مهمترین شرایط مهاجرت به کانادا

دولت کانادا به اعضای دسته مهاجرین خویشاوندی (Family Class) و دسته مهاجرین اقتصادی (economic class) ویزای اقامت دائم اعطا می کند . دسته مهاجرین اقتصادی شامل نیروی کار ماهر (skilled worker )، نیروی کار ماهر کبک (Quebec skilled worker) و دسته کاندیداهای استانی (provincial nominee) و تجار (business immigrants) می شود .ما باید به عنوان فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد با مهمترین و ضروری ترین شرایط مهاجرت به کانادا آشنا باشیم.

در این راستا شما میتوانید با گروه مشاورین مهاجرت ویستا همراه باشید.همچنین با خدمات زیر نیز همراه شما خواهد بود:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

ضوابط و شرایط مهاجرت به کانادا

متقاضی بر حسب یک  سیستم امتیازدهی و فاکتور های مختلف که نشان دهنده این است که متقاضی و وابستگانش می توانند با موفقیت در کانادا مقیم شوند، در دسته نیروی کار ماهرفدرال مورد ارزیابی قرار می گیرد .متقاضیان ایده آل در دسته نیروی کار ماهردر واقع کسانی‌ هستند که مهارت‌های استخدامی و تجربه‌های مناسب با شغل‌هایی‌ که برای مهاجرین به کانادا در نظر گرفته شده است، را دارا می باشند.

مهاجرت به کانادا

متقاضیان می توانند بر حسب توانمندی‌های اثبات شده خود در دسته نیروی کار ماهر کبک و دسته کاندیداهای استانی قرار بگیرند و طبق برنامه ی‌ مهاجرتی و معیار‌های انتخابی کبک و یا استان‌ها ، در کانادا اقامت دائم دریافت کنند .کانادا همچنین مهاجرین در دسته برنامه مهاجرتی تجار را که شامل سه زیر شاخه سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال می شود ، را مورد بررسی قرار میدهد.

مهاجرت سرمایه گذاران

دسته سرمایه گذار دارای یک سیستم امتیازدهی است و برای متقاضیانی است که بر حسب تجربه یا سابقه مدیریتی و کاری خود و با سرمایه خالص حد اقل ۱,۶۰۰,۰۰۰ دلار در کانادا می توانند زندگی خود را بگذرانند. پذیرش مشروط به این است که سرمایه گذار متعهد شود معادل ۸۰۰,۰۰۰ دلار را بدون بهره و بدون حق برداشت، به مدت ۵ سال در یک بودجه تضمین شده دولتی سرمایه گذاری کند.

این متقاضیان میتوانند وام دریافت کنند و دارای امنیت قانونی‌ نسبت به سرمایه خود هستند. دولت کانادا به طور موقت درخواست‌های این دسته را معلق نگه داشته است.

برای اطلاعات بیشتر اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک را مطالعه کنید.

مهاجرت کار آفرینان

دسته کار آفرینان دارای یک سیستم امتیازدهی است و به متقاضیانی اقامت تعلق می‌گیرد که نشان دهند میتواند بر اساس تجربه کاری خود و سرمایه بالای خود در کانادا زندگی‌ کنند . تایید، مشروط است به اینکه کار آفرین متعهد شود که مدیریت شغلی‌ در کانادا که اقتصاد و استخدام را رونق می‌بخشد را سرمایه گذاری کند . دولت کانادا به طور موقت درخواست‌های این دسته را معلق نگه داشته است.

مهاجرت نیروی خود اشتغال و سوپر ویزا به کانادا

 دسته  خود اشتغالی دارای یک سیستم امتیازدهی است و به متقاضیانی اطلاق میشود که تجربه، قصد و توانایی‌ مربوط را برای ایجاد اشتغال خود دارد که این حرفه باید از نظر فرهنگی‌ هنری و ورزشی با زندگی‌ کانادایی همسو باشد و یا اشتغال خو درا با خرید و مدیریت مزرعه در کانادا راه اندازی کند.

