خدمات مهاجرتی کشورهای حوزه ی خلیج فارس  

مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس در این سال ها افزایش چشم گیری داشته است. این کشورها به دلیل رشد اقتصادی و برخورداری از شرایط تجاری بسیار عالی، انتخاب بسیاری از مهاجران برای کسب وکار و سرمایه گذاری و تحصیل شده است. کشورهایی چون امارات، عمان، قطر، کویت و عربستان مهاجرین زیادی را به واسطه ی رشد اقتصادی، پیشرفت های تجاری و همین طور کمبود نیروی کار، به سمت خود جذب کرده اند.  

هر یک از این کشورها قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارند اما در کل راه های مهاجرت به کشورهای خلیج فارس از طریق این موارد امکان پذیر است: 

 • مهاجرت کاری 
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری  
 • تحصیل 
 • تولد فرزند 
 • ازدواج 

به طور کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، کسب و کار و تحصیل رایج ترین راه های مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس استدر این مقاله قصد داریم را روش های مهاجرت به امارات و عمان را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.  

 • مهاجرت به عمان  

عمان کشوری پادشاهی واقع در شرق شبه جزیره ی عربستان وپایتخت آن مسقط است. زبان رسمی این کشورعربی است و زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم به شکل گسترده ای به ویژه در پایتخت صحبت می شودجمعیت این کشور 5 میلیون و 312 هزار نفر است. نوع حکومت پادشاهی مطلق است اما پارلمان نیز نقش قانون گذاری را تا حدود زیادی ایفا می کند. این کشور از شمال با ایران مرز مشترک دریایی دارد. به دلیل همسایگی این کشور با ما، اعمال سیاست های بی طرفانه در روابط بین المللی، مناسبات نزدیک با تهران، ارزش بالای پول ملی عمان و اقتصاد رو به رشد این کشور، عمان به یکی از بهترین مقصد ها برای مهاجرت ایرانیان تبدیل شده است. پس اگر قصد دارید زندگی جدیدی را در کشوری دیگر آغاز کنید عمان می تواند یکی از مناسب ترین گزینه ها باشد. برای اصلاعات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به این کشور با ما در این مقاله همراه باشید تا با راه کارها و روش های مهاجرت به عمان بیشتر آشنا شوید.  

 • روش های مهاجرت به عمان  

 • مهاجرت از طریق کار 

آیا می خواهید در عمان کار کنید؟ برای دریافت ویزای کار2 ساله ی عمان شرایط به این صورت است که شما باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده از یک شرکت یا یک کارفرما درعمان را داشته باشید و کارفرمای شما حامی ویزای شما می شود.  

 • شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار 

سن بین 21 تا 60 باید باشد 

ارائه ی قرارداد کاری 

ارائه ی مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق کاری  

تسلط به زبان انگلیسی  

ارائه ی نامه ی حمایتی کارفرما  

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری  

سرمایه گذاری در عمان از دو روش امکان پذیر است : 

 • خرید ملک  
 • ثبت شرکت 

اما میشه گفت بهترین راه برای سرمایه گذاری در عمان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. این ویزا 2 ساله سرمایه گذاری  برای کارآفرینان و سرمایه گذارانی  که قصد راه اندازی کسب و کار و بیزینس درعمان را دارند صادر می شود. سرمایه گذاران بایستی  از وزارت بازرگانی و صنعت مجوز بگیرند سپس برای اخذ مجوز کار از وزارت نیروی انسانی اقدام کنند و در آخر ویزای اقامت را از اداره ی کل گذرنامه دریافت کنند.  

اما طرح جدیدی از ماه سپتامبر برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته شده که طبق آن اتباع خارجی که واجد شرایط سرمایه گذاری تجاری یا املاک می کنند بر اساس معیارهای خاصی می توانند اقامت 5 تا 10 ساله دریافت کنند.  

