مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
image of 1140x530

اسپانسرشیپ از طریق ازدواج برای چه کسانی امکان پذیر است؟

شیوه های مهارجرت به کانادا بسیار برای شما توضیح داده ایم اما یکی از مهمترین این اقدامت را میتوان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج دانست.در ایران تعریف همسر کاملا مشخص است. همسر به کسی گفته می شود که به عقد شما درآمده و نام او در شناسنامه تان است. در کانادا تعریف همسر کمی پیچیده تر است. در کانادا همسر می تواند از جنس مخالف شما باشد و یا با شما هم جنس باشد. در ضمن اسپانسرشیپ کانادا نه تنها برای همسر عقدی امکان پذیر است، بلکه شامل شریک زندگی فرد نیز می شود. یعنی کسی که حداقل یکسال با هم روابط زناشویی داشته اند، هرچند رسما به عقد یکدیگر در نیامده اند.

گروه مشاورین مهاجرت ویستا به عنوان یکی از اصلی ترین و معتبر ترین گروه های مشاوره ای در ایران این افتخار را دارد که با استفاده از لینک های زیر با شما همراه باشد:

مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

بیشتر بدانید : بهترین روش های مهاجرت به کانادا

( درخواست اسپانسرشیپ از طریق ازدواج به دو صورت است )

درخواست اسپانسرشیپ زمانی که همسر خارج از کاناداست:

هر شهروند کانادایی که مقیم کانادا و یا خارج از کانادا باشد می تواند برای اخذ اقامت، اسپانسر همسر خود گردد. البته اگر همسر خارج از کانادا مقیم است، باید متعهد شود که به محض اینکه درخواست اسپانسرشیپ او مورد تایید قرار گرفت و ویزای اقامت دائم او صادر شد، به کانادا بر می گردد.

Permannent-visa-canada

درخواست اسپانسرشیپ زمانی که همسر در کاناداست:

این فرآیند به این معناست که همسر قبل از شروع پروسه درخواست و زمان شروع آن از طریق یک ویزا یا مجوز معتبر، در کانادا حضور دارد و یا اینکه در خود کانادا ازدواج می کنند و پروسه ی درخواست را در ان جا شروع می کنند.

در هر صورت، اگر در خود کانادا ازدواج کردید، باید اصل گواهی ازدواج تان را از استانی که در آن ازدواج کرده اید دریافت کنید و کپی این گواهی را به همراه فرم درخواست اسپانسر شیپ به عنوان مدارک اسپانسیرشیپ داشته باشید. ( نیازی به اصل گواهی ازدواج نمی باشد).

در بعضی از استان ها این امکان وجود دارد که با پرداخت هزینه اضافی، روند رسیدگی به پرونده را تسریع بخشید. پروسه پرداخت برای شما خیلی بهتر است و از نظر زمانی قطعا برد خواهید کرد، چرا که پروسه ی ۶ هفته ای و یا بیشتر برای دریافت گواهی ازدواج از طرف استان مورد نظر، تنها یک هفته به طول خواهد انجامید.

لازم به ذکر است که همسر بهتر است طی گذشت پروسه ی درخواست از کانادا خارج نشود.

شرایط اولیه برای  مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 • اسپانسر شهروند کانادایی و یا دارای اقامت دائم کاناداست.
 • اسپانسر حداقل ۱۸ سال سن دارد.
 • متقاضی حداقل ۱۸ سال سن دارد.
 • اسپانسر باید یک قرارداد حمایت مالی ۳ ساله را با دولت کانادا امضا کند و متعهد شود که به مدت ۳ سال همسر یا شریک زندگی خود را از نظر مالی تامین می کند.

شرایطی که باعث رد صلاحیت پروسه شما در مهاجرت از طریق ازدواج می شود:

 • متعهد حمایت مالی از همسر خود به مدت ۳ سال نشده اید.
 • زیر ۱۸ سال سن دارد.
 •  در زمانی که با متقاضی ازدواج کرده بودید، با شخص دیگری نیز ازدواج کردید.
 • دور از هم زندگی کرده اید و یکی از شما شریک زندگی شخص ثالثی بوده اید.
 • دارای یک توافق نامه اسپانسر شیپ دیگر هستید که هنوز هم معتبر است.