  دولت کبک برنامه مهاجرتی مخصوص به خود را برای نیروی کار ماهر و دسته تجار دارد. در دسته خانواده فدرال برنامه‌های اسپانسر شیپ فعلی‌ باعث به هم پیوستن شهروندان کانادایی و نزدیکانشان از جمله همسر، پارتنر قانونی ( هم جنس یا غیر هم جنس) ۱۶ ساله یا بزرگتر، فرزند مجرد زیر ۲۲ سال، یکی‌ از والدین یا پدر بزرگ/ مادر بزرگ و یک خواهر،برادر،خواهرزاده،برادرزاده و نوه یتیم و مجرد زیر ۱۸ سال و یا هر بستگان دیگری؛زمانیکه اسپانسرشیپ هیچ کدام از موارد بالا را ندارد .

اسپانسر شیپ والدین و پدر بزرگ/ مادر بزرگ به طور موقت برای اقامت دائم معلق است.

در عوض کاندید‌های واجد شرایط می توانند برای سوپر ویزای بلند مدت والدین و پدر بزرگ یا مادر بزرگ به عنوان بازدید کننده اقدام کنند .

تحصیل در کانادا 

کشور کانادا دارای سیستم آموزشی مجهز و قوی است که معمولا مدیریت آن به صورت ایالتی یا استانی می باشد. بعضی از جنبه های سیستم آموزشی در بعضی ایالت ها متفاوت است ولی استاندارد های آموزشی در تمام کشور به صورت یکچارجه می باشد به دلیل اینکه سیستم آموزشی تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد. سیستم آموزش خصوصی و همگانی هر دو در کشور کانادا وجود دارد. دولت کانادا به صورت قابل توجهی به امر آموزش از ابتدایی ترین پایه تا سطح دانشگاه را یارانه می دهد. به این معنی که به صورت میانگین شش درصد از تولید ناخالص کشور صرف آموزش می شود. در بین کشورهای عضو سازمان اقتصادی (OECD) و سازمان همکاری، کانادا بیشترین هزینه را در زمینه آموزش می کند. هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف متفاوت است و به طور عام هر دانشجو برای تخمین هزینه های خود در دوران تحصیل، علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی را نیز باید محاسبه کند.
به دلیل وجود پیچیدگی ها و شرایط متفاوت پذیرش در دانشگاه ها و ایالت های مختلف،به خانواده هایی که قصد دارند فرزندانشان برای ادامه تحصیل به کانادا بفرستند، پیشنهاد می شود که حتما از مشاورین معتبر راهنمایی و مشورت بگیرند. بسیاری از داوطلبان برای ورود به دانشگاه ها به دلیل انتخاب و تصمیم نادرست و  یا استفاده از مشورت ها ی مشاوران غیرتخصصی که مشاوره ی نادرستی را  ارائه می دهند،نتوانسته اند در دانشگاه و یا رشته ی مورد علاقه ی خود شرکت داشته باشند و یا در این مسیر با مشکل مواجه شده اند.
افرادی هم بدون دریافت مجوز تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل می شوند که لازم به ذکر است این دسته از افراد فقط شش ماه می توانند در این کشور تحصیل کنند و از ان پس برای تحصیل باید مجوز تحصیلی را کسب کنید.خیلی ها تصور می کنند که مجوز تحصیلی همان ویزای تحصیلی است در صورتی که مجوز تحصیلی اجازه ادامه تحصیل در کانادا با نام استادی پرمیت (Study Permit) می باشد که با ویزای تحصیلی متفاوت می باشد.

گروه مشاورین مهاجرت ویستا با خدمات بسیار زیادی همراه شما خواهد بود:

مهاجرت به کاندا

هزینه تحصیل در کانادا

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

فرزاد
2016-07-10
بسیار عالی
محسن
2016-08-08
با تشکر از مطلب خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید