خدمات مهاجرتی عمان

عمان به دلیل همسایگی با ایران، اقتصاد رو به رشد و ارزش بالای پول ملی نسبت به دلار، به عنوان اولین مقصد مهاجرتی مهاجرین ایرانی تبدیل شده است. پس اگر قصد مهاجرت دارید و می‌خواهید بهترین کشور را برای فرصتی دوباره و شروعی تازه در زندگی خود پیدا کنید، باید در مورد خدمات مهاجرتی عمان بیشتر بدانید. به شما قول می‌دهیم بعد از خواندن این مقاله، با تمام نکات مهاجرتی عمان آشنا شده و مهاجرتی راحت و آسوده خواهید داشت.

انواع راهکار‌ها و روش‌های مهاجرت به عمان

کشور عمان در شبه جزیره عربستان واقع شده و از شمال با ایران همسایه است. مسقط پایتخت کشور عمان بوده و زبان رسمی آن‌ها عربی است. اما زبان دوم که اکثر مردم بر آن تسلط کامل دارند، انگلیسی است. نوع حکومت کشور عمان پادشاهی مطلقه است و پارلمان نقش زیادی در قانون گذاری دارد.

جمعیت این کشور نیز طبق آخرین آمار در حدود 4 میلیون و 450 هزار نفر است. عمان برای پذیرش مهاجرین راهکار‌ها و روش‌های متعددی دارد و هر مهاجر می‌تواند، با کمک مشاور یا موسسه مهاجرتی متخصص، بهترین روش مهاجرت را برای خود انتخاب کند. در ادامه شما را با انواع راهکار‌ها و روش‌های مهاجرت به عمان آشنا خواهیم کرد.

خدمات مهاجرت به عمان

نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق کار

اگر می‌خواهید از طریق کار برای مهاجرت به عمان اقدام کنید و برای ویزای کاری درخواست دهید، باید حتما از یک کارفرما یا یک کمپانی درعمان پیشنهاد شغلی داشته باشید. بدون ویزای کاری شما امکان فعالیت و اشتغال در عمان را نخواهید داشت. برای اخذ ویزای کار عمان باید، مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق کاری خود را به کارفرمای صاحب شرکت درعمان ایمیل کرده و اثبات کنید که نیروی کار ماهر و متخصصی هستید.

برای مهاجرت به عمان از طریق کار، باید به زبان انگلیسی یا عربی تسلط داشته و سن فرد متقاضی نیز باید بین 21 تا 60 سال باشد. شرایط و سیاست‌های استخدامی، برای مهاجرت از طریق کار در عمان کمی سخت بوده و با محدودیت روبرو است. اولین محدودیت متوجه کارفرما و کمپانی در عمان است، که باید ابتدا اولویت استخدام را به افراد بومی و عمانی بدهد. سپس باید برای فرستادن پیشنهاد شغلی به متقاضی غیر بومی، از اداره پلیس و اداره کار دعوتنامه شغلی گرفته و بعد فرد را استخدام کند.

میزان حقوق پرداختی به کارگران در عمان و البته سطح زندگی در این کشور نیز، از کشور‌های اروپایی و آمریکا کمتر است. اما به طور کلی مهاجرت به عمان می‌تواند سکوی پرتاب شما، برای مهاجرت به اروپا و سایر نقاط جهان باشد.

رزرو وقت مشاوره خدمات مهاجرتی عمان

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 75993-021 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

معرفی روش مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

یک روش پرطرفدار دیگر برای مهاجرت به عمان، سرمایه گذاری در این کشور است. به طور کلی فرد متقاضی از دو طریق می‌تواند در این کشور سرمایه گذاری کند:

  1. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  2. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

شما می‌توانید، یکی از این دو راه برای سرمایه گذاری در عمان انتخاب کنید. اما اغلب مشاوران حقوقی، بهترین راه برای سرمایه گذاری در عمان را ثبت شرکت می‌دانند. این موضوع به دلایلی چون روند رو به رشد اقتصاد، وجود منابع طبیعی، مکان جغرافیایی و…کشور عمان بر می‌گردد.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در عمان بدست آورید باید با یک موسسه مهاجرتی مشورت کنید. موسسه مهاجران، که در زمینه مهاجرت به کانادا و عمان فعالیت می‌کند می‌تواند راهنمای شما برای آشنایی با خدمات مهاجرتی عمان باشد. پس همین حالا از طریق شماره 75993-021 با مشاوران مهاجران در ارتباط باشید.

