موسسه مهاجران

برنامه استانی انتاریو

مسیر مهاجرتی برنامه استانی انتاریو:

انتاریو Ontario به عنوان محبوبترین مقصد مهاجرتی در کانادا، هر ساله نیمی از تازه‌واردان به کانادا را در خود اسکان می‌دهد. همچنین جایگاه دومین منطقه کانادا به لحاظ وسعت متعلق به انتاریو است که پرجمعیت‌ترین استان این کشور نیز به‌حساب می‌آید. درضمن تورنتو در قلب این استان بزرگترین، پرجمعیت‌ترین و البته مهم‌ترین شهر کانادا است. اما حقایق جالب و مهم‌تری در مورد استان انتاریو و کم‌وکیف مهاجرت به آن وجود دارد که در ادامه خواهید دانست.

برنامه استانی انتاریو برای مهاجرت به کانادا با نام Ontario Immigrant Nominee Program (OINP) شناخته می‌شود. این برنامه به عنوان بخشی از مهاجرت به کانادا از طریق PNP، از طریق استان انتاریو را شامل می‌شود. در ضمن هر کدام از این مسیرهای مهاجرتی می‌تواند به اقامت دائم از طریق اقامت استانی کانادا ختم شود. در این مسیرها نیروی کار متخصص، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران غیربومی که به نوعی برای استان انتاریو منفعت فرهنگی یا اقتصادی دارند، جذب خواهند شد. برنامه استانی انتاریو شامل ۳ مسیر مهاجرتی می‌باشد که پس از معرفی جزیی در مورد آن به شرح این سه مسیر میپردازیم.

نکات مهم در مورد برنامه استانی انتاریو

تورنتو در قلب انتاریو و چندفرهنگی‌ترین شهر جهان

نیمی از جمعیت تورنتو در خارج از این شهر متولد شده‌اند. این حقیقت محبوبیت تورنتو را درمیان مهاجران سراسر جهان مشخص می‌کند. تورنتو را «نیویورکی که توسط سوئیسی‌ها اداره می‌شود» می‌نامند. این شهر شباهت‌های زیادی با نیویورک دارد زیرا پایتخت اقتصادی کشور و محل استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از بزرگترین شرکت‌های کانادایی است. اشاره به سوئیس در معرفی این شهر از تمیزی و ایمنی چشمگیر آن ناشی می‌شود. هرچند عواملی که به تورنتو کمک می‌کند تا به طور مداوم در بین قابل زندگی‌ترین شهرهای جهان رتبه‌بندی شود، فراوانند. تورنتو شهری پر جنب‌و‌جوش با جوامع فرهنگی فراوان و جریان دائمی رویدادها است.

میانگین حداقل درآمد مشاغل مختلف در انتاریو و استاندارد زندگی در این استان!

میانگین حداقل درآمد مشاغل مختلف در انتاریو نسبت به دیگر استان‌های کانادا بسیار بالا است. درواقع حداقل دستمزد در این استان ۱۴ و نیم دلار در ساعت است. حتی باتوجه به هزینه‌های زندگی در این استان که کمی بالاتر از میانگین کانادایی است، درآمدهای بالای ساکنین انتاریو، باعث ارتقاء استانداردهای زندگی شده‌است.

درواقع انتاریو به لحاظ استاندارد زندگی جزء برترین مناطق جهان دسته‌بندی می‌شود. متوسط ​​درآمد سالانه یک خانواده در انتاریو تقریباً 75000 دلار است که حتی بالاتر از میانگین کل کشور است.

