موسسه مهاجران

ویزای استارتاپ کانادا

در سال 2021 کانادا رتبه سوم بهترین کشور در جهان را برای راه اندازی کسب و کار، به خود اختصاص داده است. پس اگر ایده‌ای تازه و خلاقانه دارید و یا علاقه‌مندبه راه اندازی کسب و کاری نوآورانه هستید، همین حالا برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

ویزای استارتاپ کانادا در یک نگاه

ویزای استارتاپ کانادا یکی از روش های مستقیم دریافت اقامت دایم است که علاقه‌مندان میتوانند با مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ در واقع علاوه بر دریافت اقامت میتوانند با یک کسب و کار نوآورانه که مورد حمایت دولت کاناداست و منجر به خلق ثروت می‌شود مهاجرت کنند.کشور کانادا شرایطی برای متقاضیان این روش قرار داده است که در نهایت افرادی وارد کانادا شوند که نوآوری و اشتغال زایی با خودشان به همراه آورده باشند.از آن جایی که استارتاپ ها کسب و کاری نوپا با آینده نامعلوم هستند و به طور کلی بیش از 90 درصد استارتاپ‌ها منجر به شکست شدند پس باید تمامی مراحل تخصصی انجام گیرد.در ادامه به این نکته اشاره خواهیم کرد که شتابدهنده‌ها که وظیفه آن ها رشد و توسعه استارت‌آپ هاست نقش بسیار مهمی را در فرآیند دریافت استارتاپ ویزای کانادا دارند.پس وظیفه متقاضیان ویزای استارت‌آپ کانادا در مرحله اول درک درست از برنامه ویزای استارتاپ است تا بتوانند با دید وسیع تر از اتلاف وقت و هزینه خود جلوگیری کنند.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

استارت آپ راه اندازی کسب وکاری نوآورانه است، که از ایده ای جدید برگرفته از ذهنی خلاق آغازشده، مرحله به مرحله رشد پیدا کرده و به موفقیت می رسدایده ای جدید با پتانسیل رشد بالا در جهت رفع نیاز بازار و یا حل مشکلی اساسی، که قابلیت رقابت در سطح بین المللی را داشته باشد.با توجه به رشد روزافزون استارتاپ ها و کارآفرینی در سراسر جهان برای بالا بردن سطح کیفیت زندگی کشورهای مختلفی از ویزای استارتاپ برای جذب مهاجرین در این راستا استفاده میکنند.کشور کانادا هم از جمله کشورهایی است که نسبت به این برنامه روی خوش نشان داده است و جزو برنامه هایی است که به طور مستقیم متقاضی به اقامت دائم می رسد.قسمت جذاب این برنامه مهاجرتی به این صورت است حداکثر یک تیم 5 نفره به همراه خانواده می توانند با هر استارتاپ اقامت دریافت کنند. پس دانستن اطلاعاتی در مورد استارتاپ ویزای کانادا برای شما خالی از لطف نیست. در ادامه به این مورد که در صورت نداشتن استارت آپ چگونه میتوانید از این برنامه مهاجرتی برای دریافت اقامت کانادا بهره ببرید نیز اشاره گردیده است.

موقعیت بسیار محدود و استثنایی دریافت اقامت دایم کانادا

استارتاپ معتبر تکنولوژی محور برای مهاجرت به کانادا با برنامه استارتاپ ویزا جهت تکمیل تیم به افراد با شرایط زیر نیازمند است:

1)سن: ماکزیمم 55 سال

2)تحصیلات مورد نیاز:حداقل فوق دیپلم و بالاتر در رشته های مرتبط :

پزشکی-روانشناسی-روانپزشکی

مدیریت-صنایع-بازرگانی

رشته های فنی مهندسی

3) متقاضی جدی مهاجرت به کانادا

امکان پرداخت هزینه های خرید سهام و سایر هزینه های ارسال درخواست مهاجرت و ارایه تمکن مالی (حداقل به مبلغ 100 هزار دلار آمریکایی)

ارتباطات مناسب، دارای روحیه کار استارتاپی

امکان اخذ IELTS CLB 5

 

استارت آپ مورد تایید و حمایت شتابدهنده رسمی و تخصصی PHOENIX  در ایران میباشد.