گرفتن تابعیت از طریق تولد در عمان امکان پذیر است؟

سیستم مهاجرتی حاکم بر کشور عمان، سیستم خون است. بر اساس این سیستم، گرفتن تابعیت و پاسپورت، با تولد در کشور عمان انجام نمی‌شود. کودک در صورتی می‌تواند تابعیت کشور عمان را داشته باشد که یکی از والدین اون (ترجیحا پدر) عمانی باشد. همچنین اگر والدینی عمانی، سرپرستی کودکی غیر عمانی را بر عهده بگیرند تابعیت کشور عمان به آن کودک اهدا خواهد شد.

خدمات مهاجرت به عمان

دانستنی‌های لازم برای مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

برای مهاجرت به عمان از طریق تحصیل، به ویزای تحصیلی عمان نیاز دارید. در اولین قدم باید یک حامی مالی بومی پیدا کرده و سپس مجوز‌های رسمی، از دانشگاه پذیرفته شده را هم کسب کنید. به غیر از گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه، به ویزا با 6 ماه اعتبار از تاریخ صدور نیاز دارید. کپی پاسپورت و داشتن عکس نیز الزامی است؛ ضمن اینکه تمامی مدارک تحویلی به سفارت عمان، باید به زبان عربی و انگلیسی ترجمه شوند. هزینه تحصیل در عمان بالا است و برای افراد خارجی و مهاجر امکان تحصیلی رایگان وجود ندارد.

مهاجرت به عمان برای هنرمندان چگونه است؟

در حال حاضر مقررات خاصی برای مهاجرت هنرمندان به عمان، وجود ندارد. این افراد می‌توانند برای شرکت در مجالس و نمایشگاه‌های مختلف، از طریق گرفتن ویزای توریستی اقدام کنند.

رزرو وقت مشاوره مهاجرت به عمان

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 75993-021 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

شرایط مهاجرت به عمان از طریق ازدواج چیست؟

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به عمان، از طریق ازدواج با مردی عمانی است. البته گرفتن شهروندی کشور عمان از طریق ازدواج، شرایطی دارد که به آن اشاره می‌کنیم:

  • به زبان رسمی (عربی) تسلط داشته باشد.
  • با همسر عمانی خود 10 سال در کشور عمان زندگی کرده باشد.
  • برای ازدواج از وزارتخانه کشور عمان مجوز گرفته باشند.
  • اثبات تمکن مالی فرد عمانی
  • اثبات صوری نبودن ازدواج

فرد متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج، باید 6 ماه مداوم و یا یکسال در کشور عمان حضور داشته باشد. نکته دیگر اینکه هر دو طرف باید دو هفته قبل از ازدواج، در عمان حضور داشته باشند و فرم‌های مربوط به ازدواج را تکمیل کنند.

ساده‌ترین راه برای اخذ خدمات مهاجرتی عمان چیست؟

روند مهاجرت به کشور عمان، با کشور‌های اروپایی تفاوت دارد و باید برای فهمیدن زیر و بم آن از یک متخصص کمک گرفت. اگر اطلاعات چندانی در خصوص خدمات مهاجرتی عمان ندارید، همین حالا با شماره 75993-021 تماس گرفته و از موسسه مهاجران مشورت بگیرید. مهاجران با بیش از 23 سال سابقه، در زمینه مهاجرت به تمامی پرسش‌های شما پاسخ خواهد داد.