موسسه مهاجران

برنامه استانی بریتیش کلمبیا کانادا

بریتیش‌کلمبیا British Columbia هر سال میزبان هزاران مهاجر است که از سرتاسر دنیا به این استان وارد می‌شوند. این منطقه در حدفاصل اقیانوس آرام و کوه‌های راکی واقع شده‌است. بنابراین لازم به گفتن نیست که آب‌وهوا و طبیعت آن می‌تواند تا چه اندازه‌ جذاب باشد.اما فرای جاذبه‌های گردشگری، بریتیش‌کلمبیا یک مکان امن و پیشرفته برای تمام کسانی است که به کیفیت زندگی خود و خانواده‌شان اهمیت می‌دهند. این استان رونق اقتصادی قابل‌توجهی داشته و پر از فرصت‌های شغلی در حوزه‌های مختلف است. مهاجرت به  استان بریتیش کلمبیا از جمله برنامه های اقامت استانی کاناداست که به معنای تجربه سبکی از زندگی در آرامش، رفاه و البته طبیعت بکر است.

معرفی کوتاه استان بریتیش کلمبیا:

امروزه حدود دویست هزار نفر بومی در بریتیش کلمبیا زندگی می‌کنند. همچنین بیش از 30 زبان مختلف و نزدیک به 60 گویش در این استان صحبت می‌شود. بریتیش کلمبیا متنوع‌ترین استان کانادا از نظر قومیتی محسوب می‌شود. تقریباً 30 درصد از مردم این استان مهاجرانی از کشورهای دیگر هستند. و البته پنج درصد از این جمعیت را نیز مردم بومی تشکیل می‌دهند. چندفرهنگی یک شیوه زندگی در استان بریتیش کلمبیا است. یعنی طبق قانون و عرف این استان، شما باید به سبک زندگی، عقاید، مذهب و فرهنگ دیگران احترام بگذارید و آنها نیز باید به سبک زندگی، عقاید، مذهب و فرهنگ شما احترام بگذارند.

برای زندگی در بریتیش کلمبیا نیازی به دانستن زبان فرانسه نیست. درواقع زبان رسمی این استان انگلیسی است. بیشتر مردم این استان در خانه انگلیسی صحبت می‌کنند. پس از انگلیسی، رایج‌ترین زبان‌های مردم این استان عبارتند از کانتونی و ماندارین، پنجابی، آلمانی، تاگالوگ، فرانسوی، کره‌ای، اسپانیایی و فارسی.

اگر تسلط بالایی در زبان انگلیسی داشته باشید فرصت شغل برایتان بسیار راحت‌تر خواهد بود. همچنین اگر انگلیسی را به خوبی بلد باشید، دسترسی به خدمات و روند امور روزمره مانند بانکداری و خرید برایتان بسیار آسان‌تر خواهد بود.

[cta title=”رزرو وقت مشاوره کانادا” ]

مزیت‌های مهاجرت به بریتیش کلمبیا

اگر این سؤال در ذهتان ایجاد شده‌است که چرا بریتیش کلمبیا؟ بهتر است مزایای زیر را مدنظر داشته باشید:

 • به دست آوردن فرصت‌های شغلی و تجاری: استان بریتیش کلمبیا یک قطب اقتصادی شناخته‌شده در کانادا است که نقش مهمی در رشد کانادا دارد. این استان با وجود شهرهایی مانند ونکوور و ویکتوریا یکی از استان‌های در حال رشد کانادا است. فرصت‌های شغلی و تجاری در بریتیش کلمبیا آن را به یک گزینه جذاب برای متقاضیان کار در کانادا تبدیل کرده‌است. درواقع هر فردی که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت در کانادا است، بهتر است از طریق این استان اقدام به مهاجرت کند.
 • زندگی در منطقه‌ای منحصر به فرد: اقیانوس آرام و کوهستان‌های بریتیش کلمبیا و البته منابع طبیعی بکر و منحصر به فرد، این استان را به یک منطقه زیبا برای زندگی تبدیل کرده‌است.
 • اقامت در استانی مرفه: امکانات رفاهی بی‌نظیری در بریتیش کلمبیا وجود دارد. به همین دلیل این استان همواره به عنوان یک مقصد مهاجرتی محبوب در میان مردم سراسر جهان شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:مقایسه اقامت استانی کانادا با اکسپرس اینتری