در جدول زیر میانگین حداقل درآمد مشاغل مختلف در انتاریو در سال ۲۰۲۱ بررسی می‌شود:

شغلدرآمد در ساعت و برحسب دلار

 

شغلدرآمد در ساعت و برحسب دلار

 

شغلدرآمد در ساعت و برحسب دلار

 

مدیر شرکت و دفاتر۳۶ تا ۸۶معمار۳۴ تا ۶۸منشی و رسپشنیست۱۵ تا ۲۵
مدیر مالی۳۳ تا ۸۷کارشناس کامپیوتر و فناوری اطلاعات۳۴ تا ۷۲مهندس شهری۲۴ تا ۶۱
مدیر خرید۲۶ تا ۷۴معلم مقطع اتبدایی تا دبیرستان۳۲ تا ۶۲مهندس معدن۲۷ تا ۶۷
کارمند بانک۲۹ تا ۷۱افسر پلیس۵۰ تا ۸۶طراح وب۲۱ تا ۵۰
مدیر بازاریابی و تبلیغات۲۴ تا ۷۰مدیر پروژه‌های ساختمانی۱۷ تا ۳۴طراح صنعتی۱۹ تا ۵۴
پرستار۲۱ تا ۴۹داروساز۳۴ تا ۱۳۲فیزیوتراپیست۱۸ تا ۴۶
مدرس کالج و دانشگاه۱۵ تا ۵۵درمانگر۲۰ تا ۴۶وکیل ۴۷ تا ۴۲۷
کارگر ساختمان مانند نقاش و جوشکار۱۶ تا ۳۰کارگر کارخانه۱۵ تا ۳۱راننده تاکسی۱۵ تا ۳۳

وضعیت مسکن در انتاریو

شهرهای بزرگ انتاریو به دلیل رشد مداوم و جمعیت بیشتر، بازارهای مسکن پررونق و البته قیمت‌های گران‌تری نسبت به دیگر مناطق کانادا دارند. با این‌حال، باید در نظر داشته باشید که درآمدهای بالاتر در استان به جبران این هزینه‌ها کمک می‌کند. درحالیکه در شهرهای کوچکتر این موقعیت وجود ندارد. با این وجود، بسیاری از خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند با زندگی در مناطق اطراف شهرهای بزرگ این استان، هزینه‌های مسکن را کاهش دهند. با این حال میانگین قیمت یک خانه در شهر تورنتو بالای ۶۳۰ هزار دلار و برای اتاوا بالای ۴۰۰ هزار دلار است.

برنامه اسکیل ورکر استانی انتاریو:

این مسیر مهاجرتی به منظور جذب نیروی انسانی در کسب و کارهای مختلف موجود در استان انتاریو طراحی شده‌است. در این برنامه بیشتر بر روی توانایی‌ها، مهارت‌ها و سوابق تجربی افراد تأکید می‌شود. شما برای شرکت در این برنامه باید دعوت شوید. یعنی خودتان نمی‌توانید به طور مستقیم برای این برنامه درخواست بدهید. در واقع لازم است که شما پروفایلی مطابق با شرایط این برنامه ایجاد کرده و منتظر انتخاب شدن از طریق سیستم بمانید.

افراد واجد شرایط این برنامه در چند بخش زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • کسانی که در استان انتاریو تحصیل یا کار کرده‌اند.
 • کسانی که به زبان انگلیسی و فرانسه مسلط هستند.
 • کسانی که در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل دارند.

مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر استانی انتاریو:

این جریان فقط بر اساس دعوت دولت استانی عمل می‌کند. برای درخواست در این جریان مهاجرتی باید مراحل زیر را طی کنید:

 • نامزدهایی که حداقل شرایط را دارند باید یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد کنند.
 • سپس متقاضیان باید منتظر بمانند تا یک اطلاعیه به نام (NOI) از طرف استان انتاریو صادر شود. توجه داشته باشید که به دست آوردن حداقل الزامات واجد شرایط بودن در این برنامه تضمین نمی‌کند که NOI را دریافت کنید.
 • پس از دریافت NOI می‌توانید درخواست خود را برای OINP ارسال کنید. در واقع شما 45 روز کاری فرصت دارید تا درخواست آنلاین خود را از طریق پورتال OINP e-Filing Portal تهیه و ارسال کنید.
 • اگر استان درخواست شما را تأیید کند، انتاریو به شما اطلاع می‌دهد که برای نامزدی در برنامه استانی انتاریو انتخاب شده‌اید. این اطلاعیه به حساب آنلاین IRCC شما ارسال خواهد شد.

