مروری بر ویزای موقت کانادا
image of 1140x530

ویزای موقت کانادا چیست؟

یکی از مهمترین شیوه هایی که میتوان با آن وارد خاک کانادا شد را میتوان اخذ ویزای موقت کاندا دانست.اما این مدرک را به چه صورت باید به دست بیاوریم.ما در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.شما میتوانید با مهمترین خدمات گروه مشاورین مهاجرت ویستا همراه باشید:

ویزای توریستی کانادا

تحصیل در کاندا

کانادا هرساله از بیش از ۳۵ میلیون شهروند با ویزای موقت  استقبال می کند.به جز شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم، هر فردی که  به منظور بازدید، تحصیل و یا کار وارد کانادا شود، به ویزای اقامت موقت (TRV) از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا نیاز خواد داشت.بسته به محل زندگی و دلیل بازدید شما از کشور کانادا، برای ورود به کانادا نیاز به احراز شرایط خاصی دارید.

در بعضی موارد، اگر شما قصد اقامت در کانادا برای مدت مشخص زمانی دارید، میتوانید از ویزای اقامت موقت استفاده کنید.

ویزای موقت کانادا

انواع ویزاهای موقت کانادا

دو نوع ویزای موقت برای کانادا وجود دارد : ویزای یک ورودی و ویزای چند ورودی.

ویزای بازدید کانادا

ویزای بازدید به شما اجازه می دهد به عنوان بازدید کننده و یا توریست وارد کانادا شوید.

به طور عام، شما می توانید به عنوان یک بازدید کننده به مدت ۶ ماه در کانادا بمانید.

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی به فردی با ملیت خارجی اجازه می دهد در کانادا، در یک موسسه آموزشی و در یک مقطع مشخص تحصیل کند.

ویزای کار کانادا

ویزای کار به فردی با ملیت خارجی که دارای پیشنهاد کار از طرف یک شرکت کانادایی است، اجازه می دهد به طور موقت در کانادا کار کند.

سوپر ویزای والدین و پدر بزرگ یا مادر بزرگ

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا بسیار مهم  است چرا که  دانش آموزان در حال آماده شدن برای ورود به یک دوره جدید و حیاتی هستند. در این دوره احساسات و همچنین ذهنیت دانش آموزان در حال تغییر است و این موضوع فرصتی است برای آمادگی آنها جهت کار آینده. به همین دلیل باید در انتخاب دبیرستان مناسب برای فرزندان دقت نمایید.

  • تحصیل در دبیرستان کانادایی

کسانی که در پایه ی سوم و چهارم دبیرستان هستند و یا افرادی که معدل دیپلمشان از حد لازم برای ورود به دانشگاه پایین تر است، ابتدا می توانند دیپلم دبیرستان خود را از یک دبیرستان کانادایی دریافت کنند و بعد از آن وارد دانشگاه شوند. مدت زمان گذرانذن دوره ی دبیرستان در کانادا معمولا بین یک یا دو سال طول می کشد که این موضوع بستگی به نمره های قبلی یا سابقه ی تحصیل متقاضی دارد

  • تحصیل در دوره های زبان کانادا

کسانی که در دوره های زبان فرانسه یا انگلیسی در حال تحصیل هستند می توانند، پذیرش زبان از یکی از ، کالج ها ف دانشگاه ها و یا دیگر مراکز آموزشی در کانادا دریافت نمایند. مدت زمان یادگیری زبان، بستگی به سطح یاد گیری متقاضی دارد که تقریبا از ۶ ماه تا یک سال طول می کشد. دوره های زبان در کانادا، در موسسات مختلف آموزش زبان، کالج ها و یا دانشگاه ها برگذار میگردد. لازم است به این نکته توجه شود که در حال حاضر ویزای تحصیلی به متقاضیان ایرانی که فقط در دوره های زبان کانادا شرکت داشته اند تعلق نمی گیرد.

  • آموزش بعد از دوره‌ی متوسطه

با توجه به اینکه کشور کانادا دارای شبکه های وسیعی از دانشگاه ها و کالج ها می باشد، بعضی از بهترین زمینه های آموزشی در مقطع دانشگاهی را ارائه می دهد. در کشور کانادا در نواحی روستایی و شهری دانشگاه های رسمی بین المللی زیادی قرار دارد. بنابراین مدارک اخذ شده از دانشگاه های کانادایی در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و معتبر می باشند. شروع سال تحصیلی دانشگاهی در کانادا از ماه سپتامبر و پایان آن ماه آوریل یا می می باشد و از دو ترم یا نیم سال تشکیل می شود. آن دسته از دروسی که دانشجویان در تابستان اخذ می کنند به عنوان دروس نیم سال سوم به حساب می آیند. کلاس‌های دانشگاه در تمام طول ترم برگذار می شون

سوپر ویزا به والدین و پدر بزرگ یا مادر بزرگ شهروندان کانادایی موقت یا دائم اجازه می دهد تا مدت ۲۴ ماه بدون نیاز به تمدید ویزا، در کانادا بمانند.

گروه مشاورین مهاجرت ویستا با خدمات بسیار زیادی با شماهمراه خواهد بود:

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

مهاجرت به کانادا

درباره نویسنده

client-photo-1
موسسه مهاجرتی ویستا

دیدگاه

کی,hk
2016-07-15
سلام شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا چیه؟
ویستا آریان ایرانیان
2016-07-15
سلام نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا دارید
لادن
2016-08-08
سلام ممنون
متین
2016-08-08
با تشکر از زمانی که برای تالیف مقاله صرف کردید و اطلاعات مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید