موسسه مهاجران

ویزای جاب آفر کانادا

زندگی ایده‌آل و شرایط کاری مناسب در کانادا باعث شده، هر ساله ایرانیان زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم، روش‌های زیادی وجود دارد؛ ویزای جاب آفر کانادا، یکی از این روش‌ها برای رسیدن به زندگی ایده‌آل در کانادا است. اما مهاجرت از این طریق، ریزه‌کاری‌ها و جزئیات مخصوص به خود را دارد. در ادامه مقاله با ما همراه شوید، تا در مورد ویزای جاب آفر کانادا بیشتر بدانید.

اگر علاقه‌مند هستید تا در کشوری زندگی کنید که امنیت شغلی شما تضمین شده باشد و سطح بالایی از رفاه را تجربه کنید، کانادا قطعاً یکی از بهترین کشورها در دنیا برای شما خواهد بود. ما در این مقاله به‌صورت کامل شرایط اخذ ویزای جاب آفر کانادا را به شما خواهیم گفت تا اگر تخصصی دارید بتوانید در سریع‌ترین زمان برای ویزای کانادا اقدام کنید. برای ساختن یک دنیای زیباتر برای خود، تا آخر مقاله همراه “مهاجران” باشید.

ویزای جاب آفر کانادا چیست؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، 4 روش مختلف وجود دارد:

 1. برنامه مهاجرت فدرال
 2. اقامت استانی کانادا
 3. مجوز کار پس از تحصیل
 4. جاب آفر کانادا

جاب آفر در اصطلاح، یعنی داشتن یک پیشنهاد شغلی. پس می‌توان گفت ویزای جاب آفر ویزایی است که فرد متقاضی، به واسطه پیشنهاد شغلی که از یک کارفرمای کانادایی دارد می‌تواند آن را دریافت و استفاده از آن به کانادا مهاجرت کند.

در کانادا به دلیل کمبود نیروی کار، مشاغل زیادی وجود دارند که هرکدام براساس نیاز و تقاضای یک ایالت دسته بندی می‌شوند. هنگامی که کارفرمای کانادایی به نیروی متخصصی نیاز دارد که در کانادا وجود ندارد، باید درخواست کار خود را به اداره مهاجرت بدهد. بعد از اثبات نبود نیروی کار مورد نظر در کشور کانادا، با درخواست کارفرمای کانادایی برای جذب تبعه خارجی موافقت خواهد شد.

 

پس از این‌که کارفرما به شما جاب آفر کانادا را ارائه داد، این شخص بایستی به دولت کانادا ثابت کند که از طریق رسانه‌ها و منابع معتبر آگهی کار خود را اعلام کرده است. همچنین پس از ثبت آگهی نیز در طول یک ماه نتوانسته هیچ متخصصی را از همشهری‌های کانادایی پیدا کرده و نیازمند به وجود یک فرد خارجی در شرکت خود است. برای اثبات این موضوع نیز کارفرما بایستی درخواست اثر بازار کار (LMIA) را به دولت فدرال کانادا ارائه کند که در بخش بعدی به توضیح این موضوع خواهیم پرداخت.

LMIA چیست و چه تأثیری در اخذ ویزای جاب آفر کانادا دارد؟

LMIA مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment بوده و به معنی بررسی تأثیر بازار کار است. در واقع LMIA سند یا مدرکی خواهد بود که دولت کانادا برای تأیید جاب آفر صادر کرده و نشان می‌دهد که شغل و تخصص فرد خارجی چه میزان تأثیر بر روی اقتصاد و بازار کار کانادا دارد.

 

کارفرما به این مدرک نیاز دارد تا بتواند ثابت کند که استخدام یک فرد خارجی در شرکت خودش ضروری بوده و در کل شهرهای کانادا شخصی را برای کار پیدا نکرده است.درصورتی‌که LMIA تأیید شود، کارجوی خارجی می‌تواند برای اخذ اجازه کار در کانادا با استفاده از مدارکی مانند نامه‌ی جاب آفر، قرارداد کاری، نسخه کپی از سند LMIA و شماره LMIA ثبت‌نام کند.

