ثبت شرکت در کانادا یا owner operator

مهاجرت به کانادا 2
کانادا به دلیل اقتصادی قوی، سالم و ثروتمند سالانه افراد زیادی را برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت به سمت خود جذب می‌کند. از کارآفرینی گرفته تا خرید بیزینس و ملک، به طور کلی روش‌های زیادی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. اما پرطرفدار‌ترین روش که می‌تواند سود زیادی را به صاحب خود برساند، روش ثبت شرکت است. می‌خواهید در مورد روش مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، بیشتر بدانید؟ پس در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.
مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا یا owner operator یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد و برای آن دسته از افرادی طراحی شده که مشتاق راه‌اندازی کسب و کار خود در کانادا هستند. این روش یک فرآیند ساده و مشخص دارد و در صورت تاسیس یا ماکیت بیش از 50 درصد در یک بیزینس و همچنین داشتن سوابق مدیریتی امکان اخذ این ویزا برای متقاضیان آن امکانپذیر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یکی از مسیرهایی است که می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم شود و بسیاری از سرمایه‌گذاران به قصد اخذ اقامت دائم کانادا اقدام به ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در این کشور می‌کنند. با دریافت این ویزا ابتدا با اقامت موقت وارد خاک کانادا می‌شوید تا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید. در صورتی که بیزینس شما به سوددهی برسد و برای اقتصاد کانادا مفید باشد دولت کانادا شما را به عنوان فردی واجد شرایط برای اخذ اقامت دائم کانادا پذیرش خواهد کرد.

رزرو وقت مشاوره دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 75993-021 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

شرایط ثبت شرکت در کانادا  

قبل از اقدام به ثبت شرکت در کانادا توصیه می‌شود تمام شرایط و الزامات را به طور کامل بررسی کرده و تمام مراحل را به درستی طی کنید. الزامات اولیه برای ثبت و راه اندازی شرکت به شرح زیر می‌باشد: 

 • برنامه‌ریزی یک کسب و کار 

متقاضی باید برنامه‌ریزی دقیقی برای راه‌اندازی کسب و کار داشته باشد. اقدامات زیر در راستای برنامهریزی برای ثبت شرکت انجام می‌شود: 

 1. ارائه ایده تجاری قابل قبول و متناسب با کسب و کار-دارای یک مدل تجاری(بیزینس پلن حرفه ای)؛ 
 2. راه‌اندازی مکانی مناسب جهت انجام کسب وکار؛  
 3. انتخاب ساختار تجاری متناسب با کسب و کار؛ 
 4. انتخاب نام شرکت 
مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت-هلدینگ مهاجرتی ویستا

بیشتر بخوانید:انواع ثبت شرکت در کانادا + شرایط ،مزایا و معایب در سال 2022

در این مرحله برای ثبت شرکت در کانادا اخذ ویزای کار Owner Operator متقاضی باید نامی مناسب برای شرکت انتخاب کند. برخی از دستورالعمل‌ها برای انتخاب نام مناسب وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود: 

نام شرکت نباید موجب سردرگمی عموم و سایر مشتریان بشود؛  

نام انتخابی باید به راحتی تلفظ و به خاطر سپرده شود؛ 

متقاضی باید اطمینان حاصل کند که این نام توسط شرکت دیگری انتخاب نشده باشد؛ در سایت خبری و رسمی کانادا cicnews کاملا به همین موارد برای دریافت ویزای Owner Operator کانادا اشاره شده است.

 • ثبت قانونی شرکت در کانادا  

در این مرحله متقاضی باید اقدام به ثبت قانونی شرکت بر اساس نوع ساختاری که مد نظر دارد، بنماید. ملاحضات زیر برای این مرحله باید در نظرر گرفته شود: 

 1. مشخص کردن مکان اصلی دفتر شرکت؛ 
 2. مشخص کردن نام شرکت؛ 
 3. مشخص کردن مکان‌ها و مناطقی که شرکت قرار است در آن‌ها فعالیت داشته باشد؛
 • اخذ مجوزها برای مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت 

در مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت صرف نظر از نوع ساختار و فعالیت‌های شرکت، هر نهادی ملزم به دریافت مجوز برای راه‌اندازی کسب و کار خود می‌باشد.  

