و همچنین شرایط تحصیل در کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی بسیار عالی می باشد و یکی از بهترین کشورها برای تحصیل می باشد.

زندگی در کانادا در بسیاری از موارد مشابه زندگی در سایر کشورهای غربی می باشد، اما بعضی از جنبه های زندگی روزمره وجود دارد که منحصر به ملت کانادا است  این بخش از وبسایت به شما یک نمای کلی از سطح  کشور کانادا و همچنین برخی راهنمایی های مفید برای  قبل از اینکه شما برای تحصیل در کانادا بیایید و شرایط تحصیل در کشور کانادا، به شما ارائه می دهد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در کشور کانادا با ما در ارتباط باشید

کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل می باشد و دارای عالیترین و معتبرترین دانشگاههای دنیا است. هزینه تحصیل در کانادا به نسبت تحصیل در بسیاری کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است وهمچنین کیفیت آموزش نیز در مقایسه با اروپا  بالاتر می باشدما در این مقاله می خواهیم به یکسری نکات درباره شرایط تحصیل در کشور کانادا اشاره کنیم که شاید درباره آن ندانید.

هزینه تحصیل در کشور کانادا

دانشگاه های کانادا به طور مستقل هزینه های  خود را تعیین می کنند و این هزینه به چندین عامل بستگی دارد: برنامه ای که در آن تحصیل می کنید، آیا شما یک دانش آموز بین المللی یا بومی هستید و آیا در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنید. طبق آخرین گزارش آمار کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا به طور متوسط ​​۳٫۱ درصد برای دانشجویان کارشناسی ارشد در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. هزینه تحصیل در استان انتاریو گران ترین هزینه تحصیل است، در حالی که دانشجویان کارشناسی ارشد داخلی به طور میانگین ۸۴۵۴ دلار در سال هزینه می کنند.

یک شهروند کانادایی که در کانادا تحصیل می کند، می توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط ​​هزینه تحصیلی ۶،۵۷۱ دلار کانادا برای سال تحصیلی برای مدرک کارشناسی و ۶۹۰۷ دلار کانادا برای سال تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی پرداخت کند.

طبق آمار کانادا، میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۵،۱۸۰ دلار (~ ۲۰،۵۴۰ دلار آمریکا) در سال است. دوره هنر و علوم انسانی  تمایل به طبع ارزان تر است، در حالی که رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی در میان رشته ها گران تر هستند (به طور متوسط ​​CA 28625 $ (~ آمریکا ۲۳،۳۴۰ $) در سال). هزینه های دوره های تجاری و مدیریتی پایین تر از میانگین ملی است، (دلار کاناداCA $ 24،۶۸۳ (~ ۲۰،۱۲۰ دلار آمریکا) در سال است.

 

شرایط تحصیل در کانادا
شرایط تحصیل در کشور کانادا

 

یکی از شرایط تحصیل در کشور کانادا پس از اخذ ویزای کانادا میتوانید دانشگاه یا رشته تحصیلی خود را تغییر دهید بدون این که نیاز باشد از کانادا خارج شوید.یکی از موارد شگفت انگیز و شرایط تحصیل در کشور کانادا این است که در بعضی از شهرها شهریه پرداختی تحصیل به صورت معافیت مالیتی محاسبه میشود وبعد از تحصیل مبلغ پرداختی و حتی تا ۷۰% هزینه باز پس داده شود.
همچنین اگر فرزند زیر ۱۶ سال دارید و میخواهید برای فرزندتان ویزای تحصیلی بگیرید این امکان وجود دارد که بدون حضور وی در سفارت برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

شما میتوانید بدون مصاحبه در سفارت به صورت کاملا آنلاین برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید چه چیزی از این بهتر؟!

 

هزینه تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

 مدت زمان دور های تحصیلی در کانادا :

مدرک کارشناسی در کانادا می تواند به مدت سه یا چهار سال به اتمام برساند. مدرک کارشناسی ارشد  بین یک تا سه سال به پایان رسیده است، بسته به نوع مدرک متغیر می باشد. انواع مختلف ارائه دهندگان آموزش عالی در کانادا عبارتند از: دانشگاه ها ( در دو دوره  کارشناسی و کارشناسی ارشد)، کالج های محلی و هنرستان ها ، یا مدارس علمی کاربردی (که گواهینامه فنی، دیپلم ، و مدرک لیسانس را ارائه می کنند) است.

هزینه و شرایط تحصیل در کشور کانادا:

در کشور کانادا هزینه تحصیل به نسبت بعضی از کشورهای اروپایی بسیار مناسب می باشد و همچنین کمک هزینه های مختلفی برای دانشجویان بین مللی در صورتی که دانشجو واجد شرایط باشد ارائه می شود .

هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر میخواهید در سطح تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، هزینه تحصیلات معمولا کمتر است و بسته به برنامه شما متفاوت است. آمار کانادا هزینه متوسطه تحصیلات تکمیلی را  در سال ۲۰۱۷/۱۸ تعیین می کند که حدود ۱۳،۲۵۰ دلار آمریکا است.

همانطور که در سراسر جهان است، برنامه های اجرایی MBA به طور کلی گران تر است، در حالی که متوسط ​​حدود ۵۱،۸۹۱ دلار کانادا (~ ۴۲،۴۴۰ دلار آمریکا) است، در حالی که MBA های معمولی به طور متوسط ​​هزینه ۲۹،۲۹۳ دلار کانادا (~ ۲۳،۹۰۰ دلار آمریکا) است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مورد تحصیلات تکمیلی در کانادا و شرایط تحصیل در کشور کانادا می توانید به مقاله مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  مراجعه فرمایید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در  کانادا با ما در ارتباط باشید

هزینه تقریبی زندگی دانشجویی در کانادا:

شرایط تحصیل در کشور کانادا و هزینه زندگی تحصیلی در کانادا

گرچه شرایط ویزای دانشجویی کانادایی می گوید شما باید حداقل( ۱۰،۰۰۰  – ۸۱۰۰ دلار کانادا) (و یا ۱۱،۰۰۰ دلار آمریکا )و ( ۸٫۹۰۰ دلار آمریکا در دوره تحصیل در کبک) هزینه کنید اما در مقاطع بالاتر هزینه های تحصیل شما بیشتر می شود، احتمالا شما نیاز به بودجه بسیار بیشتر از این برای هزینه های زندگی دارید. هزینه های زندگی شما به میزان قابل ملاحظه ای بستگی به مکان و عادتهایتان دارد، زیرا شهرهای بزرگ معمولا برای زندگی بهتر هستند.(CA =دلار کانادا) (~= دلار آمریکا)

دانشگاه مونترال برآورد دانشجویان را در مجموع CA 15050 $ در سال از جمله مسکن، غذا، مسکن، کتاب، لوازم البته، هزینه های تلفن و هزینه های متفرقه نیاز دارند. به همین ترتیب، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، واقع در ونکوور، برآورد هزینه های زندگی ۱۵،۵۰۰ دلار کانادا در سال را شامل می شود، از جمله بیمه اجباری بیمه درمانی، که ۸۶۴ دلار کانادا در سال تحت برنامه بهداشتی BC قرار دارد. (ونکوور به عنوان گران ترین شهر کانادایی برای زندگی کردن ، به ویژه از نظر اجاره شناخته شده است .) همچنین مبالقی را برای هزینه های اضافی، مانند لباس گرم زمستان، باید بپردازید.

سه نوع اصلی از خوابگاه دانشجویی (اقامتگاه، محل اقامت دانشگاه و خوابگاه خصوصی)  وجود دارد که بطور قابل توجهی در هزینه ها متفاوت می باشند، دانش آموزان باید حدود (۴۸۵۰ دلار آمریکا) و (۶۰۰۰ دلار کانادا)برای اقامت در هر سالرداخت کنند. مسکن خصوصی مشترک می تواند تا ۸،۴۰۰ دلار کانادا در سال هزینه کند. محل اقامت دانشگاه اغلب ارزان تر است، برخی از دانشگاه ها برنامه های غذا ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد غذا را از فروشگاه های مواد غذایی دانشگاه خریداری کنید.

در اینجا برخی از نمونه های میانگین هزینه های زندگی در کانادا آمده است

  • خوردن در یک رستوران: ۱۵ دلار برای هر فرد (~ ۱۲ دلار)
  • بلیط یک طرفه در حمل و نقل عمومی محلی: (دلار آمریکا CA $ 3.10) ( 2.50 )
  •  نان: CA 2.76 دلار (~ ۲٫۲۰ دلار آمریکا)
  • بلیط سینما: CA $ 12.99 (~ 10.50 دلار آمریکا)
  • هزینه جانبی ماهیانه : ۴۸٫۴۲ دلار کانادا (~ ۴۰ دلار)

شما همچنین باید در هنگام تحصیل در کانادا بخاطر خرید بیمه اجباری خریداری کنید. این هزینه حدود ۶۰۰ دلارکانادا و یا  ($ ۴۸۵) در سال خواهد بود.

ویزای دانشجویی و هزینه های درخواست

برای تحصیل در کانادا، شما باید یک پروانه تحصیلی کانادا دریافت کنید که در طول اقامت شما به عنوان ویزای دانشجویی عمل می کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماه یا کمتر ادامه پیدا کند، مجوز تحصیلی کانادا را ندارید. درخواست برای یک اجازه تحصیلی هزینه CA 150 دلار (~ ۱۲۰ دلار).  برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در کشور کانادا،با ما تماس بگیرید.