LOS (نامه حمایتی) از بزرگترین شبکه سرمایه گذاران بین المللی(Angel Investor) و معتبرترین انکوباتور مورد تایید دولت کانادا

انجام تمامی مراحل مهاجرتی وارسال درخواست اقامت دایم برای کلیه اعضای خانواده زیر 22 سال، در کمتر از یک ماه

دریافت قطعی مبلغ  75,000  دلار سرمایه گذاری بلافاصله پس از ورود به خاک کانادا(شبکه سرمایه‌گذاران بین المللی Angel Investor)

داشتن ایده‌ای خلاقانه و پولساز، شرط اصلی است؟

اگر با داشتن ایده‌ای جدید و تازه، می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ اقدام کنید؛ باید توانایی و پتانسیل لازم را به عنوان یک کارآفرین، برای راه اندازی کسب و کاری نو و درآمدزا داشته باشید.ویزای استارتاپ یکی از برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کاناداست که منجر به اقامت میشود.

کانادا کشوری مهاجرپذیر و قدرتمند به لحاظ اقتصادی است که در این سال‌ها به دلیل افزایش میانگین سنی با کمبود نیروی کار جوان مواجه بوده است. ازین رو برای تداوم در پیشبرد اهداف ملی و اقتصادی خود اقدام به جذب کارآفرینان خلاق و توانا از طریق برنامه ویزای استارتاپ کرده است. برنامه ویزای استارتاپ‌ به کارآفرینان این فرصت را می‌دهد که به منظور ایجاد یک تجارت جدید به کانادا مهاجرت کنند. کانادا نیز حمایت‌های مورد نیاز استارتاپ‌ها را از طریق این برنامه در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد و اقامت دائم کانادا را به افراد واجد ‌شرایط این برنامه اعطا می‌کند.  بدین ترتیب ویژگی‌های یک استارتاپ در ابتدا باید شامل موارد زیر باشد.

 • ارائه یک بیزینس پلن حرفه‌ای و تجارتی نوآورانه
 • کسب وکاری مقیاس‌پذیر با قابلیت رقابت در سطح بین‌المللی
 • ایجاد اشتغال برای شهروندان کانادایی

به عبارتی ایده تجاری باید علاوه بر خلاقانه بودن، توانایی ایجاد موقعیت‌های شغلی گوناگون برای شهروندان کانادایی را داشته باشد. این طرح استارتاپ، باید برای دریافت تاییدیه و اخذ ویزا، پتانسیل لازم برای رشد، مطرح شدن و رقابت در سطح جهانی را داشته باشد.همچنین موسسه مهاجران با داشتن دپارتمان های  تخصصی در حوزه امور مهاجرتی از مشاوره اولیه تا استقرار شما پس از دریافت اقامت دائم شما را همراهی میکند.

جهت ارزیابی شرایط مهاجرتی، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما هستند.

پس فرد متقاضی برای ویزای استارتاپ کانادا، باید شرایط و موارد زیر را داشته باشد:

 • ایده ای خلاقانه باشد و بتواند راه حلی مناسب برای حل مشکل موجود در بازار ارائه دهد. 
 • ایده مقیاس پذیر و قابل تکرارباشد به این معنی که دارای پتانسیل رشد بالایی باشد و بتواند در سطح بین المللی مطرح شده و رقابت کند. 
 • بیزینس شما بتواند برای شهروندان کانادایی ایجاد مشاغل کند. 

مهاجران با همکاری فینیکس تنها شتابدهنده مورد تایید اداره مهاجرت کانادا در برنامه استارتاپ در ایران متقاضیان را در مسیر دریافت اقامت دایم کانادا و خلق کسب و کار سودده همراهی می‌کند.در سال 2021 نیز تعداد زیادی از پرونده ‌های استارتاپ ویزا توانستند مسیر دریافت اقامت را با موفقیت به سرانجام برسانند.بررسی استارتاپ موفق در صفحه استارتاپ فینیکس و استفاده از تجربیات افرادی که مسیر دریافت اقامت را با موفقیت پیمودند دید جامع‌تری نسبت به استارتاپ‌های منتخب کانادا به داوطلبین این برنامه مهاجرتی ارایه می‌دهد.