بیشتر بخوانید:ویزای کار IMP کانادا

 • دریافت حمایت و سرمایه از طریق جذب سرمایه‌گذار 

یکی از مهمترین عوامل برای راه‌اندازی کسب و کاری تامین مالی و جذب سرمایه می‌باشد. سازمان‌های سرمایه‌گذار مختلفی در کانادا وجود دارند که در جهت کمک به کارآفرینان و توسعه کسب و کارها برنامه‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. کافیست بتوانید با ارائه یک طرح تجاری قوی سرمایه‌گذاران را به سمت ایده و تجارت خود جذب کنید.در صورتی که همه ملزومات به خوبی آماده شده باشد مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت یک راه مناسب برای دریافت اقامت تلقی می‌‌‌گردد. 

رزرو وقت مشاوره دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 75993-021 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

انواع ثبت شرکت در کانادا (Owner Operator)

همان طور که می‌دانید در کشور کانادا هر استان قوانین خاص خود را دارد و به شکلی مستقل عمل می‌کند. برای ثبت شرکت در کانادا ابتدا باید با توجه به طرح تجاری‌تان، استان و شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید و طبق قوانین و شرایط همان استان برای ثبت شرکت اقدام کنید.البته باید هدف شما برای ثبت شرکت کاملا مشخص باشد.مثلا در ویزای استارتاپ کانادا با راه اندازی کسب و کار نو پا خود در مراحل میانی نیاز به ثبت شرکت در کانادا هم دارد که باید حیطه فعالیت هم کاملا مشخص و شفاف باشد. برای ثبت شرکت در کانادا ساختارهای مختلفی تعریف می‌شود که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. 

مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت-هلدینگ مهاجرتی ویستا

برای مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت در گام اول باید با انواع آن آشنایی کامل پیدا کنیم.انواع شرکت در کانادا به گروه های زیر تقسیم می‌شود:

ثبت شرکت مالکیت انحصاری 

این نوع از کسب وکار ساده‌ترین ساختار تجاری برای ثبت شرکت در کانادا می‌باشد و روشی کم هزینه نیز محسوب می‌شود. در این ساختار همان طور که از نامش مشخص است مالکیت و کنترل تمام امور توسط یک شخص واحد انجام می‌شود. صاحبان چنین مشاغلی کمتر درگیر هزینه‌های راه‌اندازی و کاغذ‌بازی هستند و یک مالکیت انحصاری مسئول مدیریت کسب و کار و  استخدام نیرو می‌باشد.  

شما شخصا مسئول هر جنبه‌ای از کسب و کار خود، از تامین سرمایه گرفته تا راه‌اندازی و کسب و کار، می‌باشید. اما در حالی که چنین استقلالی می‌تواند بسیار جذاب باشد، تمام بدهی‌ها و مسئولیت‌ها نیز تنها بر عهده شخص شماست. در صورت بروز هر نوع اتفاقی شما باید تمام خطرات، سود و زیان‌ها و پیامدهای مالیاتی را بپذیرید. همچنین قابل ذکر است که بانک‌های کانادایی تمایل چندانی به اعطای وام به این نوع شرکت‌ها را ندارند. 

