نزدیک به ۵۰ هزار دعوتنامه برای درخواست (ITA) اکسپرس انتری به علت شیوع کرونا ویروس متوقف شده است.

اکسپرس اینتری کانادا نیمه اول سال ۲۰۲۰ (با وجود درگیری این کشور با بحران کرونا ویروس)، با صدور دومین دعوتنامه نامه  (ITA) ثبت شده، به پایان رسید.

با وجود بسته شدن مرز کانادا و ایالات متحده و اعمال محدودیت در ورود مسافران خارجی به این کشور به منظور تلاش برای کند کردن شیوع این بیماری، این امر مانع از مهاجرت پناهندگان و افراد دارای تابعیت کانادا(IRCC) نشده است. 

 

 

اکسپرس انتری چیست؟

Express Entry یک سیستم مهاجرتی است که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۵ توسط سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا (IRCC)  اجرا شده و امکان مهاجرت و اخذ ویزا را از طریق ۴ برنامه تجربی کانادا، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه‌های مهاجرت استانی برای متقاضیان فراهم می‌کند.

 

تغییر شیوه اخذ ویزای اکسپرس انتری کانادا با شیوع کرونا ویروس

اگرچه اخذ ITA گامی اساسی در جهت مهاجرت به کانادا است، اما این دعوت نامه به عنوان مراحل اولیه مهاجرت به کانادا محسوب می شود؛ و افراد دعوت شده باید درخواست های تکمیل شده خود و شروط خواسته شده دیگری را نیز جهت موافقت با مهاجرت خود به کانادا ارائه دهند.

تعداد بالای ITA صادر شده، نشانه روشنی از طرف دولت فدرال مبنی بر مهاجرت به کانادا در طی بهبودی کروناویروس می‌باشد.

IRCC به دلیل بیماری همه‌گیر COVID-19 مجبور شد روش اخذ ویزای Express Entry را تغییر داده و به  انجام قرعه کشی‌های ویژه برنامه با هدف کلاس‌های تجربی کانادا و نامزدهای برنامه‌های مهاجرت استانی روی آورد.

احتمالاً کاندیداهای این دو گروه در کانادا، بیشتر از کسانی هستند که از طریق سایر روش‌های اخذ اکسپرس انتری به کانادا مهارجت می‌کنند. به عبارت دیگر؛ این افراد دیگر برخلاف روش قبل، تحت تأثیر محدودیت‌های سفر قرار نخواهند گرفت.

 

Express Entry سال ۲۰۲۰

 

صدور اکسپرس اینتری در ادامه سال ۲۰۲۰

با توجه به محدودیت‌های فعلی که کروناویروس ایجاد کرده است، پیش بینی‌های دقیق و ارزشمند توسط موسسه مهاجرتی ویستا، در مورد اینکه ویزای اکسپرس اینتری کانادا در روزهای باقی مانده از سال ۲۰۲۰ چه وضعیتی خواهد داشت، دشوار است.

مرز کانادا-ایالات متحده حداقل تا ۲۱ ژوئیه بسته شده است، در حالی که محدودیت های اعمال شده برای مسافران خارجی که وارد کانادا می شوند، احتمالاً تا ۳۱ ژوئیه و فراتر از آن تمدید می‌شود.

برهمین اساس، مقامات کانادا باید تصمیم بگیرند که با ورود مهاجران جدید، چگونه به سرعت می توانند وضعیت اقتصادی را تحت کنترل خود بگیرند.

اگر درباره برنامه Express Entry سوالی دارید یا قصد اقدام از طریق این برنامه را دارید میتوانید با موسسه مهاجرتی ویستا تماس بگیرید.

 

سرمایه گذاری کبک و کارآفرینی

از تاریخ ۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۶ تا ۴ام اسفند ماه ۱۳۹۶  یعنی May 29, 2017  to February 23, 2018 اداره مهاجرت کبک در کانادا بر اساس وضعیت سهمیه مقرر شده برای بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و وکلای مورد اعتماد و تاییدشان، تعداد ۱۹۰۰ پرونده را در زیر مجموعه برنامه سرمایه گذاری کبک ۲۰۱۷ پذیرش خواهد نمود، که حداکثر ۱۳۳۰ پرونده از چین و هنگ کنگ و ماکائو است.این عدد نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ که تعداد ۱۷۵۰ پرونده بوده است که ماکزیمم ۱۲۵۰ پرونده از چین و هنگ کنگ و ماکائو پذیرش میشده، رشد داشته است و این نشان از استقبال و تقاضای زیاد برای برنامه سرمایه گذاری کبک است.
خوشبختانه مانند سالهای گذشته موسسه مهاجرتی ویستا با سابقه درخشانی که در برنامه سرمایه گذاری کبک دارد موفق شد سهمیه قابل توجه بسیار خوبی برای سال ۲۰۱۷ اخذ کند، که به ترتیب قرارداد ها از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا انتهای آن برای موکلین خود اقدام خواهیم کرد.
جزئیات این برنامه در بخش سرمایه گذاری کبک بخوانید.

بیشتر بدانید : روش های مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸

برنامه کارآفرینی کبک ۲۰۱۸-۲۰۱۷

متاسفانه از تاریخ ۸ام خردادماه سال ۱۳۹۶ تا ۴ام اسفندماه ۱۳۹۶ برابر May 29, 2017  to February 23, 2018 اداره مهاجرت کبک کانادا هیچ پرونده ای را در زمینه برنامه کارآفرینی و خوداشتغالی در استان کبک را پذیرش نخواهد کرد و دلیل آن هم این است که تعداد کمی از پرونده های سابق این استان برای کارآفرینی به نتیجه رسیده است و مابقی افراد فقط برای اخذ اقامت اقدام به پرداخت وجه و بازگشایی پرونده کرده اند.

لازم به ذکر است به احتمال بسیار زیاد در سال ۲۰۱۸ پرونده های سرمایه گذاری کبک با تغییر زیاد و حدود ۴۰۰ هزار دلار به جای ۲۲۰ هزار دلار انجام خواهد شد.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید فرم ارزیابی مهاجرت را برای موسسه مهاجرتی ویستا  تکمیل کنید یا با ما تماس بگیرید

مطالعه کنید:

مهاجرت به کانادا   تحصیل در کانادا   دانشگاههای کانادا   تابعیت کانادا   مهاجرت به کانادا برای فارق التحصیلان    مهاجرت به کانادا برای دانش آموزان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری   مهاجرت به کانادا از طریق تخصص   کار و تحصیل در کانادا    مهاجرت به کبک     طرح EXPRESS ENTRY

انتخاب استانی ساسکاچوان

 

۲۵ اکتبر ۲۰۱۹- ادارۀ مهاجرت ایالت ساسکاچوان دعوت نامه ای برای ۹۲۲ متقاضی قرعه کشی جدید EOI را فرستاده است [EOI یا Expression of Interest] اولین قدم در برخی ایالت های کانادا برای گرفتن اقامت دائم و مهاجرت به کانادا است که در آن از قابلیت ها و علایق متقاضی صحبت می شود.

قرعه کشی برنامۀ متقاضیان مهاجرت به کانادا و ایالت ساسکاچوان در ۲۴ اکتبر به معنی انتشار ۱۹۰۸ دعوت نامه در هفته گذشته است.

دعوت نامه ها برای کسانیکه در دو رده مشاغل مورد نیاز ایالت و EE ] Express Entry سیستم آنلاین درخواست مهاجرت] وجود داشتند و در آخرین مرحله یعنی قرعه کشی انتخاب شده اند، ارسال شده است.

کاندیداهای مشاغل مورد نیاز کانادا ۵۵۰ دعوت نامه و کاندیداهای EE ایالت ساسکاچوان ۳۷۲ دعوت نامه باقی مانده را گرفته اند.

هر دو گروه حداقل باید ۶۹ امتیاز داشته باشند.

این قرعه کشی پنجمین قرعه کشی از زمان افزایش تعداد مشاغل واجد شرایط در لیست SINP از ۱۹ شغل به ۲۱۸ شغل است [SINP یا Saskatchewan Immigrant Nominee Program] یک برنامه مهاجرتی خاص ایالت ساسکاچوان کانادا است. این برنامه به ایالت ساسکاچوان اجازه می دهد تا کاندیداهای واجد شرایط برای اقامت دائم در ایالت را انتخاب کند و متعاقبا آن ها را به دولت فدرال کانادا معرفی نماید].

در ادامه مقاله شرایط لازم برای شرکت در قرعه کشی به تفکیک گروه ها خواهد آمد.

مراحل EOI ساسکاچوان چیست؟

۱- پر کردن پروفایل EOI

۲- ورود به مجموعۀ متقاضیان EOI و EOI Candidate Pool. پر کردن فرم EOI در SINP تنها یک مرحلۀ پیش درخواست برای اشخاص است که به آن­ها اجازه می دهد در Candidate Pool وارد شوند سپس مقامات SINP کارگران مورد نیاز خود را از میان آن­ها انتخاب می کنند و برایشان دعوت نامه می فرستند.

۳- کاندیداهای EOI انتخاب می شوند.

۴- دعوت نامه های مربوط به پر کردن درخواست کار از طریق قرعه کشی های معمول انتخاب می شوند.

۵- کاندیداها درخواست کامل شان را طی ۶۰ روز پر می کنند.

۶- مقامات SINP درخواست ها را بررسی می کنند و تصمیم نهایی را می گیرند.

موارد لازم برای گروه مشاغل مورد تقاضا چیستند؟

 • کسب حداقل امتیاز ۶۰ در جدول ارزیابی امتیازات SNIP
 • کسب حداقل امتیاز ۴ برای مهارت زبان آزمون زبان کانادایی (CLB). کارفرمایان و یا نهادهای مرتبط ممکن است امتیاز بیشتری را از متقاضیان خودشان بخواهند.
 • داشتن یک سال کامل تحصیلات پس از متوسطه، یا مهارت آموزی، یا کار آموزی که قابل تطبیق با سیستم آموزش کانادا باشد. متقاضی باید دیپلم، گواهی نامه یا مدرک دوره را داشته باشد.
  • مدارک و دیپلم هایی که از مراکز آموزشی خارج از کانادا باشند با ارزیابی اعتبار آموزشی معادل سازی می شوند.
 • داشتن حداقل یک سال تجربه کاری مرتبط طی ده سال گذشته
  • در زمینه تحصیلی یا کارآموزی تان باشد.
  • در زمینۀ مشاغل مورد نیاز لیست NOC رده های A, B و O باشد. [national occupation classification] یک سیستم رده بندی است که دولت کانادا در آن مشاغل مورد نیاز را طبقه بندی می کند. کدهای این مجموعه سطح شغلی و سطح مهارتی را نشان می دهد.
 • اگر زمینه کاری تان مورد نیاز باشد، باید از ایالت ساسکاچوان اجازه لازم را کسب کنید چرا که مقامات بدون این مجوز درخواست شما را بررسی نخواهند کرد.
 • داشتن ضمانت برای هزینه های اقامت و تسویه حساب
 • پرداخت آنلاین ۳۰۰ دلار هزینه غیرقابل برگشت

ایالت های مختلف کانادا شرایط خاص خود را برای مهاجران متقاضی کار دارند.

چه مدارکی برای گروه EE ساسکاچوان لازم است؟

کاندیداهایی که در کانادا زندگی نمی­کنند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند و یا اقامت قانونی در کانادا دارند برای این گروه مناسبند. مشروط بر اینکه درخواست پناهندگی نداده باشند.