شرایط پذیرش برنامه اسکیل ورکر استانی انتاریو:

 • دارا بودن پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری به عنوان نیروی کار متخصص Federal Skilled Worker(FSW) و یا کلاس تجربه کانادایی Canadian Experience Class (CEC).
 • سطح زبان حداقل CLB 7.
 • مدرک تحصیلی معادل کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای کانادا.
 • شرایط عضویت در سیستم اکسپرس اینتری.
 • کسب حداقل ۴۰۰ امتیاز در سیستم امتیازدهی جام . (CRS)
 • اثبات تمکن مالی و دارا بودن سرمایه مالی مطابق با قوانینی که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)تعیین شده‌است.

نکات مهم در مورد برنامه استانی انتاریو

برنامه جاب آفر استانی انتاریو

برنامه Ontario Employer Job Offer، به منظور جذب افرادی طراحی شده‌است که از صاحب کسب و کار یا کارفرمای انتاریویی جاب آفر معتبر دریافت می‌کنند. در این برنامه هم کارفرما و هم خود شغل پیشنهادی باید شرایط خاصی را داشته باشند. به علاوه متقاضی مهاجرت از این مسیر باید شرایط دیگری بجز دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای انتاریویی نیز برخوردار باشد.

افراد واجد شرایط این برنامه در چند بخش زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • نیروی کار غیربومی Foreign Worker
 • دانشجویان بین‌المللی که جاب آفر دریافت کرده‌اند International Student with a Job Offer
 • صاحبان مهارت‌های مورد تقاضا In-Demand Skills

شرایط پذیرش در برنامه جاب آفر برنامه استانی انتاریو:

 • دریافت جاب آفر معتبر
 • امتیاز مثبت (LMIA)یکی از شروط اصلی کارفرمایی است که به شما پیشنهاد شغلی می‌دهد.
 • سابقه شغلی
 • سطح زبان
 • تحصیلات

برنامه سرمایه گذاری استانی انتاریو :

این برنامه به منظور جذب سرمایه و کارآفرینان خارجی به بدنه صنعت و اقتصاد استان انتاریو طراحی شده‌است. در این سیستم شما باید دارای یک کسب و کار موفق بوده و بتوانید منبع مالی قابل‌قبولی را در استان انتاریو سرمایه‌گذاری کنید. به این ترتیب پس از سرمایه‌گذاری در انتاریو و در صورتیکه کسب و کارتان موفق شد، می‌توانید نامزد دریافت اقامت دائم کانادا باشید. در این مسیر پس از اینکه ۱۸ ماه از راه اندازی کسب و کار شما در انتاریو گذشت می‌توانید برای اقامت دائم کانادا نامزد شوید.

شرایط برنامه سرمایه گذاری استانی انتاریو:

 • این برنامه فقط از طریق دعوت است. داوطلبان علاقه مند باید ابتدا یک درخواست(EOI) را از طریق پورتال OINP e-Filing Portal ارسال کنند. پس از ثبت مشخصات، بر اساس سیستم رتبه بندی کارآفرینان انتاریو، به نامزد امتیاز داده می شود. از کاندیداهایی که بیشترین امتیازات رقابتی را داشته باشند دعوت می‌شود تا درخواست رسمی خود را به برنامه ارسال کنند.
 • سطح زبان CLB 4.
 • مدیریت ارشد کسب و کار برای حداقل 24 ماه از 60 ماه گذشته.
 • سرمایه مالی معادل ۲۰۰ هزار دلار کانادا.
 • تمکن مالی و یا سرمایه شخصی برای امور روزمره زندگی معادل ۴۰۰ هزار دلار کانادا.
 • دارا بودن بیزینس پلن

