موسسه مهاجران

ثبت شرکت در دبی

کشور امارات به واسطه سرعت رشد اقتصادی بسیار بالایی که دارد توانسته سرمایه‌ گذاران بیشماری از کشورهای مختلف جهان به خود جذب کند. ثبت شرکت در دبی و کشور امارات به عنوان یکی از راهکارهای اساسی برای فعالیت و سرمایه گذاری در این کشور پیشرفته محسوب می‌شود. بدون تردید کشور امارات به مانند سایر کشورهای جهان، برای راه اندازی کسب و کار و تاسیس یک شرکت، قوانین خاص خود را خواهد داشت.

دبی با توجه به رشدهای روز افزون خود و مورد توجه قرار گرفتن سرمایه داران و تاجران تقاضای مهاجرت به این کشور هر ساله بیشتر می شود.افرادی این کشور را به عنوان شهری که می توانند با کشورهای قدرتمند اقتصادی تبادلات انجام دهند انتخاب می کنند. در واقع کشور امارات خودش را از جنگ های منطقه در طول سالیان گذشته جدا کرده است و بیشتر وقت و سرمایه خود را به گسترش فعالیت‌های اقتصادی صرف کرده است. شاید باور نکنید اما در کشور امارات مالیات نزدیک صفر درصد وجود دارد و همین موضوع باعث شده تا علاوه بر ساکنین کشورهای منطقه خاورمیانه، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هم برای تجارت در این منطقه علاقه نشان دهند.

در میان شهرهای مختلفی که در امارات واقع شده است، معروف‌ترین و محبوب‌ترین شهر آن دبی است که بزرگترین و تجاری‌ترین شهر امارات هم می‌باشد. به همین دلیل اقامت دبی بسیار محبوب بوده و حدود ۸۰ درصد جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می‌دهند. اقامت دبی برای راه اندازی تجارت بسیار مهم است. ما در موسسه مهاجران در ادامه در مورد اخذ اقامت کشورهای عربی به خصوص امارات صحبت‌های بیشتری خواهیم کرد، همراه ما باشید.

جهت بررسی شرایط شما برای دریافت اقامت امارات فرم ارزیابی را پر بفرمایید.همکاران ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما هستند.

 

راهنمای کامل ثبت شرکت در دبی

کشور امارات به واسطه سرعت رشد اقتصادی بسیار بالایی که دارد توانسته سرمایه‌گذاران بیشماری از کشورهای مختلف جهان به خود جذب کند. ثبت شرکت در دبی و کشور امارات به عنوان یکی از راهکارهای اساسی برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در این کشور پیشرفته محسوب می‌شود. بررسی شرایط نشان می‌دهد که در چند سال اخیر آمار ثبت شرکت در دبی و در کشور امارات به میزان قابل توجهی با افزایش چشمگیر مواجه شده است. مزایای متعددی که با ثبت شرکت در امارات و راه اندازی کسب و کار در این کشور برای سرمایه گذاران وجود دارد موجب شده که سرعت بالای رشد این عمل را مشاهده نمایید. در واقع فضای ایده آلی برای سرمایه‌گذاران در کشور امارات فراهم شده که بتوانند برای مهاجرت و زندگی در این کشور با بالاترین سطح کیفی اقدامات لازم را انجام دهند.

شاید برای شما نیز تاکنون سوال پیش آمده که نحوه ثبت شرکت در دبی چگونه است؟ چه مزایا و ویژگی هایی با ثبت شرکت در کشور امارات به دست خواهید آورد؟ هزینه ثبت شرکت در دبی چگونه محاسبه می شود؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ سوالات فوق هستید، با ما در مجموعه مهاجران همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در این مورد ارائه دهیم.

 

شرایط راه اندازی شرکت در دبی

بدون تردید کشور امارات مانند سایر کشورهای جهان، برای راه اندازی کسب و کار و تاسیس یک شرکت، قوانین خاص خود را خواهد داشت. دریافت مجوزهای لازم برای راه اندازی شرکت در کشور امارات این امکان را به شما می‌دهد که در مکانی فوق العاده، سرمایه گذاری خود را با اطمینان بالا انجام دهید. سعی کنید قبل از هرگونه عمل، ابتدا با شرایط موجود آشنایی پیدا کرده و با آشنایی کامل با مراحل ثبت شرکت در دبی بتوانید این فرآیند را طی کنید.