هزینه های زندگی در شهر های مختلف استان بریتیش کلمبیا ۲۰۲۱:

مسلم است که هزینه‌های زندگی در بریتیش‌کلمبیا یا هر جای دیگری از دنیا به حد قابل‌توجهی به سبک زندگی شما بستگی دارد. با این حال ما در جداول زیر نتیجه جدیدترین بررسی‌ها بر روی هزینه زندگی معمولی در این استان را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

هزینه‌های زندگی یک نفر در شهرهای مختلف استان بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۲۱ و برحسب دلار
نام شهرجمعیت کیفیت زندگیهزینه اجاره مسکنغذارفت‌وآمدمتوسط درآمد ماهانه بعد از پرداخت مالیاتمجموع هزینه‌ها
ونکوور ۶۳۱ هزار نفر۹۳۱۲۳۱۵۱۵۱۴۶۳۶۷۶۲۰۳۴
ریچموند۱۹۸ هزار نفر۷۳۱۱۹۹۴۶۲۷۴.۱۱۹۴۳۱۸۵۳
ویکتوریا۸۰ هزار نفر۸۵۱۰۶۱۵۳۱۵۹۳۱۱۶۱۷۷۵
دلتا ۱۰۲ هزار نفر۷۸۱۱۱۲۴۷۱۷۷.۶۳۷۵۶۱۷۷۷
پرنس جرج۷۴ هزار نفر۷۶۸۶۹۴۸۸۴۸.۴۳۰۹۸۱۵۲۱

 

هزینه‌های زندگی یک خانواده ۴ نفره در شهرهای مختلف استان بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۲۱ و برحسب دلار
نام شهرجمعیت کیفیت زندگیهزینه اجاره مسکنغذارفت‌وآمدمتوسط درآمد ماهانه بعد از پرداخت مالیاتمجموع هزینه‌ها
ونکوور۶۳۱ هزار نفر۹۳۲۰۷۹۱۳۳۶۳۸۳۳۶۷۶۴۷۰۳
ریچموند۱۹۸ هزار نفر۷۳۲۲۰۸۱۲۰۳۱۹۳۱۹۴۳۴۲۵۵
ویکتوریا۸۰ هزار نفر۸۵۱۷۳۵۱۳۷۱۱۵۷۳۱۱۶۳۹۸۵
دلتا ۱۰۲ هزار نفر۷۸۲۱۱۵۱۲۲۱۲۰۳۳۷۵۶۴۱۵۳
پرنس جرج۷۴ هزار نفر۷۶۱۳۳۰۱۲۵۷۱۳۱۳۰۹۸۳۳۶۸

بیشتر بخوانید:برنامه استانی انتاریو

روش های مهاجرتی برنامه استانی بریتیش کلمبیا کانادا

اگر بخواهید جریانی متناسب با اهداف، دستاوردها، شرایط و دغدغه‌های خود برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا انتخاب کنید، باید از صفر تا صد همه برنامه‌های مهاجرتی این استان را بشناسید. به همین دلیل ما در ادامه فهرست کاملی از جریان‌های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا را شرح می‌دهیم:

1.سیستم اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا

این سیستم به منظور جذب داوطلبان مهاجرت به کانادا طراحی شده‌است. در سیستم اکسپرس انتری داوطلبان براساس فاکتورهای مختلف ارزیابی شده و در یک جریان رقابتی واجدین شرایط از بین آنها انتخاب می‌شود. برای اینکه در این ارزیابی شرکت داده شوید لازم است که در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل داشته‌باشید.

