موسسه مهاجران

برنامه‌ مهاجرت استانی پرنس‌ادوارد کانادا (PEIPNP)

اگر مایلید اقامت دائم جزیره پرنس‌ادوارد کانادا را به‌دست‌آورید، یکی از راه‌های آن نامزدی در برنامه اقامت استانی کانادا است. برنامه استانی پرنس‌ادوارد افرادی را مورد هدف قرار می‌دهد که قصد دارند در این منطقه زندگی کنند، مشغول کار شوند و البته توان پرداخت هزینه‌های زندگی در آن را داشته‌باشند. از طرفی سازمان مهاجرت این استان به دنبال داوطلبانی است که با مهارت، تخصص یا تحصیلات خود بتوانند در رشد اقتصادی و فرهنگی پرنس‌ادوراد مؤثر واقع شوند. بااین‌وجود شرایط پذیرفته‌شدن در این برنامه و اطلاعاتی که لازم است داشته‌باشید، خیلی بیشتر از این موارد است. پس لازم است پاراگراف‌های بعدی را با‌ دقت بیشتری مطالعه کنید!

جزیره پرنس ادوارد کجاست؟

جزیره پرنس‌ادوراد در سواحل شرقی کانادا قرار داشته و یکی از 4 استان آتلانتیک این کشور محسوب می‌شود. این منطقه از کانادا وسعت و جمعیت کمی دارد اما در صنایع مختلف و اقتصاد از رونق قابل‌توجهی برخوردار است. جزیره پرنس ادوارد جامعه تجاری پویا و رو به رشدی دارد. اقتصاد این منطقه ترکیبی از منابع سنتی مانند کشاورزی، شیلات و گردشگری است. این صنایع در سال‌های اخیر دستخوش مدرنیته شده و حتی با ظهور صنایع جدید، با قدرت سرپا هستند.

هوافضا، علوم‌زیستی، انرژی تجدید پذیر، فناوری اطلاعات و بازی‌های ویدیوئی ازجمله صنایعی است که در سال‌های اخیر این استان را دچار تحولات عظیم کرده‌است.
مردم جزیره پرنس ادوارد به داشتن رفتار دوستانه و خوش برخوردی معروف هستند. این همان جایی است که شما و خانواده‌تان می توانید از زندگی و کار در یک محیط آرام و پر از جاذبه‌های طبیعی لذت ببرید.

آب و هوای این منطقه به میزان قابل‌توجهی تحت‌تأثیر اقیانوس اطلس قرار دارد. بهار و تابستان این منطقه خنک است اما شروع هر فصل نسبت به کانادا با چند هفته تأخیر آغاز می‌شود. به طور میانگین کمترین دمای این منطقه ۶ درجه سانتی‌گراد است. با این وجود بیشترین تغییرات دما در کل کشور متعلق به این استان است. ‌در این استان حداکثر دما در ماه جولای 20 درجه سانتی‌گراد است؛ در حالیکه میانگین حداقل دما در ماه فوریه حدود -۱۲ درجه سانتی‌گراد است. درضمن به طور معمول از نوامبر تا آوریل در این منطقه برف می‌بارد.

این منطقه بومی، دارای ترافیک سبک، دارای مسیرهای کوتاه برای رفت‌وآمد بین خانه و محل کار، امن و دارای نرخ پایین جرم و جنایت و سیستم آموزشی عالی و البته هزینه زندگی کمتر از بسیاری از مناطق دیگر کانادا است.

برنامه استانی پرنس‌ادوارد - هلدینگ مهاجرتی ویستا

معرفی برنامه‌ مهاجرت استانی پرنس‌ادوارد کانادا

برنامه استانی پرنس‌ادوارد یا همان PEI Provincial Nominee Program (PNP)، مجموعه‌ای از مسیرهای مهاجرتی است که افراد دارای هوش تجاری، نیروی کار دارای مهارت و فارغ‌التحصیلان جوانی که به تازگی دوره آموزشی خود را به پایان رسانده‌اند را مورد هدف قرار می‌دهد. مزیت این برنامه شانس بالایی است که نامزدها در به دست آوردن اقامت دائم کانادا دارند.