 

شرح خدمات مهاجران با همکاری شتابدهنده فینیکس برای ویزای استارتاپ کانادا:

 •  ارزیابی و تحلیل دقیق رزومه، سوابق تحصیلی و کاری متقاضی
 • ایده پردازی(استارتاپ استودیو شتابدهنده تخصصی فینیکس)
 • تحقیقات بازار(آنالیز بازار شمال آمریکا و کانادا و رقبا به منظور تعیین استراتژی)
 • دوره پیش شتابدهی تیم‌سازی
 • برگزاره دوره مشترک با شتابدهنده‌های کانادا و دیگر کشور‌ها+برگزاری وبینار، سمینار و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی جهت رشد و توسعه استارتاپ
 • طراحی پیچ دک (Pitch Deck)
 • نوشتن طرح تجاری(Business Plan)
 • اخذ نامه حمایتی از سازمان‌های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا(Designed Organization)
 • منتورینگ
 • فراهم کردن فضای کار(اشتراکی، مجازی و اختصاصی) برای  تیم استارتاپی+کدپستی و منشی تلفنی
 • طراحی کمپین‌های مارکتینگ برای محصول مورد نظر
 • دیجیتال مارکتینگ(طراحی سایت-فضاهای مجازی)
 • شتابدهی استارتاپ‌ها
 • اخذ ویزای کار متقاضیان پس از 5 ماه جهت مهاجرت به کانادا جهت توسعه کسب و کار
 • ثبت شرکت در داخل و خارج از کشور
 • حمایت و مشاوره استارتاپ در ساخت نمونه اولیه استارتاپ(MVP)
 • مشاوره و آماده سازی پرونده متقاضی در پروسه Peer Review
 • جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی+سرمایه گذاری بزرگترین سرمایه گذار جمعی داخلی
 • اخذ PR کانادا

دریافت نامه ساپورت از سازمان حمایت کننده کانادا برای ویزای استارتاپ کانادا

اما تنها متقاضیان ایده پرداز، نقش‌های اصلی را در ویزای استارت آپ کانادا ایفا نمی‎‌کنند. افراد یا سازمان‌هایی که به عنوان سرمایه گذار می‌خواهند، روی این ایده‌ها سرمایه گذاری کرده و آن‌ها را توسعه دهند هم نقش مهمی در این فرایند دارند. پس اگر فرد متقاضی، شامل تمام موارد گفته شده می‌شود، باید از حمایت یک یا چند سازمان سرمایه گذاری مورد تایید دولت کانادا (Designated Organizations)برخوردار شده و آن‌ها را راضی به سرمایه گذاری در ایده خود کند. این سازمان‌ها، در میزان سرمایه گذاری و اعتبار با یکدیگر تفاوت داشته و دریافت حمایت از آن‌ها، از شروط اصلی دریافت ویزای استارت آپ کانادا است.

Designated organizations سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کاناداست که به شیوه‌های متفاوت از استارت آپ ها حمایت می‌کنند.هر یک از این سازمان‌ها، فرایند خاصی برای بازرسی و ارزیابی طرح تجاری فرد متقاضی دارند. این سازمان‌ها به 3 دسته زیر تقسیم بندی میشوند:

Business incubators (مراکز رشد دهی):

