موسسه مهاجران

مهاجرت به کانادا

برطبق آمار منتشر شده توسط دولت کانادا از سال 2020 تا 2023 بیشتر از 1 میلیون مهاجر جدید وارد خاک کانادا می‌شوند. از طرفی هر چند وقت یکبار یک برنامه و جریان تازه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا طراحی و اجرا می‌شود. بنابراین اصلاً بعید نیست که در فهرست بعدی مهاجران پذیرفته‌شده در کانادا نام شما نیز وجود داشته‌باشد. حتی اگر انرژی، وقت و سرمایه زیادی برای مهاجرت به این کشور اختصاص دهید، ارزشش را دارد. چرا که مهاجرت به این کشور از مزایای قابل‌توجهی برخوردار است.جهت اطلاع از قوانین جدید خدمات مهاجرتی کانادا در ادامه با موسسه مهاجران همراه باشید.

در خبر منتشر شده در مورخ 23 دسامبر 2021 ، شان فریزر وزیر مهاجرت دولت کانادا اظها کرده: ” ما سال گذشته هدف بسیار بزرگی داشتیم. امروز به آن هدف رسیدیم.این لحظه تاریخی  برای کشور کاناداست که توانستیم بالاترین تعداد پذیرش مهاجرین طی قرن را انجام دهیم. می خواهم از تمامی کارکنان وزارتخانه خود ، بخصوص واحدهای عملیاتی که رسیدن به این هدف را ممکن ساختند تشکر کنم . کشور کانادا بر پایه مهاجرت بنا شده و ما به پذیرش ایمن و صحیح مهاجرینی که کشور کانادا برای رسیدن به موفقیت به آنها نیاز دارد ادامه می دهیم. بی  صبرانه منتظر دیدن همکاری و مشارکتهای شگفت انگیز 401،000 همسایه جدیدمان در جوامع سرتاسر کشور هستم.

بر اساس برنامه مهاجرت سالهای 2021 الی 2023 ، کشور کانادا قصد دارد طی سال 2022 تعداد 411,000 و طی سال 2023 تعداد 421,000 نفر مهاجر جدید را پذیرش کند. فریزر وزیر مهاجرت دولت کانادا تا 10 فوریه 2022 برنامه جدید مهاجرت را اعلام خواهد کرد. فریزر پیشنهاد کرده که برنامه جدید مهاجرت ممکن است اهداف بزرگتر و بالاتری طی سالهای 2022 و 2023 داشته باشد.

مزایای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشور کانادا مزایای زیادی دارد که ما فقط به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

 • برخورداری از استانداردهای بالای زندگی: براساس رنکینگ کیفیت زندگی سازمان ملل، کانادا در جایگاه نهم قرار دارد. بیش از 200 کشور در این ارزیابی شرکت کرده‌اند. بنابراین آمار نشان می‌دهد که کانادا فرصت تجربه یک سبک زندگی استاندارد را در اختیار شما قرار خواهد داد.
 • اقتصاد رو به رشد و امنیت شغلی: در کانادا، شما به معنای واقعی کلمه مزایای اقتصاد رو به رشد را تجربه خواهید کرد. به همین دلیل نیازی نیست که نگران آینده اقتصاد کشور و یا وضعیت شغل و رفاه خود باشید. در این کشور فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد که می‌تواند شروع کار شما را رقم بزند. به علاوه سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار در این کشور دردسرهای معمول و دغدغه موفقیت یا شکست را ندارد.
 • خدمات درمانی مقرون به صرفه و باکیفیت: کانادا در ارائه خدمات درمانی نامی برجسته در جهان دارد. در این کشور شما می‌توانید امکانات بهداشتی و درمانی را با بودجه دولتی در اختیار داشته باشید. در ضمن اگر موفق به اخذ اقامت دائم یا شهروندی کانادا شوید، می‌توانید خدمات اولیه مراقبت‌های بهداشتی را کاملاً رایگان دریافت کنید.
 • مهاجر دوست به معنای واقعی کلمه: وقتی به کشورهایی که می‌توانید به آنها مهاجرت کنید فکر می‌کنید، متوجه خواهید شد که زندگی در کانادا و ایجاد ارتباطات عمومی در آن از هر جای دیگری آسان‌تر است. زندگی در یک کشور مهاجردوست بخشی از دغدغه‌های شما و خانواده‌تان را به عنوان مهاجر برطرف می‌کند.
 • تضمین همه‌جانبه آینده تحصیلی شما یا فرزندانتان: علاوه بر فرصت تحصیل در یک کشور پیشرفته برای شما، فرزندانتان نیز می‌توانند در بهترین مؤسسات آموزشی جهان در کانادا درس بخوانند. پس ازآن تضمین آینده شغلی فارغ‌التحصیلان کانادا کار دشواری نیست. در ضمن از مهدکودک گرفته تا دانشگاه، می‌توانید مطمئن باشید که فرزندانتان مدارک آموزشی برجسته‌ای به دست می‌آورند که در همه جای دنیا اعتبار دارد.

حالا که بخش کوچکی از مزایای مهاجرت به کانادا را متوجه شدید، بهتر است بدانید که چه مسیرهایی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

همه مسیرهای مهاجرت به کانادا

شاید از شنیدن این رقم تعجب کنید اما بیش از ۸۰ مسیر برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. در ضمن هر چند وقت یکبار مسیرهای تازه‌ای برای رسیدن به این هدف طراحی و اجراء می‌شود. اما به طور کلی جریان‌های مهاجرتی در چند بخش زیر دسته‌بندی می‌شوند:

مهاجرت تحصیلی به کانادا؛ رایج‌ترین روش مهاجرتی

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا به خصوص برای جوان‌ترها اخذ ویزای تحصیلی است. قرار گرفتن در این مسیر شرایط خاص خودش را دارد. اما مهم‌ترین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی دریافت نامه پذیرش از یکی از مؤسسات آموزشی کانادا است. دانشجویان بین‌المللی در کانادا نه تنها می‌توانند شهریه‌های کمتری نسبت به سایر کشورها پرداخت کنند، بلکه هزینه‌های تحصیل و امور روزانه خود را با کار در حین تحصیل تأمین می‌کنند. حتی پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان می توانند تا سه سال با مجوز کار در کانادا زندگی کنند.

