ویزای استانی کانادا

برنامه مهاجرت استانی به کانادا یا ویزای استانی کانادا با اسم مخفف PNP یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا به شمار می‌رود. در برنامه مهاجرتی استانی، متقاضیان می‌توانند استان مورد علاقه خود برای سکونت را به جز کبک و نوناووت انتخاب کنند. استان‌ها نیز توافق نامه‌هایی را با دولت کانادا امضا کرده‌اند که سالانه افراد واجد شرایط را که برای برنامه‌های مهاجرتی استان مناسب هستند پذیرش کنند.

بیشتر بخوانید

متاسفانه خدماتی در این قسمت قرار ندارد.

اکسپرس انتری استانی کانادا چیست؟

سازمان مهاجرت کانادا امکانات مشخصی را برای برگزاری برنامه‌های مهاجرتی در اختیار استان‌ها قرار می‌دهد. براساس این امکانات استان‌ها می‌توانند نیروی مورد نیاز خود را از بین نیروهای خارجی و داوطلب مهاجرت پذیرش کنند. با صدور معرفی نامه استان، اداره مهاجرت کانادا نیز اقدام به صدور ویزای اقامت دائم کانادا برای متقاضیان می‌کند.

سیستم اکسپرس انتری یکی از روش‌های متداول جذب و پذیرش مهاجر از طریق برنامه یا ویزای استانی کانادا به شمار می‌رود. در سیستم اکسپرس انتری استانی کانادا متقاضیان بعد از اعلام شرایط خود امتیازهای مهاجرتی متعددی را دریافت می‌کنند. افرادی که بیشترین حد امتیاز را به دست آورند در لیست اداره مهاجرتی استانی، فدرال و کارفرماها قرار می‌گیرند. در سیستم اکسپرس انتزنی استان‌های کانادا با توجه به نیاز، نیروی کار را از بین متقاضیان انتخاب می‌کنند و دعوت‌نامه مهاجرتی برای آن‌ها ارسال می‌شود.

در اکثر مواقع برنامه استانی کانادا به‌صورت کاغذی انجام می‌شود و افرادی که از این طریق اقدام می‌کنند شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا دارند. اما سیستم برنامه اکسپرس انتری به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و استان‌ها از طریق یک بانک اطلاعاتی وضعیت داوطلبین را مشاهده و بررسی می‌کنند. معمولا استان‌ها هر ۶ ماه یک بار به صورت آنلاین و از طریق اکسپرس انتری اقدام به جذب نیروی کار مورد نیاز خود می‌کنند.

راحت‌ترین برنامه استانی کانادا برای کدام استان‌ها است؟

افراد مورد نیاز برای برنامه مهاجرت استانی براساس توانایی و مهارت‌های خود انتخاب می‌شوند. به همین دلیل داوطلبین در زمان انتخاب استان مورد نظر باید شرایط و موقعیت خود را به‌طور دقیق بسنجند و استان مناسبی را انتخاب کنند. اما با این حال در بین استان‌های کانادا دو استان انتاریو و ساسکاچوان محبوبیت بیشتری دارند و داوطلبین به این دو استان نسبت به سایر استان‌ها بیشتر علاقه‌مند هستند.

به‌یاد داشته باشید برنامه مهاجرتی از طریق ویزای استانی با مهاجرت از طریق ویزای کار کانادا بسیار متفاوت است و شرایط آن‌ها هیچ ارتباطی با هم ندارند.

معرفی مراحل و شرایط ویزای استانی کانادا

برنامه مهاجرتی استانی کانادا با هدف افزایش رونق و بهبود شرایط اقتصادی و فرهنگی هر استانی برگزار می‌شود. به همین دلیل افرادی را انتخاب می‌کنند که برای رسیدن به این اهداف مفید باشند و در مقابل امتیاز و ارزش بالایی برای منتخبین خود قائل هستند. افرادی که از طریق ویزای استانی کانادا جذب می‌شوند باید از نظر تخصص، دانش و تجربه توانایی کافی داشته باشند.

متقاضیان واجد شرایط ابتدا باید از استان مورد نظر گواهی انتخاب استانی را دریافت کرده و سپس درخواستشان را ارسال کنند. بعد از ارسال درخواست کارفرمایی که مقیم آن استان است باید متقاضی را به‌عنوان نیروی کار خود معرفی کند. پس از این مرحله مدارک و پرونده متقاضی باید توسط اداره کار مورد بررسی و تایید قرار بگیرد. در آخرین مرحله داوطلبین درخواست اقامت را برای اداره مهاجرت کشور کانادا ارسال می‌کنند.

