موسسه مهاجران

کاهش مدت زمان بررسی درخواست‌های مهاجرت به کانادا در سال 2022

برنامه مهاجرتی ویزای استارتاپ از سال 2013 به صورت آزمایش در کانادا شروع و از سال  2018 توانست پس از دریافت نتایج مطلوب به عنوان یک روش دریافت اقامت دائم اعلام شود.همان طور که در صفحه ویزای استارتاپ کانادا گفته شده متقاضیان باید با ارائه طرح تجاری مناسب، حداقل یکی از  سازمان‌های مورد تایید اداره مهاجرت را متقاعد کنند که استارتاپ را مورد حمایت خود قرار دهند..سپس صاحبان استارتاپ پس از گذراندن مراحل رشد و شتابدهی منتظر دریافت PR کانادا شوند.این نکته مهم باید در نظر گرفته شود در صورتی متقاضیان می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند که استارتاپ واقعی داشته باشند و در جهت پایداری آن در بازار کسب‌و‌کار تلاش کنند.

چندی پیش یکی از مقامات اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) با ارائه داده‌هایی اعلام کرد که در دو ماه منتهی به 28 فوریه تعداد متقاضیان مهاجرت از راه استارتاپ در حال انتظار در صف تصمیم‌گیری نهایی درباره درخواست‌ اقامت دائم تقریباً 9 درصد رشد داشته است! تعداد این افراد از 1264 نفر در پایان سال 2021 به 1378 رسید.طی گزارش منتشر شده از اداره مهاجرت کانادا با روش‌های مختلف درحال کاهش زمان پردازش پرونده‌های ویزای استارتاپ هستند.

 

زمان انتظار برای ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

اگر شما متقاضی مهاجرت به کانادا از راه ویزای استارتاپ هستید، باید حدوداً 31 ماه صبر کنید. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) این مدت ‌زمان را صرف رسیدگی به انبوه درخواست‌های مهاجرت می‌کند.

با توجه ‌به اینکه کارکنان اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در حال تلاش برای مقابله با این تأخیر زمانی هستند، اما زمان انتظار شما در حال حاضر تغییر زیادی نکرده است اما مطمئناً باگذشت زمان شروع به کاهش می‌کند.

اتاوا (پایتخت کانادا) متعهد به پرداخت حدود 2.1 میلیارد دلار برای افزایش سرعت پردازش‌های اداره مهاجرت در آخرین بودجه خود شد. باید بدانید قبل‌تر در پاییز 2021 نیز حدود 85 میلیون دلار برای این کار اختصاص‌ یافته بود.

موسسه مهاجران با بیش از 23 سال تجربه و با همکاری تنها شتابدهنده مورد تایید اداره مهاجرت کانادا از مرحله ایده‌پردازی تا دریافت PR به متقاضیان ارائه خدمات صفر تا صد ویزای استارتاپ می‌دهد.جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره 75993-021 با مشاورین ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:نامه حمایتی در دریافت سریع ویزای استارتاپ کانادا چه نقشی دارد؟

اداره مهاجرت کانادا درصدد کاهش زمان بررسی پرونده‌های ویزای استارتاپ کانادا

بسته به کشور مبدا کارآفرین مشتاق، این فرآیند می تواند سال ها انتظار برای ورود به کانادا و شروع کسب و کار را از بین ببرد. درخواست‌های مجوز کار برای اوکراینی‌ها در حال حاضر به سرعت در حال پیگیری است و رسیدگی به آن دو هفته طول می‌کشد. اتباع چینی که برای مجوزهای کاری مشابه درخواست می کنند، می توانند انتظار 23 هفته را داشته باشند.

با وجود تمام معطلی‌ها، باز هم ورود به کانادا با ویزای استارتاپ نسبت به سایر روش‌ها 2 سال در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند! وزیر مهاجرت آقای شان فریزر (Sean Fraser) به‌خوبی از معطلی‌های فعلی آگاه است و برای سرعت‌بخشی به روند رسیدگی به درخواست‌ها تلاش می‌کند.

کریستیا فریلند (Chrystia Freeland) وزیر دارایی در طی یک بیانیه اقتصادی در پاییز گذشته متعهد شد که با سرمایه‌گذاری 85 میلیون دلاری از سال 2022 تا 2023 برای پردازش درخواست‌های بیشتر و کاهش زمان بررسی، زمان انتظار را تحت‌کنترل درآورد.

او در آن بیانیه اقتصادی نوشت: «این موضوع به کسب اطمینان درباره آمادگی سیستم مهاجرت کانادا برای یاری‌رسانی به نیروی کار و پیشبرد اهداف اقتصادی کمک می‌کند.»

همچنین مسئولان اتاوا (پایتخت کانادا) در حال سرمایه‌گذاری هنگفتی برای نوسازی سیستم‌های مهاجرتی کشور هستند.

آقای بئاتریس فنلون سخنگوی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) گفت: «ما در بودجه 2021 با درنظرگرفتن بیش از 800 میلیون دلار برای ایجاد یک پلتفرم دیجیتالی جدید با هدف مدیریت پرونده‌های مهاجرت، نوسازی بی‌سابقه‌ای را در سیستم مهاجرت شروع کرده‌ایم.»

او ادامه داد: «این پلتفرم جدید، سیستم مهاجرت ما را متحول می‌کند، یعنی روند رسیدگی به پرونده‌ها سریع‌تر می‌شود.»

 

 

در برنامه مهاجرتی استارتاپ چگونه قبل از دریافت PR می‌توان به کانادا مهاجرت کرد؟

در صورتی که متقاضی ویزای استارتاپ هستید و دوست ندارید حدوداً 31 ماه برای مهاجرت صبر کنید، می‌توانید با مجوز کار به کانادا مهاجرت کنید و درحالی‌که درخواست اقامت دائم شما در حال بررسی است، شرایط را برای توسعه کسب‌وکار خود فراهم کنید.

شما می‌توانید برای دریافت یک مجوز کار کوتاه‌مدت (Work Permite) درخواست دهید و در بازه زمانی 5 الی 6 ماهه به کانادا مهاجرت کنید. این گزینه برای متقاضیانی که خواهان زندگی در استان یا منطقه‌ای غیر از کبک (Quebec) هستند باز است، مشروط بر اینکه گواهی تعهد و نامه ساپورت صادر شده توسط یک نهاد تعیین شده را دریافت کرده باشند که نشان می دهد کارآفرین ضروری است و دلایل تجاری فوری برای دسترسی زودهنگام به کانادا دارد.

تیم تخصصی مهاجران با همکاری شتابدهنده تخصصی استارتاپ‌های مورد پذیرش را در بازه زمانی یک الی دو ماهه نامه حمایتی از سازمان‌های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا به همراه وام تضمینی 75000هزاردلاری دریافت کند.چناچه به این روش مهاجرتی علاقه‌مند هستید از طریق فرم ارزیابی رزومه خود را برای تیم تخصصی مهاجران ارسال و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌گیری 75993-021 با مشاورین ما در ارتباط باشید.

لطفا به مقاله ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاوره رایگان

اگر به فکر مهاجرت هستید قبل از هر اقدامی باید مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود، دریافت کنید.