پس از ثبت‌نام نیز درصورتی‌که شرایط کارجو مورد تأیید باشد، می‌تواند ویزای کار کانادا را دریافت کرده و بیش از ۱ سال در این کشور کار کند.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا

جدا از لیست مشاغل مورد نیاز ایالت و شهر‌های کانادا، دولت کانادا برای افراد متقاضی جاب آفر شرایطی را تعیین کرده است. در ادامه به این الزامات اولیه اشاره می‌کنیم:

 • داشتن سابقه و تجربه کاری مرتبط (پاره وقت یا تمام وقت)
 • داشتن مدرک زبان آیلتس general 5
 • سن بین 18 تا 45 سال
 • داشتن تحصیلات مرتبط با شغل درخواستی
 • اثبات قصد زندگی در منطقه مربوطه
 • داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت از کارفرمای کانادایی
 • اثبات تمکن و توانایی مالی

چطور از کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کنیم؟

پیدا کردن کارفرمای معتبر کانادایی و اخذ ویزای جاب آفر، بدون استفاده از خدمات یک موسسه مهاجرتی معتبر کاری بسیار دشوار است. اخذ ویزای جاب آفر کانادا را به موسسه مهاجران بسپارید. در ادامه به شما خواهیم گفت چطور، از کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کنید.

 

 • مرحله بعد برای اخذ ویزا، پیدا کردن کارفرما است. کارفرمای کانادایی برای پیشنهاد شغلی به تبعه خارجی باید، LMIA کسب کرده باشد.

 

 • در مرحله بعدی باید رزومه خود را آپدیت کنید. با اینکار خود را به عنوان یک کاندیدای واجد شرایط، به کارفرمای کانادایی معرفی خواهید کرد. رزومه و شرح دستاورد‌های شغلی در آن، کارفرما را مجاب به استخدام شما در شرکت خود خواهد کرد.

 

 • پس از ارسال رزومه، این احتمال وجود داد که کارفرما به شما ایمیل زده و مدارک بیشتری و تقاضای مصاحبه داشته باشد. در این مرحله است که شانس دریافت جاب آفر، بسیار بالا می‌رود. شما باید در مصاحبه، کارفرما را قانع و او را با دانش و توانایی که دارید تحت تاثیر قرار دهید. در نظر داشته باشید که ممکن است مصاحبه آنلاین بوده و از شما نمونه کار دریافت شود.

 

 • پس از دریافت جاب آفر، باید روش انتخابی خود برای اخذ ویزا را انتخاب کنید. جاف آفر شانس و امتیاز شما را در سیستم اکسپرس اینتری، برنامه استانی و سایر روش‌های مهاجرتی از طریق کار را بالا می‌برد. به عبارت ساده‌تر داشتن یک پیشنهاد و قرارداد کاری از یک کارفرمای کانادایی، باعث بالا ‌رفتن امتیاز فرد در هر برنامه کاری و در نهایت اخذ اقامت دائم می‌شود.

 

روش‌‌‌های رایج برای دریافت پیشنهاد شغلی کانادا  

شبکه‌ سازی 

آیا در کانادا اقوام یا دوستانی دارید؟ آیا می‌توانید از هموطنان خود در کانادا کمک بگیرید تا با یک ویزای کاری معتبر قدم در خاک کانادا بگذارید؟ یکی از ساده ترین راه‌ها برای دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی، همین شبکه ‌سازی است. اگر دوست یا خانواده‌ای در کانادا دارید که در حوزه‌ی مشابه شما کار می‌کند، می‌تواند از طریق صحبت با کارفرمای خود این موقعیت شغلی را برای شما فراهم سازد.   

آژانس‌های کاریابی 

تماس با یک یا چند شرکت کاریابی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای دریافت پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی باشد. کارفرمایان کانادایی برای یافتن نیروی کار مورد نظر خود به شدت به این شرکت‌ها متکی هستند زیرا نمی‌توانند به تمامی منابع و کاندیدای مناسب دسترسی کامل داشته باشند. شما می‌توانید از این طریق با توجه به حرفه‌ای که دارید، جاب آفر مورد نظر خود را دریافت کنید. 

بانک کار (Job Bank)   

بانک کار، از دیرباز یکی از منابع اصلی اطلاعات بازار کار بوده است. این پلتفرم علاوه بر لیست مشاغل خصوصی، لیست تمام مشاغل دولتی در تمام بخش‌ها را به صورت رایگان در اختیار متقاضیان کار و همچنین کارفرمایان  قرار داده است. کارجو می‌تواند در این پلتفرم به لیست مشاغل با تمام اطلاعات و جزئیات دسترسی داشته باشد. اگرچه بانک کار به خوبی با جریان های مهاجرت و نیازهای بازار کار هماهنگ است، اما نباید تنها مرجع جستجوی شغل برای کارجو باشد، زیرا بسیاری از کارفرمایان از چندین پلتفرم دیگر نیز استفاده می‌کنند.  

