موسسه مهاجران

مهاجرت کاری کانادا

ویزای کار کانادا از نوع ویزای اقامت موقت است که قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم را دارد. مهاجرت ازین طریق یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی است که متقاضیان می‌توانند با تکیه بر تخصص و حرفه خود به کانادا مهاجرت کنند. اما با توجه به قوانین سخت ویزای کار و پیچیدگی‌های مسیر مهاجرت ممکن است به تنهایی نتوانید موفق به اخذ این ویزا شوید. اخذ ویزای کار می‌تواند فصلی تازه در زندگی شما باشد.

فراموش نکنید که کانادا از نظر وسعت، در رتبه دوم لیست بزرگ‌ترین کشور‌ها قرار دارد؛ اما با جمعیتی 37 میلیونی که یک سوم آن رو به پیر شدن است نیاز شدیدی به مهاجرین متخصص و نیروی کار دارد. مهاجرت با ویزای کار کانادا، برای شما شرایط کاری و حقوق بهتری ایجاد می‌کند. اکنون با مطالعه این مطلب، با تمام جزئیات این ویزای کانادا آشنا می‌شوید تا فصلی تازه در زندگی خود آغاز کنید.

انواع ویزای کار کانادا، کدام مناسب است؟

در حال حاضر یکی از پر‌طرفدار‌ترین روش‌ها در بین ایرانیان برای مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کار است. وضعیت اقتصادی پویا و پایدار، رفاه اجتماعی بالا، جمعیت به نسبت کم و کیفیت بالای زندگی باعث شده کانادا به مقصد اول بسیاری از مهاجرین متخصص تبدیل شود.

تمام ویزاهای کانادا می‌توانند براساس نوع اقامت به دو دسته زیر تقسیم شوند:

 • ویزای اقامت موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

ویزا‌هایی که در دسته اقامت موقت قرار دارند، به فرد مهاجر اجازه می‌دهند در مدتی محدود و مشخص، برای اهداف مختلف در کانادا اقامت داشته باشد. در این ویزا، فرد تا 6 ماه اجازه اقامت موقت در کانادا را خواهد داشت. پس از اتمام این زمان، ایشان باید یا به کشور مبدا برگردد یا ویزای خود را تمدید کند. فرد متقاضی می‌تواند تا حداکثر 8 بار، برای تمدید ویزای موقت خود اقدام کند.

ویزا‌هایی با اقامت دائم، به فرد مهاجر اجازه می‌دهند برای کار، به طور دائم در کانادا اقامت داشته باشند. ویزای اقامت دائم، می‌تواند در نهایت به شهروندی کانادا منجر شود.

ویزای کار کانادا در دسته، ویزای اقامت موقت کانادا قرار می‌گیرد. خود ویزای کار کانادا نیز، به چند گروه مختلف تقسیم می‌شود:

ویزای کار از طریق پیشنهاد کاری در کانادا

در حالت کلی هر شخصی برای کار در کانادا، به Work Permit‌ نیاز دارد. Work Permit‌ یک تاییدیه کتبی است که افسر مهاجرت، برای تایید و دادن اجازه کار به مهاجر صادر می‌کند. فرد مهاجر ممکن است در هنگام اقدام برای دریافت این ویزا، یا خود به طور مستقیم درخواست کار دهد یا به حالت LMIA برخورد کند. در حالت LMIA کارفرمای کانادایی، باید به اداره مهاجرت اثبات کند که با وجود تمام اگهی‌ها برای گرفتن نیروی کار، موفق نشده نیروی مورد نیاز را پیدا کند. به همین دلیل است که می‌خواهد دانشجویان بین المللی را به عنوان نیروی کار بپذیرد. می‌خواهید در مورد ویزای کار از طریق پیشنهاد کاری در کانادا بیشتر بدانید؟ بهتر است در این زمینه با موسسه مهاجران که نماینده رسمی اداره مهاجرت کانادا در ایران است مشورت بگیرید.

 

ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی در کانادا

این ویزا برای اشخاصی صادر می‌شود که در مقطع بالای دیپلم، در کانادا تحصیل کرده و آن مقطع را به اتمام رسانده باشند. ویزای کار پس از پایان تحصیل، در حقیقت برای نگه داشتن دانشجو‌های بین المللی کشور کانادا صادر می‌شود. متقاضی ویزای پایان تحصیلی، حداکثر 180 روز برای درخواست آن مهلت دارد. ویزای کار پس از فارغ التحصیلی، بر اساس طول دوره تحصیل فرد متقاضی است.

ویزای کار به عنوان همسر دانشجو در کانادا

اگر فرد متقاضی که موفق به دریافت ویزای فارغ التحصیلی شده، متاهل باشد همسر ایشان می‌تواند با دریافت ویزای کار، همراه او به کانادا سفر کند. با ویزای کار به عنوان همسر دانشجو در کانادا، فرد می‌تواند بدون نیاز به مدرک زبان، شغلی تمام وقت در کانادا داشته باشد.

 

مهاجرت کاری کانادا با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا، یکی از روش‌های مهاجرتی به این کشور است. با وجود برنامه‌های مهاجرتی کارآفرینی استانی کانادا، فرد متقاضی می‌تواند در صورت داشتن تجربه و سرمایه لازم، کسب و کاری جدید را در کانادا راه اندازی کند. در چنین شرایطی بعد از موافقت استان مورد نظر و دریافت دعوتنامه از آن، ویزای کاری دو ساله برای متقاضی صادر خواهد شد.

