موسسه مهاجران

اقامت دائم کانادا با برنامه‌های سرمایه گذاری

دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، آسان نیست. اما اگر از قوانین و مقررات آن آگاه باشید، می‌توانید بهترین روش برای مهاجرت به کانادا را پیدا کنید. پس در این مقاله با ما همراه شوید، تا با دانستن تمام نکات ویزای سرمایه گذاری، آینده‌ای روشن برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

آشنایی با وضعیت عمومی اقتصاد و سرمایه گذاری در کانادا

بخشی بزرگی از منابع نفت و گاز در کشور کانادا قرار گرفته و ارزش آن در حدود 2 تریلیون دلار تخمین زده شده است. کانادا به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده محصولات کشاورزی، در جهان شناخته شده و صنایع تولید نیز در این کشور رو به رشد است. ایالت متحده آمریکا نیز، به عنوان شریک بزرگ اقتصادی کانادا به رشد و پویایی اقتصاد آن کمک می‌کند.

دولت کانادا برای بهبود بازار کار و رشد سریع‌ اقتصادی، از طریق برنامه‌های مهاجرتی افرادی را که می‌توانند به اقتصاد کانادا کمک کنند را جذب می‌کند. متقاضیان این برنامه‌ها می‌توانند از طریق خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت و…در کانادا سرمایه گذاری کنند. اما قبل از هر اقدامی، باید دید که کدام یک از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، در نهایت منجر به گرفتن اقامت کانادا می‌شود.

آشنایی کلی با روش سرمایه گذاری در کانادا

تمام روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، به اخد اقامت دائم منتهی می‌شوند؛ اما ممکن است ورود متقاضی با ویزای کار باشد. بعضی از این روش‌ها در نهایت به فرد متقاضی، اجازه کار را خواهند داد؛ برخی دیگر از راه‌ها هم، منجر به اقامت دائم خواهد شد. پس در اولین قدم باید تصمیم بگیرید که برای سرمایه گذاری در کانادا، چه چیز برای شما اهمیت دارد. اخذ مجوز کار یا اخذ اقامت دائم؟ البته باید به این نکته هم اشاره کرد که در نهایت تمامی مجوز‌های کار در روش سرمایه گذاری، می‌تواند به اخذ اقامت دائم تبدیل شود. بعد از روشن کردن این موضوع، یکسری از راه‌های سرمایه گذاری حذف شده، تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

کانادا از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده، هر کدام از این استان‌ها نیز برای مهاجرت قوانین خاص خود را دارند. به عنوان مثال شما برای سرمایه گذاری در استان‌های پرجمعیت و پیشرفته‌تر، به حداقل سرمایه بیشتری نیاز دارید. حالا که به صورت کلی با کلی با روش سرمایه گذاری در کانادا، آشنا شدید وقت آن شده که درباره استاندارد‌های سرمایه گذاری کانادا بدانید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

قانون و استاندارد‌های سرمایه گذاری کانادا

افرادی که به سرمایه گذاری در کانادا برای اخذ اقامت دائم علاقه مند هستند، ابتدا تمام استاندارد‌های سرمایه گذاری و میزان امنیت را در نظر گرفته و با شناخت از قوانین کانادا، در این کشور سرمایه گذاری می‌کنند. دو فاکتور مهم برای سرمایه گذاران خارجی، نرخ مصادره اموال و میزان فساد مالی است. نرخ مصادره اموال در هر کشور در یک بازه عددی 1 تا 7 نشان داده می‎‌شود. هرچه عدد به 7 نزدیک‌تر باشد، خطر مصادره اموال در آن کشور بیشتر است. رتبه کانادا در این نرخ یک بوده که حاکی از نرخ پایین مصادره اموال سرمایه گذار خارجی است. همچنین کانادا از نظر کنترل فساد نیز، در لیست بهترین کشور‌های دنیا قرار گرفته است.

[cta title=”رزرو وقت مشاوره ویزای سرمایه گذاری کانادا” ]

شرایط اولیه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، پیچیدگی‌های قانونی زیادی دارد. به همین دلیل بهتر است فرد متقاضی، مشاوره با وکلای مهاجرتی را در برنامه خود بگذارد. موسسه مهاجران با بیش از 23 سال سابقه، نماینده رسمی اداره مهاجرت کانادا بوده و با وکلای حرفه‌ای خود، در پیچیده‌ترین پرونده‌های مهاجرتی پیروز شده است. پس اگر می‌خواهید از یکی از روش‌های سرمایه گذاری، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید، همین حالا با شماره 75993-021 تماس بگیرید و با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید.

یکی از شرایط اولیه برای اقامت کانادا، داشتن نمره آیلتس در حد 5 است. به عبارتی مهاجر باید در زبان‌های انگلیسی و فرانسه، از مهارت کافی برخوردار باشد. در برخی از روش‌های سرمایه گذاری لازم است که تحصیلات فرد متقاضی، حداقل در مقطع کارشناسی باشد.

علاوه بر موارد گفته شده فرد باید ثابت کند که در کشور خود، سابقه مدیریت بیزنس داشته است. با ارائه مدارک شغلی، جواز کسب و آگهی روزنامه شرکت، پرونده ویزای سرمایه گذاری کانادا سریع‌تر کامل خواهد شد. همچنین فرد متقاضی سرمایه گذاری در کانادا، باید با ارائه اسناد و مدارک بانکی، تمکن مالی خود را نیز ثابت کند.