ساختار سهام مشاغل، به عنوان نخستین گام برای ثبت شرکت در امارات و دبی شناخته می‌شود. ابتدا باید بدانید که برای راه اندازی یک کسب و کار در کشور امارات و ثبت شرکت در دبی، حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت مذکور را باید در اختیار سهامداران قرار دهید. این سهامدار که بخش عمده‌ای از سهام شرکت را در اختیار می‌گیرد یک شریک محلی شناخته می‌شود. مابقی سهام که ۴۹ درصد بوده، قابلیت توزیع بین سهامداران خارجی را خواهد داشت. این نکته را بد نیست بدانید که یک سهامدار می‌تواند ۴۹ درصد باقیمانده از سهام شرکت را به خود اختصاص دهد. بررسی شرایط کلی نشان می‌دهد ثبت شرکت در دبی و همچنین راه‌اندازی کسب و کار در امارات به عنوان یکی از جذاب ترین شیوه های درآمدزایی و سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. بررسی شرایط تجارت در دبی به خوبی می‌تواند مزایای این کسب و کار و سرمایه‌گذاری را برای شما معرفی نماید.

در حالت کلی جهت راه‌اندازی شرکت در دبی باید بدانید که قوانین بسیار ساده‌ای در اداره‌های مختلف و بخش‌های گمرکی مالی و تجاری برای سرمایه‌گذاران وضع شده است. در واقع عدم دریافت مالیات و همچنین راه اندازی کسب و کار در سریع ترین زمان به عنوان یک ویژگی مهم برای ثبت شرکت در کشور امارات بیان می‌شود.

بیشتر بخوانید:هزینه های زندگی دبی 2021

 

اقامت دبی با ثبت شرکت در امارات و سرمایه گذاری

برای اقامت در دبی راهکارهای مختلف وجود دارد اما قطعاً بهترین و مناسب‌ترین راه برای اقامت در این کشور ثبت شرکت و سرمایه گذاری می‌باشد. سرمایه‌گذاران می‌توانند با ثبت شرکت مسئولیت محدود (L.L.C) و یا خدماتی، در خاک امارات به ویژه دبی اقامت 3 ساله دریافت کنند.

همان‌طور که در بخش قبلی خدمت شما بیان کردیم نرخ مالیات شرکت‌های خارجی که در این کشور حاشیه خلیج فارس فعالیت می‌کنند، نزدیک صفر درصد است و همین موضوع باعث شده تا کشور امارات به عنوان مقصد بسیاری از کسب و کارهای مهم جهان شناخته شود. افراد زیادی هستند که از سراسر جهان با توجه به شرایط مالیاتی و تجاری خوبی که در امارات متحده عربی برقرار می‌باشد برای ثبت شرکت و گسترش دامنه تجارت خودشان در سطح بین‌المللی در این کشور اقدام می‌کنند.

اقامت دبی و تجارت در امارات یک ویژگی بسیار خاص و مهم برای ایرانی‌ها هم دارد؛ به دلیل تحریم، ارتباط تجاری بین‌المللی و مبادله پول با سایر ملل در کشور ما بسیار محدود شده است اما شما می‌توانید با ثبت شرکت در امارات و دبی بدون وجود مشکل، تجارت خودتان با کشورهای دیگر را انجام دهید و پرداخت‌های بین المللی داشته باشید. شما می‌توانید در تمامی شهرهای امارات ثبت شرکت را انجام دهید اما با توجه به موقعیت استراتژیک دبی در بیزینس جهانی، اقامت دبی و ثبت شرکت در دبی بهترین گزینه محسوب می‌شود. ثبت شرکت در دبی و سرمایه گذاری در دبی یا سایر شهرهای امارات به شکل های مختلف و متنوعی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:هزینه زندگی در عمان چقدر است؟ + جدول هزینه‌ها

 

برای ثبت شرکت در دبی چه کار باید بکنیم؟

طبیعتاً کشور امارات هم برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری، قوانین خاص خودش را دارد. یکی از اصلی‌ترین قوانین و شروط ثبت شرکت در این کشور حاشیه خلیج فارس و شهر تجارتی آن یعنی دبی داشتن یک شریک اماراتی (کفیل) بوده است که در جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت به امارات بعد از برگزاری اکسپو این شرط دستخوش تغییرات بسیار مثبتی برای سرمایه‌گذاران شد.

