موسسه مهاجران

فهرست مطالب

اقامت کشور های عربی

مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس و درخواست اخذ اقامت کشورهای عربی در این سال‌ها افزایش چشم‌گیری داشته است. این کشورها به دلیل رشد اقتصادی و برخورداری از شرایط تجاری بسیار عالی، انتخاب بسیاری از مهاجران برای کسب وکار و سرمایه گذاری و تحصیل شده است. کشورهایی چون امارات و عمان مهاجرین زیادی را به واسطه‌ی رشد اقتصادی، پیشرفت‌های تجاری و همین‌طور کمبود نیروی کار، به سمت خود جذب کرده‌اند.

هر یک از این کشورها قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارند اما در کل راه‌های مهاجرت به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از طریق این موارد امکان‌پذیر است:

 • ثبت شرکت در دبی
 • ثبت شرکت در عمان

به طور کلی مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس است. در این مقاله قصد داریم روش‌های اخذ اقامت دبی و اقامت عمان را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

مهاجرت به عمان

عمان کشوری پادشاهی واقع در شرق شبه جزیره‌ی عربستان و پایتخت آن مسقط است. زبان رسمی این کشورعربی است و زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم به شکل گسترده‌ای به ویژه در پایتخت صحبت می‌شود. جمعیت این کشور 5 میلیون و 312 هزار نفر است. نوع حکومت پادشاهی مطلق است اما پارلمان نیز نقش قانون گذاری را تا حدود زیادی ایفا می‌کند. این کشور از شمال با ایران مرز مشترک دریایی دارد. به دلیل همسایگی این کشور با ما، اعمال سیاست‌های بی طرفانه در روابط بین المللی، مناسبات نزدیک با تهران، ارزش بالای پول ملی عمان و اقتصاد رو به رشد این کشور، عمان به یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت ایرانیان تبدیل شده است. پس اگر قصد دارید زندگی جدیدی را در کشوری دیگر آغاز کنید عمان می‌تواند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به این کشور با ما در این مقاله همراه باشید تا با راه کارها و روش‌های گرفتن اقامت عمان برای ایرانیان بیشتر آشنا شوید.

 

راه‌های اخذ اقامت عمان

اقامت عمان از طریق کار

آیا می‌خواهید در عمان کار کنید؟ برای دریافت ویزای کار 2 و 3 ساله‌ی عمان شرایط به این صورت است که شما باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده از یک شرکت یا یک کارفرما در عمان را داشته باشید و کارفرمای شما حامی ویزای شما می‌شود.

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار
 • سن بین 21 تا 60 باید باشد.
 • ارائه‌ی قرارداد کاری.
 • ارائه‌ی مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق کاری ؛ درصورت درخواست کارفرما
 • تسلط به زبان انگلیسی.
 • ارائه‌ی نامه‌ی حمایتی (NOC) کارفرما

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در عمان از دو روش امکان‌پذیر است :
 • خرید ملک در عمان
 • ثبت شرکت در عمان

اما میشه گفت بهترین راه برای مهاجرت به عمان سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در عمان است. با اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت ویزای 2 ساله سرمایه‌گذاری برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که قصد راه اندازی کسب و کار و بیزینس در عمان را دارند صادر می‌شود. سرمایه گذاران بایستی  از وزارت بازرگانی و صنعت مجوز بگیرند سپس برای اخذ ویزای کار عمان از وزارت نیروی انسانی عمان اقدام کنند و در آخر ویزای اقامت را از اداره‌ی کل گذرنامه و پلیس عمان دریافت کنند.

در طرح جدیدی از ماه سپتامبر برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته شده که طبق آن اتباع خارجی که واجد شرایط سرمایه‌گذاری تجاری و کلان می‌کنند بر اساس معیارهای خاصی می‌توانند اقامت 5 تا 10 ساله دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

 • اسکن پاسپورت معتبر با حداقل 6ماه فاصله از تاریخ انقضا
 • ارائه‌ی مجوز کار عمان
 • ارائه مجوز از وزارت بازرگانی عمان
 • اسکن عکس پرسلنی

برای مهاجرت به کشور عمان و دریافت اطلاعات دقیق و قرار گرفتن در بهترین مسیر نیاز به دریافت مشاوره دارید. همین حالا با مشاورین متخصص ما در موسسه مهاجران تماس بگیرید.