با توجه به گستردگی، شرایط و قوانین مرتبط با مهاجرت تحصیلی به کانادا مقاله کامل مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا را در مهاجران مراجعه کنید.

[cta title=”رزرو وقت مشاوره مهاجرت به کانادا” ]

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری؛ برای کارآفرینان و مدیران

برنامه سرمایه گذاری کانادا یکی از جریان‌های مهاجرتی کانادا است که با هدف کمک به رشد اقتصادی و فرهنگی این کشور اجرا می‌شود. در این برنامه مهارت‌ها، تجربه و دارایی خالص شخصی ممکن است شما را واجد شرایط یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری مهاجرت به کانادا کند. این جریان خود دارای زیر مجموعه‌هایی مانند سرمایه‌گذاری فدرال، سرمایه‌گذاری خطرپذیر فدرال، برنامه استانی برای سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاری استان کبک می‌باشد. شما می‌توانید کامل‌ترین اطلاعات مهاجرت سرمایه‌گذاری را در مقاله مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا مطالعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ:

از سال 2018 کانادا از در جهت رشد اقتصاد کشور ویزای استارتاپ کانادا را برای افراد نوآور و مبتکر برای تمامی افراد در جهان صادر کرد.استارتاپ در کشور کانادا هم برای با شرط توسعه پذیری و ایجاد اشتغال زایی برای شهروندان کانادا برای این کشور مزیت ایجاد میکند.همچنین از افرادی که در این حیطه وارد میشود حمایت مالی و منتورینگ بین المللی را انجام میدهد و در نهایت اقامت دایم برایشان صادر می گردد.

مهاجرت شغلی به کانادا

برای افرادی که دارای مهارت و تجربه در زمینه خاصی هستند، اشتغال می‌توان یک راهکار ساده در جهت مهاجرت به کانادا باشد. این برنامه نیز زیرمجموعه‌های خاص خودش را داشته و فراهم کردن شرایط متفاوتی را می‌طلبد. دریافت جاب آفر معتبر از یک شهروند کانادایی شروع قرار گرفتن در این مسیر است. کار در کانادا و ویزای جاب آفر کانادا از این طریق برای نیروی متخصص، صاحبان تجربه و گروه‌های مختلف متقاضیان جریان‌های متفاوتی دارد.

اسپانسرشیپ خانوادگی

افرادی که یک عضو از خانواده‌شان شهروند کانادا است و یا اقامت کانادا را دارد، می‌توانند از طریق  ویزای اسپانسرشیپ کانادا را به دست آورند. اعضایی از خانواده که شامل این طرح می‌شوند عبارتند از:

 • همسر یا شریک قانونی زندگی: از آنجاییکه زندگی خانوادگی در کانادا اهمیت زیادی دارد، درخواست‌های همسر برای مهاجرت به کانادا و حمایت خانوادگی در اولویت قرار می‌گیرند.
 • فرزندان و یا دیگر اعضای خانواده وابسته: افرادی از خانواده مانند فرزندان که به شهروند کانادا وابستگی مالی دارند می‌تواند به این کشور مهاجرت کند.
 • والدین: این جریان یک برنامه مهاجرتی منحصر به فرد است که به شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم اجازه می‌دهد تا از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود برای اقامت دائم در کانادا حمایت مالی کنند.
 • دیگر اعضای خانواده: در شرایط خاص شما می‌توانید واجد شرایط حمایت مالی از سایر اعضای خانواده خارج از دسته‌های ذکر شده در بالا باشید. برادر یا خواهر بدون سرپرست،
  خواهرزاده یا برادرزاده بدون سرپرست و نوه بدون سرپرست شامل این طرح می‌شوند.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

بهترین شیوه مهاجرت به کانادا، روش و شیوه‌ای است که مطابق با شرایط شما باشد. در ابتدا باید متناسب با شرایط زندگی خود، شیوه مهاجرتی را انتخاب کنید. مهاجران با سال‌ها تجربه درخشان در زمینه مهاجرت به کانادا به شما کمک می‌کند تا بهترین شیوه مهاجرت را بر اساس شرایط تشخیص داده و اقدام به مهاجرت کنید.

مهاجرت به کانادا با موسسه مهاجران

موسسه مهاجران نماینده رسمی و مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا با بیش از 23 سال سابقه درخشان در امور مهاجرتی است. درصورتی‌که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می‌توانید از خدمات موسسه مهاجران استفاده کنید. برای شروع فرآیند مهاجرت می‌توانید همین حالا با شماره تلفن 02175993 تماس حاصل کنید.

4.5/5 - (41 امتیاز)

یک پاسخ

 1. سلام من اتباع هستم۲۷ سالمه مادر سه فرزندم دودختر ۶ ساله و۱سال و۵ ماه ویک پسر ۹ ساله که به سندروم داون مبتلا است.قلب وگوشش مشکل داره ونیاز ب عمل .وبه کم خونی اوتیستم ومبتلا است لطفا میخواهم ازاینجا بروم برای درمان پسرم زندگی برایمان سخت است اینجا لطفا کمکم کنید توروخدا کمک کنین .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.