در واقع بدون داشتن شریک اماراتی شما نمی‌توانستید ثبت شرکت در دبی را انجام دهید. نکته مهم‌تر این بود که برای ثبت شرکت حتماً باید ۵۱ درصد سهام شرکت متعلق به شریک اماراتی یا کفیل (اسپانسر) می‌بود و شما می توانستید حداکثر ۴۹ درصد بقیه سهام را در اختیار داشته باشید و در صورت داشتن شریک، 49 درصد بین شما و شریکتان تقسیم می‌شد، که با آپدیت قوانین مهاجرتی کشور امارات متحده عربی ضرورت داشتن کفیل یا اسپانسر برای شرکت‌های جدیدالتاسیس برداشته شد. در همین‌جا باید این نکته را بگوییم که قراردادی بین سهامداران و کفیل اماراتی مبنی بر عدم دخالت شریک اماراتی در امور، سود و زیان شرکت منعقد می‌شود.

همچنین هنگامی که شما اقدام به ثبت شرکت در امارات می‌کنید بایستی نوع فعالیت و زمینه‌ی کاری مشخصی داشته باشید و فقط در همان حوزه به فعالیت خود ادامه دهید. توجه داشته باشید که محدودیتی برای نوع شرکتی که در امارات ثبت می‌کنید وجود ندارد و بر اساس تمایل خودتان می‌توانید کسب و کارهای مختلفی در این کشور را ایجاد نمایید و در آنها سرمایه‌گذاری داشته باشید. هم چنین پکیجی حمایتی نیز برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

جهت بررسی شرایط شما برای دریافت اقامت امارات فرم ارزیابی را پر بفرمایید.همکاران ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما هستند.

هزینه های ثبت شرکت در دبی

بسته به شرایط خاص، هزینه ثبت شرکت در دبی می‌تواند با تفاوت‌هایی همراه شود. نوع شرکتی که شما قصد دارید آن را در دبی ثبت کنید از عوامل موثر در تعیین هزینه‌های ثبت شرکت در دبی شناخته می‌شود. با این حال بد نیست بدانید که بخش عمده‌ای از افراد سرمایه گذار در کشور امارات، خصوصاً ایرانیان از طریق LLC اقدام به ثبت شرکت خواهند نمود. این افراد با دریافت لایسنس تجاری کار خود را آغاز خواهند کرد. حدود ۳۵ هزار درهم باید هزینه برای ثبت شرکت در دبی با استفاده از این روش پرداخت نمایید. مجوزهای حرفه‌ای و صنعتی با توجه به اهمیت بسیار بالایی که دارند، می‌توانند نسبت به این روش از سرمایه‌گذاری هزینه‌های بیشتری برای شما در پی داشته باشند.

پکیج حمایتی در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاران شامل چه مواردی است؟

شما با ثبت شرکت در امارات به مدت 3 سال اقامت این کشور را دریافت می‌کنید. در سال اول اقامت، پکیجی برای شما در نظر گرفته خواهد شد که شامل هزینه‌ی اجاره‌ی یکسال دفتر کار شما و هزینه‌ی یکسال مجوز فعالیت و همچنین هزینه‌ی سال اول کفیل یا شریک اماراتی (اسپانسر) می‌شود و شما هزینه‌ای برای این موارد در یک سال اول اقامت خود پرداخت نمی‌کنید اما تمامی این هزینه‌ها در سال دوم و سوم به عهده‌ی خود سرمایه گذاران می‌باشد. موسسه مهاجران با 23 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت در تمامی این مراحل همراه و یاور شماست.

 

اعتبار یا سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی

اعتبار یا سرمایه‌ی ثبتی شرکت از 500 هزار تا یک میلیون درهم می‌تواند متفاوت باشد، اما نیازی نیست که سرمایه‌گذاران این مبلغ را به عنوان تمکن مالی خود ارائه دهند، این مبلغ صرفا اعتبار یا سرمایه شرکت محسوب می‌شود. سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در امارات احتیاجی به اثبات تمکن مالی خود، اثبات گردش مالی، ارائه‌ی گواهی عدم سوء‌پیشینه، داشتن مدرک زبان یا مدارک خاص دیگری ندارند. تنها مواردی مانند پاسپورت و سن بالای 21 سال مد نظر بوده و کفایت می‌کند.

همچنین دقت داشته باشید که برای ثبت شرکت و اقامت امارات نیاز به این نیست که حتما اقامت دبی داشته باشید و شما می توانید عملیات ثبت شرکت خودتان را در شهرهای دیگر امارات مانند ابوظبی، عجمان، شارجه، فجیره، راس الخیمه و ام القوین انجام دهید. در ادامه این مطلب در مورد اقامت دبی از طریق ثبت شرکت صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای همراه چگونه است؟

اگر ویزای اقامتی معتبری برای خود به دست آورید، می‌توانید اعضای خانواده خود را نیز مقیم این کشور نمایید. قوانین جدید ارائه شده توسط سازمان‌ها و ادارات مختلف امارات نشان می‌دهد که برای اخذ ویزای همراه باید مراحل مورد نظر را طی کنند. فراموش نکنید افرادی که قصد ملحق شدن به خانواده خود را دارند باید سن آن ها کمتر از ۱۸ سال باشد. فرد متقاضی باید بتواند درآمد خود را  به بیش از ۱۳۰۰ دلار آمریکا افزایش دهد.