ثبت شرکت سهامی 

شرکت‌های سهامی به صورت فدرال یا استانی ثبت می‌شوند و نسبت به انواع دیگر شرکت‌ها ساختاری نسبتا پیچیده‌تر، پر هزینه‌تر و زمان‌بری دارند. اما در مقابل مزایای بسیار خوبی را نیز ارائه می‌دهند. یکی از بزرگترین مزیت‌های شرکت‌های سهامی این است که مسئولیت هر یک از شرکا محدود به میزان سرمایهگذاری است که در تجارت مشارکت داده اند 

بر طبق قوانین شرکت‌های سهامی شخصیت حقوقی جداگانه و جدا از مالکان خود تلقی می‌شوند. به این معنا که اگر سهامداران به هر دلیلی شرکت را ترک کنند، شرکت به حیات خود ادامه خواهد داد. مالکان این شرکت‌ها باید حساب بانکی جداگانه داشته باشند و داراییهای شرکت با دارایی‌های شخصی یکی نمی‌باشد. ارسال اظهارنامه مالیاتی سالانه دو تا سه بار توسط مالکان نیز الزامی می‌باشد.

شرکت مشارکتی متشکل از گروهی 2 یا چند نفره است که تمام اعضای آن به عنوان مالکین شرکت‌ محسوب می‌شوند. شرکا معمولا مسئولیت نا محدودی دارند و شخصا مسئول تمام امور خواهند بود. راه‌اندازی این نوع کسب و کار معمولا آسان و کم هزینه است. از آنجا که مدیریت این نوع شرکت‌ها به صورت اشتراکی صورت می‌پذیرد احتمال اختلاف بین اعضای شرکت وجود دارد.  

بیشتر بخوانید:ویزای ICT کانادا

به طور کلی دو نوع شرکت مشارکتی وجود دارد: شرکت مشارکتی عام و محدود 

 • مشارکت عمومی یا تضامنی 

در این شرکت‌ها که به آن‌ها شرکت تضامنی هم گفته می‌شود، دو یا چند مالک در مدیریت کسب و کار سهیم هستند. همه شرکا مالک کسب و کار هستند و به طور مشترک مسئول سود و زیان شرکت می‌باشند. این بدان معناست که شرکا چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی عمل کنند مسئولیتی مشترک و یکسان در قبال همه‌چیز دارند.  

 • مشارکت محدود  

همان‌طور که گفتیم در شرکت‌های تضامنی، همه شرکا مالک دارایی‌های شرکت هستند، مدیریت و اداره شرکت با تمام شرکا است و اعضا به طور کامل در قبال بدهی‌ها و تعهدات کسب وکار مسئول می‌باشند. شرکت مشارکت محدود، از یک یا چند شریک تضامنی با مسئولیت نامحدود و یک یا چند شریک با مسئولیت محدود تشکیل می‌شود. شرکای تضامنی مدیریت شرکت را بر عهده دارند، در تمام ریسک‌ها و امور شرکت مسئولند و سود بیشتری نیز دریافت می‌کنند. اما شرکای با مسئولیت‌ محدود در مدیریت تجارت، شرکت ندارند، نمی‌توانند بیش از مقدار سرمایه‌ای که مشارکت داده‌اند، مسئول شناخته شوند. در تصمیمات شرکت مداخله نمی‌کنند و فقط در جریان امور قرار می‌گیرند.  

 • شرکت تضامنی با مسئولیت محدود 

این شرکت نوع دیگری از شرکت‌های مشارکتی می‌باشد که روشی نسبتا جدید برای ثبت شرکت در کانادا به شمار می‌آید و همان‌طور که از اسمش پیداست محافظت بیشتری از از اعضای خود می‌کند. به طور مثال اگر مشتری طی اتفاقاتی احساس کند در حق او ظلم شده یا آسیب دیده باشد و بخواهد شکایت کند، تنها دارایی شخصی که موجب لطمه دیدن آن مشتری شده در معرض خطر خواهد بود و دارایی سایر شرکا محافظت می‌شود. این مورد برای شرکتهای تضامنی صدق نمی‌کند.  

