ویزای اسپانسرشیپ کانادا

افراد بالای ۱۸ سال که مقیم یا سیتیزن کانادا هستند، قادرند افراد و اقوام درجه یک از جمله همسر، فرزندان، پدر، مادر، پدر بزرگ، مادربزرگ و برخی از افراد واجد شرایط را تحت ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای زندگی به این کشور بیاورند. افراد نامبرده شده با استفاده از ویزای اسپانسرشیپ می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید

متاسفانه خدماتی در این قسمت قرار ندارد.

شرایط کلی و مهم برای درخواست ویزای اسپانسرشیپ  کانادا

فردی که درخواست ویزای اسپانسرشیپ می‌دهد به فرد اسپانسر کننده و فردی که توسط ویزای اسپانسرشیپ وارد کاناده شده است به نام فرد اسپانسر شونده شناخته می‌شود. در فرایند درخواست ویزای اسپانسرشیپ،‌ فرد اسپانسر کننده متعهد می‌شود که کلیه هزینه‌های مسکن، خوراک و پوشاک اسپانسر شونده را تا مدت مشخصی برعهده می‌گیرد. این موارد در قرارداد یا undertaking که بین اسپانسر کننده و دولت کانادا امضا شده وجود دارد. یکی دیگر از مواد مهم این قرارداد این است که اسپانسر شونده حق درخواست کمک هزینه به دولت کانادا را ندارد و در غیر این صورت اسپانسر کننده باید آن‌ها را به کشور خودشان بازگرداند.

قرارداد بین دولت کانادا و اسپانسر کننده در اداره مهاجرت یا IRCC بسته می‌شود که مربوط به همه استان‌ها به جز کبک است. این قرارداد در استان کبک هم در اداره مهاجرت همین استان به نام MIDI بسته می‌شود. همچنین یک قرارداد مجزا بین اسپانسر شونده و اسپانسر کننده امضا می‌شود تا هر دو طرف به وظایف خود آشنا شوند.

معرفی انواع ویزای اسپانسرشیپ، ویزای همسر و ویزای والدین کانادا

سالانه افراد بسیاری از طریق دعوت نامه و ویزاهای خانوادگی به کانادا مهاجرت می‌کنند. هر فردی می‌توانند از طریق ویزای اسپانسرشیپ اعضای درجه یک خانواده خود را برای زندگی منتقل و برای آن‌ها اقدام به دریافت ویزای اقامت دائم کانادا کند. ویزای اسپانسرشیپ کانادا انواع گوناگونی دارد که متعلق به افراد مختلف خانواده است.

اسپانسرشیپ همسر کانادا و بررسی شرایط درخواست ویزا برای همسر

همه افراد بالای 18 سال که سیتیزن یا مقیم کانادا باشند امکان درخواست ویزای اسپانسرشیپ همسر را دارند. هدف از صدور این ویزا حفظ اتحاد بین اعضای خانواده است. همسران نیز باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند، سابقه کیفری نداشته باشند، معاینات پزشکی را انجام داده باشند و بیشتر از یک تا دو سال از تاریخ ازدواج آن‌ها گذشته باشد.

قابل ذکر است همسران هم‌جنس هم می‌توانند برای درخواست ویزای اسپانسرشیپ همسر کانادا اقدام کنند.

اسپانسرشیپ والدین کانادا و بررسی شرایط صدور ویزا برای سالمندان

افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند قادر به درخواست ویزای اسپانسرشیپ برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود هستند. اسپانسر شوندگان باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند و اجازه وارد شدن به کانادا به‌عنوان بازدید کننده برای آن‌ها صادر شده باشد. همچنین باید کلیه معاینات پزشکی را انجام دهند و برای خرید بیمه درمانی یکساله کانادا اقدام کرده باشند.

اسپانسرشیپ فرزندان وابسته خود و همسر

برای اسپانسرشیپ فرزندان هم قوانین و شرایط خاصی وجود دارد. به‌عنوان مثال اسپانسر کننده باید بالای ۱۸ سال داشته باشد، در زندان نباشد،‌ باید تا ۲۵ سالگی فرزندان تعهدات مالی را امضا کند و مقیم یا سیتیزن کانادا باشد.

فرزندان هم باید از ۱۹ سال کمتر داشته باشند. کمتر از ۱۹ سال دانشجوی تمام وقت بوده و از نظر مالی به والدین خود وابستگی داشته باشند. فرزندان ۱۹ سال به بالا هم از نظر مالی و به دلیل نداشتن توانایی‌های جسمی باید به والدین خود وابسته باشند. البته فرزندان از طریق ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند بدون حضور والدینشان به کشور کانادا سفر کنند و در مراکز علمی این کشور به تحصیل بپردازند.

برای درخواست انواع ویزای کانادا با مهاجران وب همراه شوید

اسپانسرشیپ فقط یکی از چندین انواع ویزای کانادا به شمار می‌رود. شاید در ظاهر درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا ساده و بی دردسر به نظر برسد اما بهتر است پیش از هر اقدامی با کارشناسان، مشاوران و وکلای مهاجرتی و متخصص در زمینه مهاجرت به کانادا مشورت کنید. مشاورین مهاجران وب با شماره تلفن 07136491316 آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه درخواست انواع ویزای مهاجرتی، توریستی، تحصیلی و کاری به کشور پهناور کانادا هستند.

سوالات متداول درباره ویزای اسپانسرشیپ کانادا

01در زمان مهاجرت اسپانسر کننده اصلی،‌ افراد خانواده او برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ باید همراه او باشند؟

خیر، این افراد فقط بعد از انجام مراحل و پروسه اخذ ویزا، انجام معاینات پزشکی و دریافت مجوزهای مربوط به پلیس امنیت می‌توانند به کشور کانادا سفر کنند.

02برای ویزای اسپانسرشیپ فرد اسپانسرکننده باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

فرد اسپانسر کننده باید توانایی مالی برای تامین نیازهای افراد اسپانسرشونده را داشته باشد. همچنین نباید از نظر مسائل کیفری سوء سابقه داشته باشد.

03اگر یک زوج در کانادا مقیم باشند آیا امکان تامین هزینه زندگی اسپانسر شوندگان بر عهده این دو نفر می‌تواند باشد؟

بله، در برنامه اسپانسرشیپ امکان تامین هزینه‌ نیازهای اساسی اسپانسر شونده می‌تواند بین یک زوج تقسیم شود.

04آیا امکان باطل کردن یا اصلاح قرارداد بین افراد مقیم کانادا و دولت کانادا برای برنامه اسپانسرشیپ وجود دارد؟

بعد از ورود متقاضیان جدید امکان فسخ یا هیچ‌گونه تغییری در قرارداد برنامه اسپانسرشیپ نخواهد بود و فرد اسپانسر شوند باید تا ۳ سال به تعهدات خود عمل کند.

07136491316 (5 خط)

برای مشاوره و راهنمایی، با کارشناسان ویستا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

برای تصمیم گیری درست، نیاز به مشاوره دارید؟ با ما در ارتباط باشید

سریع‌ترین راه ارتباطی با کارشناسان امور مهاجرت ویستا
07136491316 (5 خط) 07136491316 (5 خط)