تکمیل کردن فرم های مربوطه، ارائه پاسپورت افراد و اعضای خانواده، ارائه مدارک لازم برای اثبات خویشاوندی، و همچنین ارائه مدارک کافی به منظور توانایی مالی شما از نکات مهم در این زمینه شناخته می شوند. ویزای کار امارات را برای فرزندان دختر تا ۳۰ سال و پسر بالای ۱۸ سال می توانید دریافت نمایید.

امکان جذب نیروی کار از طریق جاب آفر بعد از تاسیس شرکت در دبی

پس از اینکه در امارات شروع به کار کردید، می توانید نیروی متخصص را با صدور جاب آفر جذب نمایید. یکی از شرایطی که دولت کشور امارات در نظر گرفته، امکان جذب نیرو از ایران خواهد بود. شرکت های مجازی قادرند تا ۱۰ نیروی خارجی را نیز استخدام نمایند. از طرفی کارمندانی که شما جذب کرده‌اید و در کشور امارات مشغول به فعالیت هستند به راحتی می‌توانند Dependent Visa را برای اعضای درجه یک خانواده خود کسب کنند.

 

شرایط اقامت دبی در سال 2023

همانطور که در بخش‌های قبلی خدمتتان بیان کردیم بهترین راه برای اقامت دبی ، ثبت شرکت در امارات و سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد. در مورد مراحل ثبت شرکت مطالبی را بیان نمودیم اما نکته بسیار مهم این است که برای اقامت دبی شما بهتر است از طریق شریک لایسنس دبی ثبت‌ شرکت خودتان را انجام دهید،‌ زیرا شرکت‌های خارجی بدون کفیل در امارات موظف به استخدام حداقل دو نیروی اماراتی هستند که سالانه هزینه‌ی گزافی به دنبال خواهد داشت اما شرکت‌های خارجی دارای کفیل حتی با ۱درصد سهام اماراتی، دیگر ضرورتی برای استخدام نیروی کار اماراتی نخواهند داشت.

ثبت شرکت و ایجاد بیزینس از طریق شریک لایسنس (شرکت با کفیل) دبی باعث می شود تا شما اقامت ۳ ساله این شهر را برای خودتان و خانواده‌تان به دست آورید. البته نگران نباشید شما پس از این سه سال هم می توانید مجددا برای تمدید اقامت دبی از طریق ثبت شرکت اقدام کنید.  این نکته را هم مد نظر خودتان قرار دهید که اقامت دبی با استفاده از سرمایه گذاری و ثبت شرکت تنها برای افرادی مناسب است که قصد دارند سهمی در تجارت بین المللی داشته باشند و از موقعیت استراتژیک شهر دبی در تجارت جهانی استفاده کنند. همچنین دقت داشته باشید که اخذ پاسپورت امارات مسئله جدا از اقامت در این کشور می‌باشد و از طریق ثبت شرکت امکان‌پذیر نیست.

همچنین باید بدانید که کشور امارات سیاست‌های فوق‌العاده سختگیرانه برای اعطای پاسپورت به شهروندان خارجی در نظر می‌گیرد. البته وجود همین سختگیری ها باعث شده است تا کشور امارات با پیشی گرفتن از کشور قدرتمندی مانند آلمان، معتبرترین و قوی‌ترین پاسپورت جهان را در اختیار داشته باشد. شهروندان اماراتی می‌توانند با در اختیار داشتن پاسپورت این کشور به ۱۶۸ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.

فعالیت در کشورهای مختلف نیاز به دانش و تخصص بالا خواهد داشت.موسسه مهاجران به واسطه تجربه و تخصصی که در زمینه ثبت شرکت در کشورهای مختلف دارد به شما کمک می‌کند تا برای راه اندازی کسب و کار در کشور امارات به خوبی بتوانید مراحل مورد نظر را طی کنید.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

یک پاسخ

  1. با سلام.بله حتما جهت دریافت ویزا یک سری اقدامات از جمله دفتر کار انجام باید گیرد.پیشنهاد ما به شما این هست حتما صفر تا صد برنامه حتما مطالعه کنید یا از مشاورین ما بخواهید تمام جوانب کار شفاف برای شما تشریح کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.