سرمایه گذاری این مراکز برای حمایت از استارتاپ شما به شکلی دیگر انجام می شود و با دو گروه دیگر متفاوت استاین مراکز با حمایت استارتاپ ها در مراحل اولیه موجب پیشرفت و رشد کسب و کار آن ها می شوند. انکوباتورها بر خلاف دو گروه دیگر سرمایه گذاری نمیکنند و در ازای ارائه دوره های آموزشی همه جانبه و منتورشیپ، هزینه در حدود 50 تا 100 هزار دلار را دریافت می کنند. عملکرد این مراکز کمی با دو گروه دیگر متفاوت است. مراکز رشد معمولا در مراحل اولیه راه‌اندازی کسب وکارها از آن‌ها حمایت می‌کنند. این مراکز مانند دو گروه دیگر سرمایه‌گذاری انجام نمی‌دهند و به شکلی دیگر از استارتاپ‌ها حمایت می‌کنند.زمانی که استارتاپ‌ها هنوز در حال تعریف مدل‌ها و اهداف عملیاتی خود هستند ممکن است به حمایت‌هایی نظیر منتورینگ، مشاوره، فضای کار اشتراکی، زیرساخت‌های فنی-تخصصی و … نیاز داشته باشند و این خدمات را مراکز رشد بدون دریافت هزینه، در اختیار کسب وکارهای جوان قرار می‌دهند. از آنجا که هر کسب وکار با سرعت خاص خود توسعه می‌یابد، می‌توان گفت برنامه‌های حمایتی این مراکز می‌تواند از چند ماه تا چند سال ادامه پیدا کند. این مراکز هدف خود را این‌ چنین بیان می‌کنند: هدف این است که به استارتاپ‌ها ابزار و دانش لازم را بدهیم تا روی پای خود بایستند.

Designated Canadian angel capital fund (سرمایه گذاران فرشته کانادا) :

یکی از گروه های سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند که در صورت پذیرش ایده،استارت آپ ها از حمایت این گروه برخوردار میشوند.که سرمایه ‌گذاران فرشته یا Designated Canadian angel capital نامیده میشوند.

این سرمایه‌گذاران تاجران با‌تجربه و ثروتمندی هستند که در اوایل رشد هر کسب وکار مانند فرشته به کمک کارآفرینان می‌آیند اما در مقایسه با سرمایه‌گذاران خطرپذیر، مبلغ کمتری را برای سرمایه‌گذاری در  استارتاپ‌ها در نظر می‌گیرند. از آنجایی که جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها کار چندان آسانی نیست و ریسک بالایی به همراه دارد، به همین دلیل لازم است که علاوه بر داشتن یک کسب وکار با پتانسیل رشد بالا، از یک تیم قوی و منسجم برای جذب این افراد، نیز برخوردار بود. مبلغ سرمایه‌گذاری این گروه از حامیان استارتاپ‌ها 75 هزار دلار می‌باشد.

Designated Canadian venture capital fund (سرمایه گذاران خطر پذیر کانادا):

 دیگر گروه سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند که در صورت پذیرش در طرح تجاری با استارت آپ همکاری می‌کند که سرمایه گذاران خطرپذیر یا Designated Canadian venture capital نامیده میشوند.مبلغ سرمایه گذاری توسط این سازمان ها 200 هزار دلار است. این مراکز در مراحلی که استارتاپ به ثبات و سود دهی کلان رسیده، در ازای گرفتن بخشی از سهام، سرمایه گذاری می کنند.

 

لیست سازمان های سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا:

در سایت رسمی اداره مهاجرت Canada.ca این سازمانها معرفی شده اند.در زیر نیز لیست آپدیت تعدادی از این سازمان های مورد تایید آورده شده است.

 

Designated organizations Venture capital funds(گروه سرمایه‌گذار پر خطر)

این گروه سرمایه‌گذاری همان‌طور که از اسمشان پیداست ریسک‌پذیری بالاتری نسبت به دو گروه دیگر دارند و مبلغ بیشتری هم برای سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها در نظر می‌گیرند. بدین معنی که معمولا در کسب وکارهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که به مرحله‌ای از ثبات و رشد رسیده‌اند، اما همچنان ریسک بالایی دارند. مبلغی که این سازمان‌ها برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند 200 هزار دلار کانادا می‌باشد. این سازمان‌ها اغلب یک دوره سرمایه‌گذاری فعال 5 ساله دارند. پس از آن، در صورتی که کسب وکار عملکرد خوبی داشته باشد، طرفین با توافق یکدیگر می‌توانند وارد یک دوره حمایتی 5 ساله دیگر هم بشوند.