البته برای شرکت در برنامه استانی بریتیش کلمبیا داشتن پروفایل اکسپرس اینتری الزامی نیست. با این وجود این پروفایل می‌تواند مسیر رسیدن به اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا را کوتاه و سریع کند.

افرادی که موفق به دریافت دعوتنامه از طریق برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا می‌شوند، در سیستم اکسپرس اینتری ۶۰۰ امتیاز اضافه برای آنها لحاظ می‌شود.

پیشنهاد میشود ویزای اکسپرس اینتری کانادا را مورد بررسی قرار گیرد.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا کانادا

2.مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق مهارت

در جریان مهاجرت از طریق مهارت بریتیش کلمبیا، داوطلبانی که مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یکی از اعضای نیروی کار استان را دارند، مورد هدف قرار می‌گیرند. مسیرهای مهاجرت از طریق بریتیش کلمبیا بیشتر بر روی داوطلبانی تمرکز دارد که چشم‌انداز شغلی ایده‌آلی در بریتیش کلمبیا دارند. البته تجربه داشتن شغل و زندگی در این استان می‌تواند یک امتیاز مثبت به نفع داوطلبان باشد.

این برنامه خود دارای برنامه های متفاوتی است از قبیل:

 • برنامه نیروی کار متخصص بریتیش کلمبیا:

این برنامه از سیستم دعوت مبتنی بر امتیاز استفاده می‌کند. برنامه نیروی متخصص بریتیش کلمبیا شرایط مختلفی دارد که مهم‌ترین آن عبارتند از:

1-دریافت جاب آفر سطح 0، A، B مطابق با  NOC شغلی کانادا

2-تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

3-تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا

4-داشتن سابقه شغلی که البته بسته به زمینه شغلی ممکن است لازم نباشد

بیشتر بخوانید:برنامه‌ مهاجرت استانی نیوفاندلند (NLPNP)

 • برنامه متخصص مراقبت‌های بهداشتی بریتیش کلمبیا:

اگر پزشک، پرستار رسمی، ماما و یا روان‌پزشک هستید این جریان به درد شما می‌خورد. سطح زبان CLB حداقل ۴، داشتن دو سال سابقه کار تمام وقت در زمینه شغلی مورد نظر و مدارک تحصیلی دیپلم به بالا برای واجد شرایط بودن در این برنامه لازم است.

 • برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی بریتیش کلمبیا:

این برنامه برای دانشجویانی مناسب است که در سه سال گذشته از مدارس و کالج‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده و خواستار اقامت دائم در بریتیش کلمبیا هستند. دریافت یک جاب آفر از کارفرمای کانادایی و فارغ‌التحصیلی از مؤسسات آموزشی رسمی از شرایط این جریان است.

 • برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی:

اگر مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا از مؤسسات آموزش عالی استان بریتیش کلمبیا دارید، این برنامه مناسب شما است. همچنین داشتن یک جاب آفر از کارفرمای کانادایی برای واجد شرایط بودن در این جریان الزامی است. کشاورزی، عملیات کشاورزی و علوم وابسته. علوم زیستی و زیست پزشکی، علوم کامپیوتر و اطلاعات و خدمات پشتیبانی، مهندسی، فناوری مهندسی و رشته‌های مرتبط با مهندسی، حرفه‌های مربوط به بهداشت و سلامت و برنامه‌های مرتبط، ریاضیات و آمار و همچنین حفاظت از منابع طبیعی و علوم فیزیکی از جمله‌های زمینه‌های تحصیلی مورد تأیید این جریان است.