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری  

پاسپورت معتبر 

گواهی مشارکت 

ارائه ی مجوز کار 

ارائه مجوز از وزارت بازرگانی  

سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلار برای بالا بردن شانس دریافت ویزا  

برای مهاجرت به کشور عمان و دریافت اطلاعات دقیق و قرار گرفتن در بهترین مسیر نیاز به دریافت مشاوره دارید. همین حالا با مشاورین متخصص ما در هلدینگ ویستا تماس بگیرید. 

 • مهاجرت به امارات متحده عربی

  امارات یک پادشاهی مطلق واقع در شرق شبه جزیره عربستان است که از شمال با ایران خلیج مشترک دارد. واحد پول این کشور درهم است و زبان رسمی امارات، عربی می باشد.  امارات از 7 شهر مجزا اما وابسته به هم تشکیل شده که دبی معروف ترین و محبوب ترین شهر این کشوراست. جمعیت این کشور 9.8 میلیون نفر تخمین زده شده است و پنجمین کشور مهاجر پذیر جهان شناخته می شود. این کشور در ده های گذشته با اجتناب از جنگ و نزاع در منطقه ی خاور میانه از صحرایی بادیه نشین به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل شده است. این کشور همان طور که گفتیم کشوری مهاجر پذیر است و نیروی های متخصص و سرمایه های زیادی را جذب خود می کند اما قوانین ویزا و اقامت در این کشور کمی سختگیرانه است.

  بزرگترین شهر امارات دبی است و تجاری ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود و حدود 80 درصد جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دهند. به طور کلی ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی امارات، امکانات بالای تحصیلی و رفاهی و همچنین نزدیکی این کشور به ایران از دلایل مهم انتخاب این کشور برای مهاجرت است. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور و شهر دبی را دارید با ما همراه باشید تا با روش ها و شرایط مهاجرت و اقامت دبی بیشتر آشنا شوید.

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت  

  این مسیر راحت ترین و کارآمدترین روش برای اخذ ویزای موقت امارات به عنوان سرمایه گذار یا سهامدار است. با سرمایه گذاری و ثبت شرکت می توانید اقامت و ویزای 3 ساله ی امارات را به دست آورید و به همراه خانواده ی خود راهی این کشور شوید. این ویزا بعد از 3 سال قابل تمدید است و شما می توانید برای تمدید این ویزا مجددا اقدام کنید. برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری نیاز به یک کفیل اماراتی به عنوان حامی و شریک نیاز دارید که 51 درصد از سهام متعلق به شریک اماراتی شما و 49 درصد به شما تعلق می گیرد.

  پکیج حمایتی برای سرمایه گذاران

  پکیج حمایتی به این صورت است که هزینه هایی مثل هزینه اجاره دفتر کار، مجوز کار و هزینه اسپانسر در سال اول با کفیل اماراتی است اما در 2 سال بعد تمام هزینه ها که سالانه حدود ۱۵هزار درهم می باشد با خود سرمایه گذار است.

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه اقامت دبی مراجعه و محتوای کامل را مطالعه بفرمایید.

از راه های دیگری مثل اخذ ویزای تحصیلی، ویزای بازنشستگی و یا ویزای خانواده می توانید برای دریافت اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت امارات اقدام کنید اما همان طور که اشاره کردیم اخذ ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت بهترین روش مهاجرت به این کشور است. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که دریافت ویزای موقت امارات مسئله ای جدا از دریافت پاسپورت و شهروندی این کشور است و این کشور برای اعطای پاسپورت به اتباع خارجی سیاست های سخت گیرانه ای را در نظر گرفته است. اما مهاجرت به امارات و دریافت اقامت موقت این کشور می تواند راه شما را برای مهاجرت به کشورهای اروپایی هموارتر کند. از آنجایی که مهاجرت همیشه راهی پر فراز و نشیب همراه با چالش های فراوان است بهتر است با دریافت مشاوره قدم های مطمئن تری برای مهاجرت بردارید. هلدینگ ویستا مفتخر است که همواره در این راه همراه شما و پاسخگوی تمام سوالات شما باشد.