موسسه مهاجران

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا

سالانه 350 هزار دانشجو، به کانادا مهاجرت می‌کنند. شرایط عالی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در کنار کیفیت بالای زندگی اجتماعی و اقتصادی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا است. در این مقاله قصد داریم، مهاجرت تحصیلی به کانادا را به صورت کامل بررسی کنیم. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

قصد داریم به صورت کامل نحوه مهاجرت به کانادا، انواع ویزاهای تحصیلی و قوانین مرتبط با هر کدام را بررسی کنیم. به شما اطمینان می‌دهیم با مطالعه مقاله هرآن‌چه که درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز دارید را فراخواهید گرفت و می‌توانید با اطمینان برای مهاجرت اقدام کنید. با ما همراه باشید.

تحصیل در مقاطع ابتدایی تا دانشگاه؛ بررسی جزء به جزء مقاطع تحصیلی کانادا

دانشگاه‌های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. این آمار نشان می‌دهد که سیستم تحصیلی و آموزشی کانادا در بین برترین سیستم‌های آموزشی قرار داد. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند شانس موفقیت خود را با مهاجرت تحصیلی به کانادا افزایش دهند. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید سیستم آموزشی این کشور را به درستی بشناسیم. در ادامه مقاله، مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا و نحوه مهاجرت در هرکدام از این مقاطع را بررسی می‌کنیم.شما همچنین در ویزای تحصیلی کانادا میتوانید اطلاعات تکمیلی در این برنامه به دست بیاورید

 از 6 تا 18 سالگی؛ تحصلات ابتدایی کانادا

تحصیل اجباری در کانادا از سن 6 سالگی آغاز می‌شود و تا 18 سالگی ادامه دارد. در 18 سالگی، محصل می‌تواند مدرک دیپلم خود را دریافت و وارد دانشگاه شود. طبق قوانین کانادا، دانش‌آموز می‌تواند یکی از والدین خود را از طریق ویزای ویزیتوری به کانادا ببرد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند هستند.

مهاجرت تحصیل به کانادا در مقطع کارشناسی

سالانه دانشجویان زیادی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی اقدام می‌کنند. رشته‌های مهندسی، مدیریت و بازاریابی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی دانشجویان خارجی در کانادا است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 4 ساله است. برای ورود به دانشگاه داشتن مدرک دیپلم الزامی است. در کنار مدرک تحصیلی، داشتن مدرک زبان آیتلس با حداقل نمره 6 نیز یکی دیگر از ضروریات ورود به مقطع کارشناسی در کانادا است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد؛ پرتقاضاترین نوع مهاجرت تحصیلی

دوران کارشناسی ارشد (Master) یکی از پرتقاضاترین دوره‌های مهاجرت تحصیلی به کانادا است. مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین 1 تا 2 سال طول می‌کشد. کارشناسی ارشد به دو شیوه Research Based و Course Based صورت می‌گیرد.

در شیوه تحقیقاتی، دانشجو با راهنمایی استاد بر روی موضوع مشخصی کار کرده و پایان‌نامه خود را ارائه می‌کند. شیوه آموزشی کارشناسی ارشد کانادا مانند سایر کشورها است. به عبارت دیگر در این شیوه، دانشجو در کلاس درس حاضر شده و مطالب به صورت آموزشی ارائه می‌شوند. در برخی از دوره‌ها و دانشگاه‌ها کانادا، تلفیقی از این دو شیوه برای آموزش دانشجو استفاده می‌شود. در مقطع کارشناسی ارشد کانادا کسب نمره آیلتس 6 تا 6.5 الزامی است.

بیشتر بخوانید:هزینه‌های جانبی و دولتی ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۱

تحصیل در مقطع دکتری؛ شانس بالا برای کسب بورسیه تحصیلی

بسیاری از افراد و دانشجویان در کشور ما، برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌کنند. طول مدت تحصیل مقطع دکتری کانادا حداقل 4 سال است. معدل بالای 14، کسب نمره 7 در آزمون آیلتس، ارائه پروپزال و مقالات LSI از جمله الزامات قبولی در مقطع تحصیلی دکتری کانادا است. در مقطع دکتری، شانس پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی بالاتر از سایر مقاطع است. دانشجویان مقطع دکتری امکان 30 ساعت کار در هفته را دارند و از این طریق می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی در کانادا را تامین کنند.

بررسی قوانین و شرایط آپدیت 2021

برای مهاجرت تحصیلی موفق به کانادا باید با قوانین و شرایط این کشور آشنا باشیم. در این بخش از مقاله آخرین قوانین مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال 2021 را بررسی می‌کنیم. به صورت کلی برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی، باید درخواست صدور مجوز تحصیلی را از دولت کانادا دریافت کنیم. مجوز تحصیلی، یک‌بار صادر شده و به دانشجوی خارجی اجازه می‌دهد برای مدت زمان مشخصی در خاک کانادا به قصد تحصیل حضور داشته باشد. در برخی موارد نیازی به اخذ مجوز تحصیل نیست:

 • اگر مدت دوره یا برنامه تحصیلی کم‌تر از 6 ماه باشد
 • اعضای خانواده یا کارمندان سفارت‌خانه‌های خارجی در کانادا
 • عضویت در نیروهای مسلح خارجی

در مواردی غیر از استثناء‌های ذکرشده نیاز به اخذ مجوز تحصیلی داریم. برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا برخورداری از شرایط زیر و ارائه مدارک قانونی الزامی است:

 • اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در طول مدت تحصیل
 • ارائه گواهی‌نامه سلامتی کامل جسمی و روحی
 • ارائه گواهی‌نامه سوء پیشینه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر

[cta title=”رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی به کانادا” ]

مراحل مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

برای شروع فرآیند مهاجرت تحصیلی به کانادا باید از مدت‌ها قبل از شروع سال تحصیلی اقدام کرد. برای شروع باید از دانشگاه مورد نظر خود نامه پذیریش را دریافت کنید. سپس با ارسال مدارک درخواست خود را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا ارائه کنید. مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به شرح زیر است:

 • پاسپورت
 • ریزنمرات و آخرین مدرک تحصیلی ترجمه‌شده و معتبر
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • نامه تمکن مالی دانشجو
 • ارائه انگیزه‌نامه
 • گواهینامه سلامتی

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا

بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌های سنگین تحصیلی در کانادا به صورت شخصی به دنبال دریافت بورسیه هستند. در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، شانس دریافت بورسیه کم‌تر از دکتری است. برای دریافت بورسیه متقاضی باید شایستگی‌های علمی خود را به دانشگاه مقصد اثبات کند و نشان دهد که فردی مناسب برای دریافت بورسیه است. شرایط بورسیه‌ کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. بهترین راه آشنایی با نحوه دریافت بورسیه مراجعه به سایت‌های رسمی دانشگاه کانادا است. مهاجران به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بورسیه تحصیلی مناسبی را دریافت و مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا را هموار کنید. برای آشنایی با خدمات ما می‌توانید به صفحه اقامت کانادا مراجعه بفرمایید.

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف، مدارک متفاوتی ارائه می‌شود. مبلغ و تعداد افراد بورسیه‌شده در هر مقطع با مقطع دیگر متفاوت است. به‌صورت کلی مدارک زیر برای اخذ بورسیه تحصیلی ضروری است.

مدارک شناسایی فردی

 جهت درخواست ویزای تحصیلی برای افراد شاغل (مدارکی مثل جواز کسب، روزنامه رسمی، اساس‌نامه، فیش حقوقی، لیست بیمه و مواردی از این دست برای احراز موقعیت شغلی فرد کفایت می‌کند.)

مدارک تحصیلی شامل:

 1. مدارک تحصیلی معتبر همراه با ریز نمرات متقاضی
 2. زبان معتبر
 3. دوره های آموزشی از مراکز معتبر آموزشی
 4.  مقالات داخلی و بین المللی

مدارک مالی جهت اثبات تمکن شامل:

 • اسناد املاک و مستغلات
 • میانگین حساب 4 ماه آخر حساب بانکی
 • تمکن مالی (مانده حساب – سپرده) ارزی یا ریالی
 • سهام بورس یا مدارکی که دارایی نقدی و غیرنقدی یک فرد را اثبات کند
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی

بازار کار پس از تحصیل برای دانشجویان چگونه است؟

دانشجویان می‌توانند پس از اتمام مدت تحصیل، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و در کشور کانادا مشغول به کار شوند. کسانی که بین 3 تا 5 سال در کانادا زندگی کنند، مالیات خود را به موقع پرداخت کرده و مرتکب جرمی نشوند، می‌توانند ویزای دائم کانادا را به دست آورند. برای آشنایی با انواع ویزای کانادا می‌توانید به صفحه ویزای کانادا مراجعه بفرمایید.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل بسته به شهر محل زندگی متفاوت است. به طور کلی زندگی در کانادا به نسبت کشورهای اروپایی و آمریکایی ارزان‌تر است. از طرف دیگر در صورت اخذ بورسیه تحصیلی بخش زیادی از هزینه‌های تحصیل پرداخت خواهد شد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا با مهاجران

در این مقاله به صورت کامل نحوه مهاجرت تحصیلی به کانادا، شرایط و قوانین را بررسی کردیم. مهاجرت پروسه‌ای طولانی و سخت است. عدم اطلاع از قوانین و مسیر مهاجرت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند. موسسه مهاجران با برخورداری از کادری مجرب، متخصص و حرفه‌ای خدمات مهاجرت تحصیلی به کانادا را ارائه می‌کنند. برای استفاده از خدمات می‌توانید با شماره 75993-021 تماس حاصل کنید یا درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید. تا گام آخر همراه شما هستیم. در صورتی که سوال یا ابهامی در خصوص مهاجرت به کانادا دارید، در زیر همین صفحه برای ما بنویسید. کارشناسان مهاجران به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

2 پاسخ

 1. سلام با تشکر از توضیحات خوبتون
  برای تحصیل کدام استان کانادا را پیشنهاد میدید که هزینه های کمتری داشته باشه ؟ و اینکه بعد از درخواست چقدر طول میکشه تا ویزا صادر بشه ؟

  1. با سلام و احترام
   پیشنهاد ما برای عموم ونکور هست ولی باید با دید بهتری انتخاب کرد.شرایط سنی و شرایط زبان و تمکن مالی شما حتما باید مورد بررسی قرار گیرد.با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.