نکات مهم در مورد برنامه استانی انتاریو

مزایای برنامه استانی انتاریو

انتاریو و در مرکز آن تورنتو به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی کانادا شناخته می‌شود. این استان همچنین میزبان اتاوا پایتخت ملی کشور کانادا می‌باشد. استفاده از مسیر مهاجرتی انتاریو و زندگی در این کشور مزایای قابل‌توجهی دارد که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • زندگی در جامعه‌ای تحصیل‌کرده؛ بیش از ۷۰ درصد از شهروندان بزرگسال انتاریو دارای تحصیلات تکمیلی هستند.
 • سطح بالای آموزش؛ دانشگاه‌های انتاریو در صدر بهترین مؤسسات آموزشی جهان قرار دارند. برای مثال دانشگاه تورنتو جزء بیست دانشگاه برتر جهان است. کسانی که در دانشگاه‌های این استان تحصیل می‌کنند، دارای آینده شغلی تضمین‌شده‌ای هستند. مثلاً فارغ‌التحصیلان دانشگاه واترلو بیشترین نرخ استخدامی را در کمپانی‌های سیلیکون ولی داشته‌اند.
 • استقبال از استعداد‌های غیربومی؛ سیاست مشترک دولت کانادا و دولت استانی انتاریو استقبال از استعدادهای غیربومی است که به رشد فرهنگ و اقتصاد این منطقه کمک می‌کنند. بنابراین برنامه‌های مهاجرتی این استان شرایط قابل‌قبولی را برای متقاضیان مهاجرت در نظر گرفته‌است.
 • راه‌اندازی کسب و کار با هزینه‌ای به مراتب کمتر از دیگر مناطق کانادا؛ در انتاریو ترکیب بخش سنتی کسب و کارها با فناوری‌های مدرن باعث کاهش هزینه‌های راه‌اندازی واحدهای تجاری و تولیدی شده‌است. بر طبق ارزیابی‌ها هزینه راه‌اندازی کسب و کار در انتاریو ۲۴ درصد کمتر از استان‌های دیگر است. به این ترتیب صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری برای کار در این استان یکی از مزیت‌های مقصد مهاجرتی انتاریو محسوب می‌شود.
 • نرخ‌های مالیاتی مقرون به صرفه: نرخ مالیات رقابتی برای واحدهای تولیدی در این استان صفر درصد است. این موضوع برای کسب و کارهای نوپا و افرادی که قصد دارند از طریق مهاجرت به کانادا کسب و کار تازه‌ای راه بیندازند، یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود.
 • محیط تجاری پایدار و رقابتی: انتاریو در مرکز یکی از پایدارترین و رقابتی‌ترین محیط‌های تجاری در جهان قرار دارد. انتاریو با موقعیت استراتژیک خود در قلب آمریکای شمالی، به کسب و کارها امکان دسترسی به بیش از 187 میلیون مصرف‌کننده را در فاصله یک روز از منطقه تورنتو می‌دهد.
 • بهترین محیط برای زندگی بدون دغدغه؛ انتاریو همان مکانی است که بر اساس شرایط پیش رو در آینده باید باشد. فضایی قابل سکونت با امکانات رفاهی و کیفیت زندگی بالا برای جذب افراد با استعداد و غیربومیانی که به دنبال محل تازه‌ای برای زندگی می‌گردند.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی انتاریو

پس از اینکه شما موفق به پذیرش نامزدی در برنامه استانی انتاریو شدید، امتیاز CRS شما 600 رتبه افزایش می‌یابد. این افزایش امتیاز عملاً تضمین می‌کند که در قرعه‌کشی اکسپرس اینتری بعدی دعوتنامه درخواست (ITA)  برای اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. پس از دریافت  ITA لازم است درخواست رسمی خود برای اقامت کانادا را در بازه زمانی تعیین‌شده تهیه و ارسال کنید.

درضمن درخواست‌های اقامت دائم که از طریق اکسپرس اینتری ارسال می‌شوند معمولاً ظرف شش ماه بررسی و نتیجه به شما اعلام می‌شوند ، جهت اخذ مشاوره‌های تخصصی در مورد هریک از برنامه‌های ذکر شده می‌توانید با موسسه مهاجران از طریق شماره 02175993 در تماس باشید.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.