 • ثبت شرکت تعاونی  

ثبت شرکت تعاونی روشی متفاوت برای انجام تجارت است. در یک ساختار تجاری تعاونی، انجمنی متشکل از اعضا مالکیت و کنترل کسب و کار را بر عهده دارد. تعاونی ها برای برآورده کردن یک نیاز مشترک- خواه اقتصادی، اجتماعی،فرهنگی- راه اندازی می شوند.  این نوع کسب و کار می تواند به عنوان یک نهاد انتفاعی یا غیرانتفاعی راه اندازی شود و معمولاً مشارکت همه اعضا برای موفقیت مستمر ضروری است. در این نوع شرکت‌ها نیز به دلیل تعداد زیاد اعضای آن و روند کند تصمیم گیری، احتمال اختلاف بین شرکا وجود دارد. این نوع شرکت توسط اعضا مدیریت می‌شود اما مسئولیت محدود دارد به این معنا که سهامداران به صورت شخصی در قبال بدهی‌ها و دیگر تعهدات مسئول نیستند. درآمدها به طور مساوی تقسیم می‌شود زیرا منابع نیز به طور مساوی جمع‌آوری شده‌اند 

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود  

این شرکت یکی از گران‌ترین انواع شرکت‌ها است که بین 2 یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل می‌شود. شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد غیر سهامی اما با مزیت‌هایی شبیه به این نوع شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود. شرکت با مسئولیت محدود ترکیبی از مالکیت انحصاری و مشارکتی را دارد اما مسئولیت محدودی را به سهامداران می‌دهد، بدین صورت که شرکا مسئولیتی محدود دارند و بدهی‌های شرکت با مالکین آن نمی‌باشد. هر یک از شرکا به اندازهای که سرمایه‌گذاری کردهاند در امور شرکت مسئول می‌باشند. میزان مشارکت سهامداران و تقسیم سهام در این شرکت‌ها آزادانه انجام می‌شود و اشخاص ثالث تنها با داشتن سهمی محدود هم می‌توانند وارد مشارکت شوند و در این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

برای مهاجرت به کانادا یا ثبت شرکت باید مجوز LMIA را دریافت کنید.به این صورت که باید تاثیر کسب و کار شما برای کانادا کانادا مورد ارزیابی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:آیا مجوز LMIA برای ویزای کار کانادا واجب است؟

مراحل ثبت شرکت در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، فرد متقاضی ملزم به رعایت یکسری موارد و قوانین خاص است.

 • ارائه یک بیزینس پلان فوق العاده و ایده تجاری مناسب با چشم انداز اقتصادی پرسود  
 • نامگذاری کسب و کار متناسب با قوانین کانادا 
 • دریافت شماره تجاری یا شماره ثبت شرکت از دولت کانادا  
 • ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت (به صورت فدرال یا استانی 
 • تدوین و تنظیم قوانین مربوط به شرکت شامل ارائه اساس‌نامه شرکت، هزینه‌های تشکیل پرونده 
 • انتخاب سرمایه‌گذار 
 • افتتاح حساب بانکی در کانادا برای ثبت شرکت 
 • تشکیل پرونده و تکمیل تمام فرم‌های مربوطه و پرداخت تمام هزینه‌ها 
 • دریافت سایر الزامات و مجوزها  
 • ارائه برنامه و دریافت تاییدیه های لازم برای راه‌اندازی کسب و کار 

رزرو وقت مشاوره دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 75993-021 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

ویژگی متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

 • شخصی که به عنوان مدیر عامل انتخاب می‌شود، باید حقیقی باشد.
 • مدیر عامل باید به سن قانونی رسیده باشد.
 • مدیر عامل باید تمام سهام شرکت را بیمه و به حساب‌های مالیات رسیدگی کند.
 • فردی که به عنوان مدیر عامل انتخاب می‌شود، باید تمکن مالی لازم را داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید برای این سمت، گواهی عدم سوپیشینه ارائه دهد.

