ویزای استارتاپ

کشورهای توسعه‌یافته در پی یافتن کارآفرینان با ایده‌های خلاقانه و ناب هستند که بتوانند آن‌ها را توسط ویزای استارتاپ به کشور خود دعوت کنند. آن‌ها قصد دارند به‌واسطه این کارآفرینان، برای شهروندان خود فرصت‌های شغلی ایجاد نمایند و از طریق اقدامات آن‌ها به پیشرفت و توسعه کشور خود کمک کنند.

بیشتر بخوانید

کشورهای پیشرفته به‌ منظور جذب کارآفرینان خلاق که توانایی راه‌اندازی کسب و کارهای نوآورانه را دارند، ویزای استارتاپ را به آن‌ها ارائه می‌نمایند. این ویزا می‌تواند امکان به دست آوردن اقامت دائم را برای کارآفرینان فراهم کند. چندین کشور هستند که اقدام به ارائه ویزا به استارت آپ ها می‌کنند و هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را به متقاضیان این ویزا ارائه می‌دهند، تا این افراد بتوانند با انتقال ایده‌های خلاقانه و نوآورانه خود در محیطی با امکانات بهتر و تجهیزات پیشرفته‌تر، کسب وکار خود را راه‌اندازی کرده و به موفقیت و سودآوری برسند و همچنین موجبات توسعه اقتصادی کشور مقصد را نیز فراهم کنند. در ادامه به شکلی مفصل‌تر به این مباحث پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

ویزای استارتاپ چیست؟

کشورهای توسعه‌یافته در پی یافتن کارآفرینان با ایده‌های خلاقانه و ناب هستند که بتوانند آن‌ها را توسط ویزای استارتاپ به کشور خود دعوت کنند. آن‌ها قصد دارند به‌واسطه این کارآفرینان، برای شهروندان خود فرصت‌های شغلی ایجاد نمایند و از طریق اقدامات آن‌ها به پیشرفت و توسعه کشور خود کمک کنند.
افرادی که به عنوان کارآفرین، از ایده‌ای خلاقانه و نو برخوردارند و به دنبال مهاجرت هستند، می‌توانند از طریق کارآفرینی اقدام به این امر کنند. کشورهای پیشرفته از ویزای استارتاپ استفاده می‌کنند تا بتوانند از کشورهای دیگر، کارآفرینانی که پتانسیل طراحی و اجرای بیزینس پلن قدرتمند را دارند، جذب کنند.
کشورهای توسعه‌یافته این اقدام را با در نظر گرفتن شرایط و قوانین خاصی انجام می‌دهند تا بتوانند از آن در جهت ورود دانش جدید به کشور، راه‌اندازی کسب و کارهای جدید و به دنبال آن پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور خود بهره ببرند.
حال که به صورت کلی با معنا و مفهوم ویزای استارتاپ آشنا شدیم، در ادامه به ذکر ویژگی‌های این نوع ویزا خواهیم پرداخت.

ویزای استارتاپ - هلدینگ مهاجرتی ویستا

ویژگی‌های ویزای استارتاپ چیست؟

کشورهایی که مهاجرپذیر هستند، شرایط و قوانین متفاوتی را برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته‌اند که یکی از آن‌ها ارائه ویزای استارتاپ است که طی سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و افرادی که قصد مهاجرت دارند، از آن استقبال زیادی کرده‌اند.
کشورهایی که ویزای استارتاپ ارائه می‌کنند، شرایط و ویژگی‌هایی را برای فرد در نظر می‌گیرند که باتوجه به آن اقدام به ارائه ویزا می‌نمایند. اولین ویژگی این است که کارآفرین توانمند باشد و با ارائه بیزینس پلن قوی و ایده نوآورانه، قادر باشد با سایر ایده‌های مشابه و هم‌رده در سطح جهانی رقابت کند و در نهایت بتواند تاییدیه را دریافت نماید.
ویژگی بعدی این است که ارائه این ویزا موجب شود برای شهروندان کشور مقصد، اشتغال‌زایی صورت گیرد و موقعیت‌های شغلی تازه‌ای برای ساکنان آن کشور مهیا شود و به دنبال آن، رشد و توسعه اقتصادی اتفاق بیفتد. همچنین لازم است کارآفرین توانایی مالی برای تامین هزینه‌های چند ماه ابتدایی ورود به کشور مقصد را دارا باشد.