لینکدین 

شبکه اجتماعی لینکدین یکی از کاربردی‌ترین پلتفرم‌هایی است که برای شبکه ‌سازی بین افراد طراحی شده است. از این سیستم می‌توانید برای پیدا کردن کار نیز استفاده کنید. پروفایل خود را به صورت کاملا حرفه‌ای بسازید وتمام دستاوردها و تجربیات خود را به روز کنیدبسیاری از کارفرمایان پروفایل لینکدین را به عنوان معیار ارزیابی نامزدها قرار داده اند، همچنین لینکدین ابزارهای عالی برای تجزیه و تحلیل نامزدهای احتمالی را ارائه می دهد.   

سایت‌های کاریابی کانادا  

سایت‌های کاریابی در کانادا زیادند که در اینجا لیست معروف ترین آن‌ها را به شما معرفی کرده‌ایم:  

Job Bank 

Monster 

Indeed 

Workopolis 

Simply Hired 

 

ویزای جاب آفر کانادا؛ اقامت موقتی که به اقامت دائم تبدیل می‌شود  

مجوز کار کانادا (ورک پرمیت) یا ویزای کار برای افراد واجد شرایط خارج از کانادا که متقاضی کار در این کشورند، برای یک دوره‌ی زمانی مشخص صادر می‌شود. متقاضیان تنها پس از دریافت جاب آفر یا قرارداد کاری از یک کارفرمای کانادایی می‌توانند برای ویزای کار اقدام کنند. ویزای جاب آفر همان ویزای کاری موقت است که پس از دریافت آن، مجوز کار نیز صادر میشود. اما ویزای موقت کار قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم کانادا را فراهم می‌کند. متقاضیان می‌توانند پس از گذراندن یک سال کاری در کانادا از طریق برنامههای سیستم اکسپرس اینتری و یا برنامه‌های استانی کانادا برای اقامت دائم اقدام کنند.  

جاب آفر کانادا و دریافت اقامت دائم  

کانادا از درخواستهای اقامت دائم توسط متقاضیان با مهارت و با تجربه با تحصیلات عالی و تجربه کاری بالا، استقبال می‌کند. کانادا اعطای اقامت دائم به افرادی که تجربه کاری و پیشنهاد شغلی (Job Offer) دارند را ترجیح می‌دهد. جاب آفر همان طور که گفتیم، می‌تواند چندین مسیر را برای دریافت اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس اینتری و همچنین از طریق نامزدی برنامه‌های استانی فراهم کند.  

اکسپرس اینتری چیست؟  

دولت کانادا در سال 2015 سیستم اکسپرس اینتری را برای متقاضیان ماهری که به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا هستند، راه اندازی کرد. متقاضیان چه در داخل کانادا به عنوان نیروی کار موقت خارجی و چه در خارج از کانادا تا زمانی که شرایط مورد نظر را دارا باشند، واجد شرایط درخواست هستند.  

سیستم اکسپرس اینتری دارای 3 برنامه‌ی مختلف است که بسته به برنامه‌ای که متقاضی برای آن واجد شرایط است، شرایط متفاوتی دارد. برای دریافت اطلاعات کامل این سیستم پیشنهاد می‌کنیم ویزای اکسپرس اینتری کانادا را  مطالعه نمایید.  

راه‌هایی که از طریق جاب آفر منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شود  

 • اکسپرس اینتری: برنامه نیروی کار ماهر فدرال 

این برنامه فقط برای مشاغل خاصی باز است و شما نیاز به پیشنهاد شغلی معتبر تمام وقت یکساله، در سطوح مشاغل A,B,0 در طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) و همچنین LMIA مثبت دارید 

اگر امکان مهاجرت تحت شرایط این برنامه را دارید باید از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام کرده و در رتبه بندی این سیستم قرار بگیرید، در صورت پذیرش دعوت‌نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم از طریق این سیستم دریافت خواهید کرد.  

 • اکسپرس اینتری: کلاس تجربه کانادایی 

با داشتن پیشنهاد شغلی و LMIA مثبت می‌توانید برای مجوز کار(Work Permit) درخواست دهید و از طریق ویزای کار موقت به کانادا مهاجرت کنید. پس از گذراندن 12 ماه کاری در شغلی تمام وقت در سطوح مشاغل A,B,0 می‌توانید از طریق این برنامه و با قرار گرفتن در استخر اکسپرس اینتری، در صورت دریافت دعوتنامه، برای اقامت دائم درخواست دهید.  

 • اکسپرس اینتری: نیروی فنی ماهر فدرال 

شرایط این برنامه داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر، گذراندن 12 ماه کاری در شغلی تمام وقت در ناک شغلی B، می‌باشد. همچنین شرایط کاری و دستمزدی که برای شهروندان کانادایی در نظر گرفته می‌شود، برای نیروی کار خارجی نیز بایستی اعمال شود. 

 • برنامههای نامزدی استانی 

اگر پیشنهاد شغلی شما LMIA مثبت دریافت نکند، برنامه‌ی نامزدی استانی یا سیستم PNP به استان‌های کانادا این اجازه را می‌دهد تا مهاجرین را بر اساس نیازهای اقتصادی خاص منطقه و استان خود انتخاب کنند. معیارهای استانی با معیارهای فدرال متفاوت است، بنابراین یک LMIA ناموفق می‌تواند یک درخواست پیشنهاد شغلی موفق از طریق یک برنامه‌ی نامزدی استانی باشد.  

 

شرایط کلی یک جاب آفر معتبر  

شغل تمام وقت باشد، فصلی نباشد. 

حداقل یک سال اعتبار داشته باشد. 

LMIA (تاییدیه بازار کار کانادا) مثبت داشته باشد یا معاف از دریافت LMIA باشد.      

در لیست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) در سطوح A,B,0 باشد. 

جاب آفر بایستی به صورت یک نامه نوشته شده باشد که در آن تمام جزئیات و شرایط کاری مانند ساعات کاری، حقوق وظایف کاری ذکر شده باشد.  

اقامت دائم به همراه شغل از طریق جاب آفر معتبر کانادا

کانادا را می‌توان یک کشور چندملیتی دانست که فرصت‌های شغلی زیاد داشته و آماده جذب نیروهای متخصص زیادی است. این کشور دائماً درحال‌ رشد بوده و دولت فدرال کانادا برای پیشرفت اقتصاد، تکنولوژی و علم کشور سعی می‌کند از تمامی متخصص‌های کل دنیا بهره‌مند شود.

موسسه مهاجران با داشتن مجوز کاریابی بین الملل و همراهی همکار تجاری مورد تایید نهاد استانی کشور کانادا (Designated Employer) اخذ اقامت دائم در کوتاه ترین زمان برای موکلین خود ممکن کرده است.شرکت استخدام کننده، پیشنهاد شغلی معتبر در رشته های مختلف توسط کاریابی بین المللی مهاجران اعلام می کنند.

از جمله رشته های مورد پذیرش می توان به رشته های  فناوری اطلاعات، کامپیوتر، الکترونیک، برق و دیگر رشته های مرتبط اشاره کرد.محدودیت تعداد پذیرش شوندگان باعث شده است که در ابتدا رزومه افراد واجد شرایط بررسی و در صورت تایید وارد مرحله بعد می شود.

با توجه به اینکه همکار تجاری مهاجران مورد تایید نهاد استانی کاناداست پس از پذیرش،متقاضی 600 امتیاز برنامه اکسپرس اینتری را دریافت کرده و در کمتر از 6 ماه می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.پس اگر خود را واجد شرایط ویزای جاب آفر از شرکت معتبر کانادا می دانید با توجه به محدودیت پذیرش هم اکنون اقدام کنید.

مزایای ویزای جاب آفر معتبر کانادا

 • به دست آوردن امتیاز اضافی در سیستم اکسپرس اینتری
 • اخذ اقامت دایم کانادا در کمتر از 6 ماه
 • دریافت اقامت کانادا به صورت رسمی و قانونی در کاریابی بین الملل مهاجران
 • فرد پس از دریافت اقامت دارای شغل ثابت و واقعی بوده و دغدغه ای از بابت کسب درآمد ندارد.
 • بدون محدودیت مکانی برای اقامت در کانادا (متقاضی می تواند در هر جای کانادا زندگی کند)
 • فرد متقاضی می‌تواند به صورت همزمان، برای خود و اعضای خانواده اقامت دائم دریافت کند.
 • نیاز به نمره زبان بالایی ندارد
 • تبدیل شدن ویزای جاب آفر به ویزای کار

درخواست پیشنهاد شغلی بهترین راه ورود به کانادا برای کسانی که تخصص دارند

داشتن یک حرفه و تخصص در خود کشور ایران نیز دارای یکسری مزایا شغلی بوده و می‌توان درآمدهای زیادی را توسط همان مهارت کسب کرد. کشور کانادا نیز به دلیل توسعه‌پذیر بودنش از مهارت‌های کمیاب و افراد متخصص استقبال کرده و به این اشخاص ویزای جاب آفر کانادا یا همان روادید کاری ارائه می‌کند.

درصورتی‌که فکر می‌کنید دارای تخصص خاصی هستید می‌توانید با شماره 75993-021 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان “موسسه مهاجران”بهره‌مند شوید.همچنین شما میتوانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی رایگان مهاجران شرایط خود را برای بررسی 50 روش مهاجرتی کانادا ارزیابی کنید.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.