You must get at least one of these groups to agree to invest a minimum of $200,000:(حداقل موافقت یکی از این گروه‌ها جهت سرمایه‌گذاری دریافت کنید)
7 Gate Ventures
BCF Ventures
BDC Venture Capital
Celtic House Venture Partners
Extreme Venture Partners LLP
Golden Venture Partners Fund, LP
Impression Ventures
Innovation Platform Capital International LP
iNovia Capital Inc.
Lumira Capital

Angel investor groups(گروه سرمایه‌گذار فرشته)
You must get one or more investors connected to these groups to agree to invest a minimum of $75,000:(حداقل موافقت یکی از این گروه‌ها جهت سرمایه‌گذاری دریافت کنید)

Canadian International Angel Investors
Ekagrata Inc.
Golden Triangle Angel Network
Keiretsu Forum Canada

Business incubators(انکوباتور کانادا)
You must be accepted into one of these programs(کارآفرین و استارتاپ باید بتواند در یکی از برنامه های زیر پذیرش بگیرد)

Alacrity Foundation
Alberta Agriculture and Forestry
Agrivalue Processing Business Incubator
Food Processing Development Centre
Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)
Creative Destruction Lab
Empowered Startups Ltd.
Extreme Innovations
Genesis Centre
Highline BETA Inc.
Innovacorp
Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
Invest Ottawa
Knowledge Park o/a Planet Hatch
LatAm Startups
Launch Academy – Vancouver
LaunchPad PEI Inc.
Millworks Centre for Entrepreneurship
NEXT Canada
North Forge Technology Exchange
Platform Calgary

 

اخذ نامه حمایتی (Letter of Support) به معنی دریافت 100 درصد اقامت دائمی نیستهمه ما می‌دانیم که دریافت این نامه یکی از سخت ترین و مهم ترین مراحل دریافت ویزای استارتاپ است اما دریافت آن به معنی رسیدن 100 درصد به اقامت دائم کانادا نیست. برای رسیدن به این مهم، افراد متقاضی بایستی به صورت تمام وقت روی ایده و طرح تجاری خود فعالیت کنند، آن را رشد و گسترش دهند. همچنین در صورت امکان، اقدام به ثبت شرکت در ایران کرده و ایده خود را تجاری کنند. هرچه فعالیت در ایران بیشتر باشد شانس دریافت ویزای استارتاپ و به دنبال آن اخذ اقامت دائم بیشتر خواهد شد. می‌توان گفت؛ موفقیت ایده اجباری نیست اما فعالیت روی ایده اجباری می‌باشد.را مطالعه کنید.

پس از فرستادن و ارزیابی ایده تجاری و متقاعد کردن سازمان در خصوص حمایت از ایده، نامه حمایتی(Letter of support) برای فرد متقاضی ارسال خواهد شد. سازمان مورد نظر همزمان با ارسال نامه حمایتی به فرد متقاضی، به اداره مهاجرت کانادا نیز نامه تعهد می‌فرستد. نامه حمایتی به معنای تایید ایده فرد متقاضی، توسط سازمان‌های حمایتی بوده و کسب و کار ایشان از پشتیبانی مالی برخوردار خواهد شد. وجود نامه حمایتی در ویزای استارت آپ کانادا، اهمیت زیادی دارد؛ زیرا با نبود این نامه، درخواست فرد متقاضی رد خواهد شد.

