اقامت کانادا

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای مهاجرپذیر در سرتاسر دنیا است. شرایط اقتصادی پایدار، حضور ملیت‌های مختلف، جذب نیروی کار جوان و رفاه این کشور از جمله دلایلی است که کانادا را به یکی از کشورهای مهاجرپذیر تبدیل کرده است. در این‌جا قصد داریم شرایط دریافت اقامت کانادا و انواع اقامت این کشور را به‌طور کامل برای شما شرح دهیم. با موسسه مهاجرتی ویستا در ادامه این مطلب همراه باشید.

بیشتر بخوانید

شرایط دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان

دریافت اقامت کانادا به عوامل متعدی بستگی دارد. دریافت اقامت با توجه به شیوه‌ای که قصد دریافت ویزا و اقامت را دارید برای شما متفاوت خواهد بود. مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری با اقامت تحصیلی، شرایط کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند. اما به‌طور کلی سن، مدرک تحصیلی، نمره مدرک زبان، سابقه کار و تمکن مالی فاکتورهای مهمی هستند که شما را یک قدم جلوتر از دیگران برای دریافت اقامت این کشور قرار می‌دهند.

هرچه سن شما کمتر باشد شانس دریافت اقامت بالاتر می‌رود. همواره کشور کانادا به دنبال جذب نیروی جوان و بااستعداد بوده است. بنابراین بهتر است برای دریافت اقامت این کشور زودتر اقدام نمایید.

تفاوت اقامت دائم و موقت کانادا

قطعا شما هم شنیده‌اید که مراحل دریافت اقامت موقت کانادا بسیار سریع‌تر از دریافت اقامت دائم انجام می‌شود. اغلب برای تحصیل یا کار اقامت موقت کشور کانادا را دریافت می‌کنند. پس از آن‌که درس فرد به پایان رسد یا دیگر همکاری با کارفرما و شرکت موردنظر ادامه نداشته باشد در صورتیکه مشغول به کار مجدد و دریافت نامه کتبی از کارفرما نشوند، مجبور به ترک کشور کانادا خواهند بود.

اقامت دائم برای  مدت کوتاهی به شما داده می‌شود و با محدودیت‌هایی در کار و تحصیل همراه است. اما با دریافت اقامت دائم کشور کانادا شما کلیه حقوق شهروندی این کشور را به دست می‌آورید. اقامت دائم این کشور را می‌توان معادل دریافت گرین کارت آمریکا و مزایای آن به شمار آورد. برای مشاوره دریافت اقامت و ویزای کانادا همین حالا می‌توانید با مشاورین ویستا در ارتباط باشید.

راه‌های اصلی کسب اقامت دائم کشور کانادا

همان‌طورکه گفته شد راه‌های زیادی برای دریافت اقامت موقت کانادا و تبدیل آن به اقامت دائم این کشور وجود دارد. مهم‌ترین راه‌های دریافت اقامت دائم کشور کانادا را می‌توان از طریق روش های زیر به دست آورد.

  • اگر 2 الی سه سال تجربه کار در کانادا را داشته باشید
  • اگر دو سال تجربه تحصیلی در کانادا را داشته باشید
  • اگر دو سال تجربه تحصیل و یک سال تجربه کار در کانادا را داشته باشید
  • اگر شرکت معتبری در کانادا از شما حمایت می‌کند و می‌توانید با آن‌ها همکاری کنید

شرایط دریافت اقامت هر یک از این موارد بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. شما می‌توانید با توجه به شرایط و امکانات خود روش موردنظر را انتخاب کنید و با کمک مشاورین ما قدم به قدم به سمت دریافت اقامت کانادا پیش روید.

موسسه مهاجرتی ویستا، دفتر مهاجرتی کانادا همراه شما در مسیر مهاجرت

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا، دریافت اقامت موقت و دائم این کشور از طریق موسسه مهاجرت ویستا می‌توانید با شماره 07136491316 تماس بگیرید. همچنین با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت، کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

لطفا اطلاعات دقیق خود را از طریق فرم آماده سایت مهاجران وب برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ویستا مطابق با شرایط، بهترین پیشنهادات را برای دریافت ویزا و اقامت برای شما ارائه دهند. موسسه مهاجرتی ویستا همواره در مسیر پر فراز و نشیب مهاجرت همراه موکلین عزیز خواهد بود.

01بهترین راه برای گرفتن اقامت کانادا کدام است؟

بی‌شک شرایط شخصی شما نقش بسیار مهمی در انتخاب بهترین روش برای دریافت اقامت کانادا دارد و باتوجه به شرایط هر فرد بهترین راه نیز متفاوت از دیگری خواهد بود. به همین منظور فرم ارزیابی در سایت قرار گرفته است که می‌توانید به کمک آن به بهترین راه مهاجرتی مناسب خود دست یابید یا با شماره 07136491316 تماس بگیرید.

02آیا برای دریافت اقامت کانادا حتما باید از طریق موسسه‌‌های مهاجرتی اقدام کنیم؟

خیر. شما می‌توانید با پرس و جوی بسیار و آشنایی با قوانین کشور کانادا به تنهایی این مسیر را پیش روید. اما دریافت مشاوره از موسسه‌های مهاجرتی سرعت شما را در این امر بسیار بالا خواهد برد و با استفاده از تجربیات این موسسه‌ها به نتیجه بهتری دست خواهید یافت.

03آیا وضعیت مهاجرت و اقامت فعلی یک متقاضی با اهداف مهاجرت به کانادا مرتبط است؟

بستگی دارد. به طور کلی، متقاضیان مهاجرت به کانادا باید درخواست ویزای مهاجرت خود (درخواست اقامت دائم در کانادا) را به دفتر ویزای مهاجرت کانادا در کشورشان یا کشوری که در حال حاضر در آن اقامت قانونی به مدت حداقل یک را سال دارند، ارسال نمایند. متقاضیان برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال نیز باید ابتدا یک پروفایل در سیستم  انتخاب مهاجرت Express Entry، ایجاد کنند.

04آیا متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند به طور همزمان برای اقامت دائم و موقت اقدام کند؟

بله، از آنجایی که سیاست مهاجرت کانادا مفهوم قصد دوگانه را به رسمیت می شناسد، متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند به طور همزمان برای وضعیت اقامت دائم و موقت درخواست کند.

 

05با تغییر آیین نامه مهاجرت کانادا، وضعیت درخواست متقاضیان مهاجرت به کانادا چگونه تحت تاثیر قرار می گیرد؟

توجه داشته باشید، مقررات، قوانین و سیاستهای مهاجرت به کانادا دائماً در معرض تغییر است و برای آگاهی از آخرین تغییرات ایجاد شده توسط سازمان رسیدگی به امور مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، می توانید به وب سایت CIC News مراجعه نمایید.

07136491316 (5 خط)

برای مشاوره و راهنمایی، با کارشناسان ویستا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

برای تصمیم گیری درست، نیاز به مشاوره دارید؟ با ما در ارتباط باشید

سریع‌ترین راه ارتباطی با کارشناسان امور مهاجرت ویستا
07136491316 (5 خط) 07136491316 (5 خط)