 • برنامه نیروی کار سطح مبتدی و نیمه متخصص بریتیش کلمبیا:

دانشجویان بین‌المللی که در دو سال گذشته مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را در علوم طبیعی، علوم کاربردی یا بهداشتی از مؤسسات آموزشی معتبر بریتیش کلمبیا دریافت کرده‌اند، حتی اگر هیچ جاب آفری از کارفرمای کانادایی ندارند، می‌توانند در این جریان واجد شرایط باشند.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا کانادا

3.مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مهاجرت کارآفرین بریتیش کلمبیا، اتباع غیربومی و شرکت‌های خارجی را که سابقه موفقیت در مالکیت، مدیریت و سرمایه‌گذاری کسب‌و‌کارها را دارد، مورد هدف قرار می‌دهد. در این جریان کارآفرینان، افرادی با دارایی خالص شخصی قابل‌توجه و شرکت‌های بین‌المللی با درآمد سالانه بالا واجد شرایط دریافت مجوز اقامت دائم کانادا هستند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید، می‌توانید از طریق تأسیس یک کسب‌وکار جدید در بریتیش کلمبیا به این استان مهاجرت کنید. این برنامه خود شامل سه جریان مختلف زیر است:

 • برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا:

این جریان خود دارای شرایطی است که باید توسط شما فراهم شود. مهم‌ترین این شرایط عبارتند از:

1-دارایی خالص شخصی به میزان حداقل ۶۰۰ هزار دلار کانادا

2-تجربه تجارت و یا مدیریت کسب‌وکار

3-مهاجرت قانونی به کانادا و یا واجد شرایط بودن برای این وضعیت

4-مهارت پایه زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل معیار (CLB) سطح 4 یا بالاتر

پیشنهاد میشود ویزای کارآفرینی کانادا را جهت اطلاعات بیشتر و جامع مورد بررسی قرار دهید.

 • برنامه پایلوت منطقه‌ای کارآفرین بریتیش کلمبیا:

شما می‌توانید واجد شرایط این برنامه باشید اگر ملزومات زیر را دارا باشید:

1-حداقل 300 هزار دلار دارایی خالص شخصی

2-بیش از سه سال تجربه به عنوان مدیر فعال و یا صاحب کسب‌و‌کار

3-بیش از چهار سال تجربه کار به عنوان مدیر ارشد یا ترکیبی از حداقل یک سال تجربه به عنوان مدیر فعال و صاحب کسب‌و‌کار و حداقل دو سال تجربه به عنوان مدیر ارشد

4-مدرک مدیریت فعال و مالکیت کسب‌و‌کار با مالکیت 100 درصدی کسب و کار برای حداقل سه سال از پنج سال گذشته

5-تسلط پایه زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل معیار (CLB) سطح 4 یا بالاتر

 • برنامه پروژه‌های استراتژیک بریتیش کلمبیا:

برای واجد شرایط بودن در این برنامه لازم است موارد زیر را فراهم کنید:

1-داشتن جاب آفر از یک کارفرمای شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور در بریتیش کلمبیا

2-تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی

3-تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی

4-پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری

بیشتر بخوانید:برنامه‌ مهاجرت استانی نیوبرانزویک (NBPNP)

4.برنامه تکنولوژی بریتیش کلمبیا

این برنامه داوطلبان متخصص در حوزه تکنولوژی را مورد هدف قرار می‌دهد. البته تجربه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز بازار کار کانادا از شرایط شرکت در این برنامه است. هدف این برنامه جذب نیروی کار با استعداد و دانشجویان بین‌المللی از طریق تسریع درخواست اقامت دائم آنان است. این برنامه به دلیل موفقیت خارق‌العاده آن و اطمینان از اینکه کسب‌وکارها می توانند شرایط استخدام خود را برای آینده در آن برآورده کنند، شناخته می‌شود.

این برنامه همچنین دارای قرعه کشی‌های هفتگی است که به دولت استانی امکان می‌دهد متقاضیان واجد شرایط را انتخاب کنند. جاب آفر دائم و تمام وقت برای حداقل یک سال در مشاغل واجد شرایط از یک کارفرمای کانادایی برای واجد شرایط بودن در این برنامه الزامی است.