عوامل تاثیر گذار بر انتخاب ثبت شرکت در کشور کانادا

هر سرمایه گذار خارجی، در هنگام ثبت شرکت باید به یکسری نکات توجه کند. اولین نکته میزان نرخ مصادره اموال است؛ این نرخ به هرگونه احتمال جریمه و ضبط کردن اموال سرمایه گذار، توسط دولت کانادا گفته می‌شود. بازه ریسک مصادره اموال از یک (پایین‌ترین احتمال) تا هفت (بالا‌ترین احتمال) است. هر قدر که این عدد به یک نزدیک‌تر باشد، به معنای این است که احتمال مصادره اموال مهاجرین و اتباع خارجی در این کشور کمتر است. این نرخ در حال حاضر در کشور کانادا، در حدود یک (پایین‌ترین احتمال) است.

نرخ تورم در کشور کانادا نیز، در حال حاضر رقم 1.1 درصد است. هر چقدر که نرخ تورم پایین‌تر باشد، قدرت خرید مردم نیز بیشتر است. یکی از مهم‌ترین عواملی که متقاضی باید به آن توجه داشته باشد، نرخ مالیات در کشور کانادا است. زیرا در هر حال فرد باید بخشی از درآمد شرکت خود را به عنوان مالیات در نظر بگیرد. در حال حاضر نرخ مالیات در کشور کانادا در حدود 27 درصد است.

مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا-هلدینگ مهاجرتی ویستا

لیست مزایای ثبت شرکت در کانادا یا Owner Operator

 • دارای روندی مشخص و ساده‌تر به دلیل امکان ثبت نام آنلاین  
 • هزینه کمتر برای ثبت شرکت در مقایسه با دیگر کشورها مانند آمریکا، بریتانیا و استرالیا 
 • برخورداری از زیر ساخت جهانی مطلوب و دارای رتبه‌ای بالا از نظر سهولت در راه‌اندازی تجارت در این کشور 
 • رشد و شکوفایی اقتصادی و صنعتی در کانادا و حمایت‌های مستمر دولت از کسب و کارها  
 • نرخ مالیاتی نسبتا کمتر در کانادا 
 • وجود قوانین سودمند ثبت شرکت در کانادا 
 • سیاست‌های مهاجرتی موفق و حمایت‌های مالی دولت کانادا برای جذب نیروهای متخصص از سراسر دنیا 
 • نرخ پایین فساد مالی و وجود قوانین حمایتی از سرمایه‌گذاران خارجی  
 • امکان اخذ اقامت دائم برای متقاضی و خانواده وی  
 • آسان شدن پروسه دریافت پاسپورت کانادایی برای فرد متقاضی 
 • رسیدگی سریع به پرونده ثبت شرکت  

رزرو وقت مشاوره دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 75993-021 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

هزینه ثبت شرکت در کانادا(Owner Operator)

برای ثبت شرکت در کانادا متقاضی باید سرمایه کافی داشته باشد و مقدار سرمایه مورد نیاز هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع بیزینس و شرکت ، مکان مورد نظر برای راه‌اندازی کسب و کار و …  برخی از این عوامل هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات، قوانین و شرایط ثبت شرکت لازم است که از مشاورین و وکلای حرفه‌ای در امور مهاجرتی کمک بگیرید. کارشناسان ما در موسسه مهاجران آماده ارائه خدمات خود به متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌باشد 

مشاوره رایگان

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 75993-021 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • آرمین بهروزی
  1400/06/24 پاسخ دهید

  با سلام و تشکر
  درخصوص اقدام برای ثبت شرکت در کانادا برای افرادی که صاحب شرکت ثبت شده در ایران هستند انتخاب کدام یک از انواع شرکت های مناسب تر است؟

  • مدیر سایت
   1400/06/26 پاسخ دهید

   با سلام و احترام
   اگر شما شرکت ثبت شده دارید و سوابق خوبی برای خود رقم زدید خب راه مهاجرت را برای خود آسان کرده اید.از پیش مشاوره مهاجران جهت راهنمایی اقامت حتما بهره ببرید

021-75993

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان مهاجران در ارتباط باشید

درخواست مشاوره درخواست شاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

سریع‌ترین راه ارتباطی با مهاجران
021-75993