موسسه مهاجران

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم کانادا را از طریق سرمایه‌گذاری یکی از مسیرهای پر‌طرفدار مهاجرتی است که برای سرمایه‌گذاران، مدیران، تاجران و کارآفرینان با تجربه و متخصص طراحی شده است. کشور کانادا در راستای رشد و توسعه اقتصادی و بهبود بازار کار کانادا، از طریق برنامه‌های مهاجرتی اقدام به جذب سرمایه و نیروی کار می‌کند. اگر فردی با سوابق مدیریتی یا متخصص در زمینه کاری‌تان هستید ، سرمایه کافی برای مهاجرت دارید و به دنبال پیشرفت و یک زندگی بهتر هستید، کانادا می‌تواند بهترین گزینه برای مهاجرت شما و خانواده‌تان باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، آسان نیست؛ جدا از اینکه باید در زبان انگلیسی یا فرانسه مهارت کافی داشته باشید، نیاز به حداقل 100 هزار دلار سرمایه هم دارید. متفاوت بودن شرایط و قوانین مهاجرتی هر استان کانادا نیز، شما را با چالشی سخت روبرو خواهد کرد. در این مقاله با ما همراه باشید؛ تا با چم و خم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا آشنا شده و آینده‌ای روشن برای خود رقم بزنید.

دانستنی‌های لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2021

مهاجرت به کانادا و شرایط سرمایه گذاری و کارآفرینی در هر کدام از استان‌های کانادا، بسته به نیازی که در آن استان تعریف شده متفاوت است. نتایج مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز، می‌تواند به دو دسته کلی تقسیم شود؛ دسته اول اقامت دائم کانادا و دسته دوم ویزای کار موقت که می‌تواند به اقامت دائم تبدیل شود. در دسته اول، اشخاصی که از طریق سرمایه گذاری در کانادا موفق به دریافت اقامت دائم شده‌اند خود در دو گروه مختلف قرار می‌گیرند. گروه اول با پرداخت مبلغی بلاعوض به استان مورد نظر، یا با دادن مبلغی به مدت 5 سال به آن استان (بدون دریافت سود) بدون هیچ شرطی، اقامت دائم خود و خانواده را دریافت خواهند کرد. در این روش مهاجر، با هیچ قانونی در رابطه با راه اندازی کسب و کار در کشور کانادا روبرو نیست.

 

گروه دیگر در همین دسته که موفق، به دریافت اقامت دائم کانادا می‌شوند با یک شرط روبرو خواهند شد. این مهاجرین موظف هستند بعد از ورود به کانادا، به استان مورد نظر رفته و برای یک یا دو سال، مبلغی که تعهد داده‌اند را سرمایه گذاری کنند. دولت کانادا در این شرایط مبلغی را به طور امانی از فرد متقاضی خواهد گرفت، این مبلغ می‌تواند بین 75 هزار تا 100 هزار دلار متغیر باشد!فرد مهاجر درصورتی می‌تواند این مبلغ را از اداره مهاجرت دریافت کند که موفق شود، به قراردادی که با دولت کانادا در مورد راه اندازی پروژه بسته است عمل کند. دسته دوم بعد از سرمایه گذاری در کانادا، موفق به دریافت ویزای موقت کار می‌شوند؛ موقت بودن ویزا به دلیل آنالیز کردن انگیزه و توانایی فرد مهاجر برای سرمایه گذاری، توسط اداره مهاجرت است. اگر مهاجر از استاندارد‌های اداره مهاجرت برخوردار باشد، بعد از گذشت شش الی یکسال، می‌تواند با مراجعه به اداره مهاجرت، درخواست اقامت دائم بدهد.

آشنایی با انواع سرمایه گذاری در کانادا

برای سرمایه گذاری در کانادا و کسب اقامت دائم، روش‌های مختلفی وجود دارد:

 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی(ویزای کارآفرینی کانادا)
 • سرمایه گذاری استارتاپ(ویزای استارتاپ کانادا)
 • سرمایه گذاری با خرید بیزنس(مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس)
 • سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی(ویزای خوداشتغالی کانادا)
 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت(مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت)
 • سرمایه گذاری استانی(اقامت استانی کانادا)

کدام برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بهتر است؟

پاسخ این پرسش به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هر متقاضی متفاوت است. اغلب مشاوران قانونی برای پیشنهاد بهترین برنامه، از متقاضی سوالات متعددی در مورد داشتن بیزنس و ایده تجاری می‌پرسند. پس انتخاب بهترین ویزا و برنامه مهاجرت، می‌تواند بسته به هر فرد مهاجر متفاوت باشد. اما پرطرفدار‌ترین روش‌های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری، استانی و کارآفرینی هستند.

برای انتخاب بهترین برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، از مشاوران قانونی و موسسه‌های مهاجرتی نام آشنا کمک بگیرید. پیشنهاد ما به شما، نماینده رسمی اداره مهاجرت کانادا در ایران، موسسه مهاجران است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، از طریق تماس با شماره 75993-021 از مشاوره رایگان موسسه مهاجران استفاده کنید.

ویزای سرمایه گذاری چه تفاوتی با ویزای کارآفرینی دارد؟

بسیاری از متقاضی‌ها، ویزای سرمایه گذاری را با ویزای کارآفرینی اشتباه می‌گیرند. به همین دلیل در ادامه، با تعریف و مثالی از این دو روش، تفاوت آن‌ها را بازگو می‌کنیم. در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهارت، دارایی خالص و توانایی شما است که می‌تواند راهی برای کسب اقامت دائم باشد.

به طور مثال برنامه سرمایه گذاری کبک، که یکی از رایج‌ترین برنامه‌های سرمایه گذاری در کانادا است؛ به اشخاصی پیشنهاد می‌شود که در کشور خود، کسب و کاری مولد و موفق داشته و از سرمایه مادی کافی برخوردار هستند اما قصد ندارند تجارتی جدید در کانادا ایجاد کنند. در این روش فرد مهاجر در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری کرده و ملزم به راه انداختن بیزنس تازه‌ای در کانادا نیست. ویزای کارآفرینی، به فعالیت‌های اقتصادی اشاره کرده و در نهایت به ایجاد شغل می‌رسد. ایجاد شغل می‌تواند به معنای راه اندازی یک کسب و کار در زمینه تولیدی و خدماتی و… باشد.

به عنوان مثال ویزای کارآفرینی مخصوص اشخاصی است که می‌خواهند، تجارت موفقی که در کشور خود دارند را گسترش داده و در کانادا هم فعالیت کنند. بعد از گرفتن ویزای کارآفرینی، فرد متقاضی با ورود به کانادا ملزم به راه اندازی یک تجارت جدید خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با انواع ویزای کانادا به صفحه ویزای کانادا مراجعه کنید.

[cta title=”رزرو وقت مشاوره مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا” ]

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا، به نسبت دیگر کشور‌ها مانند انگلستان و استرالیا پایین‌تر است. افراد متقاضی، می‌توانند تنها با پرداخت 100 الی 350 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند. به عبارت دیگر بعد از اثبات تمکن مالی برای اخد اقامت دائم، باید به یکی از ایالت‌های کانادا رفته و طبق قوانین و مقررات آن ایالت، سرمایه گذاری کنید. مبلغ سرمایه گذاری در هر ایالت، متفاوت است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

در هر حال متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری، باید شرایط اساسی که در ادامه گفته خواهد شد را داشته باشند:

 • در روش سرمایه گذاری استارتاپ و کارآفرینی، تحصیلات فرد متقاضی باید حداقل کارشناسی باشد. میزان تحصیلات در روش سرمایه گذاری استان کبک، الزامی نیست.
 • فرد باید ثابت کند که در کشور خود، سابقه شغلی و مدیریت بیزنس دارد. ارائه تمام مدارک شغلی، می‌تواند به تکمیل کردن پرونده ویزا، کمک بزرگی کند.
 • در اکثر برنامه‌های اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری، تمکن مالی در حدود 350 هزار دلار کانادا تعیین شده است.
 • هم اکنون در هیچ یک از روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، گرفتن اقامت مستقیم امکان پذیر نیست. در این شرایط فرد مهاجر بعد از اخذ ویزای سرمایه گذاری، باید برای گرفتن اقامت دائم، برای 2 سال در ایالت مورد نظر اقامت داشته باشد. تمام دو سال سکونت فرد مهاجر در ایالت، ایشان باید گزارش کسب و کار خود را به اداره مهاجرت بدهد.
 • در روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، شما باید تمکن مالی خود را از طریق ارائه اسناد ملکی، مدارک مالی و بانکی اثبات کنید.
 • با ترک ایالت در طی این دو سال و سفر به ایران، اقامت کانادا برای فرد مهاجر باطل خواهد شد.
 • در روش اخذ ویزای سرمایه گذاری، نمره آیلتس فرد متقاضی باید در حد 5 باشد. مهاجر باید در زبان انگلیسی یا فرانسه، مهارت کافی داشته باشد.

ارائه پاسپورت با حداقل 8 ماه اعتبار و گواهی سلامت پزشکی فرد متقاضی، برخی دیگر از شرایط و مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم هستند. بعد از تحویل مدارک مربوط، مدت زمان رسیدگی و آمدن جواب ویزای سرمایه گذاری، بین 1 تا 2 سال طول خواهد کشید.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

 • تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال (ویزای تحصیلی)
 • خدمات رایگان بیمه
 • امکان اخذ ویزای کاری برای همسر متقاضی
 • عدم نیاز به مدارک تحصیلی بالا برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

معایب سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

 • با وجود مسافت طولانی بین ایران و کانادا، مرحله رفت و آمد بین این دو کشور برای مهاجرین سخت خواهد بود.
 • کانادا به نسبت سایر کشور‌های اروپایی، از روش‌های سرمایه گذاری کمتری برخوردار است.

برای انتخاب بهترین روش، نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

با توجه به پیچیدگی‌های قانونی سرمایه گذاری در کانادا، در ابتدا به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک وکیل یا مشاورین مهاجرتی در این زمینه مشورت بگیرید. موسسه مهاجران، که نماینده رسمی اداره مهاجرت کانادا است با بیش از 23 سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی بهترین خدمات را به موکلین خود ارائه می‌کند. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر، با شماره 75993-021 با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.