بعد از دریافت نامه حمایتی، نوبت به قانع کردن اداره مهاجرت کانادا می‌شود؛ که در ادامه به آن می‌پردازیم. اکنون می‌دانید که تنها شرط اصلی ویزای استارت آپ کانادا، داشتن ایده‌ای خلاقانه و نو نبوده و باید از موانع زیادی گذر کنید. اما در هر حال استفاده از خدمات و گرفتن مشاوره از یک موسسه مهاجرتی، کار شما را آسان و هموارتر خواهد کرد. پیشنهاد ما به شما موسسه مهاجران است که با بیش از 23 سال سابقه و داشتن همکار تجاری شتابدهنده مورد تایید کانادا در زمینه امور مهاجرتی,راهنمای شما در امر مهاجرت خواهد بود.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا

 • نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا حداقل 5 است. متقاضی باید در زبان انگلیسی یا فرانسوی از دانش کافی برخوردار بوده و حداقل نمره CLB 5 را کسب کرده باشد.
 • دولت کانادا برای مهاجرین از طریق ویزای استارت آپ، هیچگونه کمک و پشتیبانی مالی در نظر نگرفته است. پس فرد مهاجر باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده را داشته و یک سرمایه اولیه (برای 6 ماه) داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید حداقل یک سال سابقه دانشگاهی داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید برای خود و هر یک از اعضای خانواده، که بالای 18 سال سن دارند، در زمان ارائه درخواست ویزا گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کند.
 • قبل از دریافت ویزای استارت آپ کانادا، فرد متقاضی و اعضای خانواده باید چکاپ پزشکی شده و معاینات پزشکی را گذرانده باشند.
 • برای راه اندازی یک کسب و کار و بیزنس جدید، حداکثر 5 نفر می‌توانند درخواست ویزا کنند.

فرد متقاضی با نامه حمایتی و انجام شرایط گفته شده، می‌تواند برای درخواست اقامت دائم در کانادا از طریق ویزای استارت آپ اقدام کند.

 

حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا با استارتاپ ویزا چقدر است؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ، نیازی به سرمایه گذاری فرد متقاضی نیست. به همین دلیل است که مهاجرت از این طریق، یکی ازکم هزینه‌ترین روش‌های سرمایه گذاری برای دریافت اقامت کانادا است. همانطور که اشاره شد، فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت اپ، باید سرمایه اولیه برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده را داشته باشد.در ادامه به تمکن مالی اشاره شده است.

 

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ در واقع یکی از روش های سرمایه گذاری است اما  یکی از کم هزینه ترین روش ها در این دسته بندی به حساب می آید. زیرا سرمایه مورد نیاز متقاضی برای راه اندازی کسب و کار توسط سرمایه گذار تامین می شود. سرمایه مورد نیاز متقاضی، تامین هزینه های زندگی خود و خانواده اش هنگام اقامت در کانادا است. وی باید به دولت کانادا ثابت کند که توانایی تامین بودجه ی مورد نیاز خود و وابستگانش را تا زمانی که کسب و کارش به درآمد‏‏ زایی میرسد را دارد. همچنین هزینه های دیگری مانند هزینه ی اقامت، ویزا، هزینه های بیومتریک، هزینه ی گواهی های آزمون زبان، سلامت و عدم سوء پیشینه نیز دیگر هزینه هایی است که در ادامه به تمامی آن ها می پردازیم.  

 

تمکن مالی مورد نیاز ویزای استارتاپ کانادا

این جدول حداقل مبلغی که نسبت به تعداد اعضای خانواده که به عنوان هزینه ویزای استارت آپ کانادا نیاز دارید را نشان می دهد. اگر پول بیشتری دارید، باید مبلغ کامل را در پروفایل یا برنامه خود ذکر کنید.

 

 هزینه های اقامت به دلار کانادا :

 • اقامت دائم:2,075 دلار کانادا
 • همسر متقاضی:1,325 دلار کانادا
 • فرزند متقاضی:225 دلار کانادا
 • اجازه موقت کار:200 دلار کانادا

هزینه های بیومتریک ویزای کانادا:

 • هزینه بیومتریک برای یک نفر: 85 دلار کانادا
 • خانواده دو نفره: 85 دلار کانادا
 • یک خانواده بیش از 3 نفر: 85 دلار کانادا

جهت ارزیابی شرایط مهاجرتی، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما هستند.