کاندیداهای مهاجرت به کانادا و ایالت ساسکاچوان باید:

 • یک پروفایل در EEP ایجاد کنند و شماره پروفایل خود و کد اعتبارسنجی متقاضیان شغلی را داشته باشند.
 • حداقل ۶۰ امتیاز در شبکه ارزیابی SINP کسب کنند.
 • نتایج یک آزمون معتبر زبان از یکی از مراکز تعیین شده را داشته باشند و نتیجه آن را با پروفایل EE خود تطابق دهند.
 • یک سال تحصیل پس از متوسطه ، مهارت ورزی یا کارآموزی قابل تطبیق با نظام آموزشی کانادا داشته باشند. شما باید دیپلم، گواهی یا مدرک معتبر آن را داشته باشید.
  • مدارک و دیپلم هایی که در خارج از کانادا تحصیل شده باشد با ارزیابی اعتبار آموزشی معادل سازی می شوند.
 • حداقل یکی از الزامات تجربی زیر را در زمینۀ رشته تحصیلی یا مهارتی خود داشته باشند:
  • یک سال تجربۀ کاری در ده سال گذشته به صورت مهارت حرفه ای (غیرتجاری)
  • دو سال تجربه کاری به صورت مهارت حرفه ای در پنج سال گذشته؛ و یا
  • یک سال تجربه کاری در کانادا در سه سال گذشته (تجاری یا غیرتجاری)
 • داشتن تجربه کاری با مهارت بالا در لیست مشاغل مورد نیاز NOC، رده های A, B یا O
 • به دست آوردن مجوز لازم در ساسکاچوان از جای مرتبط با حرفه تان یا کسب مجوز مهارت تجاری، برای مهارت های تجاری مجوزی از کمیسیون کارآموزی و صدور گواهی نامه تجاری ساسکاچوان لازم است.
 • داشتن ضمانت برای هزینه های اقامت و تسویه حساب
 • پرداخت آنلاین ۳۰۰ دلار هزینه غیرقابل برگشت

پیشنهادات جدید ترودو برای مهاجرت به کانادا مطرح شدند

۲۲ اکتبر ۲۰۱۹  جاستین ترودو و حزب لیبرال تعدادی پیشنهاد در زمینۀ مهاجرت به کانادا تا انتخابات دوشنبۀ فدرال مطرح کردند.

اگر جاستین ترودو در قدرت باقی بماند ولی دولت لیبرال با اعضای کمتری روی کار بماند، کدام یک از تغییرات نخست وزیر احتمالا اتفاق می افتد؟

موافقت گسترده ای در بین بیشتر احزاب در طول رقابت انتخاباتی در زمینه صحت تعداد مهاجرت به کانادا وجود داشت و این احتمال حمایت از پیشنهادات ترودو را افزایش می دهد.

خلاصه پیشنهادات ترودو دربارۀ مهاجرت به کانادا و شهروندی کانادا

۱- افزایش ادامۀ روند معقول و کنترل شده مهاجرت به کانادا

۲- ایجاد یک برنامه جدید Municipal Nominee (MNP) [این برنامۀ جدید به جوامع محلی، اتاق های بازرگانی و شوراهای محلی کار اجازه می دهد تا به طور مستقیم و دائمی از مهاجران جویای کار حمایت کنند].

۳- اجرای طرح Atlantic Immigration Pilot به شکل دائمی [این طرح به کارفرمایان کانادایی اجازه می دهد تا کارگران ماهر خارجی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یا کسانیکه بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا به دنبال کار هستند را استخدام کنند].

۴- نوسازی توافق نامه امن کشور ثالث با آمریکا [این توافق نامه مربوط به وضعیت پناهندگی اتباع کشور ثالث است].

۵- لغو هزینه های درخواست تابعیت

پیشنهادات ترودو در زمینه مهاجرت به کانادا احتمالا با حمایت احزاب دیگر مواجه خواهد شد.

۱- افزایش سطح مهاجرت کنترل شده

انتظار می رود با اجماعی که هم اکنون میان احزاب اصلی کانادا وجود دارد، روند مهاجرت مدیریت شده تحت حکومت لیبرال ها ادامه یابد.

برنامه مراحل مهاجرت به کانادا در سه سال آینده به احتمال زیادی به زودی منتشر می شود. البته ممکن است به دلیل حضور انتخاباتی دولت این برنامه با تاخیر ارائه گردد.

برنامه سال گذشته حالی از آن بود که رقم مهاجران جدید هر سال تا سال ۲۰۲۱ به ۳۵۰۰۰۰ نفر برسد. برنامه جدید هم احتمالا سطوح تعیین شده مهاجران برای سال های ۲۰۲۰، ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ را همین مقدار پیش بینی می کند و به نظر نمی رسد که تغییری در آن ایجاد شود.

۲- ایجاد یک برنامه جدید MNP

مسئله تشویق مهاجران در جذب شدن میان جوامع کوچکتر محلی، چالشی است که احتیاج به برنامه ریزی دارد. لیبرال ها با پیشنهاد برنامه جدید MNP تلاشی برای تحقق آن صورت داده اند.

سایر احزاب، از جمله حزب محافظه کار هم پذیرفته اند که این جوامع کوچک محلی با مشکل سالخوردگی و کمبود نیروی کار مواجه اند بنابراین ترودو انتظار دارد که دیگر احزاب هم از برنامه MNP حمایت کنند.

۳- دائمی شدن برنامه Atlantic Immigration Pilot

این برنامه در واقع وسیلۀ دیگری است که لیبرال ها آن را با هدف جذب مهاجران بیشتر در مناطقی که با مشکل سالخوردگی جمعیت و کوچک شدن بازار نیروی کار مواجه اند، مطرح کرده اند.

دائمی کردن این برنامه یکی دیگر از سیاست های ترودوست که احتمال حمایت از او را افزایش می دهد.

۴- نوسازی توافق امن کشور ثالث با ایالات متحده

جریان مدام پناهجویانی که از نقاط مرزی شناخته نشده میان ایالات متحده و کانادا عبور می کنند در دوره اول نخست وزیری ترودو محل اختلاف بوده است.

این تعداد در ماه های تابستان از سطوح مهاجرت ۲۰۱۸ هم بیشتر شده است. که این مشکل را به مسئله ای اساسی مخصوصا در ایالت کبک که ۹۵% گذرگاه های مرزی را دارد، تبدیل کرده است.

نوسازی این توافق نامه در حرف میسرتر از عمل است. چرا که در واقع این نوسازی به معنای این است که دونالد ترامپ را مجبور کرد تا پناهجویان بیشتری را در ایالات متحده نگه دارد.

حداقل تا انتخابات بعدی ایالات متحده در سال آینده، عبورکنندگان غیرقانونی مرزها همچنان موضوع اختلاف نظر باقی خواهد ماند.

۵- لغو هزینه های درخواست تابعیت

پیشنهاد ترودو برای لغو هزینه ۶۳۰ دلاری درخواست شهروندی (۵۳۰ دلار برای روند اداری کار و ۱۰۰ دلار هزینه حق شهروندی) پیش بینی خواهد شد که بار مالیاتی مالیات دهندگان را سالانه ۱۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.

معلوم نیست که احزاب دیگر در این باره چه موضعی خواهند داشت. این هزینه به طول قابل ملاحظه ای در زمان دولت محافظه کار قبلی به میزان ۱۰۰ دلار بالا رفت.

تعطیلات رسمی در کانادا

پیش از این مطلب برای شما درباره شیوه های مهاجرت به کانادا و همچنین تحصیل در این کشور پرداختیم اما در ادامه این مطلب برای شما خواهیم گفت که از دیگر نکاتی که قبل از مهاجرت باید درباره آن اطلاعات جمع آوری کنید تعطیلات کانادا است.ما در کانادا از تقویم میلادی تبعیت می کنیم. بر اساس این تقویم هر سال ۳۶۵ روز دارد و به ۵۲ هفته و ۱۲ ماه تقسیم می شود. تعطیلات متعدد و روزهای خاصی در طول سال وجود دارند که در کانادا در این روزها جشن گرفته می شود.

گروه مشاورین مهاجرت ویستا به عنوان یکی زا بزرگترین گروه های مشاوره مهاجرت در ایران این افتخار را دارد که با در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ارائه خدمات بسیار زیادی بپردازد.شما عزیزان میتوانید در ادامه و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا با مراجعه به منوی بالای همین صفحه از دیگر خدمات گروه مشاورین ما آگاه شوید :

اخذ ویزای توریستی کانادا

تحصیل در کانادا

تعطیلات قانونی در کانادا

بعضی از تعطیلات قانونی در تمام کانادا برقرار هستند و بعضی فقط محدود به سطح استانی بوده و تنها در یک استان یا قلمرو خاص جشن گرفته می شوند.
در ایام تعطیلات قانونی ، مدارس، ادارات دولتی، بانک ها، دفاتر پست، فروشگاه های مشروبات و اکثر شرکت های تجاری دیگر تعطیل هستند. با این حال، بسیاری از اماکن گردشگری، رستوران ها و سوپر مارکت های محلی همچنان باز می مانند.
بعضی از سازمانها و شرکت ها در ایام بین کریسمس و سال نو، تعطیلات پیوسته دارند.

تعطیلات کانادا

سال نو

جشن های شروع سال نو تقویمی، به بزرگی جشنهای بعضی از مناطق دیگر جهان ایست. با این حال، در شب سال نو در ۳۱ دسامبر، مهمانی های لحظات آخر سال در خانه ها، مراکز اجتماعی، بارها و هتل ها برگزار می شود.
در روز اول سال نو (اول ژانویه)، بعضی از مردم در برنامه های موسوم به levées شرکت می کنند. این مهمانی های رسمی، نوعی از پذیرایی منحصر بفرد کانادا است که فرماندار کل، معاونین فرمانداران استانها، نیروهای نظامی و بقیه افراد، به مناسبت آغاز سال جدید و نیز ایجاد فرصتی برای ادای احترام مردم به آنها، برگزار می کنند.

روز های تعطیل در کانادا

بسیاری از مراکز اجتماعی و بارها، در روز اول ژانویه باز هستند و از صبح زود تا اواخر شب، به عرضه شیر گوزن شمالی (مخلوط زرده تخم مرغ و شیر و عصاره نیشکر) می پردازند.
بعضی از مراسم و جشن های سال نو، در تاریخ های متفاوتی قبل یا بعد از تعطیلات فعلی برگزار می شوند.

عید پاک

عید پاک، جشن مذهبی مسیحیان است و هر سال در زمان های مختلفی در پایان ماه مارس و یا اوایل آوریل واقع می شود. اکثر مسیحیان، از پنجشنبه قبل از یکشنبه عید پاک تا یکشنبه عید پاک، در مراسم خاص کلیسا حضور می یابند. روز جمعه قبل از عید پاک، جمعه مقدس نامیده شده و روز تعطیل قانونی محسوب می شود. علاوه بر این، همه سطوح دولتی و نیز بسیاری از شرکت های تجاری و سازمان ها نیز از یک روز تعطیل در دوشنبه عید پاک برخوردارند.

تعطیلات کانادا
جشن ملی امروزی عید پاک، شامل خرگوش عید پاک و اهدای شکلات و آب نبات های دیگری است که به صورت تخم مرغ، خرگوش ، جوجه و مرغ تزیین شده اند. خانواده ها در این روز دور هم جمع می شوند تا یک روز خوب باهم داشته باشند و در خوردن غذا با هم سهیم شوند. علاوه بر این یک سنت وجود دارد که کودکان، در صبح روز یکشنبه عید پاک از خواب بیدار می شوند و بدنبال تخم مرغها و شکلاتهایی می گردند که خرگوش عید پاک برای آنها مخفی کرده است.

گروه مشاورین مهاجرت ویستا به عنوان یکی زا بزرگترین گروه های مشاوره مهاجرت در ایران این افتخار را دارد که با در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ارائه خدمات بسیار زیادی بپردازد.شما عزیزان میتوانید در ادامه و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا با مراجعه به منوی بالای همین صفحه از دیگر خدمات گروه مشاورین ما آگاه شوید :

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

مهاجرت به کانادا