در این مرحله اداره مهاجرت پرونده را بررسی می‌کند و در صورت تکمیل و صحت مدارک باید هزینه‌های مورد نیاز پرداخت شوند تا پرونده تکمیل و تایید شد. نتیجه بررسی‌های اداره کار از طریق ایمیل یا تماس تلفنی به متقاضی اعلام می‌شود که در این مرحله باید برای انجام معاینات پزشکی، گواهی مالی و عدم سوء پیشینه اقدام کند. در پایان همه این مراحل ویزای کانادا برای متقاضی صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای استانی کانادا، برای مهاجرت به کانادا آماده شوید

برای دریافت ویزای استانی کانادا مانند ویزای کار، ویزای توریستی و ویزای تحصیلی کانادا باید مدارک و فرم‌های مورد نیاز را تکمیل و ارسال کنید. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای استانی کانادا به شرح زیر هستند.

 1. کپی از پاسپورت قبلی و کپی کلیه ویزا و سندهای مسافرت به کشورهای خارجی
 2. معرفی نامه استانی یا PNP
 3. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 4. گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مبدا با اعتبار ۶ ماهه
 5. گواهی تولد یا شناسنامه
 6. مدارک ازدواج
 7. مدارک شناسایی فرزندان
 8. مدارک مربوط به فوت همسر یا طلاق
 9. سند خانه یا اجاره نامه
 10. عکس با مشخصات درخواستی از اداره مهاجرت
 11. پرداخت هزینه‌های بررسی پرونده و صدور ویزا و ارسال رسیدها

مهاجرت به کانادا از طریق مطمئن‌ترین روش‌ها با مهاجران وب

مهاجرت به کانادا روش‌ها و راه‌های متعددی دارد که باید با توجه به ویژگی‌ها و شرایط هر فردی به طور جداگانه سنجیده شود. بهتر است برای اینکه با اطمینان خاطر اقدام به شروع پروسه مهاجرت کنید با کارشناسان و مشاورین متخصص مهاجرتی تماس بگیرید. ما در موسسه مهاجرتی مهاجران وب با شماره تلفن 07136491316 آماده شنیدن نظرات و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه مهاجرت از طریق ویزای استانی کانادا هستیم. به حرفه‌ای‌ها اعتماد کنید و سریع‌تر از تصورتان موفق به مهاجرت شوید.

سوالات متداول درباره ویزای استانی کانادا

ما در مهاجران وب آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به کانادا هستیم

01PNP مخفف چه کلمه‌ای است؟

PNP مخفف Provincial Nominee Program که یکی از برنامه‌های مهاجرت به کاناداست و توسط اداره مهاجرت این کشور تدوین می‌شود. PNP‌ یا برنامه مهاجرتی استانی کانادا برای افرادی است که داوطلب مهاجرت به کانادا هستند و با توجه به توانایی‌های خود می‌توانند استان مورد علاقه‌شان را برای زندگی انتخاب کنند.

02کدام استان‌های کشور کانادا در برنامه مهاجرتی کانادا یا همان PNP شرکت می‌کنند؟

استان‌های نیوبرانزویک، آلبرتا، منیتوبا، ساسکاچوان، یوکُن، جزیره پرنس ادوارد، انتاریو، نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، بریتیش کلمبیا و سرزمینهای شمال غربی کانادا در برنامه مهاجرت استانی یا ویزای استانی کانادا شرکت می کنند.

03مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استانی چیست؟

شاید بتوان گفت مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استانی یا برنامه مهاجرت استانی به کانادا یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور بزرگ شناخته می‌شود.

04مهم‌ترین معیار استان‌ها برای جذب نیرو از طریق برنامه استانی کانادا چیست؟

تجربه کار در صنایع خاص و حساس، مهارت در زبان انگلیسی و فرانسوی، تحصیلات کافی، پذیرش و سازگاری با شرایط زندگی در استان مربوطه و داشتن اقوام نزدیک در استان مورد نظر از مهم‌ترین معیارهای استان‌ها برای انتخاب نیروی متخصص به شمار می‌رود.

07136491316 (5 خط)

برای مشاوره و راهنمایی، با کارشناسان ویستا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

برای تصمیم گیری درست، نیاز به مشاوره دارید؟ با ما در ارتباط باشید

سریع‌ترین راه ارتباطی با کارشناسان امور مهاجرت ویستا
07136491316 (5 خط) 07136491316 (5 خط)