مهاجرت به دبی

امارات یک پادشاهی مطلق واقع در شرق شبه جزیره عربستان است که از شمال با ایران خلیج مشترک دارد. واحد پول این کشور درهم است و زبان رسمی امارات، عربی می‌باشد ولی اکثر حمعیت امارات به زبان انگلیسی مسلط هستند. امارات از 7 شهر مجزا اما وابسته به هم تشکیل شده که دبی معروف‌ترین و محبوب‌ترین شهر این کشور است. جمعیت این کشور 9.8 میلیون نفر تخمین زده شده‌است و پنجمین کشور مهاجرپذیر جهان شناخته می‌شود. این کشور در ده‌های گذشته با اجتناب از جنگ و نزاع در منطقه‌ی خاورمیانه از صحرایی بادیه نشین به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل شده است. این کشور همان‌طور که گفتیم کشوری مهاجرپذیر است و نیروی‌های متخصص و سرمایه‌های زیادی را جذب خود می‌کند اما قوانین ویزا و اقامت در این کشور کمی سختگیرانه بود که بعد از جذب گسترده گردشگران در نمایشگاه بزرگ اکسپو، شرایط مهاجرت به دبی و گرفتن اقامت دبی بسیار تسهیل شده تا امارات بتواند بشترین نرخ تبدیل گردشگر به سرمایه‌گذار را رقم بزند.

بزرگترین شهر امارات دبی است و تجاری‌ترین شهر این کشور نیز محسوب می‌شود و حدود 80 درصد جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می‌دهند. به طور کلی ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی امارات، امکانات بالای تحصیلی و رفاهی و همچنین نزدیکی این کشور به ایران از دلایل مهم انتخاب این کشور برای ایرانیان است. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور و شهر دبی را دارید با ما همراه باشید تا با روش‌ها و شرایط مهاجرت و اقامت دبی بیشتر آشنا شوید.

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در دبی

این مسیر راحت‌ترین و کارآمدترین روش برای اخذ ویزای امارات به عنوان سرمایه‌گذار یا سهامدار است. با سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت می‌توانید اقامت و ویزای 3 ساله‌ی امارات را به‌دست آورید و به همراه خانواده‌ی خود راهی این کشور شوید. این ویزا بعد از 3 سال قابل تمدید است و شما می‌توانید برای تمدید این ویزا مجددا اقدام کنید. قبل از برگزاری اکسپو برای ثبت شرکت نیاز به یک کفیل اماراتی به عنوان حامی و شریک نیاز داشتید که 51 درصد از سهام متعلق به شریک اماراتی شما و 49 درصد به شما تعلق می‌گرفت، حال با تغییر قوانین شما می‌توانید درصد سهام

پکیج حمایتی برای سرمایه‌گذاران

پکیج حمایتی به این صورت است که هزینه‌هایی مثل هزینه اجاره دفتر کار، مجوز کار و هزینه اسپانسر در سال اول با کفیل اماراتی است اما در 2 سال بعد تمام هزینه‌ها که سالانه حدود 20هزار درهم می‌باشد با خود سرمایه‌گذار است.

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه اقامت دبی مراجعه و محتوای کامل را مطالعه بفرمایید.

از راه‌های دیگری مثل اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کار می‌توانید برای دریافت اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت امارات اقدام کنید اما همان‌طور که اشاره کردیم اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت بهترین روش مهاجرت به این کشور است. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که دریافت ویزای موقت امارات مسئله‌ای جدا از دریافت پاسپورت و شهروندی این کشور است و این کشور برای اعطای پاسپورت به اتباع خارجی سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را در نظر گرفته است. اما مهاجرت به دبی و دریافت اقامت موقت این کشور می‌تواند راه شما را برای مهاجرت به کشورهای اروپایی هموارتر کند. از آنجایی که مهاجرت همیشه راهی پر فراز و نشیب همراه با چالش های فراوان است بهتر است با دریافت مشاوره قدم‌های مطمئن‌تری برای مهاجرت بردارید. موسسه مهاجران مفتخر است که همواره در این راه همراه شما و پاسخگوی تمام سوالات شما باشد.

مهاجرت آسان با مهاجران وب

نمی‌دانید کدام کشور عربی برای شما مناسب است؟

تجربه مشاوره و اخذ اقامت از طریق مهاجران به کشور های عربی

خدمات مهاجرتی امارات متحده عربی

صفر تا صد خدمات مهاجرتی و اقامتی به امارات و دبی

خدمات مهاجرتی کشور عمان

انتخاب بهترین راه برای مهاجرت شما عزیان توسط مشاوران ما