برنامه PEI Provincial Nominee Program (PNP) دارای جریان‌های متفاوتی است که هر کدام با هدف جذب قشرهای مختلف مهاجر راه‌اندازی شده‌است. این جریان‌ها عبارتند از:

جریان استانی تحت نظر سیستم اکسپرس اینتری PEI PNP Express Entry

برخلاف بسیاری از برنامه‌های نامزدی استانی زیرمجموعه اکسپرس اینتری، جریان اکسپرس‌انتری جزیره پرنس ادوارد نیازی به دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب‌آفر از سوی کارفرمای کانادایی ندارد. در این برنامه کاندیداها بر اساس اینکه آیا مهارت‌ و تجربه کاری آنها نیازهای این سیستم را برآورده می‌کند یا نه، نامزدی استانی دریافت می‌کنند. این نامزدی می‌تواند شانس آنها را برای دریافت دعوت‌نامه اقامت دائم از طریق اکسپرس‌انتری افزایش دهد.مقایسه اقامت استانی کانادا با اکسپرس اینتری اطلاعات مناسبی از دو برنامه مهاجرتی محبوب به شما بدهد.

شما برای استفاده از این سیستم باید یک پروفایل فعال در اکسپرس‌انتری ایجاد کنید. سپس به‌منظور افزایش امتیاز می‌توانید در قسمت نامزدی استانی PNP که 600 امتیاز محسوب می‌شود، درخواست بدهید. پردازش این درخواست ۶ ماه یا کمتر زمان می‌برد. اما قبل از آن برای ایجاد پروفایل در اکسپرس‌انتری باید در یکی از جریان‌های زیر واجدشرایط باشید:

جریان نیروی کار متخصص Federal Skilled Worker Program:

برای واجد شرایط بودن در این بخش باید حداقل دارای مدرک دیپلم باشید. همچنین حداقل یک سال سابقه کار تمام‌وقت در زمینه تخصصی خود و مطابق با سطح 0، A یا B طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) از شرایط اصلی این جریان است. شما همچنین باید دارای سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی مطابق با معیار زبان کانادایی (CLB 7) باشید.

برنامه نیروی‌کار فنی Federal Skilled Trades Program:

این جریان شرط مدرک تحصیلی ندراد. اما ۲ سال سابقه کار تمام‌وقت در یک زمینه تخصصی از شرایط مهم این جریان است.  بعلاوه شما باید یک جاب‌آفر از کارفرمای معتبر کانادایی دریافت کنید.همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB 5 در بخش Speaking و Listening و مدرک انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 4 در بخش Reading  و Writing در این جریان الزامی است.

کلاس تجربه کانادایی Canadian Experience Class از برنامه‌ مهاجرت استانی پرنس‌ادوارد کانادا:

کلاس تجربه کانادایی شرط مدرک تحصیلی ندارد. اما داوطلبان باید حداقل یک سال تجربه کار تخصصی و تمام‌وقت در کانادا داشته‌باشند. البته لازم نیست که این تجربه کاری مستمر باشد. فقط لازم است که زمان شروع و پایان آن متعلق به سه سال گذشته باشد.

درضمن زمینه شغلی شما برای واجد شرایط بودن در این برنامه براساس طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) باید در یکی از دسته‌های شغلی 0، A و یا B باشد. داوطلبان همچنین باید مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی مطابق با سطح CLB 7 را برای مشاغلی که برطبق (NOC) در دسته 0 یا A هستند  A و سطح زبان CLB 5  را برای مشاغل دسته B به دست آورند.

برنامه استانی پرنس‌ادوارد کانادا - هلدینگ مهاجرتی ویستا

بیشتر بخوانید:برنامه مهاجرتی ساسکاچوان کانادا

برنامه نیروی کار پرنس‌ادوارد Labour Impact

این برنامه تمام داوطلبان مهاجرت که یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این منطقه دارند، را جذب می‌کند. البته پذیرش این برنامه منوط به شرایط خاصی است. درواقع این برنامه خود دارای چند جریان مختلف است، که باید شما در یکی از آنها واجدشرایط باشید:

جریان نیروی متخصص PEI Skilled Workers:

در این برنامه افرادی که دارای تخصص و تجربه کار در زمینه این تخصص هستند، با دریافت جاب‌آفر از کارفرمای معتبر بومی این منطقه اقامت دائم جزیره را به دست می‌آروند. این جریان نیز خود دارای دو بخش مجزای Skilled Workers in PEI برای داوطلبان ساکن در جزیره و Skilled Workers Outside Canada برای داوطلبان خارج از کانادا است.