ویزای استارتاپ مناسب چه افرادی است؟

افرادی که قصد دارند از طریق ویزای استارتاپ اقدام به مهاجرت کنند، لازم است دارای شرایطی باشند تا بتوانند مورد تایید کشور هدف قرار بگیرند.
قطعا اولین شرطی که برای افراد در این بخش در نظر گرفته می‌شود، دارا بودن ایده‌ای تجاری، نوآورانه و خلاقانه است که توسط آن بتوانند تاییدیه کشور مقصد را اخذ کنند. بدین معنا که در کشور هدف، باید این اطمینان ایجاد شود که این کسب و کار می‌تواند به موفقیت برسد و اشتغال‌زایی را در کشور آن‌ها به دنبال داشته باشد.
از دیگر شرایط مهمی که مهاجران باید دارا باشند، تسلط بر زبان رسمی کشور مقصد است که در طول کار سرعت به سرانجام رسیدن کار را افزایش می‌دهد و بسیار به آن‌ها کمک خواهد کرد. همچنین لازم است کارآفرین دارای تمکن مالی باشد تا بتواند حداقل چندین ماه پس از مهاجرت، از پس تامین هزینه‌های زندگی برآید.
در برخی کشورها لازم است کارآفرین قبل از مهاجرت، از طریق یکی از سازمان‌های معتبر آن کشور، تاییدیه پشتیبانی دریافت کند. به این منظور که پس از مهاجرت، آن سازمان یا شرکت، اسپانسرینگ فرد کارآفرین را برعهده بگیرد تا کار به نتیجه برسد.

کشورهای ارائه‌دهنده ویزای استارتاپ

در جهان کشورهایی هستند که اقدام به ارائه ویزای استارتاپ می‌کنند که در ادامه به برخی از شناخته‌شده‌ترین کشورها اشاره می‌کنیم.

ویزای استارتاپ کانادا

از آنجا که با دریافت ویزای استارتاپ کانادا می‌توان اقامت دائم گرفت، به دست آوردن این ویزا طرفداران زیادی دارد. کارآفرینی که قصد دارد این ویزا را دریافت کند، باید توانایی داشته باشد که به کارشناسان، نوآورانه بودن بیزینس پلن خود را ثابت نماید.
همچنین ایده ارائه شده، قابلیت راه‌اندازی کسب و کار و اشتغال‌زایی برای شهروندان کانادا را داشته باشد. لازم است فرد به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشد و دارای منابع مالی برای گذران زندگی در اوایل اقامت خود باشد. برای دریافت ویزا باید فرد حدود پنجاه درصد از سهام سازمانی که از او دعوت کرده‌اند را دارا باشد.

ویزای استارتاپ کانادا با هلدینگ مهاجرتی ویستا

ویزای استارتاپ انگلیس

برای اینکه بتوان این ویزا را از کشور انگلستان دریافت کرد، لازم است کارآفرین حداقل شانزده سال داشته باشد و همچنین به زبان انگلیسی مسلط باشد. علاوه‌ بر این باید یک بیزینس پلن عالی و نوآورانه ارائه نماید و توسط آن، از نهادهای اقتصادی انگلستان تاییدیه‌های لازم را دریافت کند و همچنین باید از تمکن مالی برخوردار باشد.
با دریافت ویزای استارتاپ انگلستان، کارآفرین می‌تواند به همراه خانواده اقدام به مهاجرت نماید. با استفاده از این ویزا فرد می‌تواند به‌راحتی و با حمایت دولت کسب و کار خود را راه‌اندازی کند و همچنین از مزایایی از جمله تخفیف‌های مالیاتی نیز بهره‌مند شود.

ویزای استارتاپ سوئیس

افرادی که ویزای استارتاپ کشور سوئیس را دریافت می‌کنند، می‌توانند به همراه خانواده خود به آنجا مهاجرت کنند. کارآفرینان به‌وسیله ایده‌های نو و مبتنی بر تکنولوژی‌های نوین، می‌توانند کار خود را آغاز نمایند و در سال‌های ابتدایی کار، از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند شوند تا کسب و کار خود را توسعه دهند.
پس از راه‌اندازی کسب و کار، کارآفرین می‌تواند اقدام به افتتاح حساب در این کشور نماید و به‌راحتی تراکنش مالی انجام دهد. اما نکته مهم این است کارشناسان در سوئیس که بیزینس پلن کارآفرینان را بررسی می‌کنند، به‌راحتی هر ایده‌ای را تایید نمی‌کنند. بلکه باید از سودآوری و اشتغال‌زایی طرح مطمئن شوند تا آن را بپذیرند.

ویزای استارتاپ فنلاند

کشور دیگری که اقدام به ارائه ویزای استارتاپ می‌کند، فنلاند است. همانطور که برای دریافت ویزای هر کشوری نیاز به بیزینس پلن نوآورانه و خلاقانه است، کشور فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست. از طرف دیگر، لازم است کارآفرین تعهد دهد که پس از ورود به این کشور، اقدام به تاسیس شرکتی روبه‌رشد در فنلاند می‌کند.
علاوه‌براین، فرد کارآفرین برای پیشبرد امور خود، باید از حامی مالی در این کشور برخوردار باشد. همچنین لازم است کارآفرین از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار باشد و قادر باشد تا زمانی‌که کسب و کار خود را توسعه دهد، هزینه‌های زندگی را تامین نماید.