 

چه افرادی باید ویزای کار موقت کانادا را دریافت کنند؟

اگر فرد مهاجر بخواهد برای اهداف کاری، به طور موقت وارد خاک کانادا شود ابتدا باید ویزای کاری موقت کانادا را دریافت کرده باشد. البته برای شرکت در جلسات، همایش و مذاکره کاری در کانادا، فرد نیازی به گرفتن ویزای کار موقت کانادا ندارد. کاری که فرد متقاضی، می‌تواند برای آن درخواست ویزای کار موقت کانادا را بدهد، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • درآمد و حقوق کار مورد نظر، باید به بانک‌های کانادایی واریز شود.
 • فرد متقاضی باید از یک شرکت رسمی و ثبت شده در کانادا حقوق را دریافت کند.
 • فرد متقاضی باید در کانادا سکونت داشته باشد.

شرایط دریافت ویزای کار موقت کانادا

 • فرد متقاضی باید در زمان ارسال درخواست ویزا، حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • پاسپورت فرد متقاضی باید معتبر باشد.
 • فرد باید برای اقامت کانادا، از توان مالی کافی برخوردار باشد.
 • ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی و فرانسه
 • داشتن گواهی عدم سوپیشینه
 • انجام آزمایش‎های پزشکی
 • فرد متقاضی باید ثابت کند که حضور ایشان در کانادا موقتی بوده و دلایلی کافی برای بازگشت به کشور مبدا را دارد.
 • پرداخت هزینه‌های صدور ویزا

 

روش‌های دریافت ویزا کار کانادا در سال 2022

برای دریافت و اخذ ویزای کار کانادا، دو راه اصلی وجود دارد. اولین راه برنامه اسکیل ورکر کانادا و دومین راه داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی است.

دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر

در این پروسه فرد مهاجر، با دو مرحله از نظر تخصص و مهارت ارزیابی می‌شود. به عبارتی متقاضی باید برای رد شدن از مرحله اول و رسیدن به مرحله دوم از 100 امتیاز، 67 درصد آن را کسب کند. سپس براساس امتیازاتی که در مرحله دوم کسب کرده، با سایر متقاضیان مقایسه شده و سپس انتخاب شود.

برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر، فرد متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سابقه کاری موثر و مفید
 • مدرک زبانی آیلتس با حداقل نمره 6.5
 • داشتن پیشنهاد شغلی
 • سن حداکثر 40 سال
 • سابقه تحصیلی مناسب
 • تطبیق پذیری با محیط کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا، به دسته‌های اسکیل ورکر فدرال، کبک و برنامه‌های مهاجرتی استانی تقسیم می‌شود.

 

گرفتن ویزای کانادا از طریق جاب آفر (پیشنهاد شغلی)

یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن ویزای کانادا، گرفتن پیشنهاد شغلی از طریق کارفرمای کانادایی است. به عبارتی هنگامی که فرد متقاضی می‌خواهد پروسه Express Entry را اغاز کند، داشتن یک جاب آفر معتبر می‌تواند امتیاز مثبتی برای ایشان باشد.

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی، در واقع مجوزی است که توسط کارفرما برای اشتغال فرد مهاجر صادر می‌شود. به عبارتی کارفرمای کانادایی، ابتدا باید به اداره مهاجرت اثبات کند که برای این فرصت شغلی، هیچ فرد شایسته‌ای در کانادا یافت نشده و به نیروی کار ماهر خارجی نیاز است. اگر کانادا جاب آفر کارفرمای کانادایی را تایید کند، فرد متقاضی می‌تواند برای Work Permit ثبت نام کرده و مدارک لازم را ارائه دهد.

دریافت ویزای کار از طریق ویزای اکسپرس اینتری کانادا

می‌توان اکسپرس اینتری را یک سیستم ساده و رقابتی، برای سرعت بخشیدن به روند مهاجرتی کانادا دانست. این سیستم، تمامی اطلاعات افراد متقاضی کار را جمع آوری کرده و آن‌ها را براساس امتیازاتی که دارند رتبه بندی می‌کند. سپس از بین این افراد، بهترین‌ها را برای اقامت دائم کانادا انتخاب می‌کند. در این سیستم سطح دانش زبانی، تحصیلات، سن، شغل و مدرک زبان در رتبه بندی بسیار موثرند.

 

اخذ ویزای کار کانادا چه مزایایی دارد؟

 • ایمنی شغلی و درآمد بالا
 • تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال
 • فراهم شدن زندگی و کار برای شریک زندگی یا همسر فرد متقاضی

دلایل رد درخواست ویزای کار کانادا

 • متقاعد نشدن افسر پرونده از هدف سفر
 • نداشتن سرمایه و تمکن مالی
 • مشکلات پزشکی
 • سوپیشینه و سو سابقه قضایی
 • مشکلات امنیتی
 • ارسال اطلاعات نادرست
 • نداشتن جاب آفر
 • رد شدن در برنامه اسکیل ورکر

اخذ ویزای کار کانادا با موسسه مهاجرتی

در این مقاله صفر تا صد مراحل مهاجرت به کانادا از این طریق را توضیح دادیم. اما با توجه به قوانین سخت اخذ ویزا در کانادا، بهتر است از مشاورین مهاجرتی متخصص در زمینه خدمات مهاجرتی کانادا مشورت بگیرید. موسسه مهاجران، که نماینده رسمی اداره مهاجرت کانادا است با بیش از 23 سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر، با شماره 75993-021 با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.