این جریان با برنامه مهاجرت از طریق مهارت بریتیش کلمبیا هماهنگ است. بنابراین اگر واجد شرایط این دو برنامه هستید بهتر است از طریق برنامه تکنولوژی بریتیش کلمبیا اقدام کنید. چراکه ارائه درخواست اقامت دائم از این طریق مسیر کوتاه‌تری داشته و شما را زودتر به هدفتان می‌رساند.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا کانادا

معرفی سیستم امتیازدهی برنامه استانی بریتیش کلمبیا کانادا

سیستم منحصر به فرد SIRS یکی از معیارهای ارزیابی داوطلبان این برنامه است. درواقع برخی از متقاضیان از طریق سیستم امتیازدهی به نام سیستم ثبت‌نام مهارت‌های مهاجرت یا همان SIRS ارزیابی می‌شوند. بر اساس SIRS، متقاضیان بالقوه ابتدا ملزم به ثبت مشخصات و ارائه برخی اطلاعات شخصی مربوط به جاب آفر خود در بریتیش کلمبیا، تجربه کاری، توانایی زبان و سطح تحصیلات هستند.

ثبت‌نام در این سیستم ۲۰۰ امتیاز برای شما به دنبال دارد. سپس دولت استانی به صورت دوره‌ای قرعه‌کشی کرده و برای منتخبین دعوتنامه می‌فرستد.

جداولی برای مرور فوری شرایط جریان‌های مهاجرتی برنامه استانی بریتیش کلمبیا

این جدول‌ها اطلاعات مورد نیاز شما را به صورت فوری و در یک نگاه در اختیارتان قرار می‌دهد:

1.جدول توضیج شرایط سیستم اکسپرس اینتری برنامه استانی بریتیش کلمبیا کانادا

جدول توضیج شرایط سیستم اکسپرس اینتری برنامه استانی بریتیش کلمبیا
دسته‌بندینیاز به دریافت جاب آفرهماهنگ با سیستم SIRSشرایط اولیه
نیروی کار متخصصبلهبلهدریافت جاب آفر در حوزه شغلی مورد نظر
 فارغ‌التحصیلان بین‌المللیبلهبلهدریافت جاب آفر در حوزه شغلی مورد نظر،اشتغال به تحصیل در دوره‌های آموزشی تحصیلات تکمیلی
 فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلینهنه فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد یا دکترا از رشته‌های حوزه علوم طبیعی، علوم کاربردی و یا سلامت
نیروی کار حوزه سلامتبلهنهدریافت جاب آفر در مشاغل حوزه سلامت

 

2.جدول توضیج شرایط برنامه نیروی کار متخصص در برنامه استانی بریتیش کلمبیا

جدول توضیج شرایط سیستم اکسپرس اینتری برنامه استانی بریتیش کلمبیا
شرایط اولیههماهنگ با سیستم SIRSنیاز به دریافت جاب آفردسته‌بندی
دریافت جاب آفر در حوزه شغلی مورد نظربلهبلهنیروی کار متخصص
دریافت جاب آفر در حوزه شغلی مورد نظر،اشتغال به تحصیل در دوره‌های آموزشی تحصیلات تکمیلیبلهبلهفارغ‌التحصیلان بین‌المللی
 فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد یا دکترا از رشته‌های حوزه علوم طبیعی، علوم کاربردی و یا سلامتنهنه فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی
دریافت جاب آفر در مشاغل حوزه سلامتنهبلهنیروی کار حوزه سلامت

موسسه مهاجران بیش از 23 سال همواره سعی کرده است مسیر مهاجرت را برای متقاضیان مهاجرت میسر سازد.مشاورین مهاجران به صورت 24 ساعته در تمامی شعبات آماده  پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

2 پاسخ

  1. با سلام و احترام
   بله میشه.اما در حاضر جاب آفر کانادا با محدودیت پذیرش در بعضی از مشاغل هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.