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا

شرط اصلی اخذ اقامت کانادا با ویزای سرمایه گذاری

در حال حاضر در هیچ کدام از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، به طور مستقیم امکان اخذ اقامت دائم وجود ندارد. به عبارتی سرمایه گذار ابتدا باید، موفق به گرفتن ویزای سرمایه گذاری شود. فرد متقاضی بعد از گرفتن ویزای سرمایه گذاری باید به مدت دو سال، در ایالت مورد نظر زندگی کند؛ تا موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شود.

در این دو سال زندگی در ایالت، لازم نیست که فرد متقاضی تجارت پرسودی را اداره کند؛ فقط باید به طور مرتب و دائم، گزارش کسب و کار خود را به اداره مهاجرت و اداره ایالتی تحویل دهد. نباید فراموش کرد که فرد در طی این دو سال، حق ترک ایالت را نداشته و نباید به کشور مبدا برگردد. در غیر اینصورت، اقامت ایشان در کانادا برای مدتی طولانی باطل خواهد شد.

آیا از طریق خرید ملک، امکان دریافت اقامت وجود دارد؟

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می‌خواهند بدانند که آیا از طریق خرید ملک می‌توان به اقامت دائم کانادا رسید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر، در حال حاضر خرید ملک در کانادا از روش‌های مهاجرت محسوب نشده و شما را به اخذ اقامت نمی‌رساند. البته در روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت هم، شما به اقامت دائم نخواهید رسید.

در حقیقت قوانین و برنامه‌های مهاجرتی کانادا، روی توسعه و رشد اقتصادی کشور تمرکز دارند. پس اگر می‌خواهید از طریق سرمایه خود به اقامت کانادا برسید، باید از روش‌هایی که در ادامه گفته خواهد شد اقدام کنید.

مهاجرت از طریق استارتاپ ویزای کانادا

برنامه ویزای استارت آپ، مهاجرین خلاق و کارآفرین را ترغیب می‌کند که ایده‌های نو و جدید خود را در کانادا اجرا کنند. ویزای استارتاپ کانادا برای متقاضیانی است که جدا از ایده خلاقانه، پتانسیل لازم برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا را دارند. ایده متقاضی بعد از اجرا شدن، باید بعد از چند سال توانایی حضور و رقابت در عرصه‌های جهانی را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:آخرین گزارشات ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کارآفرینی

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کارآفرینی، از برنامه‌های مهاجرتی استانی کشور کانادا است. در این روش ابتدا متقاضی از طریق اداره مهاجرت، استان مورد نظر خود را انتخاب خواهد کرد. به طور کلی در تمامی روش‌های مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی، فرد متقاضی باید برای سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار جدید در کشور کانادا، تعهد بدهد. ایشان باید در کشور مبدا بیزینس داشته و سابقه مدیریت داشته باشد. تمکن مالی و داشتن حداقل سرمایه استان مورد نظر، از دیگر شرایط کار آفرین است.

 مهاجرت به کانادا

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

در روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، نیازی به راه اندازی کسب و کار ندارید. در این روش دارایی و تجربه‌های مدیریتی در کسب و کار است، که می‌تواند شما را به اخذ اقامت دائم کانادا برساند. برای سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا بدون نیاز به کسب و کار، دولت این کشور برنامه‌های مهاجرتی مختلفی را ارائه کرده است.

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید، برنامه‌های مهاجرتی کانادا را در نظر بگیریم. می‌دانیم که هر کدام از استان‌های کانادا، قوانین مهاجرتی خود را دارند. به عنوان مثال برای سرمایه گذاری در داخل شهر تورنتو، باید 600 هزار دلار خرج کنید. این رقم برای خارج از شهر تورنتو به حدود 200 هزار دلار می‌رسد. در داخل شهر پر طرفداری مانند انتاریو هم، برای راه اندازی کسب و کار به حداقل 600 هزار دلار نیاز دارید. در استان‌های کم طرفدار مانند پرنس ادوارد، می‌توانید با راه اندازی کسب و کاری با حداقل سرمایه 200 هزار دلاری، مجوز کسب و کار و سپس اقامت دائم خود را کسب کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟

 1. در مقایسه با سایر کشور‌ها مثل آمریکا و استرالیا، کانادا با سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار، ارزان‌ترین روش مهاجرتی استانی را دارد.
 2. با اخذ اقامت کاری، فرد مهاجر از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برخوردار خواهد شد.
 3. فرد متقاضی موفق به دریافت اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده خواهد شد.
 4. فرزندان زیر 18 سال ایشان، از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.
 5. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاریف نیازی به مدارک تحصیلی بالا ندارد.
لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

2 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  با تشکر از مقاله خوبتون
  برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به چند سال سابقه مدیریتی نیاز هست؟ آیا محدودیت سنی هم وجود دارد؟

  1. سلام.ممنون از نگاه زیبای شما.داشتن حداقل 3 سال سابقه مدیریتی به شما کمک میکنه ولی باید شرایط شما کاملا بررسی بشه.به صورت رایگان شما میتونید پیش مشاوره از موسسه مهاجران دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.