شرایط خانواده متقاضی اقامت کانادا از طریق استارتاپ

متقاضی مهاجرت از روش استارتاپ ویزا می تواند به همراه خانواده ی خود برای مهاجرت اقدام کند. شرایط کار برای همسر متقاضی و تحصیل فرزندان زیر 22 سال محیا است. همسر متقاضی می تواند از طریق اُپن ورک پرمیت در کانادا مشغول به کار شود. فرزندان متقاضی نیز از شرایط  تحصیلی یکسان با شهروندان این کشور بهره مند می شوند. با دریافت اقامت کانادا می توانید مانند شهروندان کانادایی از تمام خدمات و مزایای این کشور بهره مند شوید.  

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

مدت زمان رسیدگی به درخواست استارتاپ ویزا و دریافت اقامت دائم کانادا کمی زمان بر است و از 12 تا 16 ماه طول می کشد. در صورتی که مراحل به صورت تخصصی پیش نرود ممکن است مدت زمان گرفتن استارتاپ ویزای کانادا طولانی شود و یا حتی پرونده استارت آپ ریجکت شود.

 

امکان دریافت مجوز کار کوتاه مدت حین تکمیل فرآیند دریافت اقامت دائم  

متقاضی در حالی که فرآیند دریافت اقامت دائم طی می شود می تواند در صورت داشتن نامه ی ساپورت از یک سازمان سرمایه گذار،  برای مجوز ویزای کار موقت اقدام کند و ازین طریق وارد کانادا شود. همان طور که گفتیم روند اخذ اقامت دائم کمی طولانی است که متقاضی می تواند در صورت تمایل با ویزای کار وارد کانادا شود و شرایط را برای راه اندازی کسب و کار آماده کند.

ویزای استارتاپ کانادا چه مزایایی دارد؟

 • به نسبت سایر روش‌های سرمایه گذاری مهاجرتی کانادا، هزینه ویزای استارتاپ کانادا کمتر است.
 • دریافت اقامت دائم، ربطی به موفقیت آمیز بودن یا شکست پروژه و ایده شما ندارد.
 • نمره زبان آیلتس برای استارتاپ کانادا حداقل 5 است و نیاز به نمره بالا ندارد.
 • بدون محدودیت مکانی برای اقامت در کانادا (متقاضی می تواند در هر جای کانادا زندگی کند)
 • امکان توسعه کسب و کار شما و اخذ وام های بانکی و جذب سرمایه گذار.
 • فرد متقاضی می‌تواند به صورت همزمان، برای خود و اعضای خانواده اقامت دائم دریافت کند.
 • با توسعه استارت آپ خود میتوان به کشور خود خدماتی چون وارد کردن ارز خارجی به کشور و استارت آپ های بین المللی به نام ایرانی ارایه دهید.
 • عدم موفقیت در پروژه ی استارتاپی اقامت دائم را زیر سوال نمی برد.
 • اکوسیستم قوی استارتاپی   

 

معایب ویزای استارتاپ کانادا

با رویکرد کشور کانادا برای اقامت، موسسه و وکیل های رسمی برای جذب پرونده‏ های اقامت اقدام کردند.اما باید این مهم هم درنظر گرفت که ویزای استارتاپ علاوه بر جنبه حقوقی باید از جنبه هایی چون فنی و تخصصی بررسی کامل گردد.نادیده گرفته شدن این مورد باعث ناهموار شدن این مسیر اقامتی کانادا می‌شود و زمان و هزینه های متقاضی اتلاف می‌شود.بنابراین باید علاوه بر موسسه حقوقی، شتابدهنده که وظیفه اصلی آن تشخیص استارت آپ و رشد و توسعه است نیز باید حضور داشته باشد تا چرخه اخذ اقامت کانادا با استارتاپ ویزا کامل گردد.