نیروی کار ضروری پرنس‌ادوارد PEI Critical Worker از برنامه‌ مهاجرت استانی پرنس‌ادوارد کانادا:

نیروی کاری که سطح مهارت آنها متوسط است ولی حداقل ۶ ماه به صورت تمام‌وقت توسط یک کارفرمای معتبر و بومی این منطقه استخدام شده‌اند، واجد شرایط این جریان هستند. رانندگان کامیون، کارگرها، نیروی کار خدماتی و مهماندارها گروه هدف این جریان است.

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی پرنس‌ادوارد PEI International Graduate:

افرادی که به تازگی از یکی از مؤسسات آموزشی معتبر این استان فارغ‌التحصیل شده و یک جاب‌آفر از کارفرمای بومی دریافت کرده‌اند، واجد شرایط این جریان هستند.

اجازه کار PEI Work Permit

افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری و مدیریت یک کسب‌وکار در جزیره پرنس ادوارد هستند، می‌توانند از طریق این جریان به کانادا مهاجرت کنند. جریان مجوز کار PEI به متقاضیان واجد شرایط این امکان را می‌دهد که با یک مجوز کار موقت برای انجام مراحل اولیه کسب‌وکار خود به این استان بیایند. سپس هنگامی که کسب‌وکار شما حداقل به مدت یک سال شروع فعالیت کرد، می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را عنوان کنید. برای این جریان ۲۰۰ امتیاز درنظر گرفته شده‌است. این ارزیابی بر‌اساس سن، سطح مهارت زبان، تحصیلات، میزان مالکیت کسب‌وکار یا تجربه مدیریت، وجهه اجتماعی و سازگاری با فرهنگ این منطقه انجام می‌گیرد.

جریان مالکیت ۱۰۰ درصدی 100 percent Ownership stream از برنامه‌ مهاجرت استانی پرنس‌ادوارد کانادا

دسته‌بندی مالکیت تجاری برای مهاجرت به جزیره پرنس‌ادوارد از سپتامبر 2018 به شکل امروزی‌اش درآمده‌است. در این برنامه شما باید مالکیت صد درصدی کسب‌وکاری را که قرار است در این استان راه بیندازید، داشته‌باشید. اما اگر قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری به این جزیره مهاجرت کنید و البته شرایط مالکیت صد درصدی را ندارید، باید از طریق سیستم اکسپرس‌انتری اقدام کنید.

شرایط مهاجرت جزیره پرنس ادوارد از طریق جریان مالکیت ۱۰۰ درصدی

  • سن ۲۱ تا ۵۹ سال
  • اثبات اینکه قصد دارید در استان پرنس‌ادوارد کسب‌وکار راه بیندازید.
  • دارایی شخصی معادل ۶۰۰ هزار دلار کانادا که از طریق راه‌های قانونی به‌دست آمده‌باشد.
  • حداقل مدرک معادل دیپلم
  • سابقه مالکیت کسب‌وکار یا استخدام در حوزه مشابه
  • سرمایه‌گذاری معادل حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا

برنامه‌ مهاجرت استانی پرنس‌ادوارد - هلدینگ مهاجرتی ویستا

برنامه‌ مهاجرت استانی پرنس‌ادوارد کانادا با موسسه تخصصی مهاجران

شما عزیزان همواره می‌توانید جهت اخذ هرگونه مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا بخصوص از طریق اقامت استانی کانادا و بویژه برنامه استانی پرنس‌ادوارد با موسسه تخصصی مهاجران از طریق شماره 02175993 در تماس باشید و از مشاوره تخصصی تیم ما با بیش از ۲۳ سال سابقه‌ی درخشان در امور مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.