بیشتر بخوانید:ویژگی‌های یک بیزینس پلن حرفه‌ای چیست؟

ویزای استارتاپ هلند

برای اینکه فردی بتواند ویزای استارتاپ هلند دریافت کند، لازم است در کلیه مراحل توسط یک نهاد یا مرکزی که از نظر دولت هلند معتبر است، همراهی و پشتیبانی شود. همچنین مانند قانون دیگر کشورها، فرد کارآفرین باید از بیزینس پلنی نوآورانه و قوی برخوردار باشد تا بتواند تایید دولت هلند را دریافت نماید.
علاوه‌ براین باید در اتاق بازرگانی کسب وکار خود را ثبت کند و پس از راه‌اندازی کسب و کار خود، از حمایت‌های دولت و تخفیفات مالیاتی بهره‌مند شود. شرط دیگر این است که کارآفرین از بضاعت مالی کافی برخوردار باشد، به‌منظور اینکه بتواند به مدت یک سال با هزینه‌های شخصی در این کشور مقیم شود.

ویزای استارتاپ آمریکا

شاید بتوان به جرات آمریکا را یکی از سخت‌گیرترین کشورها برای ارائه ویزای استارتاپ به شمار آورد. برای دریافت این ویزا فرد کارآفرین باید از سرمایه‌ای زیاد برخوردار باشد و زمان بسیاری را صرف کند تا بتواند به آمریکا مهاجرت نماید. علاوه ‌براین لازم است فرد در شرکتی تجاری در آمریکا سرمایه‌گذاری کند یا در مناطقی به سرمایه‌گذاری بپردازد، که شرایط اشتغال‌زایی در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد. همچنین لازم است سرمایه‌گذاری پس از دوسال، منجر به ایجاد اشتغال‌ برای حداقل ده نفر از شهروندان آمریکا و یا مقیمان دائم این کشور شود.

ویزای استارتاپ استرالیا

کارآفرینی که بیزینس پلن قابل اثبات و پررونقی برای استرالیا داشته باشد، می‌تواند ویزای استارتاپ استرالیا را دریافت کند و توسط خانواده خود به آنجا مهاجرت کند. دولت استرالیا او را در راه‌اندازی کسب و کار همراهی و کمک خواهد کرد. همچنین لازم است در آزمون رتبه‌بندی نمره قابل قبولی کسب کند.
علاوه‌براین، کارآفرین باید سابقه راه‌اندازی کسب و کاری جدید را داشته باشد و دارای بضاعت مالی کافی باشد. زیرا برای دریافت ویزای استرالیا لازم است دارایی‌های فرد ارزش‌گذاری شود و متناسب با ارقام اعلام‌شده از سوی دولت استرالیا باشد.

اقامت از طریق ویزای استارتاپ(startup visa)

برای کارآفرینانی که قصد دارند با ایده‌های نو و مبتنی بر تکنولوژی‌های نوین، به رقابت در بازارهای جهانی بپردازند، ویزای استارتاپ کانادا می‌تواند بهترین گزینه باشد. زیرا این ویزا برای کارآفرینانی که تاییدیه کارشناسان را داشته باشند، اقامت دائم ارائه می‌کند، برخلاف اغلب کشورها که اقامت موقت می‌دهند.
کارآفرینانی که دارای بیزینس پلن حرفه‌ای و خلاقانه هستند و توانایی دفاع از طرح خود را دارند، می‌توانند برای ویزا از کانادا اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که گرفتن تاییدیه از کارشناسان کار ساده‌ای نیست و حتما باید کارآفرین بتواند آن‌ها را توجیه کند که می‌تواند با راه‌اندازی کسب و کار، اشتغال‌زایی ایجاد کند و به دنبال آن به توسعه اقتصادی کشور کمک نماید.
میزان سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ ممکن است برای برخی افراد این سوال مطرح شود که چه مقدار سرمایه لازم دارند تا بتوانند از طریق ویزای استارتاپ اقدام به مهاجرت نمایند.

بیشتر بخوانید:نکات طلایی و ضروری استارت آپ کانادا که باید بدانید

باید ذکر کنیم که برای این امر نمی‌توان عدد ثابتی را اعلام نمود. زیرا تا زمانی‌که پروژه به مرحله اجرا در نیاید، نمی‌توان میزان دقیق سرمایه مورد نیاز را مشخص کرد.
در تخمین سرمایه عواملی از قبیل، امور اجرا شده در پروژه یا نیروی انسانی که مشغول به فعالیت هستند و غیره تاثیرگذار هستند. بنابراین سرمایه اولیه را نمی‌توان به صورت قطعی یک عدد خاصی در نظر گرفت.

مزایای ویزای استارتاپ - هلدینگ مهاجرتی ویستا

هزینه‌های ویزای استارت آپ

از آنجا که کارآفرینان با در دست داشتن ایده‌ای بکر و خلاقانه، قصد دارند به کشور هدف در اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی کمک کنند، از جانب کشورهای مقصد بسیار مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرند. بدین معنا که کارآفرینان می‌توانند با کمک شرکت‌های سرمایه‌گذار، کار خود را با هزینه‌ای محدود اجرایی کنند.
علاوه‌براین، لازم است کارآفرینان سرمایه کافی برای چندین ماه ابتدایی ورود به این کشور را داشته باشند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند. میزان این سرمایه در هر کشوری متفاوت است و هر ساله توسط آفیسرها مشخص می‌شود و براساس تعداد نفرات هر خانواده تخمین زده می‌شود.

نقش شتاب‌دهنده‌ها در پیشبرد اهداف استارت آپ ها

شتاب‌دهنده‌ها موسساتی هستند که کارآفرینان را حمایت می‌کنند تا بتوانند طرح‌های خود را از ایده به محصول یا خدمت تبدیل کنند. شتاب‌دهنده‌ها با در اختیار گذاشتن فضای کار، محیط آموزشی و در برخی موارد حمایت‌های مالی، کسب و کارهای نوپا را کمک و پشتیبانی می‌کنند تا به نتیجه برسند.
نقش شتاب‌دهنده‌ها در برخی موارد که امکان اجرایی شدن ایده‌ها وجود ندارد، نیز حائز اهمیت است. به این ترتیب که با مورد آزمایش قرار دادن ایده‌ها، احتمال اجرایی شدن و موفقیت آن‌ها را تخمین می‌زنند و درصورت ناموفق بودن ایده، زمان و هزینه‌ اضافه را صرف آن نمی‌کنند و به سراغ ایده‌های دیگر می‌روند.

مزایای ویزای استارتاپ(startup visa)

از مزیت‌های مهم استارت آپ ویزاها این است که محدودیت سنی مشخصی ندارد. به این ترتیب که افراد از 16 سالگی تا حدود 55 سالگی می‌توانند از این امکان استفاده کنند. افرادی که بالاتر از این محدوده سنی هستند، نیز قادر هستند تحت عنوان سرمایه‌گذار فعالیت نمایند.
همچنین این قابلیت برای کارآفرینان وجود دارد که همراه با خانواده و یا دوستان خود مهاجرت کنند. مزیت دیگر آن است که با استفاده از این روش قادر هستند اقامت دائم از کشورهای پیشرفته و طراز اول جهان بگیرند. علاوه ‌براین برای اقامت در این کشورها مالیات کمتری پرداخت خواهند کرد و تحت نظارت منتورهای شتابدهنده احتمال موفقیت آن‌ها بالا می‌رود.

معایب ویزای استارتاپ

به‌منظور اینکه بتوان از طریق ایده‌های نوپا و خلاقانه به دریافت استارتاپ ویزاها اقدام کرد، لازم است توانایی رقابت در سطح جهانی را دارا باشد و بالطبع احتمال شکست در آن بالا می‌رود. همچنین به دلیل وجود سخت‌گیری‌هایی که از طرف کارشناسان آن کشورها وجود دارد، امکان عدم تایید نیز زیاد است.
علاوه‌براین برای ورود به این کشورها لازم است کارآفرینان از تمکن مالی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند هزینه‌های سال اول زندگی را تامین نمایند.

نتیجه‌گیری

در حقیقت کشورهای مهاجر پذیر، افراد کارآفرین و با استعداد را که دارای بیزینس پلن قوی و عملی هستند، با استفاده از ویزای استارت آپ ها جذب می‌کنند. سپس برای راه‌اندازی کسب و کار آن‌ها، زیرساخت‌هایی را فراهم می‌کنند و در این مسیر کلیه امکانات مورد نیاز را در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهند تا بتوانند به سودآوری برسند و فرصت‌های شغلی جدیدی را برای آن کشورها ایجاد نمایند. در صورتی که خود را واجد شرایط دریافت این ویزا می‌دانید، می‌توانید به سایت مهاجران مرجع مهاجرت فارسی زبانان جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر مراجعه کنید. موسسه مهاجران با بیش از 23 سال سابقه درخشان و با بهره‌مندی از همراهی شتاب‌دهنده فینیکس، همکار تجاری خود، از مرحله ایده‌پردازی تا مرحله رشد و توسعه بین‌الملل استارتاپ همراه شما خواهد بود تا موفق به اخذ این ویزای ارزشمند شوید.

021-75993

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره درخواست شاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

سریع‌ترین راه ارتباطی با مهاجران
021-75993