برای اینکه پروسه ی بی دردسری داشته باشد، موارد زیر را ارائه دهید:

 • عکس هایی از مسافرت با هم در مکان های مختلف و در زمان های مختلف
 • تماس هی ایمیلی یا تلفنی
 • عکس های عروسی
 • عکس های ماه عسل
 • رسید های سفر ( مثل بلیط)
 • کپی مهر پاسپورت از سفر

علاوه بر موارد فوق شرایط دیگری نیز برای اسپانسر وجود دارد؛ مثلا ازدواج فرد با همسرش باید واقعی باشد و به منظور دریافت اقامت دائم برای وی صورت نگرفته باشد به عبارت دیگر ازدواج نباید صوری یا مصلحتی باشد. بنابراین ارائه مدارک بالا صحت رابطه شما و همسرتان را اثبات می کند.

گروه مشاورین مهاجرت ویستا این افتخار را دارد که با ارائه خدمات زیر با شما همراه باشد :

 ویزای توریستی کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای تورییسنتی کانادا، یکی از کوتاه ترین روش های ورود به این کشور است.

بازدید کننده یا توریست کسی است که به طور قانونی در کاناداست و یا به دنبال این است که برای هدفی موقت (کار، تحصیل یا ملاقات) وارد کانادا شود، ولی شهروند کانادایی یا دارنده اجازه اقامت موقت نیست.

هر بازدید کننده، مگر اینکه معاف باشد، باید برای گرفتن ویزای توریستی کانادا قبل از ورود به فرودگاه اقدام کند و آن را اخذ نماید و در زمان رسیدن به فرودگاه ورودی (POE)، باید دارای ویزای توریستی کانادا باشد.

درخواست ویزای توریستی کانادا شامل دو مرحله است:

مرحله اول:  فرد خارجی باید از اداره ی مسئول ویزای کانادا در کشور خود، تقاضای ویزای توریستی کانادا کند. به طور همزمان، ممکن است متقاضی ملزم به مصاحبه دادن و بیان کردن هدف خود از بازدید باشد و اینکه متقاضی باید نشان دهد چقدر مایل است که کانادا را بعد از اتمام مهلت ویزا ترک کند.

مرحله دوم: ویزای بازدید یا توریستی می تواند یک یا چند منظوره باشد. ویزاهای یک منظوره ممکن است تا ۶ ماه قبل از تاریخ  سفر صادر شود. حداکثر زمان اعتبار ویزاهای بازدید چند منظوره تا ۵ سال یا یک ماه قبل از تاریخ انقضای گذر نامه است. بازرسین POE به متقاضیان ویزای بازدید یا توریستی به مدت ۶ ماه اجازه ی ماندن در کانادا را می دهند.

فرد خارجی که از قبل ویزای مهاجرتی اش در پروسه باشد نیز می تواند برای ویزای توریستی کانادا اقدام نماید.

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

Esmaeil shaabani
2018-02-17
سلام و عرض ادب . من میخواهم بایک مرد در کشور کانادا که در شهر ونکوور است ازدواج کنم ، من باید چیکار کنم . اطلاعات من خیلی کم است لطفا بهم کمک کنید . خواهش میکنم
2018-10-25
سلام من میخاستم بایک دوختر کانادایی ازدواج کنم باید چیکار کردی
ali moradi
2019-10-09
باسلام بنده اگر بخواهم بایک دختر در تورنتو ازدواج کبنم باید چکار کنم درضمن بده ۳۹ سال دارم
موسسه مهاجرتی ویستا
2019-10-27
سلام تشریف ببرید ازداج بکنید یا از ایشون بخواهید تشریف بیارن ایران ازدواج کنید...!!!
2020-04-05
Good day! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this page to him. Fairly certain he will have a good read. Thanks for sharing!

دیدگاهتان را بنویسید