استارتاپ ویزای کانادا در صورتی که آگاهانه وکیل مهاجرتی انتخاب شود، هم از کلاهبرداری جلوگیری می‌شود و هم اینکه یک روش مناسب برای اقامت 5 خانواده محسوب می‌شود. مهاجران با همکاری شتابدهنده مورد تایید کانادا تمام مراحل را به صورت تخصصی همراه شما پیش می‌برد تا در نهایت علاوه بر اخذ اقامت کانادا استارتاپ شما به وسیله شما در کشور مقصد خلق ثروت نیز کند.مشکلاتی در صورت انتخاب نادرست می تواند برای متقاضی به وجود آید به چند مورد به صورت مختصر اشاره میکنیم:

 • رقابت بالا برای به دست آوردن حمایت از سازمان های تعیین شده در کانادا
 • یک مدل کسب‌وکار توسعه‌یافته، قابل دوام و مقیاس‌پذیر با مسیر موفقیت‌آمیز مورد نیاز است.
 • در صورتی که به صورت تخصصی مراحل انجام نشود خطر متوسط امتناع در مرحله اقامت دائم و یا تأخیر به دلیل بررسی همتایان.

جهت ارزیابی شرایط مهاجرتی، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما هستند.

استارتاپ های موفق کانادا

کشور کانادا با توجه به اینکه کشور نسبتا کوچکی است اما دارای یک اکوسیستم استارتاپی بزرگی است.سرمایه‌گذاران و دولت کانادا از استارتاپ های موفق استقبال می‌کند و شرایط همکاری را فراهم می‌آورد.کانادا با یک اقتصاد پیشرفته و متنوع و همچنین تکنولوژی پیشرفته، به استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا فرصت رشد می‌دهد.استارتاپ موفق کانادا در حوزه های متفاوتی مانند هوش مصنوعی،معماری و…بوده است.این استارتاپ ها همچون Coveo که بر پایه هوش مصنوعی بنا شده و استارت آپ Novei که یک شرکت پرداخت الکترونیکی هست در این کشور رشد کردند و فرصت توسعه پذیری را ایجاد کردند.

با مطالعه 10 استارتاپ موفق کانادا میتوانید با این استارتاپ ها آشنا شوید.

نمونه طرح استارت آپ کانادا

موسسه مهاجران  تعداد زیادی از پرونده های استارت آپ ویزا را برای متقاضیان این روش مهاجرتی به صورت موفقیت آمیز به سرانجام رسانده است.تعدادی از این نمونه طرح استارتاپ کانادا که منجر به اقامت دائم شده اند می توان به شرح زیر نام برد:

صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا با مهاجران

در این مقاله با عناوین مختلف سعی کردیم صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا را بازگو کنیم.متقاضی بعد از طی کردن روال گفته شده، اگر با درخواست فرد متقاضی موافقت شود ویزای اقامت دائم صادر خواهد شد.

در پروسه دریافت اقامت از طریق ویزای استارت آپ کانادا تمامی مراحل باید به صورت تخصصی پیش رود.با توجه به ماهیت استارت آپ که یک آینده نامعلوم دراد پس علاوه بر پروسه حقوقی که باید زیر نظر وکیل مهاجرتی صورت گیرد.سایر مراحل باید به صورت تخصصی توسط شتابدهنده که وظیفه شکل دهی یک ایده تا تبدیل به یک کسب و کار را دارد انجام گیرد.هدف کانادا از برنامه مهاجرتی استارتاپ جذب کارآفرینان خلاق، استارتاپ های موفق و همچین ایجاد اشتغال زایی برای شهروندان کانادایی می‌باشد.در تمام این مراحل، تنها با استفاده از خدمات و مشاوره یک موسسه مهاجرتی شناخته شده است که می‌توان در اخذ اقامت دائم با استارتاپ ویزای کانادا به موفقیت رسید.

پس اگر قصد مهاجرت به کانادا، از طریق استارتاپ کانادا را دارید یا می‌خواهید درباره سایر روش‌های مهاجرتی اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ همین حالا از طریق شماره 75993-021 ، با مشاوران مهاجران در ارتباط باشید تا خدمات مهاجرتی به کانادا برای شما انجام شود.شما همچنین می توانید با پر کردن فرم ارزیابی رایگان دیگر روش های مهاجرت کانادا مطابق شرایط خود را ارزیابی کنید.


لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.