هزینه های مربوط به دانشگاه های کانادا بستگی به دانشگاه و کشور مبدا شما خواهد داشت. به عنوان مثال،  دانشگاه بریتیش کلمبیا  دانشجویان کانادایی (و ساکنان دائمی، پناهندگان و دیپلمات ها) ۶۸ دلار کانادا (~ ۵۵ دلار) و دانشجویان بین المللی ۱۱۴ دلار کانادا (~ ۹۰ دلار) هزینه می کنند.

نکته :اگر یک دانشجوی بین المللی از یک کشور در حال توسعه هستید، ممکن است بتوانید این هزینه را لغو کنید.

 کمک مالی برای تحصیل در کانادا

بورس تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، در هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد موجود است. این شامل بورس تحصیلی خاص برای موفقیت ورزشی و تحصیلی و بورس تحصیلی خاص است.

بسیاری از دانشگاههای کانادا کمک هزینه تحصیلی خود را ارائه می دهند، بنابراین ممکن است بتوانید درخواست تحصیلی را به طور انحصاری توسط دانشگاهی که در آن شما قصد تحصیل دارید ارائه دهید. در همه موارد، مهم است که در اسرع وقت اعمال شود چون بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است. متقاضیان بین المللی نیز توصیه می کنند که فرصت های تحصیلی خارج از کشور را در خارج از کشور ارائه دهند.

یکی از نکات قابل توجه درباره بورس تحصیلی و شرایط تحصیل در کشور کانادا،  برنامه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع کانادا است که دانشجویان دیگر کشورهای مشترک المنافع را تأمین می کند. همچنین ممکن است اطلاعات کمک مالی در مرکز اطلاعات کانادا وب سایت cicic.ca که یک سایت معتبر بین المللی می باشد مفید واقع شود. برای مطلع شدن از آخرین اخبار شرایط تحصیل در کشور کانادا مقالات ما را دنبال کنید

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در کشور کانادا با ما در ارتباط باشید
مشاغل دانشجویی در کانادا

اگر میخواهید یک  شغل نیمه وقت  برای کمک به خودتان در هنگام تحصیل در کانادا داشته باشید، می توانید به مدت ۲۰ ساعت در ترم تحصیلی و در تمام دوره های تحصیلی مانند دوره های تعطیلات زمستانی یا تابستانی ، بدون نیاز به مجوز کار,کار داشته باشید.

برای واجد شرایط بودن، باید:

  • مجوز تحصیل معتبر داشته باشید
  • یک دانش آموز تمام وقت باشید
  • در مقطع کارشناسی ارشد در یک موسسه آموزشی تعیین شده ثبت نام کرده باشید
  • در یک برنامه آموزش علمی، یا حرفه ای تحصیل کنید که با مدرک دیپلم یا گواهی که نشان دهد حداقل این دوره شش ماه طول می کشد.

مقدمه ای بی نظیر از هزینه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که در استان های مختلف کانادا تحصیل می کنند در زیر ارائه شده است:
[fusion_table]

استاندانشجوی لیسانسدانشجوی کارشناسی ارشد
نیوفاندلند جزیره پرنس ادوارد۷،۲۶۰ دلار ۷،۵۱۰ دلار$ ۱،۸۹۶ – ۳،۵۴۹ $ ۶،۱۰۰
نیوبرانزویک۷،۰۶۳ دلار – ۱۰،۷۲۰$ ۴،۳۲۹ – ۱۵،۰۰۰
کبک۹۱۶۸ دلار – ۱۰،۵۱۸۸،۲۶۸ دلار – ۲۰،۰۰۰
انتاریو۶،۹۰۰ دلار – ۱۶،۲۰۴۵۴۳۲ دلار – ۲۹۰۰۰ دلار
مانیتوبا۴،۹۴۰ دلار – ۶،۹۰۰$ ۳،۷۹۵ – ۹،۶۸۵
ساسکاچوان۷،۷۷۹ دلار – ۱۰،۸۹۰۵۳۱۳ دلار
آلبرتا۶۲۹۳ دلار – ۱۱۷۸$ ۵،۲۹۸ – $ ۱۹،۲۰۰
بریتیش کلمبیا۴،۴۶۲ دلار – ۱۵،۸۷۰$ ۲،۲۷۲ – $ ۱۷،۴۹۹
نوا اسکوشیا$ ۸،۵۲۰ – ۱۲،۴۸۰$ ۴،۳۲۹ – ۱۵،۰۰۰

ما در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات جامعی از شرایط تحصیل در کشور کانادا ۲۰۱۸ را در اختیار شما قرار دهد.

گروه مشاورین مهاجرت ویستا این افتخار را دارد که به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا و همچنین تحصیل در کانادا با شما همراه باشد.میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ادامه این مطلب و همچنین بخش وبلاگ های این سابت همراه باشید.

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید